דרוש מידע פנסיה לעצמאית

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מי שתפריש סכום זה מידי חודש בחודשו, מיום צאתה לעצמאיות, נניח בגיל 35, וההפרשות יופרשו למשך 30 שנה, דהיינו שתפרוש בגיל הפרישה שהוא 65, במחשבוני פנסיה מצויין שהסכום שתקבל לחודש מיום הפרישה נע בסביבות 2500 עד 2700 ש"ח לחודש.
שוב, זה רק למי שבוחר להפריש באיזה מתכונת ברירת מחדל וכדו'.
מי שעושה זאת נכון, קצבת הפנסיה שלו תעמוד על לפחות 7500 ש"ח בחודש.
וצריך להבין בנושא למה איפה שחישבת את החישובים האלו הגעת לסכום שהגעת, שהוא כאמור יכול להיות נכון אך ורק למי שבוחר לעשות זאת בצורה כמעט הכי גרועה שיכולה להיות.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שוב, זה רק למי שבוחר להפריש באיזה מתכונת ברירת מחדל וכדו'.
מי שעושה זאת נכון, קצבת הפנסיה שלו תעמוד על לפחות 7500 ש"ח בחודש.
וצריך להבין בנושא למה איפה שחישבת את החישובים האלו הגעת לסכום שהגעת, שהוא כאמור יכול להיות נכון אך ורק למי שבוחר לעשות זאת בצורה כמעט הכי גרועה שיכולה להיות.
בלי לשים לב ובלי לרצות, את מצדיקה את מה שאני אומרת.
המספרים שכתבתי, הם המספרים המופיעים בחוק, ובסימולטורים של חברות הפנסיה, [לא בדיתי ספרה אחת מליבי]. הכל מדוייק ומדוקדק. וכתבת שזה גרוע.

אכן, אפשר להוסיף ולהוסיף ולהשקיע עוד.
אבל החוק היבש, נמצא במצב שהוא הכי גרוע שיכול להיות! כלשונך.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בלי לשים לב ובלי לרצות, את מצדיקה את מה שאני אומרת.
המספרים שכתבתי, הם המספרים המופיעים בחוק, ובסימולטורים של חברות הפנסיה, [לא בדיתי ספרה אחת מליבי]. הכל מדוייק ומדוקדק. וכתבת שזה גרוע.
או שאת לא הבנת אותי, או שאני לא מבינה אותך.
אז שוב, מי שמפרישה 1000 ש"ח בחודש מגיל 35 עד גיל 65 והיא מפרישה את זה לקרן פנסיה טובה, תקבל לפחות 7500 ש"ח לחודש.
החוק לא מחייב בשום צורה להפריש למקום גרוע או להסתמך על מחשבונים כאלו ואחרים.
ואני מבקשת שבשום אופן אל תכניסי לי מילים שלא כתבתי!!!
לא כתבתי שלהפריש לפנסיה ברירת מחדל זה גרוע ולא כדאי, אלא שאפשר לשפר את זה מאד ולבחור בפנסיה טובה, ולא לבחור בפנסיה הגרועה ביותר מבין האפשרויות.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
איך?
אני מפרישה אלף לחודש והסכום שאני אקבל יהיה 3.500
כך אמר לי היועץ הביטוחי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איך?
אני מפרישה אלף לחודש והסכום שאני אקבל יהיה 3.500
כך אמר לי היועץ הביטוחי.
אני לא יודעת מה הנתונים שלך, ולאיפה את מפרישה, ומה אמר לך "היועץ הביטוחי".
באופן כללי מומלץ להתייעץ בנושא אך ורק עם מישהו מקצועי בלתי תלוי, כזה שלא מרוויח את שכרו מהחברות שאליהם הוא מפנה ובהתאם לכך המלצותיו...

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
איפה אפשר למצוא את היועצים הבלתי תלויים?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איפה אפשר למצוא את היועצים הבלתי תלויים?
אפשר לחפש בקישור הבא מישהו שהרישיון שלו זה "יועץ פנסיוני" שזה אומר שהוא בלתי תלוי.

יש לשים לב שרובם המוחלט לא מתמצא בצורה מספקת מבחינת כשרות.

ואם את רוצה את יכולה לפנות אליי למייל שבחתימה ואפנה אותך.
ובפרטי או במייל גם אני יכולה לעזור.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז שוב, מי שמפרישה 1000 ש"ח בחודש מגיל 35 עד גיל 65 והיא מפרישה את זה לקרן פנסיה טובה, תקבל לפחות 7500 ש"ח לחודש.
אלו פשוט שטויות במיץ גזר.
מהפרשה של אלף שקל לחודש, לא תקבלי חצי מהסכום הזה!
מצטערת לומר לך, אבל את חיה בדמיונות.

אני גם חושבת שזו נקודת הויכוח (הבלתי נגמר) שלנו.. את משוכנעת שתקבלי 7.5k בגין ההפרשה המחוייבת בחוק, דהיינו אלף לחודש, ולכן החוק נראלך חכם ומועיל. אבל המציאות רחוקה מאוד מהנתונים שאת מציגה..
ומכיוון שזה מה שהחוק מחייב, ובהתאם להפרשה בסכום זה, סכום התמורה לחודש הינו נמוך, הוי אומר שהחוק לא באמת מספק את הסחורה, ואין התמורה מצדיקה את ההוצאה. וזה מה שאני מנסה להעביר כאן בשרשור, אבל משהו משתבש בדרך, בכל פעם מחדש.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אלו פשוט שטויות במיץ גזר.
מהפרשה של אלף שקל לחודש, לא תקבלי חצי מהסכום הזה!
את חיה בדמיונות.
אני מתעסקת בנושא מס' שנים וכנראה בקיאה בנושא "קצת" יותר ממך.
אני לא אתווכח על נתונים כאלו, עם מישהי שכנראה לא מבינה בנושא.
אבל זה המציאות למי שבוחרת פנסיה טובה!!!

וכפי שכתבתי בהתחלה אני ממליצה לך ללמוד היטב את הנושא [ואת יכולה להתחיל מהמאמרים שכתבתי בנושא] לפני שאת מטעה את הציבור!!!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בהצלחה.
תמשיכי לחיות בדמיונות.
אם תפרישי מגיל 35 עד גיל 65, אלף שקל לחודש, בגיל הפרישה לא תקבלי 7,500 ש"ח לחודש. אפילו לא בחלום!

אבל אם כיף לך עם זה, תהני.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בהצלחה.
תמשיכי לחיות בדמיונות.
אם תפרישי מגיל 35 עד גיל 65, אלף שקל לחודש, בגיל הפרישה לא תקבלי 7,500 ש"ח לחודש. אפילו לא בחלום!

מצטערת אבל ההפסד כולו אך ורק שלך!!!!

HennyS

משתמש מקצוען
בהצלחה.
תמשיכי לחיות בדמיונות.

תבדקי שוב...
תבררי מה התשואה הממוצעת במסלול S&P למשל

• תודה
Reactions: HMB

פ. הלר

משתמש פעיל
@אסתי כ. , מותר לי להעיר בעדינות שצורת ההתנסחות שלך מאוד צורמת לי?
גם אם את חושבת אחרת, יש דרך לחלוק על דברים של השני.
זאת ועוד כאשר מדובר ב- @מקצועי בלבד שתורמת כאן המון לכולם.
כואב לי לראות השתלחויות כאלה ועוד בתקופה כזו.
סליחה שהתערבתי.

תחצ

משתמש פעיל
בהצלחה.
תמשיכי לחיות בדמיונות.

מרגיש צורך להתערב,
יש נקודה שפספסת לדעתי, תכתבי בגוגל מחשבון ריבית דריבית, תמלאי שם 1000 ש"ח לחודש כפול 30 שנה, לפי חישוב של 7% ריבית, (שזה לפחות הממוצע של הS&P 500 ב 100 שנים האחרונות), התוצאה היא, 1,212,876.50 ש"ח.
זה הסכום שיהיה לך בגיל 65.
הסימולטור שבדקת, הוא בודק אם תשימי את הכסף במסלולים שהם הרבה פחות רווחים, כפי שכבר כתבה לך @מקצועי בלבד .
אשמח לשמוע מה לא נכון או לא ברור במה שכתבתי.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מרגיש צורך להתערב,
יש נקודה שפספסת לדעתי, תכתבי בגוגל מחשבון ריבית דריבית, תמלאי שם 1000 ש"ח לחודש כפול 30 שנה, לפי חישוב של 7% ריבית, (שזה לפחות הממוצע של הS&P 500 ב 100 שנים האחרונות), התוצאה היא, 1,212,876.50 ש"ח.
זה הסכום שיהיה לך בגיל 65.
הסימולטור שבדקת, הוא בודק אם תשימי את הכסף במסלולים שהם הרבה פחות רווחים, כפי שכבר כתבה לך @מקצועי בלבד .
אשמח לשמוע מה לא נכון או לא ברור במה שכתבתי.
גם לפי הסכום שציינת, גובה התקבול החודשי מקרן הפנסיה, יעמוד על סביבות 4,500 ש"ח. שזה קצת יותר מחצי מהסכום שצויין לעיל.

נערך לאחרונה ב:

תחצ

משתמש פעיל
גם לפי הסכום שציינת, גובה התקבול החודשי מקרן הפנסיה, יעמוד על סביבות 4,500 ש"ח. שזה קצת יותר מחצי מהסכום שצויין לעיל.
טוב, עכשיו כבר אפשר לומר שהתקדמנו.
אולי @מקצועי בלבד תכתות את החשבון המדוייק שלה, אבל הכיוון ברור.
שמחתי לעזור...

HennyS

משתמש מקצוען
זה בגלל שבמחשבון שהשתמשת הנחת תשואה נמוכה לשנים של הפנסיה עצמה.
אם במחשבון הזה תכניסי 7.5% תשואה תראי איך הסכום עולה פלאים.
שמחתי לעזור

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הממוצע של 7% לשנה שכתבת הוא לא מדויק.
7% זה התשואה השנתית הממוצעת המינימלית לתקופה של 20 שנים, אבל זה רק המינימלית ורק כשמדובר על 20 שנים.
אבל הממוצע המינימלי לתקופה של 30 שנים זה מעל 9% לשנה, כך שמתקבל סכום הרבה יותר גבוה.
וכמובן זה רק התשואה המינימלית לתקופה כזאת אבל בהחלט יתכן והגיוני מאד שהתשואה תהיה יותר גבוהה.
ממש לא.
במקרה כזה הקצבה תהיה מעל 6000 ש"ח לחודש.
זה בגלל שבמחשבון שהשתמשת הנחת תשואה נמוכה לשנים של הפנסיה עצמה.
אם במחשבון הזה תכניסי 7.5% תשואה תראי איך הסכום עולה פלאים.
שמחתי לעזור
גם בלי זה.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לא קנס
מכתב אזהרה להפקיד
ואת הסכום שחייבים
כמה שנים אחורה
מכתב אזהרה כל העצמאים שלא הפקידו או לא הפקידו מספיק קיבלו, אבל אחרי האזהרה לא הגיע קנס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה