עזרה קצבה ששולמה ביתר, אפשר לקבל אותה שוב? בכפל

ארמון חול

משתמש פעיל
שאלה קצת טריקית,
אני זכאית לקצבת אכ"ע/נכות מקרן פנסיה - קצבה חלקית שאפשר לעבוד במקביל
מה שקרה, עקב טעות, שולם לי ביתר (לפי 100% ולא לפי אחוז הזכאות) בתשלום הראשון. (שהיה תשלום על כמה חודשים רטרו)
כל הסכום ששולם, מכסה את כל תקופת הזכאות לקצבה (תקופה של שנה וחצי) בסוף תקופת הזכאות אני אבקש הארכה יתכן והיא תתקבל
כך שכיום אני לא מקבלת קצבה כל חודש, כי בעצם יש לי "חוב" שמתקזז
מה שראיתי עכשיו, שהם "מנכים" לי מהקצבה 47% מס (בגלל חוסר תיאום מס)
האם שווה לי לא להעביר תיאום מס, ואז לאחר סיום השנה פשוט לבקש "החזר" על המס [ יש לי הרבה תרומות]
הרי זה כסף שאני לא אמורה לקבל כי הוא כבר שולם לי , כך ששווה לי שירד הרבה מס, (מס הכנסה ישמרו לי על יותר כסף)
וזה יוצא בעצם תשלום כפול...
אשמח לייעוץ ממשהו שמבין במיסים,
האם הטריק הזה נכון? או שיש בו כמה חורים...
האם זה ישלול קצבה עתידית? כי אני מתכוונת לבקש הארכה
מהקצבה הגדולה ששולמה לי (שהייתה אמורה להתפרס על שנה וחצי) לא ירד מס כי לא עבדתי...

תודה !!

בתיה ויג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שאלה קצת טריקית,
אני זכאית לקצבת אכ"ע/נכות מקרן פנסיה - קצבה חלקית שאפשר לעבוד במקביל
מה שקרה, עקב טעות, שולם לי ביתר (לפי 100% ולא לפי אחוז הזכאות) בתשלום הראשון. (שהיה תשלום על כמה חודשים רטרו)
כל הסכום ששולם, מכסה את כל תקופת הזכאות לקצבה (תקופה של שנה וחצי) בסוף תקופת הזכאות אני אבקש הארכה יתכן והיא תתקבל
כך שכיום אני לא מקבלת קצבה כל חודש, כי בעצם יש לי "חוב" שמתקזז
מה שראיתי עכשיו, שהם "מנכים" לי מהקצבה 47% מס (בגלל חוסר תיאום מס)
האם שווה לי לא להעביר תיאום מס, ואז לאחר סיום השנה פשוט לבקש "החזר" על המס [ יש לי הרבה תרומות]
הרי זה כסף שאני לא אמורה לקבל כי הוא כבר שולם לי , כך ששווה לי שירד הרבה מס, (מס הכנסה ישמרו לי על יותר כסף)
וזה יוצא בעצם תשלום כפול...
אשמח לייעוץ ממשהו שמבין במיסים,
האם הטריק הזה נכון? או שיש בו כמה חורים...
האם זה ישלול קצבה עתידית? כי אני מתכוונת לבקש הארכה
מהקצבה הגדולה ששולמה לי (שהייתה אמורה להתפרס על שנה וחצי) לא ירד מס כי לא עבדתי...

תודה !!
פשוט ייקח לחוב הרבה יותר זמן להתקזז, אם הבנתי אותך נכון
רק תרוויחי ריבית ממס הכנסה מסוף השנה עד שתגישי את הדוח

ארמון חול

משתמש פעיל
פשוט ייקח לחוב הרבה יותר זמן להתקזז, אם הבנתי אותך נכון
רק תרוויחי ריבית ממס הכנסה מסוף השנה עד שתגישי את הדוח
למה יקח לו יותר זמן להתקזז?
התשלום הוא לפי ברוטו,
ואין באמת חוב, מה שאני הבנתי, שזה יצא כמו מקדמה - אז כל התשלום ובתוכו החלק שיורד למס נחשב לצורך ה"קיזוז".
הקצבה ברוטו לא השתנתה,
יש משהו שפספסתי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה