דרוש מידע פנסיה לעצמאית

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
במקרה של הפסקת הפקדות לקרן הפנסיה לתקופה של למעלה מ-5 חודשים - לא יהיה כיסוי.
אז אם משלמים חד פעמי בסוף שנה לא מבוטחים? משמע שלא מבוטחים.

נערך לאחרונה ב:

פ. הלר

משתמש פעיל
אז אם משלמים חד פעמי בסוף שנה לא מבוטחים? משמע שכן.
לא מבוטחים.
כלומר, החל מרגע התשלום ולמשך 5 חודשים את מבוטחת.
אך לאחר מכן עד לתשלום הבא - את לא מבוטחת.
כל תשלום ייחשב להצטרפות מחדש כביכול.
כמו כן, במקרה של אירוע ביטוחי (אובדן כושר עבודה/פטירה), עקב מצב רפואי שהחל לפני ההצטרפות לקרן - אין כיסוי.

שלויימע

משתמש רשום
קנס על אי הפרשה עומד על 500 ש"ח שנתי.
לדעתי שווה קנס על פני הפקדה.
תפקידי בקרן השתלמות / השקעה אחרת.

@מקצועי בלבד
אני אכן מתלבט על זה
אני כעצמאי מפריש סכום גדול לקרן השתלמות
וסכום ממש קטן עבור פנסיה - שאכן ייתן לי בבא העת סכום ממש מצחיק. אני לא יכול להפריש יותר מזה כעת.
אולי באמת כדאי להעביר את הסכום שאני מפריש לפנסיה עבור קרן ההשתלמות?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לא ידוע לי עד היום שמישהו קיבל קנס, קיבלו רק אזהרות
אשמח לשמוע ממי שיודע שכבר קיבלו קנס ??

HennyS

משתמש מקצוען
חשבתי לחסוך הוצאה.
לא חיפוש אפיק השקעה.
אבל תודה על הרעיון :)
אז ממה את מתכוונת לחיות כשתפרשי לפנסיה?
(מי שלא רוצה להפקיד לקופת פנסיה ומשקיע כספים באופן עצמאי- אני יכולה להבין, אבל מי שלא, מה התוכנית?)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
אני אכן מתלבט על זה
אני כעצמאי מפריש סכום גדול לקרן השתלמות
וסכום ממש קטן עבור פנסיה - שאכן ייתן לי בבא העת סכום ממש מצחיק. אני לא יכול להפריש יותר מזה כעת.
אולי באמת כדאי להעביר את הסכום שאני מפריש לפנסיה עבור קרן ההשתלמות?
אין תשובה כללית לשאלה הזאת, וזה חייב להיות מותאם לצרכים ולנתונים האישיים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כעצמאי, דהיינו שאין מעסיק שמפריש במקביל, אין שום ריווחיות בהפרשת פנסיה.
תבדקו במחשבוני פנסיה. הסכום שמקבלים בגיל הפרישה הוא זעום ממש.

אם ביטו"ל גובה 17.83%, מע"מ גובה 17%, ומס הכנסה גובים [נניח ממוצע של] 35%, מה ישאר אם נפריש [סביבות] 10,000 לשנה נוספים לקופת הפנסיה? הזיה של מדינה.
פנסיה היא לטובתך האישית, ומי שמפקידה בהתאם לצורך, ולא רק בהתאם למחויבות ע"פ החוק, ובוחרת מסלול וחברה טובים מרוויחה הרבה מאד כסף!!! וגם כיסוי ביטוחי מעולה וזול, והיא גם חוסכת במס.

ממש מומלץ להבין בנושא גם בשבילך וגם בשביל לא להטעות אחרים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
העלתי בעבר קובץ של הפרשות לפנסיה כמה זה חשוב - חובה לקרוא

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אז ממה את מתכוונת לחיות כשתפרשי לפנסיה?
(מי שלא רוצה להפקיד לקופת פנסיה ומשקיע כספים באופן עצמאי- אני יכולה להבין, אבל מי שלא, מה התוכנית?)
לזה כתבתי בתחילת השרשור, שאת הדאגה הזו, הפנסיה לא פותרת.
כנסי למחשבון פנסיה, ותראי שבגיל הפרישה תקבלי סכום זעום ממש, שלא באמת גורם לך לחיות.

וזה בלי קשר לפן הרוחני...
מי בכלל אמר שישנה חובת השתדלות להפריש פנסיה?
הקב"ה שמפרנס אותך היום, לא יכול לפרנס אותך כשתצאי לפנסיה?
אבל זה נושא נפרד.. ובעיני הוא השיקול העיקרי.
[אא"כ ישנה דעת תורה בעניין, אבל לא מצאתי].

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לזה כתבתי בתחילת השרשור, שאת הדאגה הזו, הפנסיה לא פותרת.
כנסי למחשבון פנסיה, ותראי שבגיל הפרישה תקבלי סכום זעום ממש, שלא באמת גורם לך לחיות.
ממש ממש לא!!
אלא א"כ את מפרישה רק את המינימום שמחויב ע"פ החוק, ובמסלול השקעה לא מספיק רווחי.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ממש ממש לא!!
אלא א"כ את מפרישה רק את המינימום שמחויב ע"פ החוק, ובמסלול השקעה לא מספיק רווחי.
ראשית, למה שאפריש יותר ממה שהחוק מחייב? [להזכירך: אנחנו עכשיו, כאמור, מדברים על החוק שמחייב פנסיה, ולא על אלו שמפרישים מעבר לכך... ולא על זה הדיון כלל].

שנית, אשה שיצאה לעצמאיות בגיל 35, וגיל הפרישה שלה הוא 65. ומפרישה את המקסימום בחוק [גם לשיטתך], 1000 שקלים בחודש.. תקבל בגיל הפרישה 2,500 שקלים לחודש בלבד...! זו נקראת השקעה שווה? כבר עדיף יחידת דיור, עולה זול יותר, מכניסה יותר, ועוברת לילדים בירושה... נו באמת, איפה הכדאיות בהפרשת פנסיה כעצמאי?
וזה למי שמפריש את המקסימום האפשרי.. ומי שמפריש כפי המצויין בחוק [שזה נשוא השרשור]...? אפס כדאיות. בזבוז כסף.
הרבה יותר ריווחי להשקיע את הכסף במקומות אחרים. אבל בקופת פנסיה? אפילו לא בצחוק...

HennyS

משתמש מקצוען
הרבה יותר ריווחי להשקיע את הכסף במקומות אחרים. אבל בקופת פנסיה? אפילו לא בצחוק...
בהחלט ייתכן השקעות עצמאיות רווחיות יותר, אבל פה דובר על מי שמתעלם מהעתיד לחלוטין, לא על אלו שמשקיעים.
וזה בלי קשר לפן הרוחני...
מי בכלל אמר שישנה חובת השתדלות להפריש פנסיה?
הקב"ה שמפרנס אותך היום, לא יכול לפרנס אותך כשתצאי לפנסיה?
אבל זה נושא נפרד.. ובעיני הוא השיקול העיקרי.
[אא"כ ישנה דעת תורה בעניין, אבל לא מצאתי].
ומי אמר שיש חובת השתדלות שתצאי לעבוד היום? זה בדיוק אותו דבר. רק שהפנסיה זה עוד כך וכך שנים.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בהחלט ייתכן השקעות עצמאיות רווחיות יותר, אבל פה דובר על מי שמתעלם מהעתיד לחלוטין, לא על אלו שמשקיעים.
זה כתבתי מהצד. שמי שכבר מוציא את הכסף, אז שיוציא על דברים ריווחיים באמת. אבל להפריש לפנסיה, לא שווה. התמורה החודשית בגיל הפרישה, אינה מצדיקה את ההוצאה החודשית כיום, ולמשך עשרות שנים..
ומי אמר שיש חובת השתדלות שתצאי לעבוד היום? זה בדיוק אותו דבר. רק שהפנסיה זה עוד כך וכך שנים.
היום את חייבת לצאת לעבוד, כי כוחך במותנייך, ואינך יכולה לשבת רגל על רגל ולצפות שהכסף ינחת עלייך מהחלון. וכקללת אדם הראשון בזיעת אפיך תאכל לחם. אבל אם לולי יצוייר לא היה כוחך במתנייך, ולא היית יכולה לעבוד, היית פטורה מחובת ההשתדלות, כי אין לך איך לקיים אותה, והקב"ה לא מחייב אותך לעשות דברים שאינך יכולה. וזה מה שיקרה כשתהיי זקנה. ועובדה, נושא הפנסיה לעצמאיים התעורר לפני מס' שנים בלבד.. ומיום בריאת העולם ועד אותו היום, עצמאיים גוועו ברעב ביום הפרישה? לא. הקב"ה זל וכלכל אותם, בדיוק כמו שהוא זן ומכלכל אותך ואותי היום.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ראשית, למה שאפריש יותר ממה שהחוק מחייב?
החוק מחייב אותך לאכול? לשתות? להיכנס למרחב מוגן כשיש אזעקה?
אלא מה את מבינה שזה טוב בשבילך ולכן את עושה את זה.
אותו דבר בדיוק זה קרן פנסיה!
המדינה מחייבת מינימום וגם ככה את אומרת שהמדינה רק לוקחת לך כסף, אבל מי שמבין בנושא אז יודע שכדאי מאד להפריש יותר מזה.
שנית, אשה שיצאה לעצמאיות בגיל 35, וגיל הפרישה שלה הוא 65. ומפרישה את המקסימום בחוק [גם לשיטתך], 1000 שקלים בחודש.. תקבל בגיל הפרישה 2,500 שקלים לחודש בלבד...!
ממש ממש לא נכון!!!!
ו1000 ש"ח זה ממש לא המקסימום!!

זו נקראת השקעה שווה? כבר עדיף יחידת דיור, עולה זול יותר, מכניסה יותר, ועוברת לילדים בירושה... נו באמת, איפה הכדאיות בהפרשת פנסיה כעצמאי?
וזה למי שמפריש את המקסימום האפשרי.. ומי שמפריש כפי המצויין בחוק [שזה נשוא השרשור]...? אפס כדאיות. בזבוז כסף.
הרבה יותר ריווחי להשקיע את הכסף במקומות אחרים. אבל בקופת פנסיה? אפילו לא בצחוק.
כאמור כל זה מבוסס על נתונים לא נכונים בשום צורה!!!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ממש ממש לא נכון!!!!
ו1000 ש"ח זה ממש לא המקסימום!!

כאמור כל זה מבוסס על נתונים לא נכונים בשום צורה!!!
חובת פנסיה לעצמאיים: מקסימום חובת הפרשה של 12,000 ש"ח בשנה.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
חובת פנסיה לעצמאיים: מקסימום חובת הפרשה של 12,000 ש"ח בשנה.
ליתר דיוק 12,107.4 ש"ח בשנה.
וזה כאמור רק המינימום!!! שעצמאיים שמרוויחים 142,440 ₪ בשנה מחויבים להפריש, ואפשר ורצוי להפריש גם יותר.
וגם מי שמפריש את הסכום הזה לקרן פנסיה רווחית וטובה ירוויח הרבה מאד כסף ויקבל קצבה מאד יפה!!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ליתר דיוק 12,107.4 ש"ח בשנה.
וזה כאמור רק המינימום!!! שעצמאיים שמרוויחים 142,440 ₪ בשנה מחויבים להפריש, ואפשר ורצוי להפריש גם יותר.
וגם מי שמפריש את הסכום הזה למקום רווחי וטוב ירוויח הרבה מאד כסף ויקבל קצבה מאד יפה!!

במחילה, אני מרגישה קצת כאילו אני מדברת אל הקיר...

אנחנו מדברים כאן על חובת הפרשת פנסיה, ואת מספרת לי על זה שאפשר ורצוי להפריש יותר.
אנחנו מדברים על [אי] כדאיותו של החוק המחייב להפריש פנסיה, ואת מספרת לי על השקעות שהקשר בינן לחוק אפילו לא מיקרי.

טוב. מיציתי.
אולי באמת אין טעם לחזור שוב ושוב, כשאין קשב בצד השני.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מרגישה מדברת אל הקיר...

אנחנו מדברים כאן על חובת הפרשת פנסיה, ואת מספרת לי על זה שאפשר ורצוי להפריש יותר.
אנחנו מדברים על [אי] כדאיותו של החוק המחייב להפריש פנסיה, ואת מספרת לי על השקעות שהקשר בינן לחוק אפילו לא מיקרי.

טוב. מיציתי.
אין באמת טעם לחזור שוב ושוב.
את כותבת שמי שמרישה 1000 ש"ח למשך 30 שנה מקבלת קצבה רק של 2500 ש"ח בחודש ואני כותבת לך שזה לא נכון בשום צורה!! ואת בוחרת להתעלם מזה.
ובאופן כללי דיברו פה על הפרשות לפנסיה, וזה שאת לקחת את זה לכיוון מסוים ומטעה, לא אומר שזה אך ורק מה שדובר פה.
ואת מספרת לי על השקעות שהקשר בינן לחוק אפילו לא מיקרי.
אני מדברת על השקעה בקרן הפנסיה במסלול טוב ובדמי ניהול נמוכים מאד.
שזה השקעה מעולה.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
את כותבת שמי שמרישה 1000 ש"ח למשך 30 שנה מקבלת קצבה רק של 2500 ש"ח בחודש ואני כותבת לך שזה לא נכון בשום צורה!! ואת בוחרת להתעלם מזה.
ובאופן כללי דיברו פה על הפרשות לפנסיה, וזה שאת לקחת את זה לכיוון מסוים ומטעה, לא אומר שזה אך ורק מה שדובר פה.
לא מתעלמת מכלום, ולא מטעה אף אחד.

נצמדת לחוק. המקסימום המחוייב עפ"י חוק לעצמאי, הוא 12,000 ש"ח בשנה.
מי שתפריש סכום זה מידי חודש בחודשו, מיום צאתה לעצמאיות, נניח בגיל 35, וההפרשות יופרשו למשך 30 שנה, דהיינו שתפרוש בגיל הפרישה שהוא 65, במחשבוני פנסיה מצויין שהסכום שתקבל לחודש מיום הפרישה נע בסביבות 2500 עד 2700 ש"ח לחודש.
עד כאן עובדות יבשות שאין עליהן וויכוח.

ספרי לי ממה בדיוק התעלמתי.. ולאיזה כיוון היטיתי את הדברים והטעיתי אחרים?

המקסימום שאת יכולה להתווכח ולומר שלדעתך 2,500 שקל לחודש זו השקעה טובה.
על זה לא אתווכח, כי זכותך לחשוב כך.. אבל לדעתי זה סכום זעום. והתמורה המתקבלת אינה מצדיקה את ההוצאה.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה