פירוש לשם זלטה

clip

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לגבי פסוק לשם קלונימוס - היות ובדרך כלל מדובר בצרוף קלונימוס קלמן הפסוק הוא "קולי אל ה' אזעק קולי ... אתחנן" והוא כולל את שני השמות. והשם הזה בדרך כלל מתאים לאנשים מאד מיוחדים כך נראה לי.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
:confused:אולי השם זנוויל מגיע מהתבלין הידוע זנגוויל...:D:D

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י clip;511697:
לגבי פסוק לשם קלונימוס - היות ובדרך כלל מדובר בצרוף קלונימוס קלמן הפסוק הוא "קולי אל ה' אזעק קולי ... אתחנן" והוא כולל את שני השמות. והשם הזה בדרך כלל מתאים לאנשים מאד מיוחדים כך נראה לי.
אז מה עושה מי ששמו קלונימוס בצרוף שם אחר, שאינו קלמן? יחפש פסוק שמסתדר עם השם הנוסף בצוותא עם הקלונימוס?

אות ומופת

משתמש פעיל
שניאור - מלשון סניור? בדוק?

אני שמעתי כמה פעמים מעשיה על זוג הורים שלא הצליחו להגיע להסכמה, איך יקראו לבנם. האישה רוצה על שם סבה, והאיש רוצה על שם סבו. לשני הסבים קראו מאיר, והשאלה היא על שם איזה סב יקראו...
הלכו לרב, שפסק: קראו לו שניאור - מלשון שני מאיר.
וכך נולד השם שניאור.

תרצה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אות ומופת;511888:

אני שמעתי כמה פעמים מעשיה על זוג הורים שלא הצליחו להגיע להסכמה, איך יקראו לבנם. האישה רוצה על שם סבה, והאיש רוצה על שם סבו. לשני הסבים קראו מאיר, והשאלה היא על שם איזה סב יקראו...
וכך נולד השם שניאור.
גם לי ידוע הסיפור הזה. אם אינני טועה, זה מופיע בספרון של ספריית מחניים לילדים.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

וכך נולד השם שניאור.
יש לי קרובים, והם דוקא ליטאים, שהשם שניאור זלמן עובר שם במשפחה עד עמוק עמוק לשורשיה החב"דיים...
גם הם מספרים את אותו סיפור.

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אות ומופת;509520:
מאתל - אין לי מושג מה זה, אבל אני מכירה מיטל שנקראה על שם מאתל...
מאטיל, מה פירוש?

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י אות ומופת;512296:
נכון, אבל - מה זה מתילדה?!
מחיפוש קצר:
מטילדה, אומר המילון, הינו שם גרמני עתיק שפירושו- חיילת אמיצה...

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה אתם אומרים על זונדל, או זעליג?
מה המקורות?

שלמה

משתמש מקצוען

וכך נולד השם שניאור.

שניאור - סניור, שמעתי זאת מבר סמכא.

מסופר על האדמו"ר הראשון של חב"ד (בעל התניא והשולחן ערוך) שנקרא בשם שניאור, על שני אורות, אור הנגלה ואור החסידות.
נ.ב. מצאתי בגוגל:
http://www.shemli.co.il/hebnames/name_details.seam?nameID=4274&cid=162920

http://www.shemli.co.il/hebnames/name_details.seam?nameID=899&cid=162993

ויסמן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
וגם אני הקטן ידעתי לזקיני הר"ר מנחם ציון היה לו בן, ושם אביו מהר"ר מאיר, ושם חמיו מהר"ר אור"י, והיו מחולקים בקריאת הבן, וקראוהו שניאור, כלומר שני אור. מאיר הוא אור. ואורי אור. ים של שלמה מסכת גיטין פרק ד

שניאור הוא כינוי לזלמן. וכתב מהר"ם בזכרון משה, לרבי [מנחם] ציון היה לו בן ושם אביו רבי מאיר ושם חמיו רבי אורי, והיו מחולקין בקריאת הבן וקראו אותו שניאור פירוש מאיר הוא אור ואורי נמי הוא אור עכ"ל. ולא ידעתי מה ענין שם זה לכינוי זלמן אחרי שעיקר השם הוא על שם שני מאורות. ואולי שעיקר שם שניאור הונח על זלמן, אלא שאח"כ על ידי המעשה הנ"ל הושאל גם לקריאת שם בן הנ"ל וחלקו אותו לשתי תיבות. ספר נחלת שבעה שטרות סימן מו
(מצאתי המקורות בפרויקט השו"ת בר-אילן)

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ויסמן;512965:
וגם אני הקטן ידעתי לזקיני הר"ר מנחם ציון היה לו בן, ושם אביו מהר"ר מאיר, ושם חמיו מהר"ר אור"י, והיו מחולקים בקריאת הבן, וקראוהו שניאור, כלומר שני אור. מאיר הוא אור. ואורי אור. ים של שלמה מסכת גיטין פרק ד

שניאור הוא כינוי לזלמן. וכתב מהר"ם בזכרון משה, לרבי [מנחם] ציון היה לו בן ושם אביו רבי מאיר ושם חמיו רבי אורי, והיו מחולקין בקריאת הבן וקראו אותו שניאור פירוש מאיר הוא אור ואורי נמי הוא אור עכ"ל. ולא ידעתי מה ענין שם זה לכינוי זלמן אחרי שעיקר השם הוא על שם שני מאורות. ואולי שעיקר שם שניאור הונח על זלמן, אלא שאח"כ על ידי המעשה הנ"ל הושאל גם לקריאת שם בן הנ"ל וחלקו אותו לשתי תיבות. ספר נחלת שבעה שטרות סימן מו
(מצאתי המקורות בפרויקט השו"ת בר-אילן)
כ"כ יקותיאל גם פירושו זלמן . האדמו"ר מצאנז ששמו היה הרב יקותיאל יהודה נקרא בילדותו זלמן לייב וכך עד היום בקהילת צאנז נקראים הילדים על שמו

דניאל נ

משתמש מקצוען
בדיחה קטנה על שמות ..

מוהל ערך ברית באיזה כפר כשהגיע רגע נתינת השם האב נראה נבוך ולא הצליח להיזכר בשם .לאחר כמה רגעי מבוכה החליט המוהל על דעת עצמו : וייקרא שמו בישראל .. אברהם . האב הנדהם לא התאפק ושאל מיד בקול נרעש : האם כבודו בעל רוח הקודש או שמא נביא ? המוהל השיב בחיוך : לא נביא ולא בן נביא . סה"כ זה חשבון פשוט - אם האבא תרח אזי הבן הוא אברהם :)

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תרצה;511010:
ודרך אגב, פעם חיפשתי לשם הזה (קלונימוס) פסוק בפסוקים לשמות אנשים - ולא מצאתי. אז חיפשתי בכל התהילים פסוק שמתחיל בק' ומסתיים בס' ולא מצאתי.
יש מישהו שיודע מה הפסוק של השם הזה? ואם אין פסוק, אז מה אומרים בסוף שמו"ע...?

אין לי תשובה לשאלה, אבל רק אוסיף ואומר שגם לשם "נטע" אין פסוק בתהילים (ז"א פסוק שמתחיל בנ' ונגמר בע').
לטובת הכלל.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י דניאל נ;513027:
כ"כ יקותיאל גם פירושו זלמן . האדמו"ר מצאנז ששמו היה הרב יקותיאל יהודה נקרא בילדותו זלמן לייב וכך עד היום בקהילת צאנז נקראים הילדים על שמו
זלמן הוא יקותיאל, הוא שלמה המלך, לא?

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;513038:
זלמן הוא יקותיאל, הוא שלמה המלך, לא?

חז"ל מונים שישה שמות שנקרא שלמה המלך:
שלמה, ידידיה, קהלת, בן אגור, בן יקה, בן למואל אולי יש נוספים ? אבל אלו המוכרים

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י eden7115;513035:
אין לי תשובה לשאלה, אבל רק אוסיף ואומר שגם לשם "נטע" אין פסוק בתהילים (ז"א פסוק שמתחיל בנ' ונגמר בע').
לטובת הכלל.

כתוב בספרים הקדושים שאפשר גם לומר פסוק שיש בו את השם בשלמותו ולאו דוקא שמתחיל ומסתיים באותיות של השם

לכן נטע יכול/ה לומר את הפסוק
יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי ה' אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה