פיטור עובדת ללא התראה מראש

מרגלית10

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
דווקא במקום שבו עבדתי - בי"ס בירושלים חתמו השנה חוזים עם כל העובדות!
מורות, גננות, מזכירות, סייעות וכו'.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י רמה פלוס;1108474:
אין [עפ"י רוב] חוזה עבודה אצל חרדים, בבני ברק וכדו'.
הבוסים [החרדיים] עושים ככל העולה על רוחם!!
כי הרי אסור ללכת לערכאות, לא?! :eek:
וחוץ מזה, אף אברך כוילל לא יתבע אותו עם עו"ד, כי זה כאב ראש וביטול תורה.
אז הם פשוט עושים הכל מכל כל, פשוט כל מה שבא להם.

אני מדברת מנסיון שלי בעבודה, וממה ששמעתי מאין ספור חברות/מכרות/קרובות משפחה.

וכשיש בוס מזרחי/חילוני [אני מדברת על הזן האנושי, לא על פראי האדם וכו'..],
חופש זה חופש, משכורת זה משכורת, זמן זה זמן וכו' וכו',
אין אצליהם משחקים, כי הרי יש בית משפט וכו', אז הכל דופק כמו שצריך.

לא באה ללכלך, אבל לצערינו, זה המצב וא"א לשנות אותו..

עשית סקר שאת יודעת שאצל רוב החרדים אין חוזה עבודה ?

הבוסים החרדיים עושים לפי כל כללי ההלכה, ואין לי ספק שרוב הבוסים החרדיים מתנהגים כך (אם לא, מבחינתי הם אולי הזן האנושי של המזרחי/חילוני)

ולמיטב ידיעתי רוב החילוניים הם כפי שהגדרת - פראי אדם, וא"כ גם לדעתך אצל רוב החילונים חופש זה לא חופש וזמן זה לא זמן.

נדמה לי שבעברית קלה מה שאת כותבת זה לכלוך.

אני יכולה להעיד לך כמנהלת משרד של חשבות שכר לעסקים, שעל פי הנתונים שיש בידי בציבור החילוני משכורת זה לא משכורת וחופש זה לא חופש וזמן זה לא זמן !!!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זמן לא זמןבציבור החילוני וזה ברור כי "לית ולית דיין" אז למה שאני אבזבז את הזמן במשרד אם כבר העברתי כרטיס ואני יכולה ללכת לקניון לקניות ולשתות קפה? שוב לא הכללה אבל באופן כללי..
נכון שבציבור החרדי אין מעט חוזי עבודה אבל יש בנ"א..

אולי לא כ"כ קשור אבל:
קראתי בשבועות האחרונים איזה ראיון עם נהג אגד שמאד דיבר אלי:(לא זוכרת היכן) הוא סיפר שהוא נהג באוטובוס בירושלים לוקח ילדים לבתי ספר תלמודי תורה.
כשהילדים החרדים הקטנים, נמצאים באוטובוס הם מתנהגים כילדים יש מריבות צעקות...
לעומתם הילדים החילונים חלקם מאולפים תקועים באייפון אייפד מוזיקה ויושבים...
כשגדלים מעט מתחיל ההבדל: השובבים החרדים מקבלים רצינות מתנהגים כמו בנ"א, מילה זו מילה, כבוד זה כבוד... אצל השניים שלא נדע.....

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיכל123;1108943:
הבוסים החרדיים עושים לפי כל כללי ההלכה, ואין לי ספק שרוב הבוסים החרדיים מתנהגים כך (אם לא, מבחינתי הם אולי הזן האנושי של המזרחי/חילוני)

אשרי המאמין, ואני מאוד רוצה להאמין שזה כך.

ובמיוחד שמהלשון שכתבת ממש רואים שאת לא מדברת מידיעה, אלא נטו השערה ורצון לחשוב שזה כך... כי הרי הם חרדים, לא?! אז איך יתכן שהם לא עושים לפי כללי ההלכה?!

נכתב ע"י מיכל123;1108943:
ולמיטב ידיעתי רוב החילוניים הם כפי שהגדרת - פראי אדם, וא"כ גם לדעתך אצל רוב החילונים חופש זה לא חופש וזמן זה לא זמן.

זו הכללה מכוערת! וממש לא נכונה!!

אבל חבל על הזמן של הוויכוח!

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
הבעיה מתחילה מהסוף להתחלה..
אנשים עושים שימוש בהלכה לפעמים כדי לתרץ את עצמם וכו.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י רמה פלוס;1109011:
אשרי המאמין, ואני מאוד רוצה להאמין שזה כך.

זו הכללה מכוערת! וממש לא נכונה!!

אני פשוט התייחסתי לתגובה שלך, וכמו שהכללת את כל המעסיקים החרדים בצד אחד הכללתי את כל החילוניים בצד אחד, לא התכוונתי שזו היא דעתי אלא להראות לך כמה זה לא יפה להכליל.

עדיף לי לרדת מהויכוח הזה בהקדם מכיון תמיד השכירים יהיו הרוב ולכן דעתם תשמע יותר.

יש לי באמתחתי סיפורים מדהימים על עובדים יראי שמים בצורה מדהימה, אבל גם סיפורים מסמרי שער על התנהגות של עובדים, וגם כיום אני מסתכלת על עצמי אחורה ונזכרת בזמן בו הייתי שכירה, אני לא מבינה איך העזתי להתנהל כך.

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיכל123;1109023:
אני פשוט התייחסתי לתגובה שלך, וכמו שהכללת את כל המעסיקים החרדים בצד אחד הכללתי את כל החילוניים בצד אחד, לא התכוונתי שזו היא דעתי אלא להראות לך כמה זה לא יפה להכליל.

עדיף לי לרדת מהויכוח הזה בהקדם מכיון תמיד השכירים יהיו הרוב ולכן דעתם תשמע יותר.

יש לי באמתחתי סיפורים מדהימים על עובדים יראי שמים בצורה מדהימה, אבל גם סיפורים מסמרי שער על התנהגות של עובדים, וגם כיום אני מסתכלת על עצמי אחורה ונזכרת בזמן בו הייתי שכירה, אני לא מבינה איך העזתי להתנהל כך.

אף אחד כאן לא הכליל, תקראי שוב את מה שכתבתי..

באמת חבל על הזמן של הויכוח, זה לא יעזור לאף אחד..

וגם לי יש סיפורים שחוויתי על בשרי/שראיתי/ששמעתי על בוסים חרדים רשעים שהתנהגו לעובדים שלהם כאל חיות השדה [אני לא מגזימה באף תיאור!], תוך התעלמות בוטה מחוקים בסיסיים של 'הרעת תנאים'/'פיטורין שלא כחוק'/'תשלום פיצויי פיטורין בזמן הנקוב בחוק' וכו' וכו' שפגעה בעובד הן במישור החוקי והן במישור האנושי, כי הרי אף אחד לא יתבע אותם.. וכו'.

אקיצער, כל אחד שעובד הרבה שנים, אוסף באמתחתו אין ספור סיפורים לכאן ולכאן,
כך שחבל על הזמן של כולנו..

צילה

משתמש רשום
אני עוקבת אחרי האשכול בעיון ואני חושבת שאין לנו רשות לדון את הבוס מבלי ששמענו אותו, לא חורצים דין לפי צד אחד!
ראשית:
יתכן שהבוס תפס את העובדת באיזשהו דבר שנגד את מהלך העבודה שנדרש כמו:
גלישה במהלך העבודה, בדיקת המייל בזמן העבודה, אולי היא דברה אליו לא יפה ועוד....
אני משערת שאם הפיטורין היה בצורה כזו היתה לו סיבה קריטית לעשות כך
פותחת האשכול יכולה לשלוח לו לינק למייל ולראות מה תהיה תגובתו
אבל לפני ששמענו אותו ודאי שאסור לשפוט.
שנית:
זה לא נכון שאין חוזה עבודה אצל החרדים, יותר עובדים חותמים חוזה מאלה שלא חותמים
אני כותבת זאת בידיעה מהשטח. חבל שהאשכול מתגלגל לרמה שאנחנו משמיצים את הצישור שלנו

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י צילה;1109119:
זה לא נכון שאין חוזה עבודה אצל החרדים, יותר עובדים חותמים חוזה מאלה שלא חותמים
אני כותבת זאת בידיעה מהשטח. חבל שהאשכול מתגלגל לרמה שאנחנו משמיצים את הציבור שלנו

לך ידיעה כזו מהשטח ולאחרים יש ידיעה אחרת מהשטח..
ושוב כמו ש'רמה פלוס' כתב/ה שלכל אחד ישנם סיפורים כאלו או אחרים לטוב ולרע..

ועניין ההשמצה הוא ברור, הציבור צריך להיות מודע ממה שקורה בשטח וכך הבוסים החרדיים יתחילו להתנהג כמו בני אדם [-אלו שלא..].

תחפושת

משתמש רשום
אולי זה קשור איכשהו לבחירות......
ביממה האחרונה פוטרו המון מכל מקום

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י המקצוען;1109122:
לך ידיעה כזו מהשטח ולאחרים יש ידיעה אחרת מהשטח..
ושוב כמו ש'רמה פלוס' כתב/ה שלכל אחד ישנם סיפורים כאלו או אחרים לטוב ולרע..

ועניין ההשמצה הוא ברור, הציבור צריך להיות מודע ממה שקורה בשטח וכך הבוסים החרדיים יתחילו להתנהג כמו בני אדם [-אלו שלא..].

שתי הצדדים של המטבע לענ"ד הם:

א. דרישת העובדים:
העובדות דורשות מהמעסיקים את כל מה שהחוק מחייב.
(וזה המווווווווווון. פנסיה, נסיעות, ביטוח לאומי, פיצויים, ימי חופשה, ימי מחלה, וכל זה בנוסף לשכר שסוכם כשהתחילו את העבודה)

ב. דרישת המעסיקים:
שהעובד יתן את כל כולו לעבודה בצורה מקסימלית, כמו שהחוק מחייב אותם.
עבודה ברציפות שמונה שעות ביום, ללא הפסקות לאוכל, תפילה, ברכות, טלפונים הביתה, מיילים פרטיים, גלישה באינטרנט על חשבון זמן העבודה לצרכים פרטיים, בלי חל"ת בערב פסח וערב סוכות ובלי ברית של אחיין באמצע השבוע וכו'.

אם המעסיקים נותנים לעובדים את המקסימום, הם מעונינים שהעובדים יתנו למעסיקים את המקסימום.

יתכן ובציבור החילוני המעסיק יודע שאין לו מה לצפות מהעובדות ולכן הוא גם לא דורש מדי הרבה....

אולי מעניין אותך גם...