עזרה פיזור השקעות

ציבי פוטש

משתמש רשום
צריכה עזרה מהמומחים פה בפורום, יש לי כיום קרן פנסיה והשתלמות במסלול מחקה מדד s&p בהפניקס, בנוסף אני פותחת קופת גמל להשקעה דרך אחת החברות, השאלה שלי היא כזו, האם נכון לשים גם אותה במסלול מחקה מדד s&p או שיש חסרון בפיזור, א"כ איזה קרן סל מקבילה עם פלוס מינוס אותם תשואות מצטברות יש שממומלצת? וא"כ באיזה חברות?
את הפנסיה אני כמובן מתכוונת למשוך בגיל פרישה, אבל את הגמל להשקעה וההשתלמות לחתן את הילדים משהו כמו 20 שנה, אשמח לתשובות של מקצועי בלבד וR הון
תודה רבה!

ציבי פוטש

משתמש רשום
אני מוסיפה שבהמשך אני ירצה לנהל את הקופת גמל להשקעה עצמאית, אז אם יש לזה משמעות לשאלה אני מוסיפה,
בנתים למדתי לתייג נכון אז אני מתייגת שוב לשאלה הקודמת את @מקצועי בלבד @Rהון

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
צריכה עזרה מהמומחים פה בפורום, יש לי כיום קרן פנסיה והשתלמות במסלול מחקה מדד s&p בהפניקס, בנוסף אני פותחת קופת גמל להשקעה דרך אחת החברות, השאלה שלי היא כזו, האם נכון לשים גם אותה במסלול מחקה מדד s&p או שיש חסרון בפיזור, א"כ איזה קרן סל מקבילה עם פלוס מינוס אותם תשואות מצטברות יש שממומלצת? וא"כ באיזה חברות?
את הפנסיה אני כמובן מתכוונת למשוך בגיל פרישה, אבל את הגמל להשקעה וההשתלמות לחתן את הילדים משהו כמו 20 שנה, אשמח לתשובות של מקצועי בלבד וR הון
תודה רבה!
כל עוד שסכומי ההשקעה נמוכים
S&P500 נחשב מספיק מפוזר.
כאשר סכומים גדולים כדאי להעביר לאינפיניטי מחקה מדד עולמי.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

ציבי פוטש

משתמש רשום
קודם כל תודה רבה!
בקופת גמל להשקעה בצורה עצמאית IRA הכוונה היא להמשיך להשקיע פאסיבי, המטרה היא לחסוך דמי ניהול,
בנוסף שכחתי לציין שהצורה בה אני משקיעה את הכסף, היא בהפרשה חודשית של סכום שפלוס מינוס עוד 20 שנה יהיה מיליון שקל, (קרן בלבד)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בקופת גמל להשקעה בצורה עצמאית IRA הכוונה היא להמשיך להשקיע פאסיבי, המטרה היא לחסוך דמי ניהול,
אין דבר כזה קופת גמל להשקעה במסלול IRA.
תודה רבה!
S&P 500 זה פיזור מצוין!
ואם רוצים פיזור יותר גדול, יש לחברת אינפיניטי מסלול עם הכשר שמחקה את המדד העולמי MSCI ACWI.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
קודם כל תודה רבה!
בנוסף שכחתי לציין שהצורה בה אני משקיעה את הכסף, היא בהפרשה חודשית של סכום שפלוס מינוס עוד 20 שנה יהיה מיליון שקל, (קרן בלבד)
לכמה זמן ההשקעה?
לפנסיה? לעוד 20 שנה?
אגב בIRA הקפיצו לאחרונה את הדמי ניהול מאוד.
זה נהיה מוצר לא משתלם בצבירות נמוכות.
או בחברות עם שירות גרוע.

ציבי פוטש

משתמש רשום
המטרה של החיסכון היא לעוד 20 שנה פלוס מינוס,
אני לא מספיק יודעת אבל לפי מה שכתבה @מקצועי בלבד אין אפשרות של קופת גמל להשקעה במסלול IRA אז זה בכל מקרה לא רלוונטי,
מה שכן התוכנית היא א"כ תיק השקעות בניהול אישי, רק אני חשבתי להתחיל בקופת גמל להשקעה וכשיתפנה לי זמן לעבור לניהול אישי, רק עכשיו אני חושבת שלכאורה זה יהיה אירוע מס להעביר מקופת גמל להשקעה לתיק בניהול אישי, ואז אני מפסידה את הריביות על הרווח הנ"ל, לא כך?
בנוסף לגבי מדד MSCI ACWI עם הוא מפוזר במדינות פחות מפותחות מארה"ב אני משערת שהתשואה יורדת, זה באמת שווה את ההגדלה של הפיזור?
ותודה רבה! ל @השקעות R הון על הטבלאות שממש עוזרות, ועל כל העזרה פה בפורום, וגם ל @מקצועי בלבד , שתזכו תמיד להמשיך לעזור לאנשים!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מה שכן התוכנית היא א"כ תיק השקעות בניהול אישי, רק אני חשבתי להתחיל בקופת גמל להשקעה וכשיתפנה לי זמן לעבור לניהול אישי, רק עכשיו אני חושבת שלכאורה זה יהיה אירוע מס להעביר מקופת גמל להשקעה לתיק בניהול אישי, ואז אני מפסידה את הריביות על הרווח הנ"ל, לא כך?
נכון.
בנוסף לגבי מדד MSCI ACWI עם הוא מפוזר במדינות פחות מפותחות מארה"ב אני משערת שהתשואה יורדת,
לפי תשואות העבר התשואות של מדד עולמי היו נמוכות יותר.
זה באמת שווה את ההגדלה של הפיזור?
להגדלה של הפיזור יש משמעות של הקטנת הסיכון
אף אחד לא מבטיח שכלכלת ארצות הברית
תמשיך להיות גדולה גם ב20 שנה הקרובות.
(למרות שהפיזור של מדד S&P500 במידה מסוימת הוא על כל העולם)
אבל הכי חשוב זה החוסן הנפשי בנפילות.
ככל שהפיזור גדל, גם החוסן הנפשי גדל איתו.
לעיתים משקיעים מעריכים את עצמם ביתר ומשלים את עצמם שבנפילות לא יעשו טעויות ובטוחים בעצמם שלא ימשכו השקעה בהפסד. אבל הבטחות לחוד ומעשים לחוד. אין לאדם אפשרות להבטיח לעצמו שהוא יתנהג שונה ממה שממוצע המשקיעים מתנהג. גדולתו של המשקיע, זה להבין שהיכולות שלו הן יכולות ממוצעות. זה קשה לקבל, אבל זה המצב.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בנוסף לגבי מדד MSCI ACWI עם הוא מפוזר במדינות פחות מפותחות מארה"ב אני משערת שהתשואה יורדת,
אכן זה עוקב גם אחר מדינות מתפתחות, אבל ההנחה שהתשואה שם נמוכה יותר היא לא נכונה.
דווקא הרעיון להשקיע במדינות מתפתחות זה בגלל שהצמיחה שם הרבה יותר גבוהה.
ויש דווקא מדינות מפותחות שהתשואה שם היא נמוכה יחסית.

ציבי פוטש

משתמש רשום
לפי תשואות העבר התשואות של מדד עולמי היו נמוכות יותר.

להגדלה של הפיזור יש משמעות של הקטנת הסיכון
אף אחד לא מבטיח שכלכלת ארצות הברית
תמשיך להיות גדולה גם ב20 שנה הקרובות.
עבר טיפה זמן אבל עדין בודקת..
האם המשמעות של פיזור מסיבי יותר הוא רק הפחתה של הסיכון?
יש לי סוג של הרגשה שחלק מהתאוריה הפסיבית אומרת שתיק ההשקעות אמור לייצג את הכלכלה העולמית
במדויק,
לדוגמא אם משקל השוק האמריקאי הוא 50% מהשוק העולמי זה רמת החשיפה שאמורה להיות בתיק ההשקעות
שלך, מכיון שלא ניתן לדעת איזה מדינה תהיה עם הצמיחה הגדולה ביותר,
ז"א אומר א"כ שהמטרה היא גם להשיג תשואה גבוהה ככל שניתן בלי לנסות לתזמן,
אני בכל זאת מוכנה להניח שארה"ב תישאר מעצמה כלכלית ב20 שנה הקרובות, ולתת לה יחס יותר גדול בתיק מאשר הגודל האמיתי שלה,
בנוסף לאורך זמן מדד הS&P השיג תשואה גדולה יותר מאשר MSCI ACWI, נראה לי (לא בטוחה) שיש לזה טווח של כמה שנים טובות, למה להניח א"כ שזה ישתנה?
אחד מהמקורות שקראתי בו על הנושא כאן

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם המשמעות של פיזור מסיבי יותר הוא רק הפחתה של הסיכון?
יש לי סוג של הרגשה שחלק מהתאוריה הפסיבית אומרת שתיק ההשקעות אמור לייצג את הכלכלה העולמית
במדויק,
לדוגמא אם משקל השוק האמריקאי הוא 50% מהשוק העולמי זה רמת החשיפה שאמורה להיות בתיק ההשקעות
שלך, מכיון שלא ניתן לדעת איזה מדינה תהיה עם הצמיחה הגדולה ביותר,
ז"א אומר א"כ שהמטרה היא גם להשיג תשואה גבוהה ככל שניתן בלי לנסות לתזמן,
אכן.
בנוסף לאורך זמן מדד הS&P השיג תשואה גדולה יותר מאשר MSCI ACWI, נראה לי (לא בטוחה) שיש לזה טווח של כמה שנים טובות, למה להניח א"כ שזה ישתנה?
אחד מהמקורות שקראתי בו על הנושא כאן
אז במקור שהבאת פה מוסבר היטב למה זה לא נכון להניח שמדד S&P 500 יניב יותר מאשר המדד העולמי.
ודווקא הפוך יש הרבה מאד הערכות שבעשור הקרוב המדד העולמי יניב יותר.

ציבי פוטש

משתמש רשום
.אז במקור שהבאת פה מוסבר היטב למה זה לא נכון להניח שמדד S&P 500 יניב יותר מאשר המדד העולמי.
ודווקא הפוך יש הרבה מאד הערכות שבעשור הקרוב המדד העולמי יניב יותר,
אני מקווה שאני לא חופרת מדי עם אותה שאלה,
בכל מקרה הטענה שם שיש תנודתיות של השוק ולפעמים הS&P מוביל ולפעמים שאר העולם,
אבל אני מדברת על טווח השקעה של 20 שנה ויותר אז אמנם יכול להיות שבעשור הקרוב הS&P יפגר
אבל אם בגרפים (אני לא הצלחתי לבדוק את זה, אם יש אפשרות לבדוק את זה אשמח לראות) על פי רוב בטווחי זמן של 20 שנה ויותר הS&P מוביל אני עדין לא מבינה את הטענה הזו,
בנוסף להשקיע על סמך הערכות זה נראה לי נוגד את השיטה הפסיבית, למה לא פשוט לבדוק בממוצע ארוך טווח איזה מדד עשה יותר תשואה הS&P או ה MSCI ACWI?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
במדויק,
התאורייה הפאסיבית לא מתייחסת להרכב ההשקעה
אלא לגישה להשקעה
כותב כמה נקודות מהזיכרון:
  • תאוריית השוק היעיל.
  • לא לפעול, זאת הדרך הנכונה יותר מלפעול.
  • לא לשנות אסטרטגיית השקעה.
  • הצבת יעד פיננסי.
  • הנמכת צפיות בשלב התכנון.
  • התאמת סיכון
  • פיזור.
  • עלויות השקעה נמוכות.
  • שיקולי מס.
ולשאלתך מה עדיף S&P 500 או מדד עולמי.
כמו בכל שאלה התשובה היא שזה שנוי במחלוקת.
לטעמי ככל שסכום ההשקעה קטן
אין צורך להתמודד עם השאלה.
אפשר להחליט לפי נטיית לב אישית.

יודע לשאול

משתמש צעיר
לפי תשואות העבר התשואות של מדד עולמי היו נמוכות יותר

אבל ההנחה שהתשואה שם נמוכה יותר היא לא נכונה.
@השקעות R הון
@מקצועי בלבד

אתם עדיין חלוקים?
אשמח למידע ועוד יותר אשמח עם הפניות לכתבות\נתונים\גרפים בעניין

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מקווה שאני לא חופרת מדי עם אותה שאלה,
בכל מקרה הטענה שם שיש תנודתיות של השוק ולפעמים הS&P מוביל ולפעמים שאר העולם,
אבל אני מדברת על טווח השקעה של 20 שנה ויותר אז אמנם יכול להיות שבעשור הקרוב הS&P יפגר
אבל אם בגרפים (אני לא הצלחתי לבדוק את זה, אם יש אפשרות לבדוק את זה אשמח לראות) על פי רוב בטווחי זמן של 20 שנה ויותר הS&P מוביל אני עדין לא מבינה את הטענה הזו,
בנוסף להשקיע על סמך הערכות זה נראה לי נוגד את השיטה הפסיבית, למה לא פשוט לבדוק בממוצע ארוך טווח איזה מדד עשה יותר תשואה הS&P או ה MSCI ACWI?
אם את רוצה להיצמד לשיטה הפסיבית, אז השיטה הפסיבית היא לא להמר איזה בורסה מניבה יותר וכדו', ולכן לפי השיטה הפאסיבית עדיף בהחלט להשקיע במדד רחב ככל האפשר שנותן פיזור של כל הפקטורים ומכל הבורסות בעולם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@השקעות R הון
@מקצועי בלבד

אתם עדיין חלוקים?
אשמח למידע ועוד יותר אשמח עם הפניות לכתבות\נתונים\גרפים בעניין
כתבתי את דעתי בצורה ברורה.
ואפשר לראות את הנתונים יותר בהרחבה בקישור הזה -

ציבי פוטש

משתמש רשום
למי שרוצה להמשיך לעשות לעצמו כאב ראש בשאלה הזו..

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה