פטור מס שבח בקניית דירה שנייה

ברכה וישועה

משתמש פעיל
עזרה דחופה למי שיודע, קנינו דירה והצהרנו שאנו הולכים למכור את הדירה הראשונה תוך שנתיים, השאלה היא אם נקנה עכשיו עוד דירה (דירה שלישית) [ונמכור את הדירה הראשונה תוך שנתיים] האם נפסיד את הפטור של המס שבח על הדירה הראשונה

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עזרה דחופה למי שיודע, קנינו דירה והצהרנו שאנו הולכים למכור את הדירה הראשונה תוך שנתיים, השאלה היא אם נקנה עכשיו עוד דירה (דירה שלישית) [ונמכור את הדירה הראשונה תוך שנתיים] האם נפסיד את הפטור של המס שבח על הדירה הראשונה
האם כוונתכם למס רכישה?!
בכ"א ממליץ לכם להתיעץ עם עו"ד מקצוען בתחום.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
כוונתנו למס שבח אדם שקונה דירה שניה ומצהיר על מכירת דירה ראשונה הוא נפטר ממס שבח על הדירה הראשונה אם הוא מוכר אותה תוך שנתיים השאלה מה קורה עם הוא קנה עוד דירה לבנתיים והוא כמובן שילם עליה מס רכישה האם מתבטל לו הפטור של מס שבח
ואמנם זה שאלה לא כל כך שכיחה [אם כי לא נדירה] מחפשים מישהו שנתקל בשאלה למעשה [הרבה עורכי דין לא נתקלו בשאלה]

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
לפי איך שאני מבינה שזה עובד (חושבת גם שככה אמר לי עו"ד)
יהיה מס שבח על הדירה הראשונה
משום שבעת מכירתה יהיה רשום בבעלותכם דירה נוספת חוץ מהחליפית
וזה שאלה שכל עו"ד אמור לדעת, אחרת מה הם כן יודעים..:)

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי ברור שתצטרכו לשלם ולא יהיה פטור ממס שבח.
הרי הצהרה לחוד ומעשים לחוד....
תכלס בעת מכירת הדירה הראשונה יש בבעלותכם 2 דירות, למה שתקבלו פטור? נשגב מבינתי....

lizi_g

משתמש פעיל
לפי איך שאני מבינה שזה עובד (חושבת גם שככה אמר לי עו"ד)
יהיה מס שבח על הדירה הראשונה
משום שבעת מכירתה יהיה רשום בבעלותכם דירה נוספת חוץ מהחליפית
וזה שאלה שכל עו"ד אמור לדעת, אחרת מה הם כן יודעים..:)
אני גם חושב כך והסיבה היא מכיון שבעת המכירה אינכם מוגדרים כמוכרים דירה יחידה שהיא מזכה בפטור.

שקד אור

משתמש חדש
קניתי דירה בשנת 85 בסך עשרים מיליון שקל ישן
אם אמכור חצי דירה בטאבו משותף
בסך מיליון שקלכמה עלי לשלם למס שבח?
אשמח להכוונה ועצה בעניין.

מלך נדל''ן

משתמש צעיר
קניתי דירה בשנת 85 בסך עשרים מיליון שקל ישן
אם אמכור חצי דירה בטאבו משותף
בסך מיליון שקלכמה עלי לשלם למס שבח?
אשמח להכוונה ועצה בעניין.
אם זו דירה יחידה אין לכם בכלל תשלום מס שבח
וגם אם כן יש מס שבח זה רק משנת 2014 , מבצעים חישוב של כמה הדירה הייתה שווה אז וכמה היא עולה היום
כדאי להתייעץ עם יועץ מס שמבין בתחום , כי יש בזה הרבה כללים והרבה אפשרויות להפחתת המס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה