דרוש מידע מס רכישה+מס שבח+היטל השבחה - נשמח לעצה מהמומחים

החשבת

משתמש חדש
לפני כשנה רכשנו דירה ב' מקבלן שעלתה כ-2 מיליון ש"ח אמורה להיות מוכנה תוך 2.5 שנים מהרכישה, הצהרנו שנחליף את דירה א' שרכשנו לפני הרבה שנים.
לפני כחצי שנה קיבלנו היתרים לדירה א', והרחבנו את הדירה.
כעת אנחנו מתלבטים האם למכור את דירה א' ואח"כ לקנות דירה ג' בערך בסכום של 3 מיליון ש"ח,
במהלך כזה: לא נשלם מס רכישה על דירה ב', לא נשלם מס שבח על דירה א', נשלם רק היטל השבחה על דירה א'
ואז אחרי שנמכור את דירה א', נקנה את דירה ג' ונצהיר שזה החלפה של דירה ב' ואז נשלם מס רכישה כמו דירה יחידה.
האם אנחנו צודקים?
למה צריך לשים לב בכזה מהלך?
דירה ג' גם מתוכננת להיות מקבלן, אז צריך למכור את דירה ב' תוך שנה מהמועד שדירה ג' מוכנה - האומנם?
המס שנשלם זה: היטל השבחה דירה א+מס רכישה על דירה ג' לפי דירה יחידה+מס שבח על דירה ב' כי כנראה לא נוכל להחזיק אותה 18 חודשים.
מה אתם אומרים? יש רעיון לתכנון מס יותר מוצלח?

המרכז להחזרי מס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
נקווה שתגיעו להחלטה הנכונה בעז"ה.
הרבה הצלחה!
מס שבח אפשר לקבל החזרים, תלוי במצב המשפחתי ונתוני ההכנסות.
במקרה של מכירה בפחות מ 18 חודשים אין אופציה של פריסה, כן יש אופציה של פיצול

מירא דכיא

משתמש פעיל
נקווה שתגיעו להחלטה הנכונה בעז"ה.
אני מתכנן בעוד כשנתיים למכור את הדירה שלי ולקנות אחרת למגורים.
אם אני עכשיו קונה דירה להשקעה ב20-80 שתהיה מוכנה עוד 5 שנים. ואני ידווח שזו (ההשקעה) דירה חילופית ובכך לא אשלם מס רכישה.
האם בעוד כשנתיים שאמכור את דירתי הנוכחית לאחר שאקנה דירה אחרת למגורים, אצטרך לשלם מס שבח על הדירה הראשונה. (היינו, כשאמכור, יהיה ברשותי את הדירה הנוכחית+ באמצע התהליך של 20=80)

המרכז להחזרי מס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אני מתכנן בעוד כשנתיים למכור את הדירה שלי ולקנות אחרת למגורים.
אם אני עכשיו קונה דירה להשקעה ב20-80 שתהיה מוכנה עוד 5 שנים. ואני ידווח שזו (ההשקעה) דירה חילופית ובכך לא אשלם מס רכישה.
האם בעוד כשנתיים שאמכור את דירתי הנוכחית לאחר שאקנה דירה אחרת למגורים, אצטרך לשלם מס שבח על הדירה הראשונה. (היינו, כשאמכור, יהיה ברשותי את הדירה הנוכחית+ באמצע התהליך של 20=80)
כן
במכירה הדירה לא נחשבת דירה יחידה. ויהיה חיוב במס שבח,
תוכל להבין מראש סדר גודל של החזר מס שבח, אולי יהווה שיקול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה