קורונה פוסט של נדב אייל,

מצב
הנושא נעול.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בטיוואן היה סגר, אך לא מלא. לעומת זאת היו בדיקות המוניות, איתור מהיר של נדבקים, אמצעי זהירות.
זה אומר, שבמקום עם בדיקות המוניות, איתור מהיר של נדבקים, ואמצעי זהירות - אפשר להקל בסגר.
גם בעזה, שכנתינו הלא מאוד נחמדת, כל מי שנכנס מאחד המעברים הרשמיים עבר בדיקה
החיוביים נשארו בחוץ ורק לשליליים אפשרו להיכנס
התוצאה מוכיחה שזה אכן יעיל...

מרחבית

משתמש מקצוען
כשאני חושבת על שני המרכיבים הללו:
1. בידוד חברתי
2. בדיקות המוניות, מהירות ומדויקות - כדי להפריד בין החולים לבריאים מה שיותר מהר -

אני חושבת על כך שבתיחלת המגיפה, אצל החרדים היתה בעיה עם שני המרכיבים:
מרכיב הבידוד - לא היה מספיק בידוד חברתי, הן בגלל צורת החיים של החרדים שהיא הרבה יותר צפופה וחברתית, הן כי חלק לא שמרו מספיק.

מרכיב הבדיקות - גם הוא היה חסר מאוד, כי הקריטריונים שנקבעו כדי להיבדק לא היו מותאמים לחרדים. חרדים הרבה פחות במגע עם חוזרים מחו''ל, ודאי שבבני ברק. ולכן לא יכלו להיבדק גם כשהיו תסמינים מאוד מחשידים.

נערך לאחרונה ב:

ספרא וסייפא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה שקר, לא היה שם שום קריסה, היה בתי חולים שהיו מלאים אבל לא יותר מכל עונת שפעת רגילה.
כל שני שתפגוש ברחוב ותשאל אותו האם ידוע לו על מצב בתי החולים בניו יורק - יגיד לך את הידוע לכל - הייתה קריסה מערכתית בניו יורק!
לא טיפלו בבני ה65 מעלה.

מצות

משתמש פעיל
גם בעזה, שכנתינו הלא מאוד נחמדת, כל מי שנכנס מאחד המעברים הרשמיים עבר בדיקה
החיוביים נשארו בחוץ ורק לשליליים אפשרו להיכנס
התוצאה מוכיחה שזה אכן יעיל...
לא שמעתי על זה אף פעם.
ישראל לא הכניסה או שעזה לא הכניסה ?
מה קורה עם הרשות הפלסטינאית ?

מצות

משתמש פעיל
דיברתי על אחד שיש לו קשיי נשימה קשים העלולים לגרום למוות, כזה ודאי שיבדק בישראל בדיקת קורונה
וגם באפריקה אם הוא מבוגר והוא בקבוצת סיכון לדעתי יבדקו אותו

אל תסחף

ושוב, לאן אתה חותר?

שכחתי להדגיש גם שבאפריקה הגיל החציוני הוא מאוד נמוך
אני לא נסחף.
כנראה אתה לא יודע מה זה אפריקה... איזורים עם עשרות מליוני תושבים בלי מים בברזים, אתה מדבר על בדיקות PCR...

אני אסביר לאן אני חותר:
אם במדינות האלה אנחנו לא שומעים על אסון הומניטרי חסר תקדים, כמו גם: עזה, רשות הפלסטינאית, ירדן, ועוד כל הרבה מדינות, אז כנראה שהקורונה לא כל כך מאיימת כמו שחשבו בהתחלה.
אם ניזכר: בנט אמר שאחד מכל 5 זקנים ימות.
נתניהו אמר שבין 2 - 4 אחוז ימותו.
כל זה התברר כמוגזם.

כמובן ההגזמות הם שלא באשמת ראשי המדינה, הם קיבלו נתונים של ארגון הבריאות העולמי ששיקר וסילף נתונים. בכל אופן כשקלטו שהמצב אחרת ממה שחשבו אז החליטו על יציאה מהסגר.

לומדים תוך כדי תנועה!

מצות

משתמש פעיל
בוואן שבסין בנו בית חולים נוסף (אולי שניים, לא זוכרת), לרגל הקורונה. האם זה קורה כל שנה בעונת השפעת שם?
באמת מוזר.
אבל משהו לא מסתדר עם כל הנתונים מסין. מה קורה בכל המדינה, הכל פתוח יש טיסות ובכל זאת אין בכלל קורונה... משהו רקוב ולא אמין בכל הנתונים, צריך להוריד את הנתונים מסין משולחן הדיונים.

חוץ מזה מספר המתים מאיזור חוביי האיזור הנגוע ביותר, הוא באופן יחסי פחות מישראל, הכל בלוף.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
אני אסביר לאן אני חותר:
אם במדינות האלה אנחנו לא שומעים על אסון הומניטרי חסר תקדים, כמו גם: עזה, רשות הפלסטינאית, ירדן, ועוד כל הרבה מדינות, אז כנראה שהקורונה לא כל כך מאיימת כמו שחשבו בהתחלה.
אם ניזכר: בנט אמר שאחד מכל 5 זקנים ימות.
נתניהו אמר שבין 2 - 4 אחוז ימותו.
כל זה התברר כמוגזם.
אני ממש ממש לא מצליח להבין אותך
רק מקודם טענת בתוקף שיתכן שיש שם כן המון מתים וחולים רק פשוט הם לא בודקים אותם כי הרי אין להם בתי חולים ובדיקות

מרחבית

משתמש מקצוען
מידי פעם חשוב להיזכר, שגם בשפעת שנהיתה לנו משום מה מדד לכמה גרוע או לא גרוע המצב, נלחמים ועוד איך!
אין השלמה עם כזו כמות של חולים ומתים! לכן פתחו חיסונים וכל שנה יש פרסום גדול ודחיפה לעשות חיסונים.
(גם בסרטן ובתאונות ובעוד דברים רבים נאבקים בלי סוף. בצדק גמור).

ועדיין הקורונה גרועה בהרבה משפעת עונתית רגילה. ובע''ה ברחמי שמיים מרובים ועם ההשתדלות המתאימה - מקווים לטוב בקרוב.
אין עניין להיות בפאניקה. רק להודות על הניסים, ולעשות מה שצריך, גם אם קצת פחות נוח.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
חוץ מזה מספר המתים מאיזור חוביי האיזור הנגוע ביותר, הוא באופן יחסי פחות מישראל, הכל בלוף.
עד כמה שידוע לי, עיקר ההתפרצות היתה בעיר וואן, עיר של כ 11 מיליון. ועליה היה הסגר ארוך ואגרסיבי ביותר.
אין לי די נתונים לגבי המצב שהיה בכל אזור חוביי שהוא כמובן הרבה יותר גדול.

מצות

משתמש פעיל
אני ממש ממש לא מצליח להבין אותך
רק מקודם טענת בתוקף שיתכן שיש שם כן המון מתים וחולים רק פשוט הם לא בודקים אותם כי הרי אין להם בתי חולים ובדיקות
לאו דווקא באפריקה, אני אומר שבכל מקום יש המון חולים - נשאים, הרבה הרבה יותר ממה שמדווח.
כן, גם בבני ברק מספר החולים גדול לאין ערוך עשרות אלפים אם לא יותר. כל המחקרים מסכימים אם זה.
ומתים דווקא לא, יש מתים, כנראה גם יותר משפעת, אבל לא כמו שחשבו.

אצטט דברים שאמר היום פרופסור רוטשטיין מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה:

הפרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל ביה"ח הדסה, תוקף אצל ‎אפי טריגר את מנכ"ל משרד הבריאות היוצא: "שום תחזית של משה בר סימן לא התקיימה. הוא הציג תרחישי אימים של 5,000 מונשמים, ולא מוכן להודות שטעה. גם אני טעיתי, ההבדל הוא שאני הודיתי בזה"

סימפטי

משתמש פעיל
זה פשוט לא נכון, מעדויות מכלי ראשון
היו יותר חולים מעונת שפעת, אבל כיון שכמעט לא טיפלו בחולים אחרים, היה מספיק מקום וצוות ומיכשור לחולי קורונה, ואפילו מקומות שהכינו לעודף חולי קורונה כולם היו ריקים, זה מה ששמעתי מכמה אנשים בניו יורק.

סימפטי

משתמש פעיל
בוואן שבסין בנו בית חולים נוסף (אולי שניים, לא זוכרת), לרגל הקורונה. האם זה קורה כל שנה בעונת השפעת שם?

אני דיברתי על ניו יורק, לא יודע מה היה בוואהן, אולי שם לא הפסיקו לטפל בחולים אחרים כמו בניו יורק לכן היה צורך בעוד בתי חולים, אולי שם יש יותר מחסור בבתי חולים מניו יורק, אולי יש שם יותר אנשים בסיכון איני יודע.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
לאו דווקא באפריקה, אני אומר שבכל מקום יש המון חולים - נשאים, הרבה הרבה יותר ממה שמדווח.
עדיין לא הבנתי על מה כ"כ התווכחת איתי על אפריקה אם חתרת לדבר הפוך
כן, גם בבני ברק מספר החולים גדול לאין ערוך עשרות אלפים אם לא יותר. כל המחקרים מסכימים אם זה
יש לי הרגשה שאת הקטע הזה המצאת מעצמך, אני טועה?

ועדיין לא ראיתי התייחסות שלך לגבי מקומות שנתוני המתים שם מזעזעים כמו מספר מחוזות בניו יורק

לגבי התחזיות שלא התממשו
כמה פעמים צריך להסביר שהתחזיות היו אילו לא היו עושים סגר בזמן והם בעצם באו להסביר מדוע נוקטים בצעדים קיצוניים כ"כ

מתבוננת מהצד

משתמש פעיל
כן, גם בבני ברק מספר החולים גדול לאין ערוך עשרות אלפים אם לא יותר. כל המחקרים מסכימים אם זה
בודאי יש הרבה יותר
ההנחה של כולנו צריכה להיות שהתמהיל [המאובחנים ושאינם] זהה בכל המקומות
עד שנדע להגדיר למה כל מקום הוא שונה
בשביל לערוך סטטיסטיקה צריך דבר ראשון נתוני אמת
ולנו למרבה הצער אין כאלו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה