פונטים לאוטוקד

Chagit Weksler

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם אתה באמת לא בקיא באוטוקאד- אז תדע בשביל האינטלגנציה. שצריך להשתמש בפונטים בעלי הסיומת SHX שמסומנים בסימן של מחוגה. הסוג השני שמסומן בסמל של 2 T עושה בעיות בעברית. הפונטים המקובלים בעברית שבטוחים מבעיות זה בד"כ מיכל ומורן.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י אנדי;843198:
אם אתה באמת לא בקיא באוטוקאד- אז תדע בשביל האינטלגנציה. שצריך להשתמש בפונטים בעלי הסיומת SHX שמסומנים בסימן של מחוגה. הסוג השני שמסומן בסמל של 2 T עושה בעיות בעברית. הפונטים המקובלים בעברית שבטוחים מבעיות זה בד"כ מיכל ומורן.

יתכן וזה באמת הבעיה שלי אבל אני לא יכול להכריח את משרד האדריכלים להשתמש רק בפונטים מסויימים, מה שמביאים לי עם זה אני צריך להתמודד, על פי רוב אני מבקש PDF וכך יש לי את כל המידע.

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
למישהו יש את הפונט gil?
תודה!!

DvorArC

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
פונטים

גם אני צריכה פונטים אבל אין לי מושג איך להעביר אותם לאוטוקד, כדי שאוכל להשתמש בהם בפועל.
אפשר פירוט?

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י ip6;843170:
מתברר שמשרד האדריכלים ששלח לי את התוכניות משתמש בפונט שלא הבאתם לי אותו, אני יבקש מהם שישלחו לי אותו, תודה לכולם.
כדאי שבפעם הבאה שאתה מקבל תוכניות ממישהוא תבקש שיסגרו את הקובץ בetransmit
ואז לא יהיה בעיה שחסר לך פונט.
כי כששומרים את הקובץ בצורה זו- זה סוגר את זה בzip שכולל את כל הפונטים\בלוקים\xref אם יש. הקיימים בקובץ זה

cחיה

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מצרפת גם תיקית פונטים שנמצאת אצלי בשימוש,לתועלת כולם,
אופן הכנסת פונטים לאוטוקד-
C:\Program Files\Autodesk\AutoCAD 2014\Fonts
ׁלפעמים תיקית Autodesk יושבת ב-(C:\Program Files (x86
מעתיקים לשם את הפונטים,ואם אוטוקד פתוח עדיף לסגור ולפתוח מחדש,
*
כדי שהפונטים באמת יקראו כמו שצריך רצוי לעשות עוד פעולה
ישלהכנס לפקודה-OPׁ-ׁ(לחצן ימני ואז-options) כשנפתחת חלונית יש לבחור את הלשונית files
ואז לפתוח את תיקית support file search path שם לחפש את התת תיקיה שמכילה את הפונטים ופשוט להעלות אותה למעלה ע"י הלחצן - move up-בצד הימני של החלונית,עד שהיא תיהיה הראשונה,ואז ללחוץ apply ו-ok וזהו...
ומומלץ שוב לסגור ולפתוח את אוטוקד,
*
ראיתי ששאלו כאן איך יודעים עם חסר פונט לקובץ-אז בדר"כ ,כפי שכתבו כאן רצוי לבקש קבצים בentrasmit כך הכל נמצא בפנים
אם מקבלים קובץ dwg בלבד,אז האוטוקד ברגע שמנסים לפתוח את הקובץ מראה הודעה שחסר לו פונט ואפילו מציע לך להחליף אותו בפונט קיים מהמאגר,מה שאני עושה במקרים כאלו אני מעתיקה לתיקיה מסודרת את הפונטים החסרים וכשתצטבר לי אני מחפשת בנט\מבקשת תיקיות פונטים מעמיתים למקצוע...אולי אצליהם יש את מה שחסר,או שפשוט מחליפה אותו ב-proprties

קבצים מצורפים

• Fonts.rar
    5.7 MB · צפיות: 100

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
קופצת על האשכול...
מה עושים עם תוכניות שמגיעות ממדידה והפונטים לא קריאים? יש לי אלפי פונטים במחשב ובכולופן...
ואי אפשר לשנות במאפיינים כי רואים בשורה של הטקסט מין קשקוש כזה: ----||....|||----
וכו'... יש פתרון?

cחיה

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
מה זאת אומרת רואים בשורה של הטקסט?
ברור שתראי שם ג'בריש ,
בשביל לשנות פונט את צריכה לבחור אותו ואח"כ לבחור ב-font style סוג אחר,

גיא000

משתמש חדש
מצאתי איך לראות עברית..

באוטוקאד, על גיליון העבודה ללחוץ קליק ימני > אפשרויות
נפתחת חלונית עם כרטסות. לבחור בכרטסת Files
בכרטסת לפתוח צרור support file search path
ושם לחפש נתיב שהסיומת שלו Fonts. לחיצה על הנתיב מאפשרת עריכה שלו, אבל אתם רק תעתיקו אותו. וב File explorer תדביקו אותו וכך תגיעו לספריה של כל הפונטים.
יש כאן באתר מלא פונטים להורדה אז תשימו את הפונטים בספריה הזו.
פונט מומלץ הוא של Oront והוא טוב לעברית. צרפתי אותו לתגובה, תורידו ותחלצו אותו מהזיפ.
סיגרו את אוטוקאד ופתחו מחדש.

באוטוקאד הכנסו לתפריט format משם ל text style וברובליקה של font תחפשו את הפונט הרצוי עליכם ותאשרו.
זהו.. אצלי זה עבד.

כי זה לא מספיק להוריד פונטים, חייבים גם לבחור בהם.

קבצים מצורפים

• ORONT.zip
    KB 2.5 · צפיות: 62

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מרים אדריכל;1458765:
קופצת על האשכול...
מה עושים עם תוכניות שמגיעות ממדידה והפונטים לא קריאים? יש לי אלפי פונטים במחשב ובכולופן...
ואי אפשר לשנות במאפיינים כי רואים בשורה של הטקסט מין קשקוש כזה: ----||....|||----
וכו'... יש פתרון?

אם את יודעת איזה פונט זה, ובכ"ז זה לא קריא,
אז תנסי להכניס את הקובץ של הפונט לתוך התיקיה של המדידה, (בנוסף לקובץ שנמצא בתיקייה של האוטוקאד)
הרבה פעמים זה עוזר

shifrbor

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אנדי;842527:
הנה. מקווה שזה מספיק.
מקווה שכיווצתי כמו שצריך. תודיע אם יש בעיות ואם צריך עוד.

ניתקלתי בזה פתאום.... איך אני מכניה את ההטצים לתוך התוכנה??

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה