דרוש מידע "פדהאל". זהירות מספוילרים! אם לא קראתם ועדיין מתכננים לקרוא - אל תיכנסו!

מצב
הנושא נעול.

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
גם על ממלכה במבחן זה כבר קיים. פעם השתתפתי באיזה פורום אחר וכתבנו שם כל מיני קטעים. אגב, בתסריט שכתבתי שם ליוזבד לפני שיצא, הספר מסתיים במפגש פנים אל פנים של שני המלכים עם תינוק חטוף בידיים ;) .
ואלה.
את יכולה להעלות לנו אותו?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
רק חייבת לסייג. מהפך שלטוני זו לא סצנה. יוסף דיאלידן מת ואז.. 1..2..3.. והגיע שלום לעולם? זה היה מוגזם. השיח בין פאר לאיסתרק, תגובת המערכת השלטונית הקרובה, יש דברים שאי אפשר להשאיר להריץ ככה.
התגובה של פאר לא מתאימה לדמות ולסצינה למרות נסיון הפיתוח הזריז בספר.
תשאירי לנו לדמיין את הבלאגן שנשאר ברחובות כשכל נאמני דיאלידן לא יודעים מה לעשות עם עצמם. זה וודאי שדורש ספר בפני עצמו.
זה באמת מאד בולט - השלום והשלווה שבאו מיד לכוזר.
יוסף דיאלידאן הוא שליט של חצי מכוזר וזה שהוא מת לא מחזיר אוטמטית את כל השטחים והאנשים לשלטון של כוזר האמיתית.

חיה רוז

משתמש רשום
התגובה של פאר לא מתאימה לדמות ולסצינה למרות נסיון הפיתוח הזריז בספר.
אם היא היתה טיפה מאריכה בזה זה יכל להתאים. פאר לדעתי היה מאובחן היום על הרצף התקשורתי. כללים. חוקים. סדר. בלי הרבה מקום למשחק של רגש, דעות וכל המכלול התקשורתי.
הוא מרגיש שיש כאן דברים לא תקינים. אבל הוא לא יכול לזוז מהכללים. זה מובנה בו.
אז כשאבא שלו הוא מלך מטעם העם, אבא שלו הוא החוק. רע ככל שיהיה.
ולכן, המקסימום שפאר מסוגל לעשות זה לדרוש לתת לאיתסרק משפט הוגן על פי חוק. וזה מה שהוא מבטיח לפולס לעשות. אבל כשאבא שלו מת- החוקים משתנים.
והוא צריך ברגע אחד (שזה אמור להיות לו קשה), להבין שהחוק עכשיו זה או אסתרק או הוא עצמו. או שניהם. ולפעול לפי זה. בסיטואציה כזו, ההחלטה שלו נעשית הגיונית. הסיום מאוד הגיוני לדעתי לפי הדמות שלו. אבל זה משהו שהיינו צריכים לקרוא ולחוות.

והעיקר, לא כל ארמון אלקן עם בעיות תקשורת. לא לכולם יש נאמנות פשוטה לכללים. פאר הוא היורש. הוא אמר. אז זהו? כולם של אסתרק?
היה צריך להיות שם תהליך גם כן.

מיקי ג'קי

משתמש צעיר
אהבתי מאוד את הספר ואת המסרים העולים ממנו (למרות שהיו שלבים שממש הפריע לי לעצור את כל השתלשלות המאורעות בשיא המתח ולקרוא איזו תובנה שעלתה לאחד מהגיבורים בראש).
ובעיקר את המסר הכל כך אקטואלי שעלה מכל הספר, שגם אם יש פגמים, חוסר צדק ואנשים שמנצלים את הסמכויות שיש להם ביד כדי לקדם מטרות אישיות וכו', זה לא מונע מאתנו לדבוק בדרך של המערכת הזו שמייצגת את הטוב האמיתי על אף כל חסרונותיה ועדיין לבחור בה למרות הכל.

שני שמר

משתמש פעיל
אהבתי מאוד את הספר ואת המסרים העולים ממנו (למרות שהיו שלבים שממש הפריע לי לעצור את כל השתלשלות המאורעות בשיא המתח ולקרוא איזו תובנה שעלתה לאחד מהגיבורים בראש).
ובעיקר את המסר הכל כך אקטואלי שעלה מכל הספר, שגם אם יש פגמים, חוסר צדק ואנשים שמנצלים את הסמכויות שיש להם ביד כדי לקדם מטרות אישיות וכו', זה לא מונע מאתנו לדבוק בדרך של המערכת הזו שמייצגת את הטוב האמיתי על אף כל חסרונותיה ועדיין לבחור בה למרות הכל.
אחד הדברים שעלו לי- זה שפשוט אין תרוצים!!
בשום מצב ובשם מחיר....

אושר המאושרת

משתמש מקצוען
נכון המהפך באלקן באמתהתרחש במהירות רבה מידי....
בהתחלה חשבתי הוא מתואר בקצרה אבל מתרחש על פני מלא זמן אבל פדהאל שקם למחרת כבר ראה את דגלי כוזר האמיתית....
ועוד משהו מישהו אולי מבין המכורים ממש של ממלכה במבחן יכול לתאר לי את מראהו של אלרון? מתחשק לי ממשלצייר אותו אבל עם כל הפרטים...

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
נכון המהפך באלקן באמתהתרחש במהירות רבה מידי....
בהתחלה חשבתי הוא מתואר בקצרה אבל מתרחש על פני מלא זמן אבל פדהאל שקם למחרת כבר ראה את דגלי כוזר האמיתית....
ועוד משהו מישהו אולי מבין המכורים ממש של ממלכה במבחן יכול לתאר לי את מראהו של אלרון? מתחשק לי ממשלצייר אותו אבל עם כל הפרטים...
הוא קם אחרי שבועיים
זה עדיין מהר מידי
וחבל שלא תיארה קצת שנבין איך זה קרה פתאום
זה הרגיש כאילו פתאום היא ראתה שכבר מלא עמודים אז חייבים לסיים בבת אחת

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל פדהאל שקם למחרת כבר ראה את דגלי כוזר האמיתית....
הוא קם למחרת? איפה זה כתוב?
אולי הוא היה מחוסר הכרה שבועיים-שלוש?
אגב, המהירות של ההפיכה דיי הגיונית כי מוזכר כמה פעמים שהמלך יוסף יצא מדעתו ואולי תושבי אלקן פשוט קצה נפשם במלך משוגע

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
הוא קם למחרת? איפה זה כתוב?
אולי הוא היה מחוסר הכרה שבועיים-שלוש?
אגב, המהירות של ההפיכה דיי הגיונית כי מוזכר כמה פעמים שהמלך יוסף יצא מדעתו ואולי תושבי אלקן פשוט קצה נפשם במלך משוגע
כתוב בפרוש שבועיים

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
חסר לי שם את מפת כוזר על ערי הבירה
443px-%D7%9B%D7%95%D7%96%D7%A8.png

מיקי ג'קי

משתמש צעיר
אבל למה דיזר לא עשה שום דבר כשהם טיפסו מהמרפסת, ורק פדהאל הוא זה שקפץ על יוסף בעוד דיזר נשאר לבד ואפיל ולא ניסה לקפוץ לתוך מעגל האנשים שהקיף את איסתרק ולנסות לעשות משהו.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אבל למה דיזר לא עשה שום דבר כשהם טיפסו מהמרפסת, ורק פדהאל הוא זה שקפץ על יוסף בעוד דיזר נשאר לבד ואפיל ולא ניסה לקפוץ לתוך מעגל האנשים שהקיף את איסתרק ולנסות לעשות משהו.
כבר כתבו למעלה
הוא סבל מפריקת כתף

חזקי ☆

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
ולכן, למכורים שבינינו, ממליצה לנסות כתיבה בעקבות הסדרה. מי פותח אשכול כזה?
יהי מעניין, רק שלא יהיה בפורום הסגור של כתיבה מקצועית. כדי שנוכל להגיב...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה