עזרה פגע ברכב ומתחמק מתשלום הנזק

esti1

משתמש צעיר
שלום!

לפני ראש השנה, אורח של שכן בבין ליד פגע ברכב שלנו וכיסח את הפנס האחורי + עיקם את הפח. הוא בא מעצמו וסיפר שפגע וכו וביקש שלא נתבע את הביטוח כי הוא חתן וכו...
טעות שלנו - הסכמנו.
בעלי דיבר איתו אחרי החג. קודם כל, היה פשוט סרט להשיג אותו. הבן אדם לא עונה. מזהה את המספר של בעלי ופשוט לא עונה. ואם ענה, אז הוא בנסיעה, וממש עוד שעה יחזור אליו לקבל את פרטי החשבון להעברה. כלום...
אחרי כמה חודשים כאלה, התקשרתי אליו מהטפלון שלי. הוא כמובן ענה מיד. טען להגנתו שבעלי לא מתקשר אליו ושאין לו את המספר שלו וכו. שקרים בקיצור. אמרתי לו- עזוב. עכשיו תעשה את העברה. כמובן הוא היה בנהיגה ואמר שיחזור אלי. לא חזר.
למחרת נדנדתי עד שענה. הוא לקח את פרטי החשבון. כל זה קרה שבוע שעבר. נתתי שבוע שיעשה את ההעברה. לא עשה.
אני מנסה להתקשר- ושוב, הוא לא עונה. מלא פעמים, והוא לא עונה. באחת הפעמים הוא ענה, ופשוט שם אותי על השתק או משהו. לא דיבר... ואני שומעת אותו מנהל את עניניו בפלאפון אחר....

מאוד מסתכל!! מה אפשר לעשות?? איך אפשר פשוט לגמור עם הסיפור הזה ולגרום לו לשלם? הדבר היחיד שיש לי זה הטלפון שלו והשם שלו.

esti1

משתמש צעיר
הייתי מודיעה לו את זה - אילו היה עונה. חוץ מזה - אני לא יודעת אם אפשר.

אין לי שום הוכחה. שום תמונה.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז קודם כל אתם צריכים הוכחות, הוא לא סתם מתחמק, הוא יודע שלא תוכלו לעשות לו כלום.
אולי להתקשר אליו מטלפון אחר ולהקליט, אבל לעשות את זה בחכמה ולהתיעץ עם עו"ד כדי להוביל אותו לומר את הדברים הנכונים.
אולי לבקש מעו"ד לפנות אליו, וזה ירתיע אותו. עו"ד יכול לומר לו שיש תיעוד, ואז הוא ישלם.

התנהלתם עד עכשיו בתמימות, וזה לרעתכם. תצטרכו עזרה מקצועית כדי להוציא את הכסף.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
איך באמת היה צריך להיות ההתנהלות ברגע שהוא פנה אליהם ?
(גילוי נאות, אני לא פותח האשכול. רק מתעניין מהצד בשבילי שלא אצטרך)

ראובן 23

משתמש מקצוען
לפחות אתם יודעים על מי להתעצבן אני קרה לי שתי מקרים מעצבנים בשנה האחרונה
א.חניתי בחניה מתחת לבניין ליד הכולל שלי בשטח שהוא עירוני (הבניין הגיע לחניה כמקובל בב"ב)ותמיד מקובל שחונים שם בהסכמת השכנים ואיזה רווק בן 30 משועמם התעצבן כי באותו יום הוא החליט שזה חניה שלו ופשוט חרט אם מפתח או משהו על המכסה מנוע שלי נא לא לחנות כאן זה גזל
ב. בחניה מתחת לבניין שלי שסגור אם שער מישהו נכנס ברכב שלי בחוזקה ועיקם את הפח והפנס ולא השאיר שום פרט מזהה
ועוד הרבה שריטות שזה באמת לא מעניין אף אחד

ראובן 23

משתמש מקצוען
איך באמת היה צריך להיות ההתנהלות ברגע שהוא פנה אליהם ?
(גילוי נאות, אני לא פותח האשכול. רק מתעניין מהצד בשבילי שלא אצטרך)
דבר ראשון להחתים אותו על מסמך שאם הוא לא מפצה בסכום הגיוני שמורה להם הזכות לתבוע את חברת הביטוח שלו
תמיד טוב לשמור ברכב חוזה לתביעת ביטוח

ראובן 23

משתמש מקצוען
מאוד מסתכל!! מה אפשר לעשות?? איך אפשר פשוט לגמור עם הסיפור הזה ולגרום לו לשלם? הדבר היחיד שיש לי זה הטלפון שלו והשם שלו
יש לכם אולי עדי ראיה

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא רוצה לייאש, אבל אם אין עדים שמוכנים לבוא לתחנת המשטרה, והמזיק לא בא לו לשלם לכם, די חבל על המאמץ, אף אחד לא יעשה בשבילכם את העבודה הזו לריב איתו, לא הביטוח ולא המשטרה.
מכיון שדפקו את הרכב שלי כמה פעמים ועשו לי נזקים גדולים, ולא הצלחתי לעשות עם זה כלום, החלטתי שעדיף לי לעשות עבודה עם עצמי ולהחליט שזה חלק מהעלויות של הרכב...

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הכי חשוב בדברים האלו זה תיעוד של כל מה שקשור לזה
תמונה של המכה מיד כשזה קרה
תמונה של הרכב הפוגע כמה שיותר קרוב לזמן שזה קרה
הקלטות של השיחה
עדי ראיה או שמיעה
פתק שהוא השאיר או משהו בסגנון.

פרטי נהג שם תז צילום רישיון נהיגה טלפון
פרטי רכב פוגע צילום רישיון רכב תעודת ביטוח

אם תפנו לסוכן ביטוח שלכם הוא יוכל להסביר לכם איך להתנהל הכי טוב

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הכי חשוב בדברים האלו זה תיעוד של כל מה שקשור לזה
תמונה של המכה מיד כשזה קרה
תמונה של הרכב הפוגע כמה שיותר קרוב לזמן שזה קרה
הקלטות של השיחה
פתק שהוא השאיר או משהו בסגנון.
ומה בדיוק אפשר לעשות עם זה, אם ההוא מכחיש?
הביטוח כל עוד והוא לא מודה לא יחייב אותו.
המשטרה, זה בכלל לא מעניין אותה, נראה לכם ששוטר יפצח חקירה מי צודק, ומה בדיוק נאמר בהקלטות, וכו' וכו'.

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא רוצה לייאש, אבל אם אין עדים שמוכנים לבוא לתחנת המשטרה, והמזיק לא בא לו לשלם לכם, די חבל על המאמץ, אף אחד לא יעשה בשבילכם את העבודה הזו לריב איתו, לא הביטוח ולא המשטרה.
מכיון שדפקו את הרכב שלי כמה פעמים ועשו לי נזקים גדולים, ולא הצלחתי לעשות עם זה כלום, החלטתי שעדיף לי לעשות עבודה עם עצמי ולהחליט שזה חלק מהעלויות של הרכב...
כן אבל עצוב שיש אנשים שמחשבנים את העלויות האלה על מי שהם גרמו לו נזק

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ומה בדיוק אפשר לעשות עם זה, אם ההוא מכחיש?
הביטוח כל עוד והוא לא מודה לא יחייב אותו.
המשטרה, זה בכלל לא מעניין אותה, נראה לכם ששוטר יפצח חקירה מי צודק, ומה בדיוק נאמר בהקלטות, וכו' וכו'.
הוספתי להודעה הקודמת:
פרטי נהג שם תז צילום רישיון נהיגה טלפון
פרטי רכב פוגע צילום רישיון רכב תעודת ביטוח
עדי ראיה או שמיעה

אם תפנו לסוכן ביטוח שלכם הוא יוכל להסביר לכם איך להתנהל הכי טוב

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
המלצה במקרים כאלה ודומיהם - או שמוותרים לגמרי, או שתובעים כמו שמותר על פי דין תורה, או בדין תורה או בשאלת רב על אופנים אחרים.
להשאיר את זה באוויר זה ממש לא טוב אז או שמוותרים ומוחלים כדי לא להשאיר את זה לדין שמים, או שמתנהלים כמו יהודים טובים, לא מריבות לא צעקות לא איום לשם איום, אלא בירור ותביעות של מה שמגיע לנו על פי דיני התורה.

ראובן 23

משתמש מקצוען
המלצה במקרים כאלה ודומיהם - או שמוותרים לגמרי, או שתובעים כמו שמותר על פי דין תורה, או בדין תורה או בשאלת רב על אופנים אחרים.
להשאיר את זה באוויר זה ממש לא טוב אז או שמוותרים ומוחלים כדי לא להשאיר את זה לדין שמים, או שמתנהלים כמו יהודים טובים, לא מריבות לא צעקות לא איום לשם איום, אלא בירור ותביעות של מה שמגיע לנו על פי דיני התורה.
לפעמים השני מחליט למסור את זה לדין שמיים

שוכן בדד

משתמש פעיל
עריכה תורנית
כן אבל עצוב שיש אנשים שמחשבנים את העלויות האלה על מי שהם גרמו לו נזק
לדעתי יש כאן תהליך פסיכולוגי מעניין.
הרי אנשים לא הולכים וגונבים מתיק של מישהו כסף. נכון?
אלא מה, יש איזה מין תהליך כזה, שאנשים אומרים לעצמם כל מיני תירוצים, כגון שהנזק הזה לא מוריד את הערך האמיתי של הרכב, וגם, שכל מי שנדפק לו הרכב הוא גנב, והוא מחפש להפיל עלי עכשיו את כל הנזקים שיש לו כבר ממילא ברכב, וכיון שהוא גנב אז אני לא צריך להתעסק איתו בכלל...

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לדעתי יש כאן תהליך פסיכולוגי מעניין.
הרי אנשים לא הולכים וגונבים מתיק של מישהו כסף. נכון?
אלא מה, יש איזה מין תהליך כזה, שאנשים אומרים לעצמם כל מיני תירוצים, כגון שהנזק הזה לא מוריד את הערך האמיתי של הרכב, וגם, שכל מי שנדפק לו הרכב הוא גנב, והוא מחפש להפיל עלי עכשיו את כל הנזקים שיש לו כבר ממילא ברכב, וכיון שהוא גנב אז אני לא צריך להתעסק איתו בכלל...
כל כך נכון וכל כך עצוב..

אולי מעניין אותך גם...