תאונה פגעה באוטו והשאירה פרטים מפוברקים מה עושים

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ובסוף לכתוב מותחן עלילתי..
אבל בגדול, אין אפשרות לגשת למצלמות (של העייריה ועא"כ של אדם פרטי) בלי אישור משטרה,
כך שמומלץ לפעול לפי מה שנכתב לעיל
אפשר לבקש מהעירייה באמצעות טופס מקוון, (זה אמור להיות על מסגרת חופש המידע או משהו כזה).

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
ולצלם
גם נזק וגם מסמכים
אם יש טלפון כשר אי אפשר לצלם.... אבל גם במקרה כזה, אפשר לבקש מהאדם השני לצלם ולשלוח במייל או פשוט לכתוב את חברת הביטוח, שם המבוטח, מספר ותוקף הפוליסה. זה מספיק.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אפשר לבקש מהעירייה באמצעות טופס מקוון, (זה אמור להיות על מסגרת חופש המידע או משהו כזה).
קשה לי להאמין.
יש חוק של פרטיות המידע.
ואפילו אדם שעבר טסט - שהוא שהכל מצולם, לא נותנים לו לראות את זה בגלל בעיות הפרטיות שאנשים ברחוב מצולמים.

אולי רק בקשה ספציפית יתנו?
פעם אמרו שנתיבי ישראל כן נותנים. בבקשה של זמן מסויים בתשלום סמלי.

dag

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קשה לי להאמין.
יש חוק של פרטיות המידע.
ואפילו אדם שעבר טסט - שהוא שהכל מצולם, לא נותנים לו לראות את זה בגלל בעיות הפרטיות שאנשים ברחוב מצולמים.

אולי רק בקשה ספציפית יתנו?
פעם אמרו שנתיבי ישראל כן נותנים. בבקשה של זמן מסויים בתשלום סמלי.
זה מנסיון, אמור להיות טופס לכל עיריה מגישים בקשה ומקבלים (במידה ויש באזור מצלמות).
מה שכן אולי הם מטשטשים את הלוחיות של הרכבים. (זה היה מזמן אז לא זכור כרגע מה בדיוק הגיע).

רגע

משתמש מקצוען
סתם להתענינות, כמה העלות תיקון של הנזק?
שווה לתבוע על זה את הביטוח?

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
סתם להתענינות, כמה העלות תיקון של הנזק?
שווה לתבוע על זה את הביטוח?
אם רוצים לתקן, צריך לבדוק מול שמאי. אם הנזק יותר מ 3000 ש"ח, אז עדיף לתבוע את הביטוח, כי אז גם אין השתתפות עצמית, אבל אם זה פחות, אז לא שווה, כי בסוף חברת הביטוח תעלה את דמי הביטוח וחבל.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בכללי תמיד בכל תאונה או נזק שקורה
דבר ראשון לצלם. לצלם. לצלם.
לקחת פרטים, לא לוותר על רישיון ופוליסת ביטוח.
וחשוב מאוד- לקחת פרטים של עדים!
זה דבר שיכול להוות משקל נגד ויש לו משמעות רבה!
הרבה פעמים בתאונות או אפילו סתם פגיעה באוטובוס (הנהג בלם, הילד נפל בתוך האוטובוס ושבר את היד)
חשוב מאוד לקחת פרטים שם וטלפון של עדים במקום.
וסתם בקשר לנושא הזה- המצלמה בנוקיה C2 הצילה אותי פעמיים מתביעות שקריות
למה אין בפלאפונים כשרים מצלמה??
גם הסיפור עכשיו עם הילד בביתר שנהג האוטובוס גרר אותו בכוח מהגינה לאוטובוס באלימות,
ועוד אינספור מקרים שאם לא היו מצולמים הנהג היה מכחיש והאירוע היה עובר כאילו להד"ם
אין עוד פלאפונים כשרים עם מצלמה? בחדשים - דור 4
למה וועדת התקשורת לא מאשרת?

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
להגיש תלונה במשטרה (הם יכולים לעקוב במצלמות רחוב לפי התיאור) יש בזה גם תועלת לגבי הביטוח
בשורות טובות
הגשנו תלונה במשטרה עם מספר הרכב הפוגע
כמובן שלא חזרו אלינו ולא עונים בשום צורה

יש מה לעשות?

יוסיK

משתמש פעיל
בהרבה מאוד מקרי תאונות [וגם בשאר תלונות] משטרת ישראל המפוארת לא טורחת לעשות את המינימום, שזה לזמן את מושא התלונה לבירור/חקירה, במקרים של תאונות עם נפגעי גוף משמעותיים זה קצת שונה.
יש לי ניסיון קטנטן עם תאנה של נהג שהיה אשם ב 100% בשטח הוא לא התכחש לזה ובהמשך שכלל את הגרסה שלו עד כדי התכחשות גורפת לפגיעה.
מהמשטרה כמובן לא יצא כלום כי הם אפילו לא זימנו אותו לבירור, ואלמלא שהסתובבתי באזור וביקשתי מבעלי חנויות סרטוני אבטחה שהראו את הפגיעה בבירור, זה היה נשאר מילה מול מילה....

באופן כללי לגבי סרטונים ממצלמות אבטחה פרטיות:
אני מניח שרוב אלו שמתקינים מצלמות לא עושים את זה למטרות גמ"ח אלא כדי למגן את העסק/בית שלהם.
הזמן שלהם שווה כסף וכנראה שאתם לא הראשונים שמבקשים מהם תיעוד.
כנראה גם שמניסיון העבר שלהם, דבר כזה יכול לקחת לא מעט זמן וכנראה שאחוז האנשים שמשלמים על זה מועט עד לא קיים.
יש היגיון שאדם שהולך להגיש תביעה על סכום XXXXX וראיית הזהב נמצאת אצלי ויש לי טרחה בהוצאתה, ישלם ולו השתתפות בעלות המצלמות שבזכותם יש את הראיה.
בכלל, גבאי בתי כנסת מקבלים כל הזמן פניות לבדוק במצלמות לאן נעלם הכובע והחליפה והתפילין ומי לקח לי קוטג' מהשקיות של הקניות שהשארתי בלובי מתחת למודעה שאין להשאיר שקיות בסביבה וכו' וכו'.
זה לוקח זמן, הרבה זמן!!!!
אמר לי גבאי שהכי מתסכל זה, שבא אדם ומבקש בתחנונים תיעוד דחוף דחוף, בלי זה הוא יפסיד לא יודע כמה כסף כי הביטוח יתבע אותו ואין לו ראיות וכששואלים אותו באיזה שעה זה היה הוא נותן טווח של שעתיים כדי להיות מכוסה = צריך לעבור בשביל זה על שעתיים של הסרטה, מריצים את זה כפול 4 וזה עדיין יכול להיות חצי שעה חיפוש, גזירה, שמירה ולהעביר למבקש, לשמוע בקשות נוספות ואולי אולי גם תודה.
אבל אם אחרי התחנונים ולפני החיפושים מיודעינו הגבאי מבקש 200 ש"ח על העבודה ברוב מוחלט של המקרים האדם יגמגם משהו שהוא יבדוק שוב על איזה שעות מדובר, ומדגים התקפלות מפוארת שמשאירה בחלל תחושה עגומה שהזמן של הגבאי לא שווה כלום ואפשר להטריד אותו גם בשביל תועלת רחוקה שלא שווה אפילו 200 ש"ח.

הרבה פעמים גם אין לבעל המצלמה עניין לקחת כסף, עדיף לו לא לבזבז זמן ולא לקבל כמה שקלים, אבל להציע אפשר, ואפשר גם להבין את מי שמסרב לעזור.
ובעיקר, אם כציבור נשכיל לא לבקש כשלא חייבים, תהיה יותר נכונות לעזור במקרים שבאמת צריך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה