שיתוף - לביקורת פאנפיק ממלכה במבחן

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
יכול להיות שכבר העליתי את זה פעם.. ; )
תהנו!

- - -

טְרִיאַן אחז בחרב החדה ביד מיוזעת, מוחה מצח בכף מאוגרפת.

טראח. עוד אחד נפל, מחרחר.

הוא הדחיק את הצביטה שצרבה לו אי שם בפנים, ורץ הלאה, מוכן להמשיך להרוג, להנחיל ליושבי כוזר החדשה את הניצחון האמיתי, הסופי.

מילותיו של המלך יוסף צפו פתאום בתודעתו, גורמות לו לאחוז חזק יותר בחרב, ולעיניו להישטף בזעם.

"זכרו, בני כוזר", הוא הדהד אי אז, "בידכם הכוח להנחיל ניצחון, ולשחרר את אדמותינו מידיו של איסתרק קטינא". המלך התיז את המילים בתיעוב. "כשתלחמו בשדה הקרב, אל תהססו להרוג" הוא שפשף ידיים, והיטיב את גלימתו.

טריאן - שעמד אז בתוך השורות הסרגליות של לוחמי ההוסטרס - זכר זאת כאילו זה היה אך שלשום. אפילו את נימת קולו המדויקת של הוד מלכותו זכר כשהצהיר: "האנשים שילחמו מולכם - הינם בוגדים. ובוגדים במלכות, דינם הוא אחד-" קולו התרומם, מעניק למילים עוצמה. "מוות!"

טריאן שפשף עיניים, כמו מוחה את המעמד העוצמתי ההוא ממול עיניו. הוא איגף לוחם ארוך זקן מימין, מנחית מכה מצלצלת עם צידה של החרב, ובלי לתת מרווח התאוששות לחייל שלמולו, הוריד את החרב בחדות, והנחית על רגלו של האויב, גורם לו להתקפל בעוצמה על האדמה הנוקשה, המלוכלכת.

"שַאה- -" ההוא גמגם בחולשה איומה, ידיו מדלדלות בצידי גופו ברפיון. "רק תמסור לה ש.. שאהבתי אות-"

וזהו. לאחר רגע, נדם הכל.

טריאן הסב מבטו, מונע בכוח מהדמעה הרטובה לגלוש. הוא לא בכיין, לא! הוא לוחם קשוח, גבר חזק.

אבל - האיש הזה עשה לו משהו, פורץ בכוח מחסומים והגנות שהציב לעצמו. גורם לטיפה מוארכת לזלוג, לסלול שביל נקי בלחי המאובקת.

ושאה הזו, שהוא אוהב. אהב, ליתר דיוק. היא אולי הבת שלו, אולי אחותו הקטנה. אולי אחיינית, או בת דודה.

ואני - בלי לחשוב כלל על המשפחה שהוא השאיר מאחוריו - בתמימות אכזרית, במחי חרב בוהקת, רצחתי אותו. גרמתי ללבבות של משפחה שלמה להישסע, להקרע. ולכאוב.

דמעה נוספת הופיעה בעין שמאל, נוטפת. טריאן הרים שרוול, מוחה בזעף את הלחי.
דמיונו החל להשתולל, להתפרע.

קבוצת חיילים לבושי שחור נוקשת בדלת מקולפת. פותחת. נעמדת כבמסדר. מצדיעה נוקשות. ומודיעה.
"בנכם נהרג בשדה הקרב-" טריאן מדמיין את נימת הקול המדויקת. קול שמתאמץ להיות טראגי, לא כל כך מצליח. "הוא מסר את נפשו בשדה הקרב", ממשיך החייל בטון יבש, רגיל לתפקידו. "הוא גיבור לאומי-"

טריאן הכיר את הסצנה מקרוב. דוד שלו, מנריד, נהרג גם הוא במלחמה. נפל חלל בשדה הקרב, מותיר מאחוריו אלמנה ויתומים קטנים, נתונים לחסדי הגורל.
אז - זה מה שהוא גורם בעצם, לעשרות משפחות כאובות?! הם, שיקבלו את בנם בעוד כמה ימים - אם בכלל - בתוך ארון עץ מהודר, עם מדליה מלכותית מבדיל. המדליה ההיא נהדרת, אין מה לומר. הצבא דואג טוב מאד לחייליו המתים, מכבד את זכרם נפלא. לפחות צבאו של יוסף. לגבי הצבא האיסתרקי הוא לא יודע.

טריאן גיחך לעצמו בכאב, קורס על עקביו לצד הגופה. זכרון ההלוויה של דודו עלה בו, גורם לו לקבס נוראי.
גם אז הייתה מדליה, והיו גם כמה עשרות בני משפחה, שסועים. מאז - הוא היה בן עשר, אולי - הבטיח לעצמו שכשיגדל - ילך לנקום את נקמתו של מנריד. כמעט נשבע, שיתגייס ברגע שרק יוכל. רצה להרוג את המרושעים שגרמו לטוביה - בן דודו היחיד בגילו וחברו הטוב ביותר - לשקוע במרה שחורה וסמיכה, בעצב נוראי, מטלטל.

והנה - חלומו התגשם. מרירות עלתה בו, גורמת לו להתחיל לחפור בור בידיים מזיעות, קבר לחייל שהרג. העיקר להתעסק במשהו, להזיז את המחשבות הנוראיות האלה לפינה הכי שכוחה במוח.

המחשבות בגדו בו, אכזריות. הן המשיכו למלא כל תא ותא בראשו, גורמות לדמעות לצוץ עוד הפעם, ולחומות להתמוסס, שוב.
איך הוא יוכל להמשיך ככה? לרצוח ולהרוג, בידיעה שבדיוק העוול הנורא שהתרחש למשפחת דודו, מתרחש כעת על ידיו?!

אבל - אבל, הם בוגדים! שוב עלו מילותיו של המלך במוחו, גורמות לו משום מה לבחילה נוראית.
הוא בהה באוויר, נותן למילים להתערבל, לחזור על עצמם שוב ושוב, בלולאה אין סופית.

בוגדים - בוגדים - בוגדים - בוגדים - -

רגע. אגרופיו נקמצו בזעם, נפתחו. אולי פשוט, יערוק? ינטוש את שדה הקרב באלגנטיות, ישאיר לחסרי מצפון גרועים ממנו לבצע את המלאכה של 'ביעור הבוגדים מעל פני האדמה'. את המילים האחרונות הוא הגה בקול, הופך ברעיון הבריחה שוב ושוב.

כמה פשוט - ככה מעשי. יאמר מטריאס מה שיאמר, יעניש כמה שיעניש. וגם אם ייתפס, ויגזר עליו מוות - זה מגיע לו. עונש מר על כל החיילים שכבר רצח באכזריות תמימה, בטוח שהוא - הוא זה שיגרום להוד מלכותו לנצח. לבנתיים, הוא רק הפסיד.

מותש, התרומם טריאן מהאדמה, מנער ידיו מהבוץ שדבק בהם. הוא מלמל משנה קצרה מעל הקבר הטרי, ואז התכופף שוב. נטל ענף עץ דקיק באדמה, ונעץ באדמה התחוחה.

אנדרטת זיכרון לחיים שהיו - ואינם עוד.

- - -

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
וההמשך..

- - -
שתי צלליות שחורות רכנו מעל השולחן, מלחשות.
הימני הזדקף, טופח בידו עבת הבשר על כתפו של השמאלי.

"אז אני סומך עליך שתצליח לשכנע אותו", הוא אמר בארסיות, מבריק תוך כדי באגודלו את הקסדה שניצבה לידם.
"ואם לא במוח - " הוא התקדם לעבר הפתח, מרים את כנף האוהל ומסובב חצי ראש לאחור. "אז בכוח". הוא גיחך לעצמו, ויצא. מותיר מאחוריו את השני, הלום.
- - -
טְרִיאַן שכב על המזרן המעופש, כאוב. ניסיון העריקה ההוא לא צלח בכלל. רק שמירה הדוקה, אישית במיוחד, הגיעה בעקבותיו, וגם אין ספור פצעים מדממים שנוצרו לו על גבו.
הקצין הקווארי האחראי עליו, לקח ברצינות את הבריחה האומללה, והחליט ללמד אותו לקח. לקח כואב נוראות. לקח - שיזעזע כל כך את הטוראים האחרים, עד שלא יעזו אפילו לעלות על קצה מחשבתם לערוק מהגדוד.

שלושים ותשע מלקות!

טריאן התהפך על צידו, מיטיב את השמיכה הדקיקה על גופו. זכרון המאורע המייסר ההוא העלה שוב את האש הצורבת בעצמותיו, מבעיר שוב את החבורות השורפות, והוא הצטמרר, רועד כולו.

כנף האוהל התרוממה לפתע בחדות, ודמות רזה עמדה שם, לפיד גדול אחוז בחוזקה בידיה, מטיל על פניה צלליות מעוותות, מפחידות.

טריאן עצם עיניים בחזקה. סיורים ליליים מעולם לא בישרו טוב. הוא הצטמרר שוב, גורם לשמיכה השחורה לגלוש בעדינות לרצפה, ולדמות הבלתי מזוהה לפסוע לכיוונו בצעדים מהירים.

"אז אתה ער," ההוא לחשש, קולו טבול בדבש.
"יש לך ב ד י ו ק חמש דקות להתייצב לבוש בפתח האוהל של המפקד, מובן?"

טריאן פקח עיניים והתיישב, מבחין בעיניו החודרות של קַגְרוּט, הסגן ומלחך הפנכה הנצחי של מפקד הפלוגה.
"מובן", הוא הצדיע בעצבנות, תוהה מה הפעם.
קגרוט מרח על פניו חיוך מזויף, הצדיע חזרה, והסתלק בפסיעות זריזות, מזמזם לעצמו איזו בלדה עתיקה.
- - -
"כן, אדוני הקצין. הבנתי שקראת לי". טריאן משפשף רגליו אלו באלו, עייף.

"הבנת נכון", הקווארי מגחך, מרוצה מעמדת הנחיתות אליה הצליח לגרור את טריאן. כעת, ביצוע המשימה יהיה קל בהרבה.

"תראה - ", הבעת פניו מתרצנת. "הזָקָן שלך. הוא בעייתי ממש, ואתה יודע את זה. הרי לא תרצה להיהרג בשדה הקרב רק בגלל שאיזה חייל איסתרקי מטופש יצליח לאחוז בזקנך ולנטרל אותך מפעולה, נכון?" המפקד לוגם בזהירות מקצה הספל שעומד לפניו, וממשיך: "רק אתה ועוד חייל, שכבר נתן את הסכמתו, נשארתם עם זקן. היחידים בפלוגה!" קולו של הקצין מתרומם, מעניק למילים תוקף מאיים.
"היחיד בפלוגה", הוא מתקן לאחר רגע, תוקע מבט רושף בטוראי למולו.

טריאן פתח את פיו, רוצה להגיב, אך תנועת ידו המבטלת של המפקד גורמת לשפתיו להיסגר בנקישה.

"כן כן, אני יודע. אתה רוצה לומר על ההלכה שלכם, שאסור, וכל השטויות האלה. אתה עד כדי כך טיפש, שאתה לא מבין שסכנת חיים דוחה הכל?" קולו מתחזק באחת, והוא מניף איגרת קלף צהבהבה בידו הימנית.

"הנה, טוראי צדיק שלי." הוא מחייך, חושף שורות שיניים מבהיקות. "הרב הראשי של כוזר אישר לגזור את הזקן. 'אם הזְקָנים מסכנים את החיילים בשדה הקרב, אין כאן שום שאלה הלכתית'", הוא מצטט, בטוח בעצמו. "מותר לחיילים ללא כל ספק לגז - "

"בסדר. הבנתי." טריאן קוטע את מפקדו באחת, עווית של כאב קופצת מעל גבתו השמאלית.
"תתן לי ארכה של יום לחשוב על זה, ונדבר".

הקצין זוקף גבה, משועשע.
"רק על הבקשה החצופה הזו ועל הקטיעה היומרנית שלך, מגיעים לך לפחות עוד חמש עשרה מלקות", הוא מגחך ברוע, נהנה לראות את כתפיו של טריאן משתופפות לתוך עצמן בחרדה.

"אבל אל תדאג. נוותר לך הפעם". המפקד ממשיך בחיוך מזויף, ובקולו אזהרה מאיימת: "רק כדאי לך מאוד לחזור עם תשובה חיובית". עיניו רושפות אש, מפחידות. "ואם במקרה ישתבש משהו במוחך, ותסרב, אז רצוי שתדע שיש לנו אמצעים אחרים - נעימים הרבה פחות מכמה מלקות עלובות - לגרום לזה לקרות".

הוא הסב פניו מהטוראי שלמולו.

"אתה משוחרר".
- - -
התור השתרך לאיטו, וטריאן נאנח, עייף. כל הלילה התחבט בינו לבין עצמו אם להיענות לבקשת המפקד, או לסרב בעזות, ולקבל סדרה של התעללויות בלתי פוסקות עד שיסכים.

ההתלבטויות גבו ממנו מחיר כבד מנשוא. עייפות נוראית.

עייפות, שליוותה אותו מאז הרגע בו צלצל פעמון הבוקר, עייפות - שנשרכה על גבו כשק מלא משקולות, שכמעט והכריע אותו לאדמה. הוא התאמץ בכל כוחו להשאיר את עיניו פקוחות, את רגליו יציבות על הקרקע. רוצה רק להגיע לתחילת התור, לקבל את מנת האוכל שלו, ופשוט לשרוד את היום הארוך הזה.

הדקות נמרחו לאיטן, ובלי שהתכוון בכלל מצא את עצמו פתאום בראש התור, מטושטש מעייפות.

"שֵם?", הטבח הצבאי נבח בעצבנות לעברו.

"טריאן", הוא מלמל, מותש.

"ממ", הטבח הציץ לעומתו בחשדנות. "לא נהרגת?" הוא גיחך לעצמו לאחר רגע, מבין את הסתירה בשאלה. "אני מתכוון, אתה מחוק לי ברשימה. מישהו סימן עליך פס שחור ועבה". הוא גיחך שוב, מרוצה מהמקרה שמגוון לו את השגרה האפורה. "יש לך שונאים? התעסקת עם מישהו לאחרונה?"

"לא.. לא נראה לי", טריאן מגמגם, המום.

"אז אני אברר את העניין. בּוּלְאַג!" הטבח מרים קולו, צווח לעבר נער צנום ששפשף כיסא קטן מאחורי הדלפק.

"הוא שבוי מלחמה איסתרקי, מועבד בכפיה", הגיב למול עיניו השואלות של טריאן.

"לך עם הדף הזה לקצין צוֹטְאַר", הטבח קרע בזריזות מהרשימה את הפיסה עם הקו השחור ותקע אותה בכף ידו הקטנה של השבוי, "ותשאל אותו למה לא מגיע לטריאן אוכל היום. מובן לך?"

"מובן", הנער מלמל בפחד, והחל לרוץ לכיוון המשוער של אוהלי המפקדים.

"יופי", הטבח שפשף את כפות ידיו הבשרניות אלו באלו. "עכשיו אתה - " הוא השיט מבטו סביב.
"לך תעמוד בצד, שם - ליד הגדר, עד שיתברר לנו איזה פשע ביצעת שהגיע לך להענש כך".

"אל תדאג - ", נימה דקיקה של רוך התגנבה לקולו, מנסה לכבות את הזיק המפוחד שהשתחל לטריאן בעיניים, "כנראה שזו רק טעות. הרי בכל זאת, כולנו בני אדם". הטבח הוציא חיוך קטן ומעוות מבין שפתיו, והנחית יד גרומה על קרש העץ המחוספס ששימש לו כדלפק. "הבא בתור", הוא צעק, רומז בעיניו לטריאן לפנות הצידה, ומהר ככל האפשר.

טריאן כשל לצד, המום מהמהירות בה התרחשו הדברים. הוא האהיל בידו על עיניו, מבחין בשבוי מגיע חזרה, מתנשף במאמץ.

"הוא.. הוא אמר.."

"המפקד אמר, בשבילך". הטבח קימר את גבותיו העבות בזעף.

"סליחה", הנער השפיל את עיניו, נזוף. "המפקד אמר, להעביר לטריאן ש - אממ, זקַן".
"זקן?" סימן שאלה גדול ריצד בעיניו של הטבח הצבאי.

בולאג הרים ידיים בתמיהה אילמת. "ככה המפקד אמר".

"הֵיי! בוא נה, טוראי". הטבח השרירי הרים קולו, צועק.

טריאן צעד בעייפות לכיוון ראש התור, מקווה בכל ליבו שנפתרה כבר התעלומה.

"המפקד ביקש למסור לך את המילה זקן. זה אומר לך משהו?"

"מסתבר", טריאן נאנח. ידו הארוכה והזדונית של הקווארי השיגה אותו, והמחווה ה'נחמדה' שביצע גרמה לו לתחושת חוסר אונים מוחלטת.

"אהה", הטבח הרים גבה עבותה אחת, סוקר אותו מחדש, מתעכב על הזקן החום.
"באמת אתה חריג כאן קצת בנוף", הוא צחקק, נבוך מעט. "אז מה, החליט לאיים עליך בשביתת רעב כפויה עד שתחליט להקשיב לו ולהסיר את הזקן?"

"כנראה", טריאן גיחך במרירות, תוהה אם יצליח לשרוד לפחות עד ארוחת הערב על בטן ריקה.

"הבנתי". ארשת קשוחה התלבשה פתאום על פניו של האיש, מוחקת כל סממן לצחקוק הנחמד ממקודם.
"אני ממש מצטער, טוראי. אבל לא אוכל לתת לך מנה מבלי אישור. אם יגלו את זה, הם יוכלו לתלות אותי בקלות, בלי לחקור יותר מידי". הטבח גיחך בעצבנות, דוחף את מצפונו עמוק עמוק לקרקעית הלב.

"אתה מבין, אני קצת מפחד על החיים שלי. ואתה - " הוא שפשף ידיים באי נוחות בסינר הרחב והמלוכלך שלבש.
"תצליח לשרוד יום שלם בלי אוכל, נכון? אתה בחור חזק, וכבר עברת כמה ימי צומות בחיים שלך". הטבח הסב מבטו מטריאן.

"מצטער".

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אהבתי את הזווית של החייל הפשוט.
והכתיבה יפה, בעיקר הפרק השני שפשוט שממש אהבתי!

נערך לאחרונה ב:

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
אהבתי את הזווית של החייל הפשוט.
והכתיבה יפה, בעיקר הפרק השני שממש אהבתי!
תודה!!
שמחה שאהבת: )

אני גם אהבתי יותר את הפרק השני, אולי בגלל שהפרק הראשון נכתב בשביל אתגר כתיבה, והשני היה לכיף שלי..

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה!!
שמחה שאהבת: )

אני גם אהבתי יותר את הפרק השני, אולי בגלל שהפרק הראשון נכתב בשביל אתגר כתיבה, והשני היה לכיף שלי..
רואים שנהנית לכתוב אותו :)
וחייבת לציין שהעברת בצורה מעולה את התחושות של טריאן ובעיקר את חוסר האונים שלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה