התייעצות עשיתם רישיון לאחרונה?

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אז כן, רובנו עשינו רישיון ( או בדרך ..)
אנחנו גם מכירים את תחושת שכרון החושים שעוטפת כל תלמיד בראשית דרכו, המגע הראשון עם דוושת הגז, הריגוש של הסיבוב הראשון וכן הלאה ..
אז גם אני עברתי את רוב הדרך (31 שיעורים ליתר דיוק ), והסוף לא נראה באופק ...
לעניות דעתי הנהיגה שלי אמנם לא מושלמת, אבל היא בהחלט טובה ועם עוד קצת פינישים קטנים אהיה מוכן לטסט ..
אליבא דהמורה המצב שונה , הוא טוען שהידע קיים, הביצועים טובים, אבל בסופו של דבר הנהיגה הכוללת רחוקה מאד מטסט ., הוא גם טוען שאצטרך עוד הרבה מאד שיעורים עד שהנהיגה שלי תהיה מושלמת ..
אני מצטט מתוך דבריו :
''אם יהיה מקרה חירום, ותיאלץ ליסוע עם הרכב לבית חולים, אתה לא תעשה תאונה בדרך, סביר להניח שתגיע בשלום, על אף כל זאת הנהיגה שלך לא טובה'' ,
סוף ציטוט .
אני די מיואש מהנושא, וגם השקעתי לא מעט כסף .
האם לדעתכם מעבר למורה אחר הוא אכן פיתרון לעניין ?
הבו עצה כדת מה לעשות !
בתודה .
תלמיד מיואש ..

ר.ב.ב.ש

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

י. גולד

משתמש מקצוען
אנחנו גם מכירים את תחושת שכרון החושים שעוטפת כל תלמיד בראשית דרכו, המגע הראשון עם דוושת הגז, הריגוש של הסיבוב הראשון וכן הלאה ..
לעניות דעתי הנהיגה שלי אמנם לא מושלמת, אבל היא בהחלט טובה ועם עוד קצת פינישים קטנים אהיה מוכן לטסט ..
אליבא דהמורה המצב שונה , הוא טוען שהידע קיים, הביצועים טובים, אבל בסופו של דבר הנהיגה הכוללת רחוקה מאד מטסט ., הוא גם טוען שאצטרך עוד הרבה מאד שיעורים עד שהנהיגה שלי תהיה מושלמת ..
אני מצטט מתוך דבריו :
''אם יהיה מקרה חירום, ותיאלץ ליסוע עם הרכב לבית חולים, אתה לא תעשה תאונה בדרך, סביר להניח שתגיע בשלום, על אף כל זאת הנהיגה שלך לא טובה'' ,
סוף ציטוט .
הבו עצה כדת מה לעשות !
בתודה .
תלמיד מיואש ..
ברור שצריך לעבור מורה,
נשמע שחסר לו עבודה והבחור רוצה לנצל את ההזדמנות,
גז ולעבור מורה...

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לי היה כזה מורה שכל הזמן מהשיעורים הראשונים הפחיד אותי ועברתי למורה אחר פשוט היה תענוג.... הבדל שמים וארץ

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני מצטט מתוך דבריו :
סוף ציטוט .
הבו עצה כדת מה לעשות !
בתודה .
תלמיד מיואש ..

הייתי שם עד לפני חצי שנה שעברתי רשיון אחרי תלאות מרובות .... אז להתעודד כי מלא עוברים את הסחבת והכפרת עוונות הזו. עשיתי יורת שיעורים מזה
ב"ה כיום אני נוהג יפה.

אם המורה אמין אין מה לדאוג.
אבל הנקודה ששמתי לב שקרה לי זה שלא מספיק באתי לשיעורים עם ביטחון שאני צריך לנהוג ולקחת את הפקודות ליידים עשיתי הרבה כמו מובל ולא מוביל.
זה טבעי שקורה אחרי שאתה נכשל בטסטים ואז אתה מרגיש שלא יהיה לך רשיון וגם בשיעורים אתה מונהג ולא נוהג
עד שהשתחררתי מזה.

כיום שאתה נוהג לבד אתה מתחיל להעריך את מה שאתה כן יודע לעשות.

בהצלחה בכל וזה יבוא בעז"ה

נקודת זינוק

משתמש פעיל
בלי לסתור את דברי המגיבים כאן, מדי פעם יוצא לי לראות ולהימלט מכמעט תאונות של נהגים שעברו טסט בלי לדעת לנהוג,
רק לראות אותם משתלבים בתנועה, עוקפים או מתפרצים לצומת...

עוד פרוש לנאמר בתפילות הדרך: " ותצילנו מכף כל אויב ואורב... וחיות רעות בדרך..."

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
אני מצטט מתוך דבריו :
סוף ציטוט .
הבו עצה כדת מה לעשות !
בתודה .
תלמיד מיואש ..
הוא צריך כנראה הרבה כסף לחיסכון הבנק שלו
אתה חייב לעבור מורה.
אבל לפני שאתה עובר למורה,
תודיע לו שאתה הולך לפרסם לכמה חברים שבדרך ללמוד נהיגה,
שאצלו זה לוקח המון שיעורים וזמן עד שמצליחים,
יש מצב שהאיום יעבוד.
בהצלחה גדולה.

zipzip

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב קרוב אחד כזה, עשה 10 טסטים.
אני עברתי בטסט ראשון(אומנם על אוטומט אבל בכל זאת..) לאחר 31 שיעורים.
התייעצתי עם המורה שלי לגביו, היא אמרה לי הנקודה היא לא לגשת לטסט ועוד טסט, כי מהטסט אתה לא לומד כמעט כלום!!
אם אתה לא מוכן קח גם 200 שיעורים, אם יש לו תלמידים שעוברים טסטים בקלות אין עניין לעבור למורה אחר (אגב, לאחר 12 טסטים משרד התחבורה כמדומני קורא לבית הספר לשימוע וזה משהו שהמורה שלך לא רוצה שיקרה)

aridesk

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כולם נגד המורה....
ואני רשמתי שאם זה מורה עם המלצות והוכחות לא תמיד הוא אשם.

תוכל נגיד להתעקש לטסט ולראות מה תהיה התוצאה.
לא תמיד המורים הם לא בסדר, לפעמים הרמת לימוד לא מספיקה גם אחרי כך וכך שיעורים.
(ככה היה אצלי)

@נקודת זינוק
מצוי גם באנשים מבוגרים. ולדעת לנהוג זה רק אחרי שמקבלים רשיון ונוהגים הרבה אז מתחילים באמת לדעת לנהוג

המורים שלי-שניהם מעולים גומר עליהם את ההלל

רשיון ג'- דוד עמר בית ספר עוז ירושלים
רשיון ב' אברהם שימל- ביס גולן בני ברק- גר בנחמיה

נערך לאחרונה ב:

אפרת 20

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
מכירה מקרוב קרוב אחד כזה, עשה 10 טסטים.
אני עברתי בטסט ראשון(אומנם על אוטומט אבל בכל זאת..) לאחר 31 שיעורים.
התייעצתי עם המורה שלי לגביו, היא אמרה לי הנקודה היא לא לגשת לטסט ועוד טסט, כי מהטסט אתה לא לומד כמעט כלום!!
אם אתה לא מוכן קח גם 200 שיעורים, אם יש לו תלמידים שעוברים טסטים בקלות אין עניין לעבור למורה אחר (אגב, לאחר 12 טסטים משרד התחבורה כמדומני קורא לבית הספר לשימוע וזה משהו שהמורה שלך לא רוצה שיקרה)
אפשר לשאול מי היתה המורה שלך? ובאיזו עיר?

zipzip

משתמש מקצוען
קוראים לה רחלי זילברמן, והיא מלמדת בבני ברק ופתח תקווה (מגישה לטסטים בפתח תקווה)
רוב התלמידות עוברות טסט ראשון מקסימום שני.

zipzip

משתמש מקצוען
כולם נגד המורה....
ואני רשמתי שאם זה מורה עם המלצות והוכחות לא תמיד הוא אשם.

תוכל נגיד להתעקש לטסט ולראות מה תהיה התוצאה.
לא תמיד המורים הם לא בסדר, לפעמים הרמת לימוד לא מספיקה גם אחרי כך וכך שיעורים.
(ככה היה אצלי)

@נקודת זינוק
מצוי גם באנשים מבוגרים. ולדעת לנהוג זה רק אחרי שמקבלים רשיון ונוהגים הרבה אז מתחילים באמת לדעת לנהוג

המורים שלי-שניהם מעולים גומר עליהם את ההלל

רשיון ג'- דוד עמר בית ספר עוז ירושלים
רשיון ב' אברהם שימל- ביס גולן בני ברק- גר בנחמיה
ממליצה גם על המורה שימל- אבא שלי למד אצלו (לפני 27 שנים) אחי למד אצלו ועבר בטסט ראשון.

א.ו

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
כאחת שעברה
למורה אין ענין בדר"כ שתלמיד לא יצליח
הצלחה של תלמיד\ה זה הצלחה של המורה
ולהפך.
וגם לא צריך לדאוג להם למשכורות הם מסודרים עם תלמידים לשבועות קדימה,
לפעמים הם רואים דברים שהתלמיד לא רואה
הכרתי מישהו שעבר אחרי 5 טסטים והמון שיעורים,ואחרי שהוא נכנס לרכב ראו שלא היה לו את זה
(לאחר שהוא עשה תאונה קטנה, הוא הפסיק לנהוג בכלל;))

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני חושב שאם זה לא מורה שברור לך עליו במאה אחוז שאינו מרמה אותך, אתה חייב לעבור מורה כאן ועכשיו.
כל נהג שיוצא לכביש המטרה היחידה היא שלא יגרום תאונות חלילה, מיומנות נהיגה זה רק בניסיון על הכביש בלי מורה.
אם הוא בעצמו טוען שיש לך את כל הכלים ביד אתה חייב לגשת לטסט.
בהצלחה.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בלת"ק.
בלי לזלזל במורה הנוכחי, לא ניכנס לרכילויות.
ומה שכבר למדת שרכו - למדת ובטוח שהוא קידם.
המעבר למורה אחר הוא לא הפגנה, לא איום ולא בגידה.

כל מורה יש לו את השיטות שלו, הנסיון שלו, הטריקים, הדגשים על נקודות אחרות.

בעלי עבר 28 שיעורי חובה, טסט פנימי, טסט חיצוני ונפל.
ואז כמו שהמליצו לו החליף מורה, 2 שיעורים עשה אצלו, הוא ראה מכשולים שהמורה הקודם לא ראה, נתן לו קצת חיזוקים, קצת פטנטים, אופציות לחניה בכל מיני חורים בצורה קלה ופשוטה (הבנתי שהרבה נופלים על חניה לא נכונה)
ועבר את הטסט השני בקלות גם מבחינה ההרגשה האישית וגם כמובן מבחינת התוצאה.

חיים 2017

משתמש חדש
פחות קשור לעניין ממש אבל אשמח לדעת למי יש את הספר תאוריה "עברתי" ואם יוכל לכתוב פה איפה אפשר להשיג אותו בירושלים

חוחית

משתמש סופר מקצוען
פחות קשור לעניין ממש אבל אשמח לדעת למי יש את הספר תאוריה "עברתי" ואם יוכל לכתוב פה איפה אפשר להשיג אותו בירושלים
עדיף בהרבה ללמוד ממבחנים, עושים ועושים עד שעוברים ברצף 30/30

קוויק

משתמש מקצוען
עדיף בהרבה ללמוד ממבחנים, עושים ועושים עד שעוברים ברצף 30/30
עדין כדאי ללמוד גם קצת כללים, לא רק בשביל התאוריה אלא בשביל לנהוג זהיר.
אתר 'למד' מצוין.

בקשר למורה - אם אתה מרגיש שהוא הולך לסחוב אותך, ואין לך אמון בו, אז חבל לך על הזמן, תעבור הלאה.
גם אם בסוף תצטרך שיעורים נוספים כי המורה החדש יגיד אותו דבר, תדע שניסית, ולא תמשיך עכשיו כל הזמן בהרגשה של יכלתי לסיים עם זה כבר.

רק לבין הסדרים...

משתמש פעיל
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אני מצטט מתוך דבריו :
סוף ציטוט .
הבו עצה כדת מה לעשות !
בתודה .
תלמיד מיואש ..
גם אני חושב שזה נשמע יותר בעיה בחשבון הבנק של המורה, רק שאני לא בטוח שלא מאוחר מדי בשביל לעבור עכשיו למורה אחר.
אם אתה אומר שעשית כבר 31 שיעורים הוי אומר שאתה ממש בסוף, ובד"כ מורה אחר לא יגיש אותך לטסט כל זמן שלא תעשה אצלו מינימום מסויים של שיעורים (להשערתי, לפחות 5-10 שיעורים. יתכן שאני טועה).
מצטרף גם לגישה שלא בהכרח שהמורה אשם. יש גם תלמידי נהיגה שלוקח להם יותר זמן, אם כי מה שהמורה אומר - לא בכלל מוכיח שזה אכן כך (הם בסה"כ עושים את התפקיד שלהם והתפקיד הוא - להעביר ביקורת. כך בכל אופן לפי דעתם...)
לפי דעתי, לפני שאתה מודיע למורה שלך שיש לך צד לעבור למורה אחר - כדאי שתשאל אותו כמה שיעורים לפי דעתו עוד תצטרך לעשות עד שתהיה מוכן לטסט. אם הוא מספר שתצטרך עוד 10 שיעורים - ממליץ לעבור. אם 2-3 ברור שלא כדאי.
אגב, מבין ומזדהה עם תחושת התיסכול. אם כי אני אישית - עיקר התיסכול היה אחרי שכבר ניגשתי לטסט ולא קודם. הרגשתי פעם אחר פעם שבוחני הנהיגה פוסלים על לא עוול בכפי. תתכונן גם לתופעה הזו...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה