קורונה ערים אדומות

מצב
הנושא נעול.

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
הסגר לא כלל איסור כניסה ויציאה לתושבים.
הוא כלל איסור כניסה למי שאינו תושב.
הפיקוח בכניסה היה הדוק על מי שאינו תושב הקריה (שיש לו כרטיס תושב או רשום בתז בטלזסטון)
זה לא ממש הסגר שמדובר עליו כרגע,
אם מדברים על זה, אין לי שום בעיה שיעשו בעירי כזה סגר.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
זה לא ממש הסגר שמדובר עליו כרגע,
אם מדברים על זה, אין לי שום בעיה שיעשו בעירי כזה סגר.
הוא כן כלל הקפדה מטורפת על הכללים בתוך הקריה...
ומאמצים אדירים לגרום לתושבים לצאת כמה שפחות, לדוגמה פתיחת מכולת נוספת (שהוקמה ב48 שעות!)

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
סגן ראש עיריית י-ם ==== לישי כהן ב'כיכר':
תעשה לי טובה, ממש מתחנן, אל תזכיר לי את כל הפוליטיקאים הלוקאליים, שלא עשו כלום להוריד את התחלואה. כלום.

המלצתי כבר על הפתיח הערב של אבי בלום, מספר על רחמים מלול. איך שהוא עבד להוריד את התחלואה. אני מזכיר גם את רמי גרינברג. נכון, חטף על הראש מיתד. סו וואט. חיים הוא הציל. ובסוף הציבור החרדי רק הרוויח. דרך מרה בתחילתה ומתוקה בסופה.

תראו את חברי הכנסת הערביים. מיעוט נרדף במדינה פי אלף מאיתנו. את כל החשביינעס על כמה אנחנו מסכנים ורודפים אותנו בחסות הקורונה אפשר לעשות בערבית פי אלף משכנע.
הם קיבלו החלטה קרדינלית - לא. אנחנו ננהיג את הציבור שלנו לא לנרדפות. התפקיד שלנו לא לגייס לציבור שלנו הקלות, אלא להוריד את התחלואה - ואז ממילא יגיעו הקלות.

לא זכינו לכאלה ראשי עיר. תושבי הערים החרדיות, ידוע לכם שאת כל חוקי הקורונה יכולים לאכוף פקחים עירוניים, ביעילות כפולה משוטרים?

עצוב.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
איך אפשר להאזין עכשיו להקלטה של התכנית הזו של אבי בלום

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תראו את חברי הכנסת הערביים. מיעוט נרדף במדינה פי אלף מאיתנו. את כל החשביינעס על כמה אנחנו מסכנים ורודפים אותנו בחסות הקורונה אפשר לעשות בערבית פי אלף משכנע.
הם קיבלו החלטה קרדינלית - לא. אנחנו ננהיג את הציבור שלנו לא לנרדפות. התפקיד שלנו לא לגייס לציבור שלנו הקלות, אלא להוריד את התחלואה - ואז ממילא יגיעו הקלות.
כשדנו היום בהקלות, אמר אחד מהחכי"ם הערבים שהוא לא מוכן שיהיו הקלות לחתנות. למה?
המשפחה שלו לבד- 150 איש. אם יהיו הקלות לחתונות- יאבדו שליטה.

בלב, רק בלב, חשבתי למה החכי"ם החרדים רק מסבירים כמה צריך לפתוח לנו. למה הם צודקים (לפעמים) ולא חכמים (עכשיו).

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
גם אם היינו עושים סגר ביולי עדיין היו עושים סגר
הרי כבר החליטו בתמוז ולא מסובך בכלל לשנות נתונים
דייייי

דיברתי על שלא תהיה תחלואה, ומצד שני מוסדות חינוך פתוחים. מצד קורונה. בלי המדינה.

אנחנו ילדים גדולים.. יכולים לדאוג לעצמנו לאלף ואחד דברים. אם רק מגייסים אותנו, אנחנו הציבור החרדי יודעים להרים פרוייקטים שלא יאומנו. גם לחתוך את הדבקת הקורונה אנחנו יכולים. אם רק נרצה.

די עם העיסוק כל הזמן המדינה הזו ומה היא רוצה.

קצרה

משתמש מקצוען
תעשה לי טובה, ממש מתחנן, אל תזכיר לי את כל הפוליטיקאים הלוקאליים, שלא עשו כלום להוריד את התחלואה. כלום.

המלצתי כבר על הפתיח הערב של אבי בלום, מספר על רחמים מלול. איך שהוא עבד להוריד את התחלואה. אני מזכיר גם את רמי גרינברג. נכון, חטף על הראש מיתד. סו וואט. חיים הוא הציל. ובסוף הציבור החרדי רק הרוויח. דרך מרה בתחילתה ומתוקה בסופה.

לא זכינו לכאלה ראשי עיר. תושבי הערים החרדיות, ידוע לכם שאת כל חוקי הקורונה יכולים לאכוף פקחים עירוניים, ביעילות כפולה משוטרים?

עצוב.

מקווה שאתה יודע איך "ירדה התחלואה" במגזר הערבי.
אפס היענות לבדיקות.
מספר הבדיקות בערים הערביות מגוחך לחלוטין. (500 לשבוע בעיר גדולה פי 2 מבני ברק...) מתחמי הבדיקות ריקים מאין אדם. (במזרח ירושלים - מגיעים חרדים ...)
בחולים הקשה ובנפטרים יש להם אחוזים גבוהים יותר מהחרדים.

אבל עליהם אסור לדבר כמובן ---
אפשר אפילו לתת להם מחמאות.
לו הציבור החרדי היה מפסיק להבדק והופך לירוק - זה לא היה משכנע אף אחד להסיר ממנו את הסגר.

אילה מינה

משתמש מקצוען
דייייי

דיברתי על שלא תהיה תחלואה, ומצד שני מוסדות חינוך פתוחים.

די כבר מהבכיינות הזו.
בלי בכיינות
אתם באמת מאמינים שאם היינו עושים סגר מרצון ביולי או בינהזמנים וכו'
לא היה סגר בחגים? זה היה נמנע?
אני לא מאמינה בזה

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
מקווה שאתה יודע איך "ירדה התחלואה" במגזר הערבי.
אפס היענות לבדיקות.
מספר הבדיקות בערים הערביות מגוחך לחלוטין. (500 לשבוע בעיר גדולה פי 2 מבני ברק...) מתחמי הבדיקות ריקים מאין אדם. (במזרח ירושלים - מגיעים חרדים ...)
בחולים הקשה ובנפטרים יש להם אחוזים גבוהים יותר מהחרדים.

אבל עליהם אסור לדבר כמובן ---
אפשר אפילו לתת להם מחמאות.
לו הציבור החרדי היה מפסיק להבדק והופך לירוק - זה לא היה משכנע אף אחד להסיר ממנו את הסגר.
משום מה היה נדמה לי שב16/10 כבר לא צריך להסביר שיש נושא של אחוזי בדיקות חיוביות.

ואת החכי"ם הערבים שמעתי עולים לתקשורת ואומרים נכון, יש לנו בעיה חמורה בציבור שלנו, אנחנו קוראים לציבור שלנו לשנות כיוון.

לא התבכיינות, לא "רודפים אותנו".

קצרה

משתמש מקצוען
הוא כן כלל הקפדה מטורפת על הכללים בתוך הקריה...
ומאמצים אדירים לגרום לתושבים לצאת כמה שפחות, לדוגמה פתיחת מכולת נוספת (שהוקמה ב48 שעות!)

אז זהו,
שאלה שאני מכירה לא ממש הקפידו על הכללים בטח לא בטירוף...
את יודעת , כשאנשים יוצאים מהעיר ומותר להם להכנס חזרה הם גם יכולים להכניס תחלואה.
זה שזה לא קרה לא קשור לכישוריו של שום ראש מועצה.
אלא לגזירת עליון בלבד.

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
משום מה היה נדמה לי שב16/10 כבר לא צריך להסביר שיש נושא של אחוזי בדיקות חיוביות.

ואת החכי"ם הערבים שמעתי עולים לתקשורת ואומרים נכון, יש לנו בעיה חמורה בציבור שלנו, אנחנו קוראים לציבור שלנו לשנות כיוון.

גם החכי"ם החרדים אמרו את זה בניסן.
נראה את הערבים אחרי שבעה חודשים כאלו.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אכן. עניתי ספציפית על שאלה קנטרנית.
השאלה היתה שלי
ולא היתה קנטרנית בכלל
אני פשוט מרגישה לפעמים את הצביעות הזו של ניקים שאוהבים לומר "חטאנו עוינו" כדי שיקבלו את דבריהם
בעוד הם בכלל לא מתכוונים לעצמם, אלא רק לאחרים
זה מעצבן, זה הכל

קצרה

משתמש מקצוען

ויש את הנושא של חולים קשה שמצביע במשהו על מצב תחלואה אמיתי בהיעדר נבדקים.

אם כמגמה דווקא בעלי תסמינים לא מגיעים להבדק - ויש מיעוט מזערי שנבדק לצורך עבודה (צוותים סיעודיים. יש הרבה אצל הערבים.) - זה לא מהווה מדגם. ואז נאלצים להסתמך על נתוני אמת בבתי חולים...

בנוגע לחכי"ם הערביים - הם פועלים הסברתית בתרבות ערבית ואל תתבלבל.
אומרים מה שאתה רוצה לשמוע. זה לא מה שהם באמת ממליצים לציבור בפועל...
גם יאסר ערפאת דיבר שלום---

מבחינה הסברתית באמת עדיף שחברי הכנסת החרדיים ינאמו כמה הם קוראים לציבור לשמור ובפועל יעזרו לציבור להבין איך לחמוק מהצבע האדום....
הבעיה שלנו היא שאנחנו לא רוצים רק לפעול הסברתית אלא גם לקטוע שרשראות הדבקה.....

פ.ג.

משתמש מקצוען

הערבים באמת צריכים לשנות כיוון את הדי החתונות שלהם אני שומעת עד הבית......

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ג

א מִזְמוֹר לְדָוִד בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי אַבְשָׁלוֹם בְּנוֹ:ב יְהוָה מָה רַבּוּ צָרָי רַבִּים קָמִים עָלָי:ג רַבִּים אֹמְרִים לְנַפְשִׁי אֵין יְשׁוּעָתָה לּוֹ בֵאלֹהִים סֶלָה:ד וְאַתָּה יְהוָה מָגֵן בַּעֲדִי כְּבוֹדִי וּמֵרִים רֹאשִׁי:ה קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶקְרָא וַיַּעֲנֵנִי מֵהַר קָדְשׁוֹ סֶלָה:ו אֲנִי שָׁכַבְתִּי וָאִישָׁנָה הֱקִיצוֹתִי כִּי יְהוָה יִסְמְכֵנִי:ז לֹא אִירָא מֵרִבְבוֹת עָם אֲשֶׁר סָבִיב שָׁתוּ עָלָי:ח קוּמָה יְהוָה הוֹשִׁיעֵנִי אֱלֹהַי כִּי הִכִּיתָ אֶת כָּל אֹיְבַי לֶחִי שִׁנֵּי רְשָׁעִים שִׁבַּרְתָּ:ט לַיהוָה הַיְשׁוּעָה עַל עַמְּךָ בִרְכָתֶךָ סֶּלָה:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה