קורונה ערים אדומות

מצב
הנושא נעול.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
• יוסי פרוינד מראשי לשכת מ"מ רה"ע י-ם אליעזר ראוכברגר בראיון לקו החרדי: "אני מופתע מההחלטה של גמזו. היינו אופטימיים מאוד. ראינו את הנתונים בשכונות החרדיות והיה ברור שאין צורך בסגר. הסגר הזה לא יועיל ורק יחמיר את המצב. בשכונות מרכז העיר מספרי החולים מזעריים. נרשמת ירידה דרסטית בתחלואה. ננסה לשנות את רוע הגזירה"

• חבר ועדת הקורונה ח"כ משה אבוטבול בראיון לקו החרדי: "עברתי יחד עם משפחתי שבועיים לא קלים. אני לא מאחל זאת לאיש. סבלתי מכאבים בכל הגוף. לא נדבקתי בבית כנסת. אנשים צריכים להיזהר ולהישמר. לא כדאי להסתבך עם זה. האירוע בגבעת זאב היה מצער ומזעזע. הילדים לא ישכחו אירוע כזה לעולם. עברו את הקו האדום. המשטרה שוגה בגדול, השוטרים יתנו את הדין. ייתכן שבעתיד נקדם הקמת ועדת חקירה לאלימות המשטרה. גמזו מאוס על הציבור, הוא השניא את עצמו ועושה טעויות"

• יו"ר דגל התורה והמשנה לראש העיר בית שמש ישראל סילברסטין בראיון לקו החרדי: "לציבור נמאס מהסגרים הללו. מפקירים את התושבים. באזורים של הקנאים לא יהיה סגר משום שהציבור שם לא הולך להיבדק. האבסורד הוא שדווקא מי ששומרים על ההנחיות נפגעים. הסגר לא מוריד את התחלואה. המטרה בסוף זה להעביר את האשמה לחרדים. אעשה כל מאמץ למנוע ולהסיר את הסגר. יש גבול כמה אפשר להתעלל באנשים"

• הרב אורי פולק, אביה של הכלה מחתונת הדמים בראיון לקו החרדי: "ייקח לנו זמן להתאושש מהאירוע הזה. נכנסו אלינו כאילו מדובר בבית של מחבל. המשטרה טעונת שזרקו עליהם צלחות וזה שקר מוחלט. הם הסתירו את המצלמות כדי שלא יתעדו את הפשע. הם מראים מה שנוח להם ומסתירים את האלימות הברוטלית. בניגוד לטענות, אף שוטר לא נפצע. זה ביזיון ושנאה לחרדים. הייתי בטוח שהשוטרים הורגים את הבן שלי. אתבע את התקליטן בחתונה ששיקר והוציא עלי דיבה. השוטרת שהיתה אצלי הכתה בעבר אוטיסט"

• חבר בית המחוקקים האמריקאי, בן ציון וידר בראיון לקו החרדי: "יש הרבה חולים בתקופה האחרונה אבל למזלנו חלק גדול מהם לא זקוקים לאשפוז ואין כמעט מתים. באזורים החרדים הציבור לא יצא להיבדק לקורונה ולכן האזורים הללו סומנו כאדומים. יש קצת אנטישמיות ברטוריקה כלפינו. מושל ניו יורק אמר שהחסידים הם הבעיה. אני לא מבין מה קרה לו, היה לי קשר טוב איתו. המהומות בבורו פארק עשו לנו בושות"

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מוסדות הליטאים שנפתחו לפני המוסדות שלנו "רוצחים" .
אם הם שומרים על הכללים-הכל טוב.
אבל אם אין מסיכות/ריחוק-הם לא שומרים וכן גם חסידים שלא מקפידים על הנ"ל.
ר' חיים קניבסקי הורה לפתוח את המוסדות רק ששומרים על כללי הריחוק!

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני חושב שלכתוב פיקוח נפש על ההערה שהערתי זה מלמד שכותב סימנו את המטרה ואחר כך הקיפו בעיגול
לא הבנתי כלום אבל לא משנה.
בכל אופן נראה שאתה מסכים שהיום יש מצב של פיקוח נפש אם מתפללים בבית כנסת, וכבר היו כאלו שנספו במגיפה כתוצאה מתפילות בבית כנסת. ולכן הורו גדולי ישראל (להשתדל) להתפלל בחוץ ולא בתוך בית הכנסת.

קצרה

משתמש מקצוען
מזדהה.
גם אני בכלל לא מפחדת מהקורונה. ב"ה אצל כל סביבתי זה עבר בפשטות יותר מאשר שפעת עונתית
אי כן מפחדת מלהיות חוליה בדרך שמישהו ימות אח"כ בגללי
ומפחדת גם מהמשטרה וקנסותיה, וגם לא הכי באלי בידוד
אי לכך אני שומרת מרחק רב מאנשים שלא מקפידים, ושומרת על הכללים

אני מפחדת מעכבר.
איך את מעזה לא לפחד גם???

להוסיף לך עוד פחד?
מספיק שהרופאים רועדים מהקורונה.
שזה אומר שאם תצטרכי פרוצדורה רפואית חשובה/מצלית חיים בזמן שתהיי חיובית לקורונה - פשוט לא תקבלי אותה.
ונניח בצד את הענין אם הם צודקים או לא - זו מציאות.
וכדאי גם לחשוב ולפחד מזה.

אפרים 1

משתמש פעיל
שימו לב
גאולה ומאה שערים לא ברשימה,
מה זה אומר?
הם מפחדים???
[/QUOTE

גם רמה ב' בבית שמש אינה ברשימה
זה פשוט הזוי - שכונה שמן היום הראשון של הגל הראשון ועד נכון להרגע רובם המוחלט של תושביה צפצפו על כל הנחיה - אינה אדומה.
וכאן הבן שואל אם זה באמת נגזר לפי נתוני התחלואה - הרי מוכח שההתנהלות הנ"ל הוכיחה את עצמה וכנראה כולם שם מחוסנים בחיסון העדר. גם אם נאמר שהם לא הולכים להיבדק - אי אפשר להסתיר חולים קשים ובוודאי שלא מתים

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
לא הבנתי כלום אבל לא משנה.
בכל אופן נראה שאתה מסכים שהיום יש מצב של פיקוח נפש אם מתפללים בבית כנסת, וכבר היו כאלו שנספו במגיפה כתוצאה מתפילות בבית כנסת. ולכן הורו גדולי ישראל (להשתדל) להתפלל בחוץ ולא בתוך בית הכנסת.

אם להשתדל ע"כ אינו פיקוח נפש.
אפשר אולי בגדר דין שמירת נפש להיזהר מן הסכנות כולי האי ואולי.
מבחינת הלכה, ואין לי כח להיכנס פה לכל הנושא - יעויין ודוק היטב, ורוב ככל הסיסמאות המפוצות אין בהם ממש
וייע' באג"מ לגבי סיגריות ועוד ואכמ"ל

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אם להשתדל ע"כ אינו פיקוח נפש.
אפשר אולי בגדר דין שמירת נפש להיזהר מן הסכנות כולי האי ואולי.
מבחינת הלכה, ואין לי כח להיכנס פה לכל הנושא - יעויין ודוק היטב, ורוב ככל הסיסמאות המפוצות אין בהם ממש
וייע' באג"מ לגבי סיגריות ועוד ואכמ"ל
הגרח"ק כתב בניסן שהמפר הוראות משרד הבריאות הוא רוצח קרוב למזיד.
זה לא סיסמא יש יותר מאלפיים הרוגים ועשרות אלפי "פצועים" שסובלים עד היום.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אני חושב שלכתוב פיקוח נפש על ההערה שהערתי זה מלמד שכותב סימנו את המטרה ואחר כך הקיפו בעיגול
בזמן מגיפה, לגלות פנים שאסור להתפלל במקום מגודר, בשביל לחפש מתחת לרצפה למה בשם הפרומקייט צריך להמשיך את ההדבקה, זה לסמן עיגול מסביב המטרה, שהיא למצוא צידוקים לאכול ושתו וחגוג כי מחר כמה זקנים ימותו.

נערך לאחרונה ב:

ציפס קידס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צילום מקצועי
להוסיף לך עוד פחד?
שזה אומר שאם תצטרכי פרוצדורה רפואית חשובה/מצלית חיים בזמן שתהיי חיובית לקורונה - פשוט לא תקבלי אותה.
מנסיון

אפרים 1

משתמש פעיל
אין בדיקות וגם החולים קשה לא נחשפים.
זה פשוט הזוי - שכונה שמן היום הראשון של הגל הראשון ועד נכון להרגע רובם המוחלט של תושביה צפצפו על כל הנחיה - אינה אדומה.
וכאן הבן שואל אם זה באמת נגזר לפי נתוני התחלואה - הרי מוכח שההתנהלות הנ"ל הוכיחה את עצמה וכנראה כולם שם מחוסנים בחיסון העדר. גם אם נאמר שהם לא הולכים להיבדק - אי אפשר להסתיר חולים קשים ובוודאי שלא מתים

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
אפשר. חסדי עמרם הנביא ושות'

(וגם, רק ברמז, הסיפור שחשף השבוע אהרן רבינוביץ. רמז: הדסה, אשפוז ביתי)

נערך לאחרונה ב:

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
להוסיף לך עוד פחד?
אם החלטת ללכת עד שם
אז אפשר למות מפחד כל הימים.
יש כל כך הרבה דברים מפחידים בעולם
יש מחלות (לא רק קורנה, יא?)יש נפילות כלכליות, יש תאונות, יש נשירה וכו'
ואני אישה צעירה שרוצה קצת להנות מהחיים ולא רק למות מפחדים כל הימים.

לכן אני מייחלת ומקווה שגם אם חלילה נגזרה עלי פורצדורה רפואית היא לא תקרה בדיוק ב13 הימים שאהיה חיובית.
מכאן והלא זה רק אמונה.

ירמי וולדמן

מתווך דירות ונכסים
מנהל
מנוי פרימיום
איפה הרשימה

israelintop

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בזמן מגיפה, לגלות פנים שאסור להתפלל במקום מגודר, בשביל לחפש מתחת לרצפה למה בשם הפרומקייט צריך להמשיך את ההדבקה, זה לסמן עיגולי מסביב המטרה, שהיא למצוא צידוקים לאכול ושתו וחגוג כי מחר כמה זקנים ימותו.

אני מודה שטעיתי, ושכחתי א הסעיף קטן במשנה ברורה.
לא חושב שצריך להמשיך את ההדבקה
אבל לא חושב שהמצווה הכי גדולה זה להתפלל בחוץ
וכמו שהורו הרב קנייבסקי והרב אדלשטיין - שבעלי קבוצות סיכון ישתדלו להתפלל בחוץ

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה