דרוש מידע עקרונות לסידור ארונות בבית

dinaday

משתמש פעיל
באופיי לא זורם לי איך לסדר ארונות,
איך לנהל את המלאי בהם
ואיך לתחזק את הארגון שלהם.

מדברת על ארונות בגדים, כלי מטבח, ספרי ילדים, צעצועים, חד פעמי וכו'.

אני מאד רוצה להצליח לתפקד את זה נכון וטוב, לרווחת כל בני הבית.
ב"ה בית מבורך רב גילאי.

אשמח מאד מכל מי שזה בא לה בקלות, עושה את זה בע"פ והעניין טבעי לה, לתרום בהכוונה, עצות ומה שהיא חושבת שיכול לעזור.

מבחינתי זה עול מכביד ומאיים שממש ירווח לי כשאצליח להתשלט עליו בע"ה.

תודה מראש למגיבות.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
באופן כללי מה שלי עוזר זה לחלק מגירות וארונות על ידי סלסלאות\ חלוקה למחיצות
שומר מאד על הסדר

המסודרת

משתמש מקצוען
אז האמת שאצלי זה בטבעי ב"ה
להעיף מהבית מה שלא נחוץ!
השלב הבא:
לקנות סלסלות , קופסאות, שקיות בגדים רב פעמיות, מחלקי סכום ( איקאה- להיזהר לא לקנות שמונצעס' ;) )
ויאלה לעבודה
העיקרון כל הדברים הקטנים נכנסים לתוך משהוא גדול שמגדיר להם מקום ספציפי
במגירות ח"פ , סכום , (ואפילו הכל מכל) שמים מחלקי סכום
בסירים אפשר לקנות מעמד למכסים,
קופסאות אחסון בתוך סלסלה- אפשר אחת למכסים אחת לקופסאות
מזווה מה שאפשר כדוג' אורז פסטה שומשום דגני בוקר וכו' לפתוח לקופסאות מסודרות
כל השאר לתפוס בקליפס ולהכניס יחד לתוך קופסה גדולה -שומר גם על ניקיון וטריות
אפילו במקרר אין אריזות פתוחות ! הכל בקופסאות. סלסלה למעדנים , גבינה ..
ארונות משחקים אותו עיקרון קופסאות לצבעים טושים , חומרי יצרה , משחקי הרכבה
כמובן קופסאות שקופות שניתן לראות את התכולה
ספרוני ילדים עומדים בתוך סלסלה
ארונות בגדים ערמות ערמות בתוך שקיות עם ריצ רצ' ( רק מאיקאה) אחת מעל השנייה -מה שלא בשימוש
מה שבשימוש (מניחה שמורכב לך לשמור על סדר בערמות) סלסלה לחולצות , לחצאיות וכו'
תראי איך נח לך יותר השליפה מהארון, מדף לכל ילד או מדף חולצות מדף חצאיות
הלבשה תחתונה כמובן בסלסלות
סליחה אם ארוך ומלחיץ מדי :sne:

אם יעזור ומעניין אצרף קישורים לדברים ספציפיים מאיקאה

נערך לאחרונה ב:

dinaday

משתמש פעיל
@המסודרת
תודה על תגובה המושקעת
אני צריכה עוד צעד קודם;
נניח חדר בנות, עם ארון גדול, כתביה ועוד מדפים.
איך אני מחליטה מה, כמה, איפה?
בגדים, מצעים, חומר לימודים, ספרים, יצירות מהגן, עונות אחרות וכו'

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
@המסודרת
תודה על תגובה המושקעת
אני צריכה עוד צעד קודם;
נניח חדר בנות, עם ארון גדול, כתביה ועוד מדפים.
איך אני מחליטה מה, כמה, איפה?
בגדים, מצעים, חומר לימודים, ספרים, יצירות מהגן, עונות אחרות וכו'
האחסון של החפצים צריך להיות לפי השימוש שלהם. הכי קרוב וזמין למקום שבו משתמשים בהם.
בדוגמה שלך:
בגדים צריכים להיות בארון בחדר של הבנות (רצוי שיהיו בארון הזה רק בגדים שלהן ולא של מישהו מחדר אחר. לפעמים אין ברירה, אבל אם אפשר..) מחולקים בצורה שתהיה נוחה להם: המדפים הנמוכים לקטנות, הגבוהים יותר לגדולות.
אם יש מגירות תחתונות, שמים בהם נעליים (שוב, כי זה קרוב למקום בו משתמשים בהם, על הרצפה). אם אין מגירות תחתונות אפשר לשים סלסלאות בתחתית החלק של התליה.
הארונות העליונים או השטח שמעל הארון, בגלל שהוא פחות נגיש מיועד לדברים שאין בהם שימוש יומיומי כגון עונות אחרות, בגדים לילד הבא, ציוד טיולים. אנחנו שמים למעלה גם מצעים כי רק פעם בשבועיים מוציאים פעם אחת.
שמיכות וכריות שבשימוש יומיומי ואין להם מקום (מיטה מתקפלת וכו'), צריך לשים בארגז מצעים מתחת או ליד המיטות, או שמעתי שיש פופים גדולים שאפשר להכניס אליהם.
איפה משתמשים בחומר לימודים? במקום שעושים שיעורי בית. אם יש לילדות מכתביה שבה הן עובדות אז במדפים שלמעל.
ספרים, הן קוראות בעיקר בחדר או בסלון? אם בחדר אפשר לעשות מדף ספרי קריאה ואם בסלון אפשר להקצות מדף או שניים מהספרייה עבור ספרי ילדים.
יצירות מהגן, איפה משתמשים בהם?
להראות לסבתא? אז בתיקיה סגורה עד שבת שלא נשכח להביא לסבתא.
להראות לאמא? תלוי על המקרר בצד עד היצירות של שבוע הבא.
הילדות אוהבות לשפץ אותן? שיהיו במדף סמוך לשולחן היצירות, קרוב למקום בו מאחסנים את כלי הכתיבה.

כך אפשר למצוא מקום לכל דבר. אמנם לפעמים לא מתאפשר שהדברים יהיו בדיוק במקום, לדוגמא, הגומיות וקישוטי השיער אולי בארון כי אין מקום באזור המראה, אבל באופן כללי ככה הכי נוח לאחסן וגם לשמור אחר כך על הסדר כי הכל נגיש וקרוב.
את לבד תרגישי בהמשך אם מיקום של חפץ מסוים אינו מתאים. לדוגמה, אם בבוקר התרוצצת לסירוגין בין החדר שינה לאמבטיה לחדר נוסף וחזור, כנראה שהחפצים לא ממוקמים במקום המתאים להם. אני לפי זה משנה מידי פעם מיקומים, מעבירה דברים לאמבטיה, מהארון לשידה וכו' כדי שיהיה לי נוח וזמין.

המסודרת

משתמש מקצוען
dinaday

בכל חדר מאחסנים פריטים השייכים לחדר הספציפי

וכל ההמשך כמו שכתבהרבקהנ

האחסון של החפצים צריך להיות לפי השימוש שלהם. הכי קרוב וזמין למקום שבו משתמשים בהם.
בדוגמה שלך:
בגדים צריכים להיות בארון בחדר של הבנות (רצוי שיהיו בארון הזה רק בגדים שלהן ולא של מישהו מחדר אחר. לפעמים אין ברירה, אבל אם אפשר..) מחולקים בצורה שתהיה נוחה להם: המדפים הנמוכים לקטנות, הגבוהים יותר לגדולות.
אם יש מגירות תחתונות, שמים בהם נעליים (שוב, כי זה קרוב למקום בו משתמשים בהם, על הרצפה). אם אין מגירות תחתונות אפשר לשים סלסלאות בתחתית החלק של התליה.
הארונות העליונים או השטח שמעל הארון, בגלל שהוא פחות נגיש מיועד לדברים שאין בהם שימוש יומיומי כגון עונות אחרות, בגדים לילד הבא, ציוד טיולים. אנחנו שמים למעלה גם מצעים כי רק פעם בשבועיים מוציאים פעם אחת.
שמיכות וכריות שבשימוש יומיומי ואין להם מקום (מיטה מתקפלת וכו'), צריך לשים בארגז מצעים מתחת או ליד המיטות, או שמעתי שיש פופים גדולים שאפשר להכניס אליהם.
איפה משתמשים בחומר לימודים? במקום שעושים שיעורי בית. אם יש לילדות מכתביה שבה הן עובדות אז במדפים שלמעל.
ספרים, הן קוראות בעיקר בחדר או בסלון? אם בחדר אפשר לעשות מדף ספרי קריאה ואם בסלון אפשר להקצות מדף או שניים מהספרייה עבור ספרי ילדים.
יצירות מהגן, איפה משתמשים בהם?
להראות לסבתא? אז בתיקיה סגורה עד שבת שלא נשכח להביא לסבתא.
להראות לאמא? תלוי על המקרר בצד עד היצירות של שבוע הבא.
הילדות אוהבות לשפץ אותן? שיהיו במדף סמוך לשולחן היצירות, קרוב למקום בו מאחסנים את כלי הכתיבה.

כך אפשר למצוא מקום לכל דבר. אמנם לפעמים לא מתאפשר שהדברים יהיו בדיוק במקום, לדוגמא, הגומיות וקישוטי השיער אולי בארון כי אין מקום באזור המראה, אבל באופן כללי ככה הכי נוח לאחסן וגם לשמור אחר כך על הסדר כי הכל נגיש וקרוב.
את לבד תרגישי בהמשך אם מיקום של חפץ מסוים אינו מתאים. לדוגמה, אם בבוקר התרוצצת לסירוגין בין החדר שינה לאמבטיה לחדר נוסף וחזור, כנראה שהחפצים לא ממוקמים במקום המתאים להם. אני לפי זה משנה מידי פעם מיקומים, מעבירה דברים לאמבטיה, מהארון לשידה וכו' כדי שיהיה לי נוח וזמין.

dinaday

משתמש פעיל
תודה לך @רבקהנ
באמת לקחתי דף ועט ורשמתי בצד אחד את רשימת מקומות האחסון בחדר, כל מדף, מגירה וכ', ובצד שני את התכולה שאמורה להיכנס, ועכשיו אני צריכה "להעביר קו"-לשייך מה לאיפה.
אבל אני תקועה בכמויות, כמה נכון שיהיה מכל דבר, גרביונים לשבת למשל או מצעים ומגבות, או כמות משחקים וספרים.
מצד אחד חשוב לי הרגשת רחבות ושפע, מצד שני הבית ב"ה צפוף וקטן....
אז אני מחליטה להעיף דברים, אבל מהר מאד קונה שוב.

שושנה אב

משתמש צעיר
תוכלי לפרט?
מארי קונדו היא יועצת סדר יפנית הגדולה בעולם.
פיתחה את שיטת קונמרי איך לסדר ארונות על ידי קיפול מתאים ואחסון בארגוניות.
לי אישית אחרי שנים של ארונות מבולגנים נשאא מסודר במשך כל העונה.
תעשי חיפוש בגוגל קון מארי יש הרבה סרטונים שמסבירים על השיטה וכן איך לקפל.
ממליצה מאד מנסיון אישי
דורש קצת שינוי הרגלים לגבי צורת הקיפול אבל שווה.

Ayala12345

משתמש מקצוען
העיקרון זה חלק בעיין
שלט יהיה ריבוי צבעים וריבוי סוגי סלסלאות
לדוג לי היה ארון עם הרבה קופסאוךת נעלים קניתי קופסאות נעלים חומות חד םעמיות ונהיה לי אחידות וסדר בענים
גם להקפיד הכל בסלסלאות
במטבח קניתי המון סלסלאות שקופות ובכל סלסלה יש משהו
נרות , מוצרי אפיה, תרופות,כל החד פעמי הרזרבה, כל הקופסאות,והלאה
גם משהו שמעוד עוזר קניתי המון קופסאות אחידות שקופות וכל דבר אחרי שנפתח עובר לקופסא ככה אין שקיות של אבקת סוכר קקאו פודניג סודהלשתיה ציפוי לשניצל וכו פתוחות בארון הכל מסודר בקופסאות
וגם למשחקים גניתי המון קופסאות שוקופות באיקאה כל משחק נכנס לקופסא
בארונות והמגירות אני משתמשת במחלקי ארונות של איקאה נוחים מאוד!!!

shani123

משתמש מקצוען
מארי קונדו היא יועצת סדר יפנית הגדולה בעולם.
פיתחה את שיטת קונמרי איך לסדר ארונות על ידי קיפול מתאים ואחסון בארגוניות.
לי אישית אחרי שנים של ארונות מבולגנים נשאא מסודר במשך כל העונה.
תעשי חיפוש בגוגל קון מארי יש הרבה סרטונים שמסבירים על השיטה וכן איך לקפל.
ממליצה מאד מנסיון אישי
דורש קצת שינוי הרגלים לגבי צורת הקיפול אבל שווה.
הקיפול , הוא נעים ונח
האחסון, כמו שאמרו לעיל - בקופסאות וסלסלאות (או מגירות מחולקות)

אבל, את מודעת לזה ששינתה את דעתה?
גם היא אומרת היום שהשיטה טובה כל עוד את היחידה בבית שמנהלת את הארונות והסדר
1714846644701.png

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה דברים טובים שאפשר ללמוד מהשיטה של מארי קונדו
(למשל לא להחזיק בבית חפצים מיותרים)
אבל דווקא שיטת הקיפול שלה פחות מתאימה לבתים עם ילדים, ובכלל בתים מרובי דיירים
לדעתי מה שאפשרי ולא מתקמט, עדיף לשים בסלסילות בלי לקפל בכלל.
חוסך המון זמן של קיפול כביסה, וערימות שמתמוטטות כשמוציאים פריט אחד בחוסר זהירות

dinaday

משתמש פעיל
תודה לכל המגיבות על העצות והפירוט.
מבחינת כמויות, איך אתן מגדירות כמה צריך מכל דבר?

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לכם סרטונים בנושא שפתוחים בנטפרי?
קיפולים וכו'...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה