עצה בהכנת דג סלמון

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Smeshi;1158463:
מי שאופה פחות מ-15 דקות -
זה לא סושי ככה?

סושי זה לגמרי רוי, כלומר לא מבושל בכלל.
ד"א למיטב הבנתי כל אלו שכתבו 12 דק' וכו' התכוונו שהתנור מחומם מראש.

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שושיה;1158540:
סושי זה לגמרי רוי, כלומר לא מבושל בכלל.
ד"א למיטב הבנתי כל אלו שכתבו 12 דק' וכו' התכוונו שהתנור מחומם מראש.
ברור שחומם מראש! (200 מעלות)
האם יש אפשרות לאפות בתנור שלא מחומם לגמרי?

פיגי

משתמש רשום
סוד מהשף

להשרות במים עם הרבה מלח. ואז מישאכל מהדג חייב מיתה (סליחה מיטה...)

גרפקליק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אני מכסה את התבנית מלמעלה עם ניילון נצמד ועל זה נייר כסף כמובן שיהיה הרבה רוטב
אני שם על הפלטה רבע שעה לפני הדלקת נרות ואח"כ אני שם תבנית הפוכה מלמטה
יוצא רך עסיסי ממש עונג שבת

efratrutti

משתמש פעיל
מהניסיון(של הרבה שנים)לקבלת דג רך ועסיסי(אין זה קשור לכמות הרוטב) זמן האפיה של דג סלמון הוא 4 דקות לכל 1ס"מ עובי של דג, דג ממוצע הוא בעובי של כשתי ס"מ.
משך הזמן הוא 7-8 דקות מתחילת הרתיחה, יש לזכור שבשבת שהדג נמצא על הפלטה הוא ממשיך להתבשל ולהתיבש (נהפך לסיבים) ועל כן יש לאפות אותו פחות מזה, וכן שלא יהיה בשבת על הפלטה ממש אלה על הגבהה קטנה(כגון רשת של תנור)
מהניסיון בכל תנור עוצמת החום שונה ועל כן הכלל הוא תמיד 4 דקות על כל ס"מ מזמן הרתיחה (בשביל שיגיע לרתיחה מהירה יש להניח את התבנית בתחתית התנור עד לזמן הרתיחה ולאחר מכן להעלות לאמצע למספר דקות)
בהצלחה ושבת שלום!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה