כללי עם משפחה אוכלים קוגל ו/או קובה. לא עובדים!

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ממש לא עובדים עם משפחה
כבר כמה פעמים יצא לי לעשות דברים למשפחה שהיא לא קרובה ממדרגה ראשונה - אבל גם לא זרה, ומה שצריך לעשות זה - בחינם!!!

הם מתחננים לשלם - ואני לא מוכנה לקבל. ממש לא.
ככה יוצא, שבפעמים הבאות הם חושבים פעמיים אם לגשת או לא, כי לא נעים, היא לא רוצה על זה כסף :cool:

אגב, לגיסות, אחיות וכו'- אני עושה חופשי (כמובן בחינם), כי איך אמרה מנטה?
להם אני יכולה לומר יותר בקלילות - זה לא יפה לעשות ככה, עדיף לעשות ככה... - והם סומכים עלי כי הם מכירים אותי :D
וגם אני יודעת שהיום אני עוזרת להם בזה, ומחר הן יעזרו לי בזה.
מה שנקרא "איש לאחיו יאמר חזק" :)

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מסתכל על זה בתור מעשרות או בתור חסד
אין מנוס אני חייב לעשות לו ולא נעים במקרה הזה לקחת כסף

יעל זפרני

מיתוג ופרסום עסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מסתכל על זה בתור מעשרות או בתור חסד
אין מנוס אני חייב לעשות לו ולא נעים במקרה הזה לקחת כסף

מעשרות 9000?!
כל הכבוד לכם.

חסד אפשר לעשות וצריך.
אבל לא על חשבון המשפחה שלי

בזמן הזה יכולתי לקבל עבודות אחרות ולקבל עליהן כסף, לא?!

סגנון-7

מיתוג ותדמית | אסטרטגיה מדוייקת | קמפיינים מנצחים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
הם יותר נפגעים אם אני יגיד להם שילכו למשהי אחרת....
לא בהכרח
תסבירי להם בחיוך שהקשר שלך איתם כל כך חשוב לך
שאת חוששת לפגוע בו
ואת מעדיפה להישאר בידידות וביחסים חמים
ולא ביחסי נותן שרות-לקוח
יכול להיות שאפילו יראו זאת כמחמאה
וגם אם לא, עדיף האי-נעימות הרגעית הזו, מאשר העצבים והתסכול אחר כך.

המלצה שלי - ממשפחה קחו עבודות בהתנדבות! אחר כך אפשר לומר שעבודה כזו עולה כך וכך אבל הם לא חייבים לשלם כי לא סיכמנו איתם כלום מראש. ואם נותנים להגיד תודה על כל סכום.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מעשרות 9000?!
כל הכבוד לכם.

חסד אפשר לעשות וצריך.
אבל לא על חשבון המשפחה שלי

בזמן הזה יכולתי לקבל עבודות אחרות ולקבל עליהן כסף, לא?!
כסף זה לא הכל בחיים
זה גישה לא נכונה
ברור שהייתי מעדיף לקבל כסף רק במציאות הנוכחית לא היה שייך לבקש ואין מה לעשות לכל אחד זה יקרה מתי שהוא

YB nekuda

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כסף זה לא הכל בחיים.

אז אח/ות יקרים, בבקשה נא לחוס עליי ואל תחפשו לחסוך דרכי דווקא.
(אולי אפ' תחפשו לפרנס אותי...)

כמו שאני לא אגיד להם את המשפט הנ"ל ואבקש מאחי הקבלן לבנות לי חדר בחינם
או מאחותי להביא לי מוצרים חינם מהחנות שלה.

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
הוא לא ביקש בחינם
לי לא נעים לקחת לו זה ההבדל

etyb

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הוא לא ביקש בחינם
לי לא נעים לקחת לו זה ההבדל
שים לב.יש סוג אנשים שיבואו אליך הפוך. מכירים את החולשות שלך ובאים כביכול כמו כולם לשלם. הם רק יודעים שממילא לא יהיה נעים לך לקחת... נתקלתי בזה הרבה. זה ניצול מסוג אחר..אבל להכשיר את הניצול הזה זו טעות. לדעתי.
כי זה פשוט לא נגמר ו"משתפר עם הזמן".
אין לי בעיה לעשות גם למשפחה ללא עלות כשיש לי זמן פנוי ובמידה והעבודה קלילה.. מה שבדרך כלל לא ומתווסף לא גם מילים בנוסח: "התכוונתי למשהו אחר... תוסיפי את זה..תשני את זה.. ונוסיף לזה את חוסר הזמינות..שצריך לחכות שיענו..יגיבו..שיתנו חומרים...
בעיה...
כבר עשיתי עבודה מכל הלב למשפחה ללא שום עלות וישבו אצלי עד 1:30 בלילה!! נס שבמקרה הזה באמת אנשים מיוחדים שהם בעצמם תורמים מזמנם..
בקיצור כל דבר לגופו. יש ויש מכל דבר.
ברגע שמרגישים לא טוב..טיפטיפה הרגשת ניצול זה כבר לא טוב ומשלמים מחיר יקר יותר מאוחר יותר..גם ממרחק של שנים..

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
זה ממש לא ניצול, והוא לא מתכווין לזה בכלל אני לא יומיים במקצוע חבר

ESTI.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מסכימה עם כלללללל מילה
קרובי משפחה הם האלו שהכי ינצלו
והבעיה שלסרב לכל השגעונות שלהם לא נעים...
כי אז התחלת איתם:rolleyes:

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
יש לי דוקא לענות הרבה על הצד השני - של קרובת משפחה שרצתה שירות מקרובת משפחה שלה, אבל אני לא אנונימית.
רק יכולה לומר שגם הצד הזה מפסיד

chirik

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רק אם יש לכם סבלנות...;):

קודם @סטודיו מנטה, אני מזדהה איתך לחלוטין, יכולה רק לנחם אותך שהעיצוב הסופי מושלם... היה כיף לראות.
נקודה קטנה שכדאי לקחת לתשומת הלב, ומתנצלת מראש אם זה יהיה קצת ארוך:

"כֶּ֧רֶם הָיָ֛ה לְנָב֥וֹת הַיִּזְרְעֵאלִ֖י אֲשֶׁ֣ר בְּיִזְרְעֶ֑אל... וַיָּ֣קָם אַחְאָ֗ב לָרֶ֛דֶת אֶל־כֶּ֛רֶם נָב֥וֹת הַיִּזְרְעֵאלִ֖י לְרִשְׁתּֽוֹ׃"
כרם נבות לא נִטַּע באותה שנה. שנים רבות היה הכרם ביזרעאל ואחאב לא חמד אותו.
מדוע דווקא עתה חמד אחאב את כרמו של נבות היזרעאלי? המדרש על ספר מלכים אומר:
"כרם היה לנבות היזרעאלי. כתיב "כבד את ה' מהונך" - ממה שחננך. שאם היה קולך נאה, עבור לפני התבה. חייא, בן אחותו של רבי אלעזר הקפר היה קולו נאה והיה אומר לו(רבי אלעזר הקפר) חייא בני, עמוד וכבד את ה' ממה שחננך. נבות היה קולו נאה והיה עולה לירושלים, והיו כל ישראל מתכנסים לשמוע קולו. פעם אחת לא עלה והעידו עליו בני בליעל ואבד מן העולם. מי גרם לו? - על ידי שלא עלה לירושלים בראיה(בימי הרגל) לכבד את ה' ממה שחננו... שכבר אמרה תורה "ולא יחמוד איש את ארצך". אימתי? - "בעלותך"!...."
(ילקוט שמעוני רמז כא)

הקב"ה נתן לכל אחד מאיתנו כישרון מסוים,
התפקיד שלנו הוא להנות את שאר העולם בכישרונות הייחודים שניתנו לנו, ובאמצעותם להשפיע טוב על הסביבה,
נבות היה מהנה את כל עם ישראל מקולו הערב, וכששנה אחת ביטל מכך - נענש.
ציינו פה שזה דומה למעשר, מצטרפת לחלוטין.
מעשר הוא לא דווקא כסף. הוא חיוך, הוא מילה טובה, הוא תרומה של זמן, של כישרון ושל רצון טוב.
הסיפור הנ"ל מתסכל במיוחד, ולא הוגן בכלל.
כאן נכנס הגבול הדק בין חסד לניצול...
אבל לעניות דעתי, כל עוד הגבול הזה לא נחצה - בואו נשתדל להנות את הסובבים מהטוב שהושפע עלינו ולהזרים אותו הלאה.

ובאותו הקשר - טיפ קטן למתחילים:
תתחילו מעבודות חינמיות למשפחה! הפרסומת מעולה, וככה נכנסים לשוק, שהרי לאנשים מבחוץ לא תעשו בחינם, ומצד שני - אתם עוד לא ברמה ששווה תשלום...
יכולה לספר לכם שאני קיבלתי עבודה מעולה בגרפיקה, לאחר עבודה חינמית ומאומצת למשפחה שהתגלגלה והתפרסמה...

הצלחות לכולם!!

סטודיו מנטה

מיתוג, פרסום וקידום עסקים צומחים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
רק יכולה לומר שגם הצד הזה מפסיד

מעשר הוא לא דווקא כסף. הוא חיוך, הוא מילה טובה, הוא תרומה של זמן, של כישרון ושל רצון טוב.
אבל לעניות דעתי, כל עוד הגבול הזה לא נחצה - בואו נשתדל להנות את הסובבים מהטוב שהושפע עלינו ולהזרים אותו הלאה.

זו באמת בעיה -
שבגלל הנצלנים הללו אנשים נחמדים והגונים, שכן יכול להיות נחמד לעבוד איתם בהתנדבות, וידעו להעריך את העבודה ולהחזיר טובה בהזדמנות - מפסידים.
כי בעלי מקצוע כבר מתרגלים להסתכל על כולם בחשדנות. זה באמת חבל.

@chirik כתבת יפה.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
מצד שני...
אם משפחה לוקחת מישהו אחר זה גם קצת מעליב לא?
אולי לא משפחה רחוקה אבל אם הייתי שומעת שגיסי לדוגמא לקח משהי אחרת לבנות אתר הייתי די נעלבת..
אני חושבת שלמשפחה צריך לשלם יותר. אבא שלי חינך אותנו כל החיים ככה,
עכשיו אני בונה לאמא שלי אתר ולקחתי לה מחיר מאוד גבוה (אבא שלי התעקש)
לאחיות זה או בחינם או בתשלום גבוה. הם כ"כ שמחות לתת לי...אומרות לי מעדיפות לתת לך כפול ולא למשהי זרה..
יש לי דודה שיש לה חנות בגדים ופעם כשקניתי אצלה התעקשתי לשלם יותר (אפילו שהיא יקרה ואני ממש לא עשירה) היא הייתה בהלם. אמרה שאני כ"כ צודקת ושהיא לא מבינה איך כל המשפחה מבקשת ממנה הנחות...

etyb

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רק אם יש לכם סבלנות...;):

קודם @סטודיו מנטה, אני מזדהה איתך לחלוטין, יכולה רק לנחם אותך שהעיצוב הסופי מושלם... היה כיף לראות.
נקודה קטנה שכדאי לקחת לתשומת הלב, ומתנצלת מראש אם זה יהיה קצת ארוך:

"כֶּ֧רֶם הָיָ֛ה לְנָב֥וֹת הַיִּזְרְעֵאלִ֖י אֲשֶׁ֣ר בְּיִזְרְעֶ֑אל... וַיָּ֣קָם אַחְאָ֗ב לָרֶ֛דֶת אֶל־כֶּ֛רֶם נָב֥וֹת הַיִּזְרְעֵאלִ֖י לְרִשְׁתּֽוֹ׃"
כרם נבות לא נִטַּע באותה שנה. שנים רבות היה הכרם ביזרעאל ואחאב לא חמד אותו.
מדוע דווקא עתה חמד אחאב את כרמו של נבות היזרעאלי? המדרש על ספר מלכים אומר:
"כרם היה לנבות היזרעאלי. כתיב "כבד את ה' מהונך" - ממה שחננך. שאם היה קולך נאה, עבור לפני התבה. חייא, בן אחותו של רבי אלעזר הקפר היה קולו נאה והיה אומר לו(רבי אלעזר הקפר) חייא בני, עמוד וכבד את ה' ממה שחננך. נבות היה קולו נאה והיה עולה לירושלים, והיו כל ישראל מתכנסים לשמוע קולו. פעם אחת לא עלה והעידו עליו בני בליעל ואבד מן העולם. מי גרם לו? - על ידי שלא עלה לירושלים בראיה(בימי הרגל) לכבד את ה' ממה שחננו... שכבר אמרה תורה "ולא יחמוד איש את ארצך". אימתי? - "בעלותך"!...."
(ילקוט שמעוני רמז כא)

הקב"ה נתן לכל אחד מאיתנו כישרון מסוים,
התפקיד שלנו הוא להנות את שאר העולם בכישרונות הייחודים שניתנו לנו, ובאמצעותם להשפיע טוב על הסביבה,
נבות היה מהנה את כל עם ישראל מקולו הערב, וכששנה אחת ביטל מכך - נענש.

ובאותו הקשר - טיפ קטן למתחילים:
תתחילו מעבודות חינמיות למשפחה! הפרסומת מעולה, וככה נכנסים לשוק, שהרי לאנשים מבחוץ לא תעשו בחינם, ומצד שני - אתם עוד לא ברמה ששווה תשלום...
יכולה לספר לכם שאני קיבלתי עבודה מעולה בגרפיקה, לאחר עבודה חינמית ומאומצת למשפחה שהתגלגלה והתפרסמה...

הצלחות לכולם!!
כל מילה בסלע. הכל מתחיל בחוט הדק כמו שאמרת. האלבום הראשון שלי למשפחה הביא לי עוד הרבה עבודה.. אבל באמת יש ויש וזה קו עדין מאד.

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מצד שני...
אם משפחה לוקחת מישהו אחר זה גם קצת מעליב לא?
אולי לא משפחה רחוקה אבל אם הייתי שומעת שגיסי לדוגמא לקח משהי אחרת לבנות אתר הייתי די נעלבת..
אני חושבת שלמשפחה צריך לשלם יותר. אבא שלי חינך אותנו כל החיים ככה,
עכשיו אני בונה לאמא שלי אתר ולקחתי לה מחיר מאוד גבוה (אבא שלי התעקש)
לאחיות זה או בחינם או בתשלום גבוה. הם כ"כ שמחות לתת לי...אומרות לי מעדיפות לתת לך כפול ולא למשהי זרה..
יש לי דודה שיש לה חנות בגדים ופעם כשקניתי אצלה התעקשתי לשלם יותר (אפילו שהיא יקרה ואני ממש לא עשירה) היא הייתה בהלם. אמרה שאני כ"כ צודקת ושהיא לא מבינה איך כל המשפחה מבקשת ממנה הנחות...

לא הבנתי מה הרעיון לקחת תשלום נוסף, רק בגלל שהיא אמא/אחות?
אותי חינכו שלהורים אנחנו חייבים הכל... בטח לא לקחת מחיר שהוא יותר גבוה מהמחיר בשוק..

אשמח להבין..

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
הנושא כבר דובר והוא בהחלט מורכב. מצד אחד זה אכן יוצר אי נעימויות שעלולות להביא לתחושה של ניצול ובמקרים מסויימים גם להפסדים מכל מיני צדדים.
ומצד שני צריך לזכור שמשפחה היא לפעמים המקור הראשון ללקוחות. אני אישית עובד עם כמה מוסדות רק בגלל שבאחד מהם אחותי עובדת, ובשני גיסי ובשלישי בן-דוד שלי. ואלה הם הלקוחות הכי קבועים שלי גם כיום. והם גם מעבירים מידע מפה לאוזן ומביאים לקוחות נוספים. כך שלוותר מראש על המעגל המשפחתי זה גם יכול להיות הפסד לדעתי.
לכן לדעתי צריך לרחרח ולדעת עם מי אתה עובד. אם ההרגשה היא שזה בא מצד של "תעשה לנו טובה", אז בהחלט כדאי להתחמק, אולי אפילו לברוח. אבל כשזה בא מהכיוון ההפוך של "אנחנו צריכים עבודה, אז למה שנשלם למישהו אחר ולא לך?", לדעתי זה מעולה ולא צריך לדחות.
[בכל אופן את הרעיון של לבקש יותר כסף שהועלה כאן אני בכלל לא מבין. כמו שאתה לא רוצה שינצלו אותך בגלל שאתה בן משפחה, אל תנצל אחרים בגלל שהם בני משפחה].

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לא הבנתי מה הרעיון לקחת תשלום נוסף, רק בגלל שהיא אמא/אחות?
אותי חינכו שלהורים אנחנו חייבים הכל... בטח לא לקחת מחיר שהוא יותר גבוה מהמחיר בשוק..

אשמח להבין..
להורים אנחנו חייבים והכל ולמרות זאת הם נותנים לנו בלי סוף והם מעריכים את העבודה ושמחים לתת לנו. אבא שלי ממש התחנן שאני אתן לו את המחיר שהייתי רוצה באמת לקבל מלקוח רק בלי החשש שמא הלקוח לא ייקח אותי במחיר הזה. במילים אחרות - המחיר הכי הגון תמורת העבודה. בלי הנחות ובלי לפחד לקחת...(לגבי השוק - זה שוק מאוד פתוח, אני נחשבת ביחס לשוק זולה עד ממוצעת ולכן כמובן שלא הפקעתי לו מחיר ועדיין המחיר שנתתי לו נחשב זול/ממוצע לשוק)

בעבר שאלתי אותו למה הוא נוהג איתנו ככה, הוא הסביר לי שככה הוא יכול להרגיש בנוח תמיד לבקש. אם היינו עושים לו הנחות ובחינם הוא היה חושב עשר פעמים אם לבקש...ותכלס הוא צריך עבודה ואין לו את האופציה להתלבט. ולקחת מישהו אחר זה מבחינתו לא אופציה...אז הוא מעדיף לשלם ולשלם טוב.
אגב אבא שלי נוהג ככה לא רק איתנו, הוא אמר שהוא למד על בשרו בחיים שכסף זה המחיר הכי זול שיש לעבודה טובה. הוא אמר שתמיד תמיד כשלוקחים בעל עבודה ומשלמים לו זול או מבקשים הנחה וכדומה זה כמעט תמיד יבוא על חשבון איכות העבודה. לא דומה עבודה שנעשתה מהרגשה טובה שקיבלנו תמורה לעבודה שהרגשנו מנוצלים. זה נכון לגבי כל סוג עבודה, מקבלן שיפוצים ועד קלדנית..
אבא שלי העסיק בחייו עשרות עובדים ומעולם לא בשכר מינימום וגם לא קרוב. זה אג'נדה אצלו.
ואני כ"כ מסכימה עם הגישה הזאת , חשה את זה על בשרי גם מהמקום המעסיק וגם המועסק.
(שלא לדבר על זה שבעלי אברך ב"ה והוא רואה בזה גם צדקה לכל דבר ועזרה בפרנסה וכו וכו ולא משנה כמה לקוחות יש תמיד זה עוזר וכו)

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חבר'ה תלמדו כלל:
אין אנשים (גם לא משפחה) נצלנים, יש אנשים שנותנים לנצל אותם!!!

לא צריך להסביר יותר מדאי לבן משפחה למה זו כן עבודה ולמה כן צריך לבקש עליה כסף, רק צריך לומר ברוך בחיוך רחב: "בכיף אקבל עבודה נוספת אך עליך לדעת שבתחום הגרפיקה אני עושה פרנסה ולכן תחשב כלקוח רגיל (אולי לקוח ותיק- עם הנחה קטנה), בשאר הנושאין בעולם כמו ארוחת צהריים או אפ' לתלות לך תמונה בבית שם אני אשמח לבצע בחסד עבורך ובחינם אך כאן זו פרנסתי והחסד!!! עם בני משפחתי הקרובה אשתי ילדי בעלי וכו' לא אוכל לזלזל בהם!

תפסיקו לדמיין מה הוא יאמר או מה הוא יחשוב, מה שבטוח שזה יעבור לשניכם ותבוא השמש של מחר או עוד יומיים וחלף כלא היה.

עריכה:
להורים זה משהו אחר וכאן יש לחדד חושים
אם העבודה שתעשה להורים שלך לא תפגע חלילה במנת בני ביתך מוטב, אך אם בגלל שתעבוד עבור אבא או אמא תגרום שאבא של ילדיך יעלם מהבית לילה ע"מ להשלים עבודה שלא יחזור המשכנתא... על זה אמרו חז"ל "כבד את אביך ואת אימך משל אב", או שתשאל את רשות האמא של הילדים שלך או אפ' את הילדים אם הם מסכימים... זו דעתי.

י. גולד

משתמש מקצוען
רק תזהרו ש'קרובי המשפחה' לא יזהו כאן את עצמם...
בכל אופן - דבר אחד לא מובן - איך אומרים את ה'לא' באל"ף לבן משפחה מדרגה ראשונה/שניה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה