למסירה על מזוזות ביתך - חשוב לקרוא !

1 היה אברהם

משתמש מקצוען
סיפור טרי מכלי ראשון:

על מזוזות ביתך

יום שישי עש"ק פר' בא ניחוח ורגוע, אין קניות, אין ריצות, אין בישולים ואין שטיפות, השבת מתארחים אצל ההורים.

השמש כבר נטתה מערבה, מיקום המחוגים מוכיח על השבת הקריבה ובאה, המזוודה הקטנה אחוזה בידי, העגלה ובה התינוק החמוד בן החודש וחצי, בידי אשתי, עושים פעולות אחרונות טרום יציאה מהבית, כיבוי אורות, נעילת הדלת ונשיקה חמה למזוזה! ורצים לתחנה, מנסים לתפוס את האוטובוס האחרון.

ליל שבת בני המשפחה חוזרים מתפילה מרוממת, מתארגנים לקבלת פני המלאכים בשירת "שלום עליכם", באותה עת לוחשת לי אשתי, שהיא חשה בדפיקות לב מואצות. היא מספרת שכבר משעות הצהריים היא חשה בקצב שאינו סדיר, אך עכשיו כשהפחד גבר מבקשת היא לקפוץ ל"מאוחדת" לבדיקה. כך עשינו. הבדיקה העלתה שאכן הדופק עומד על 120, גבוה למדי מהנורמה, אך כיון שהאק"ג. היה תקין, הומלץ על ביקור אצל קרדיולוג בקופת חולים.

ביום שלישי אחר הביקור, המליץ הרופא להתפנות לחדר מיון, הדופק מהיר ואינו עקבי כדאי לעבור בדיקה יסודית יותר. הגענו לשערי צדק, במיון ניסו לתת תרופות שונות, אך הדופק רק השתולל יותר, בשיאו הגיע ל-180, ניסו מכות חשמל לאיפוס הקצב, אך ללא תועלת, באין ברירה הועלתה אשתי לטיפול נמרץ להשגחה צמודה. הרופאים עצמם הגדירו את התופעה כנדירה, ניסו לעלות על הבעיה עשו אקו לב, CT MRI ולבסוף הוחלט לעשות "אבלציה", כלומר, צריבת תאים ברקמות הלב שנותנים זרם חשמלי ללב, ומשבשים את "קשרית הגת" שהוא קוצב הלב הטבעי. כך עד יום שישי.

ביום שישי בבוקר, מתקשר הסבא, יהודי מבוגר תלמיד חכם, המשמש בקודש באחת הישיבות ושואל אותי, אמור לי! את המזוזות כבר בדקתם? עניתי לו, לא חשבתי על כך! אני שוכר את הדירה מיהודי חרדי, ובעבר גרו בדירה רק אברכים בני תורה, מדוע צריך לחשוש? אבל במצב שכזה מה לא עושים! קפצתי לדירה, הוצאתי בזהירות את שתי בתי המזוזות שביחידת הדיור, ובדחילו ורחימו פתחתי אותם כדי לעבור לפחות מלמעלה, לראות אולי "על לבבך" מחוק בחלקו, או שמא מילה אחרת, שתשפוך לנו אור על התופעה הנדירה שנחתה עלינו. ולתדהמתי! תשמעו רבותי! לתדהמתי, שני הבתים היו ריקים! לא זאת שבפתח הבית, ולא זאת שבפתח חדר השינה! צמרמורת אחזתני! כמעט שנתיים שאנו גרים בדירה בלי מזוזות! ביטול עשה! ללא שמירה! מאות פעמים נישקנו בתי פלסטיק ריקים מתוכן!

כשעה לפני שבת נקבעו שתי מזוזות מהודרות על פתחי הבית, לראשונה זכיתי לברך "לקבוע מזוזה", היד רועדת, העיניים דומעות ורגש של שלוה אופף אותי!

ליל שבת אחר חצות, המוניטור החל להראות מספרים דו ספרתיים, היו כאלו בעבר, אך הם לא התמידו, תיכף קצב הלב שב לסורו, אבל מאותו ליל שבת קצב הלב נשאר בקביעות בקצב דו ספרתי, וכך חלפה לה השבת כשאנו מעודדים מהשינוי הגדול שחל, התרופות החלו להשפיע!

במוצאי שבת הועברה אשתי למחלקה, למחרת בבוקר יום ראשון בשעה 9:00 החל הצנתור, צנתור שיכול לערוך כשמונה שעות, זכינו שלאחר שלוש שעות הודיע לנו הרופא שהטיפול הסתיים בהצלחה, למחרת חזרנו לביתנו בבריאות ושלימות.

רעייתי ספרה את סיפורה לחברתה, שבעלה חבר שלי מהישיבה, לאחר כשעה הוא מתקשר אלי, ואומר לי, תשמע! עברנו לאחרונה שני אירועים רפואיים לא נעימים, גם אני וגם אשתי, אחר שאשתי שמעה את הסיפור שלכם, אמרה לי, בא נבדוק את המזוזה, בדקנו והזדעזענו! בחדר השינה שלנו היה בית-מזוזה ריק!

אני בא בזאת להעיר את תשומת לב שוכרי הדירות, שיוצאים מתוך נקודת הנחה שהמזוזות כשרות, כדאי לטורח קמעה לבדוק האם המזוזה קיימת, וכמובן אם היא כשרה, האם מישהו היה מעלה בדעתו שיהיו בתי מזוזות קבועים על המשקוף ריקות מתוכן?

בהזדמנות זאת אנחנו רוצים להודות לבורא עולם, קבל עם ועדה, על חסדיו הגדולים שעשה עמנו,

הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך, מעולם קוינו לך!

נערך לאחרונה ב:

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מרגש ומצמרר!
כדי למנוע דברים מהסוג הזה, רכשנו מזוזות ובכל דירה שמים מזוזות חדשות שלנו.
רפואה שלימה במהרה!

נערך לאחרונה ב:

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

מרימדיה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
וואו, מצמרר ומרגש,
ותודה שהעליתם את הסיפור - הערה חשובה!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני בכל דירה בודק את המזוזות
אבל תמיד טוב תזכורת לזה
שרק יהיה בשורות טובות !

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לבדוק מזוזות לבד זה לא מסובך.
בדרך כלל אין בעיות של חסירות ויתירות הגם שקורים מקרים.

מוציאים את המזוזה ומסתכלים מול האור אם יש אותיות שבורות, או דהויות. אם אין הכל בסדר. אם לא צריך לגשת למגיה ולהראות.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לבדוק מזוזות לבד זה לא מסובך.
בדרך כלל אין בעיות של חסירות ויתירות הגם שקורים מקרים.

מוציאים את המזוזה ומסתכלים מול האור אם יש אותיות שבורות, או דהויות. אם אין הכל בסדר. אם לא צריך לגשת למגיה ולהראות.
וגם חסירות ויתרות, אם יש לך ספק אתה משווה לזה

קבצים מצורפים

• מזוזה-.jpg
    מזוזה-.jpg
    1.8 MB · צפיות: 203

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עולה על הגל ומשתפת טרי ומפחיד מהשבוע:
אחרי סדרת אירועים
כשהאחרון שבהם היה בראשון
כשהוזעקנו לקחת את בנינו מהת"ת לביה"ח בשל פתיחת הזרוע בצורה מזעזעת,
מבקשת להודות לרב הנכבד הרב ברוך וועג שליט"א
שעורר ושאל בעניין המזוזות בצורה עדינה ומכבדת.
באותו יום נערכה הגהה
כשהתברר לנו בזעזוע כי המזוזה בחדר ילדים פסולה
והמילה "וקשרתם" היא הבעייתית [היד שלו קשורה- תפורה בשבעה תפרים].
תודה לה' ולשליחיו הטובים.
אגב, המזוזות הוגהו לפני פחות מארבע שנים [צריך פעמיים בשבע שנים].
שנדע רק טוב
ותודה למעוררים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
סיפור טרי מכלי ראשון:

על מזוזות ביתך

יום שישי עש"ק פר' בא ניחוח ורגוע, אין קניות, אין ריצות, אין בישולים ואין שטיפות, השבת מתארחים אצל ההורים.

השמש כבר נטתה מערבה, מיקום המחוגים מוכיח על השבת הקריבה ובאה, המזוודה הקטנה אחוזה בידי, העגלה ובה התינוק החמוד בן החודש וחצי, בידי אשתי, עושים פעולות אחרונות טרום יציאה מהבית, כיבוי אורות, נעילת הדלת ונשיקה חמה למזוזה! ורצים לתחנה, מנסים לתפוס את האוטובוס האחרון.

ליל שבת בני המשפחה חוזרים מתפילה מרוממת, מתארגנים לקבלת פני המלאכים בשירת "שלום עליכם", באותה עת לוחשת לי אשתי, שהיא חשה בדפיקות לב מואצות. היא מספרת שכבר משעות הצהריים היא חשה בקצב שאינו סדיר, אך עכשיו כשהפחד גבר מבקשת היא לקפוץ ל"מאוחדת" לבדיקה. כך עשינו. הבדיקה העלתה שאכן הדופק עומד על 120, גבוה למדי מהנורמה, אך כיון שהאק"ג. היה תקין, הומלץ על ביקור אצל קרדיולוג בקופת חולים.

ביום שלישי אחר הביקור, המליץ הרופא להתפנות לחדר מיון, הדופק מהיר ואינו עקבי כדאי לעבור בדיקה יסודית יותר. הגענו לשערי צדק, במיון ניסו לתת תרופות שונות, אך הדופק רק השתולל יותר, בשיאו הגיע ל-180, ניסו מכות חשמל לאיפוס הקצב, אך ללא תועלת, באין ברירה הועלתה אשתי לטיפול נמרץ להשגחה צמודה. הרופאים עצמם הגדירו את התופעה כנדירה, ניסו לעלות על הבעיה עשו אקו לב, CT MRI ולבסוף הוחלט לעשות "אבלציה", כלומר, צריבת תאים ברקמות הלב שנותנים זרם חשמלי ללב, ומשבשים את "קשרית הגת" שהוא קוצב הלב הטבעי. כך עד יום שישי.

ביום שישי בבוקר, מתקשר הסבא, יהודי מבוגר תלמיד חכם, המשמש בקודש באחת הישיבות ושואל אותי, אמור לי! את המזוזות כבר בדקתם? עניתי לו, לא חשבתי על כך! אני שוכר את הדירה מיהודי חרדי, ובעבר גרו בדירה רק אברכים בני תורה, מדוע צריך לחשוש? אבל במצב שכזה מה לא עושים! קפצתי לדירה, הוצאתי בזהירות את שתי בתי המזוזות שביחידת הדיור, ובדחילו ורחימו פתחתי אותם כדי לעבור לפחות מלמעלה, לראות אולי "על לבבך" מחוק בחלקו, או שמא מילה אחרת, שתשפוך לנו אור על התופעה הנדירה שנחתה עלינו. ולתדהמתי! תשמעו רבותי! לתדהמתי, שני הבתים היו ריקים! לא זאת שבפתח הבית, ולא זאת שבפתח חדר השינה! צמרמורת אחזתני! כמעט שנתיים שאנו גרים בדירה בלי מזוזות! ביטול עשה! ללא שמירה! מאות פעמים נישקנו בתי פלסטיק ריקים מתוכן!

כשעה לפני שבת נקבעו שתי מזוזות מהודרות על פתחי הבית, לראשונה זכיתי לברך "לקבוע מזוזה", היד רועדת, העיניים דומעות ורגש של שלוה אופף אותי!

ליל שבת אחר חצות, המוניטור החל להראות מספרים דו ספרתיים, היו כאלו בעבר, אך הם לא התמידו, תיכף קצב הלב שב לסורו, אבל מאותו ליל שבת קצב הלב נשאר בקביעות בקצב דו ספרתי, וכך חלפה לה השבת כשאנו מעודדים מהשינוי הגדול שחל, התרופות החלו להשפיע!

במוצאי שבת הועברה אשתי למחלקה, למחרת בבוקר יום ראשון בשעה 9:00 החל הצנתור, צנתור שיכול לערוך כשמונה שעות, זכינו שלאחר שלוש שעות הודיע לנו הרופא שהטיפול הסתיים בהצלחה, למחרת חזרנו לביתנו בבריאות ושלימות.

רעייתי ספרה את סיפורה לחברתה, שבעלה חבר שלי מהישיבה, לאחר כשעה הוא מתקשר אלי, ואומר לי, תשמע! עברנו לאחרונה שני אירועים רפואיים לא נעימים, גם אני וגם אשתי, אחר שאשתי שמעה את הסיפור שלכם, אמרה לי, בא נבדוק את המזוזה, בדקנו והזדעזענו! בחדר השינה שלנו היה בית-מזוזה ריק!

אני בא בזאת להעיר את תשומת לב שוכרי הדירות, שיוצאים מתוך נקודת הנחה שהמזוזות כשרות, כדאי לטורח קמעה לבדוק האם המזוזה קיימת, וכמובן אם היא כשרה, האם מישהו היה מעלה בדעתו שיהיו בתי מזוזות קבועים על המשקוף ריקות מתוכן?

בהזדמנות זאת אנחנו רוצים להודות לבורא עולם, קבל עם ועדה, על חסדיו הגדולים שעשה עמנו,

הטוב כי לא כלו רחמיך, והמרחם כי לא תמו חסדיך, מעולם קוינו לך!
מי הכותב?
איפה הקרדיט?
(סליחה על התוקפנות...)

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מרגש ומצמרר!
כדי למנוע דברים מהסוג הזה, רכשנו מזוזות ובכל דירה שמים מזוזות חדשות שלנו.
רפואה שלימה במהרה!
כנ"ל
ואגב לא לשכוח לבדוק גם את אלה שעוברים אתכם מבית לבית ..

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
סיפור מצמרר. כולנו התפללנו עליה בדאגה בימים הללו.
אישה צעירה, טיפול נמרץ לב. צינתור. מפחיד.
וכששמענו על המזוזות, נפלנו מהכסא.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
האם מישהו היה מעלה בדעתו שיהיו בתי מזוזות קבועים על המשקוף ריקות מתוכן
הדבר אסור הלכתית. אבל התופעה רווחת.
המשכיר בד"כ שם מזוזות פשוטות, והשוכר מכניס את מזוזותיו הוא. אין לסמוך על מזוזות המשכיר ע"פ רוב. זה חובת הדר, ולכן אף אחד לא משקיע בזה.
מה שקרה שהשוכר הקודם הוציא את המזוזות של המשכיר ושם את שלו, וכשיצא, על אף האיסור שכח להחזיר את הקודמות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה