דרוש מידע עישון לנער מתבגר

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
תשועה ברוב יועץ.
החכמתי מאד מכל השרשור ותודה והערכה מרובה לכל המשיבים.
סיפרתי לבני ששיתפתי בפרוג על ההתמודדות של שנינו (!) ואספר לו בהזדמנות על התגובות.
אני מדפיסה כעת את הכל ומתכננת עם הילד "עונג שבת" אחרי סעודה ראשונה עם ממתקים שווים לקריאה בצוותא לכל הנאמר-
וביחד בסיעתא דשמיא נסיק מסקנות וניבנה הסכמים שיהיו מותאמים על דעת המקום ועל דעת הקהל...
בתפילה שלא תצא מכשלה תחת ידינו.
בברכת שבת שלום.
אני מקנא בילד.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכון מאוד מאוד.
אבל כותב השורות לא הבין את רקע האשכול.
אגב, אני אישית כתבתי שכל מקרה צריך לבדקו לגופו.
שזה ברור שבחור שעבר הרבה עבירות בדרך - מה שמטריד את ההורים זה לא הסיגריה.
האשכול דיבר על הבחור הטוב הזה שמשדר להוריו נחת, ולפתע אלו מגלים שמהיקיר שלהם נודף ריח של סיגריות. איך מגיבים לכך?
על נידון קלאסי זה נכתב האשכול.
לזה בדיוק התכוונתי, כי מניסיוני הדל, עישון סיגריות, לא מגיע בצורה הזאת של ילד טוב, שהבין שכדי שיהיה לו יותר דרך ארץ, או כדי שהוא ילמד טוב יותר, הוא צריך לעשן סיגריות, יש פה סיבה אחרת שגרמה לנער לעשות מעשה, שיפקח עליו עיניים, ויצער את הוריו, ואין ספק שהוא מרגיש לא בסדר לפי רמתו, ובכל אופן הוא החליט שהוא לא מוותר על התענוג, זה אומר שלמרות שהוא נחמד ומחייך, יש לו מצוקה/רצון לא ברור/ה שאותו צריך לבחון.
ולכן כתבתי שיכול להיות לזה הרבה סיבות עמוקות, כי באמת כולם עמוקות, ונפש האדם לא ניתנת להבנה על גבי שרשור קטן, וגם לא ע"י ההורים כי הם נגועים!!!
כל הורה, בכל מצב יאמר לך שהבן שלו, יותר טוב ממה שהחברה חושבת עליו כי אדם קרוב אצל עצמו, ולכן הולכים למומחה, כמו שהולכים בכל מחלה אחרת לקופת חולים, אז למה שאעשה שטות ואתן לכל השוק לטפל בבני, ואז להחריף את הבעיה ולהגיע למומחה כשלא תמיד יש מה לעשות.
לך בהתחלה, ותקבל אישור שהילד שלך הוא ילד טוב, וזה רק הסיגריה שעושה לו טוב, ותיהיה רגוע כי עשית את שלך!!!

מרחבית

משתמש מקצוען
לא הבנתי את החלוקה בין 'ילד טוב' לילד 'לא טוב'.
גם ילד שיש לו גורמים יותר עמוקים לעישון - לא רואה מה זה קשור לחלוקה של טוב ולא טוב.
מבחינה מעשית, האם ההורים יגידו לילד: אתה מעשן, אז בוא איתנו למומחה והוא יחליט מה זה?
למה שירצה ללכת? ואיך בדיוק ירגיש עם החשדות האלה? ומי הוא זה שיכול לתת אישור על טיב הילד?

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ילד טוב הוא ילד שבדרך כלל, נותן להורים לישון טוב ושאיננו, לא תמיד.
לא צריך לקחת את הילד למומחה, בלי שהמומחה ביקש את זה.
ושוב פעם מומחה זה רב שידוע בציבור, כאחד שמבין בחינוך ולא מטפלים למינהם עם תעודות משלל אוניברסיטאות, ברור לי שמומחה כזה, ידע לנתב את ההורים היטב לדעת מיהו בנם, ע"י מספר שאלות, וגם אם לא מי זה בנם, אז לפחות איך לנהוג עם בנם.
ובדיוק בגלל השאלות האלה, הולכים למומחים בתחום, כדי שהוא יחליט מה הילד צריך לדעת ומה ההורה, ודי למבין...

ריקילי

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נראה לי שפעם העלו את זה פה,
או שאני לא זוכרת מאיפה יש לי את זה.
בכולופן, קראתי ומיד שמרתי לעצמי-
להשראה ומודל לחיקוי לכשיגעו בעז"ה הילדים שלי לגיל הזה...
וזה כמובן מתאים לכל נושא שהוא, לבנים ולבנות.
קרדיט לחיה הרצברג המדהימה.

קבצים מצורפים

• 20180920_023004.jpg
    20180920_023004.jpg
    1.5 MB · צפיות: 344
  • 20180920_023029.jpg
    20180920_023029.jpg
    1.3 MB · צפיות: 338
  • 20180920_023046.jpg
    20180920_023046.jpg
    1.5 MB · צפיות: 275

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ילד טוב הוא ילד שבדרך כלל, נותן להורים לישון טוב ושאיננו, לא תמיד.
לא צריך לקחת את הילד למומחה, בלי שהמומחה ביקש את זה.
ושוב פעם מומחה זה רב שידוע בציבור, כאחד שמבין בחינוך ולא מטפלים למינהם עם תעודות משלל אוניברסיטאות, ברור לי שמומחה כזה, ידע לנתב את ההורים היטב לדעת מיהו בנם, ע"י מספר שאלות, וגם אם לא מי זה בנם, אז לפחות איך לנהוג עם בנם.
ובדיוק בגלל השאלות האלה, הולכים למומחים בתחום, כדי שהוא יחליט מה הילד צריך לדעת ומה ההורה, ודי למבין...
הלכת רחוק שוב ולחינם.
אם את/ה רוצה נפתח אשכול בנושא חינוך נעלה שאלות נבדוק נברר נעקוב ונחליט.
אך לא זה המקום למה שאתה שם דגש!
כאן מדובר בבחור שובבני חמדמד שנסחף אחר חבריו במשהו מסוים. בחור זה באופן כללי מנסה ליישר קו עם הוריו - ובמקרה זה הוא נכשל ואינו מסוגל לעמוד מול קיטורי העשן המסולסלים היוצאים מפיות חבריו הצעירים. על זה דנו כאן ביררו ליבנו והגיעו למסקנות.
לא מובן מדוע כל כך קשה להבין את זה.
הדברים פשוטים ומצויים.

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
תשועה ברוב יועץ.
החכמתי מאד מכל השרשור ותודה והערכה מרובה לכל המשיבים.
סיפרתי לבני ששיתפתי בפרוג על ההתמודדות של שנינו (!) ואספר לו בהזדמנות על התגובות.
אני מדפיסה כעת את הכל ומתכננת עם הילד "עונג שבת" אחרי סעודה ראשונה עם ממתקים שווים לקריאה בצוותא לכל הנאמר-
וביחד בסיעתא דשמיא נסיק מסקנות וניבנה הסכמים שיהיו מותאמים על דעת המקום ועל דעת הקהל...
בתפילה שלא תצא מכשלה תחת ידינו.
בברכת שבת שלום.
וואוו!!!!!!!!!
אין כמוכם!!!!!!
מדהים!
אני מקנא בילד.
מבטיח לך שאתה לא היחיד!!!

נו @מרגלית חן אפשר לשאול מה היה בשבת איך הוא הגיב??
מסקרן ביותר...
אשריכם!!!

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הלכת רחוק שוב ולחינם.
אם את/ה רוצה נפתח אשכול בנושא חינוך נעלה שאלות נבדוק נברר נעקוב ונחליט.
אך לא זה המקום למה שאתה שם דגש!
כאן מדובר בבחור שובבני חמדמד שנסחף אחר חבריו במשהו מסוים. בחור זה באופן כללי מנסה ליישר קו עם הוריו - ובמקרה זה הוא נכשל ואינו מסוגל לעמוד מול קיטורי העשן המסולסלים היוצאים מפיות חבריו הצעירים. על זה דנו כאן ביררו ליבנו והגיעו למסקנות.
לא מובן מדוע כל כך קשה להבין את זה.
הדברים פשוטים ומצויים.
סליחה זאת טעות שלי.
יש צדק בדבריך במימד מסוים, כשאתה רוצה שהילד שלך יהיה כמו כולם, אך אני, שאני לא רוצה שהילד שלי יהיה כמו כולם, אלה ימצה את עצמו, וכמו שאתה בטח מסכים, מיצוי עצמי לא מגיע מסלסול קיטורי עשן בצ'ונט בליל שישי, אזי הייתי מברר איך הוא הגיע לשעמום הזה, ומנסה להעלות אותו למעלה מזה, העישון הוא אפשרות טובה להכיר את המצב של הילד, וחבל לפספס, אין ספק שלגשת או אפילו להתקשר למומחה בתחום, יעזור לי להכירו ולגרום לו לסיפוק.
מה שלדעתי, או לרמתי, האשכול הזה לא עושה!!!
בכל אופן נושא זה בפרט וחינוך בכלל הוא נושא עמוק, וכמו שאמרת אני לא חושב שזה המקום המתאים להעלות אותו!

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סליחה זאת טעות שלי.
יש צדק בדבריך במימד מסוים, כשאתה רוצה שהילד שלך יהיה כמו כולם, אך אני, שאני לא רוצה שהילד שלי יהיה כמו כולם, אלה ימצה את עצמו, וכמו שאתה בטח מסכים, מיצוי עצמי לא מגיע מסלסול קיטורי עשן בצ'ונט בליל שישי, אזי הייתי מברר איך הוא הגיע לשעמום הזה, ומנסה להעלות אותו למעלה מזה, העישון הוא אפשרות טובה להכיר את המצב של הילד, וחבל לפספס, אין ספק שלגשת או אפילו להתקשר למומחה בתחום, יעזור לי להכירו ולגרום לו לסיפוק.
מה שלדעתי, או לרמתי, האשכול הזה לא עושה!!!
בכל אופן נושא זה בפרט וחינוך בכלל הוא נושא עמוק, וכמו שאמרת אני לא חושב שזה המקום המתאים להעלות אותו!
לא אגיב כי נראה שזה לא נגמר.
:rolleyes: מקווה שהעוקבים הבינו את השרשור העמוק!

ע"ר

משתמש פעיל
בתור מעשן לשעבר גם כן מגיל כזה..
הוא כבר מעשן לעשר שנים הקרובות...
רק תנסי לגרום לזה שיהיה לו מימון לסיגריות ולא ייצטרך לצאת לעבוד ע"מ לממן את זה...

מרגלית חן

משתמש פעיל
רבים ביקשו לדעת מה היה בשבת.
זו הייתה חוויה יותר עמוקה מהולדת ילד.
הרגעים הללו שנשמה מצליחה ליגוע בנשמה-
ובעיקר שזה נוגע בבן שלך -
מרחיבה את הנפש עד למאד.
שיתפתי אותו בפחדיי השטותיים - כמו מה יגידו, תחושה של כישלון אישי שלי כאמא, פחד מהלא נודע וכו'. שידוכים וכו
לעבר פחדים יותר משמעותיים כמו בריאות, מקורות הכנסה התמכרות וכו'.
הוא ענה לי באותה מטבע של פתיחות - ותאר את התחרות הקשה בישיבה שמתישה אותו מאד וגורמת לו למתחים ומה שגומר אותו - ההתנשאות של שעור ב' וג' שאינם מדברים עם שעור א'.
המעבר בכלל למקום וחברה חדשה, ההסתגלות לחברים לרמים ולסידרי הישיבה.
סיכמנו שהבית יהיה המקור היחידי לממן את זה.

ואהיה מדווחת על כל סיגריה שמעשן.
ואין לי ספק שהוא יעמוד בהסכמים במאת האחוזים.
בנתיים הוא לא עולה 3 סיגריות ליום.
האמינו לי, אינני פתיה ואני עוסקת בחינוך!
אין בדל של קילקול אפילו לא במשהו. והניסיון הראשון לעישון אכן התרחש בפורים האחרון.
"אמא" הוא אמר לי "את חייבת לנסות פעם אחת לעשן תיראי איך תרגישי שהכל בשליטתך"....
ותנחשו מה??????
אל תהרגו אותי בבקשה.
אבל במוצש"ק באין רואים יצאנו למרפסת ועישנו בדואט!!
כמובן שלא הצלחתי יותר מכמה שאכטות .....

קופירייטה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
אם הוא משתמש בסיגריות כדי להמנע ממתח
ממליצה לקריאה את הספר "הדרך הקלה להפסיק לעשן".
מכירה באופן אישי כמה מעשנים, שהספר עזר להם להפסיק לגמריי!

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
מאיפה הכסף לסיגריות?
אני היתי הולכת על כיוון שלך להציע לו הוצאות אחרות...

מוטי7935

משתמש רשום
בתור מעשן לשעבר אין מי שיודע שהעישון לא בריא כמו המעשן עצמו אני גם אני אתחלתי מסגריה אחת בשבוע ושהפסקתי עישנתי 3 קופסות בשבוע
אני באופן אישי חושב שאם להפסיק אז זה בבת אחת בגלל שהניקוטין בסגריה גורם לעוד ועוד סגריות ולכן כבר מהסגריה הראשונה כבר מכורים
צריך להסביר שבאמת אין צורך בסגריה הכל בראש
נ.ב אני הפסקתי מהספר הדרך הקלה להפסיק לעשן

בהצלחה אם הגמילה

רחשי הלב

משתמש מקצוען
ותנחשו מה??????
אל תהרגו אותי בבקשה.
רק הגברים נתנו פה לייק. הנשים בלעו את הלשון....

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
רק הגברים נתנו פה לייק. הנשים בלעו את הלשון....
למען האמת גם אני כמעט בלעתי את הלשון אבל נתתי לייק...
בלי קשר, כמה לדעתכם בריא שילד רואה את אמא שלו מעשנת? אני מסופק האם זה מעצים את אפקט ההשתתפות של האמא או שזה יותר מדאי

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
מרחיבה את הנפש עד למאד.
שיתפתי אותו בפחדיי השטותיים - כמו מה יגידו, תחושה של כישלון אישי שלי כאמא, פחד מהלא נודע וכו'. שידוכים וכו
לעבר פחדים יותר משמעותיים כמו בריאות, מקורות הכנסה התמכרות וכו'.
הוא ענה לי באותה מטבע של פתיחות - ותאר את התחרות הקשה בישיבה שמתישה אותו מאד וגורמת לו למתחים ומה שגומר אותו - ההתנשאות של שעור ב' וג' שאינם מדברים עם שעור א'.
המעבר בכלל למקום וחברה חדשה, ההסתגלות לחברים לרמים ולסידרי הישיבה.
סיכמנו שהבית יהיה המקור היחידי לממן את זה.

ואהיה מדווחת על כל סיגריה שמעשן.
ואין לי ספק שהוא יעמוד בהסכמים במאת האחוזים.
בנתיים הוא לא עולה 3 סיגריות ליום.
האמינו לי, אינני פתיה ואני עוסקת בחינוך!
אין בדל של קילקול אפילו לא במשהו. והניסיון הראשון לעישון אכן התרחש בפורים האחרון.
"אמא" הוא אמר לי "את חייבת לנסות פעם אחת לעשן תיראי איך תרגישי שהכל בשליטתך"....
ותנחשו מה??????
אל תהרגו אותי בבקשה.
לא שמתי לב שהוא בשיעור א אבל עכשיו כל העניין הרבה יותר מובן. ההורים ובפרט האמא חייבת להיות מודעת לשינוי העצום
שעובר על הילד שלה במעבר לישיבה קטנה.
הקשיים הם ממש לא פשוטים וההשלכות שלהם יכולות להיראות מוזר או שלא ברור מה עובר על הילד אבל זה התהליך וצריך לתת לילד המון הכלה ואמפתיה והדבר הכי מבורך בקושי הזה שהוא בונה את האישיות( כמובן למי שעובר את זה נכון). וכל זה נכון גם לגבי מעבר לישיבה גדולה ולפעמים גם יותר קשה.
בהצלחה

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מרחיבה את הנפש עד למאד.
אמהות כאלה צריכות להעביר קורסים להנחיית הורים!
הרבה נחת!

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פחות פוליטיקלי קורקט...
תלחמי בזה!!
עכשיו כשזה "רק" 3-4 לשבוע, עוד אפשר להגמל מזה.
אח"כ זה יהפוך ל3-4 ביום ועוד היד נטויה.
מותר לך כאמא להגיד לו שאת לא מרשה לו לעשן.
נער שמתחיל לעשן בדור הזה כשיש מודעות כל כך גדולה לנזקים של העישון, זה חוסר אחריות ובהחלט עובר על "ונשמרתם..".
את יכולה להסביר לו את הנזקים הבריאותיים, ושרוב הבחורות לא רוצות מישהו מעשן, וזה מסריח ומה שאת רוצה.
פשוט תורידי אותו מזה.
את צודקת
אבל לפעמים עדיף להשאיר את הצדק בצד
ולהיות חכמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה