דרוש מידע עישון לנער מתבגר

secret

משתמש סופר מקצוען
מניסיון הגישה שנוקטת בכבוד.. וההבנה לצורך היא זאת שתוביל להצלחה בהפסקת העישון . כניסה למערכה גורמת לצדדים להתבצר בעמדתם כשהצד המעשן ימשיך לעשן גם אחרי שיעבור הצורך רק בגלל הצורך להתבצר .והמאבק המיותר (שמותיר הרבה מאוד כאבי לב)...

מעריכה אותך מאוד אמא יקרה ויכולה לומר לך שמנסיון אישי ... כשהבנתי כיבדתי והייתי שם בשבילו ולפעמים אפי' להיפך במצב מתסכל הצעתי לו לעשן... כיום הוא לא מעשן בכלל !!! עבר הקושי .... הסתיים העישון .. וההערכה להיותי מכבדת והמנדטים שקיבלתי בתמורה אינם מסולאים בפז..
תמשיכי ..
בדרך המדהימה שלך .. טפחי על השכם שלך- על שבנך בחר לשתף אותך ...
מה שמעיד כאלף עדים על האמון שהוא נותן בך והידיעה שתקשיבי לתחושותיו ותהיי שם בשבילו .... בהצלחה ענקית !!
כתבת מדהים!!

פשוש

משתמש מקצוען
לא צריך להלחם עם הילד על העישון, אבל כ"כ הרבה צומי ויחס גם לא צריך לתת. אם הייתי בגילו והייתי קורא את כל מה שכתוב פה היום, הייתי מתחיל לעשן.

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
לא צריך להלחם עם הילד על העישון, אבל כ"כ הרבה צומי ויחס גם לא צריך לתת. אם הייתי בגילו והייתי קורה את כל מה שכתוב פה היום הייתי מתחיל לעשן.
לטובת הילדים שלך, כדאי שתפנים מהר מאוד שהדורות משתנים. דברים שאבא שלך היה חוטף עליהם עם חגורה מטופלים היום עם חיבוק ונשיקה.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לא מצליחה להבין מה אפשר להשיג בזה שניסית לעשן איתו, מלבד לתת לו להרגיש כמה הוא מקסים שהוא מעשן.
שלא באים נגדו, שבאמת באמת מנסים להבין אותו.
זה דבר גדול. וזה אומץ אמתי.
הדבר הכי יקר בחינוך ילדים זה שמירה על ערוץ פתוח באמת.
נראה לי שכדאי להעלות פה את השאלות ששאלו את הרה"ג איידלשטיין שליט"א בנושאים חמורים הרבה יותר מעישון, ומה היו התשובות שלו.
הדרך החינוכית בימים אלה של חבלי משיח שונה מאוד מאיך שחונכנו אנו.
קצת קשה להפוך את הראש, אבל זו דעת תורה בהירה.
אם יש את זה למישהו כאן, שיעלה, ואם לא, אנסה להשיג.
מסמך חובה לכל הורה.

פשוש

משתמש מקצוען
לטובת הילדים שלך, כדאי שתפנים מהר מאוד שהדורות משתנים. דברים שאבא שלך היה חוטף עליהם עם חגורה מטופלים היום עם חיבוק ונשיקה.

מישהו אמר לחטוף עם חגורה? לחטוף בכלל?
רק לטעמי, הילד התחיל לעשן סתם, כי בא לו, כי החברים שלו מעשנים וזה עושה אותו כזה גבר וגדול...
זה הכל.
קורה.
לא מסיבות נפשיות עמוקות ומדפוסי אישיות מולדים....

לא נראה לי שצריך לעשות מזה כזה עסק. שיחות ארוכות אל תוך הלילה, שאכטות במרפסת, אשכול בפרוג בן 7 עמודים (בינתיים...)
תעבירו את זה בקליל וגם הילד יקח את זה קליל יותר.
לדעתי עכשיו אתם מדביקים לו סטיגמה של: הילד המעשן שחרג מהמסגרת....

אפשר מידי פעם בהערות אגביות להעביר לו את המסר מה דעתנו על עישון. על אף שמסתמא הוא יודע את זה בעצמו. הוא כולה ילד שלא הצליח להתגבר!!!!

cyp

משתמש מקצוען
אמהות זה רגש! ואם האמא הרגישה צורך לפעול כפי שפעלה זה הכי טוב וחכם בעיניה ובשביל בילד שלה שהיא הכי מכירה,.... ואולי לא נכון בעיני אחרים אבל היא אמא שלו ולא אתם!

פשוש

משתמש מקצוען
אמהות זה רגש! ואם האמא הרגישה צורך לפעול כפי שפעלה זה הכי טוב וחכם בעיניה ובשביל בילד שלה שהיא הכי מכירה,.... ואולי לא נכון בעיני אחרים אבל היא אמא שלו ולא אתם!
התגובה הכי חכמה פה!!!!

מלי -ל

משתמש מקצוען
מישהו אמר לחטוף עם חגורה? לחטוף בכלל?
רק לטעמי, הילד התחיל לעשן סתם, כי בא לו, כי החברים שלו מעשנים וזה עושה אותו כזה גבר וגדול...
זה הכל.
קורה.
לא מסיבות נפשיות עמוקות ומדפוסי אישיות מולדים....

לא נראה לי שצריך לעשות מזה כזה עסק. שיחות ארוכות אל תוך הלילה, שאכטות במרפסת, אשכול בפרוג בן 7 עמודים (בינתיים...)
תעבירו את זה בקליל וגם הילד יקח את זה קליל יותר.
לדעתי עכשיו אתם מדביקים לו סטיגמה של: הילד המעשן שחרג מהמסגרת....

אפשר מידי פעם בהערות אגביות להעביר לו את המסר מה דעתנו על עישון. על אף שמסתמא הוא יודע את זה בעצמו. הוא כולה ילד שלא הצליח להתגבר!!!!

הערות אגביות ? בשביל מה ? כדי ליידע אותו שזה שלילי ?!

כשילד מעשן ולאו דווקא.. כל מעשה שילד עושה ומגיע לשתף את אימו . הוא יודע לבד שזה שלילי ..
לא בשביל זה הוא פונה להוריו ..
והורה שחושב שילד פונה כדי לקבל חוות דעת (חיובי או שלילי ? ) טועה !
וכי איזה ילד פונה בשביל לקבל נו נו נו ?
ילד פונה כדי לקבל אמפתיה.. הכלה .. הבנה..
נקיפות מצפון יש לו למכביר אילולי כן לא היה משתף את הוריו ... וזה לא דווקא בעישון .

כשהקטן שלי גזר לעצמו את הפיאות (פיאות בלונדיניות מדהימות !!) ניגש אלי ואמר בבישנות "אמא יש לי פיאות מצחיקות " הוא בא לבקש אמא תכילי אותי עשיתי משהוא נורא.

ברור שהתגובה אמורה להיות בנוסח הגזמת בפיאות לא נוגעים , אבל רגע זה יגיע עוד מעט כשהקרקע תהיה פוריה ומסוגלת לקבל תוכחה וליישם ...

כשהכלתי את רגשותיו ..שיקפתי... (זה עצוב לך .. אתה מאוכזב..)אפשרתי לו לבכות .
אפי' לא הייתי צריכה להניח את המספריים במדף גבוה למשך חודש - כפי שתיכף יכתבו לי..
הוא מעצמו אמר : אמא , אני כבר לא יגזור את הפיאות.....ואל תספרי לאף אחד בבקשה מה שקרה..

הרווחתי את האמון של הילד בי ואת החינוך לעומת תוכחה מיידית הרסנית ולא מועילה לאף אחד ..

נקודה למחשבה !

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חינוך, אין זה רגש, אלא ההיפך, כי כשאנחנו מגיעים לחנך אנו צריכים לכלוא את האינסטיקטים שלנו, על רמתנו הרוחנית, ולרדת לרגשותיו של הנער, דבר זה הוא שכלי, שמייצר רגש חיובי, לכן על הרוב האינסטיקטים שלנו, הם אינם מחנכים אלא ההפך, אלא אם כן הגענו לדרגה שאנו שולטים ברגשותינו...
אנו לא אומרים איזה אמא את, האמא פה פתחה את האשכול כדי לשמוע, ולהשמיע, וכשהיא כתבה מה שעשתה, זה על מנת לשמוע מה דעת האנשים ולא רק להשמיע, כך נראה לי, אם אני טועה אולי תתקן אותנו האמא, ונשיב חרבות לנדנם!!!

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
חינוך, אין זה רגש, אלא ההיפך,
אם אני טועה אולי תתקן אותנו האמא, ונשיב חרבות לנדנם!!!
נראה לי שישנה טעות קטנה..
אםן אינני טועה האמא עצמה גם כתבה שהיא משתדלת לחנך ברגש ולא בכשכל,
היא עשתה את מה שעשתה רק מתוך שכל ולא מתוך רגש,
הרגש נכנס לתמונה בפרשנות של מישהי אחרת...
כך שלא נראה לי שהאמא היא זו שצריכה לדאוג להשבת החרבות לנדנם כי הם לא אמורים להיות מופנים אליה כלל...

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלא באים נגדו, שבאמת באמת מנסים להבין אותו.
זה דבר גדול. וזה אומץ אמתי.
הדבר הכי יקר בחינוך ילדים זה שמירה על ערוץ פתוח באמת.
נראה לי שכדאי להעלות פה את השאלות ששאלו את הרה"ג איידלשטיין שליט"א בנושאים חמורים הרבה יותר מעישון, ומה היו התשובות שלו.
הדרך החינוכית בימים אלה של חבלי משיח שונה מאוד מאיך שחונכנו אנו.
קצת קשה להפוך את הראש, אבל זו דעת תורה בהירה.
אם יש את זה למישהו כאן, שיעלה, ואם לא, אנסה להשיג.
מסמך חובה לכל הורה.
מלא באים נגדו, ועד מעשנים איתו, יש דרך ארוכה, ולכל אורך הדרך הזאת, יש משהו שנקרא אמצע, לא צריך להכות, ולעשות פרצופים, אבל אפשר להסתייג עם חיוך, אבל חיוך אמיתי כמו שהאמא דלהלן יודעת לעשות!!!
כלומר, אפשר לבא עם הילד בדברים, למרות שלא מעשנים איתו, והוא ירגיש פתוח ומצויין, ההבדל הוא, שצריך לחשוב על דרך כזאת, ולהיות יצירתי!
ואז מרוויחים הרבה יותר!

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
מלא באים נגדו, ועד מעשנים איתו, יש דרך ארוכה, ולכל אורך הדרך הזאת, יש משהו שנקרא אמצע, לא צריך להכות, ולעשות פרצופים, אבל אפשר להסתייג עם חיוך, אבל חיוך אמיתי כמו שהאמא דלהלן יודעת לעשות!!!
כלומר, אפשר לבא עם הילד בדברים, למרות שלא מעשנים איתו, והוא ירגיש פתוח ומצויין, ההבדל הוא, שצריך לחשוב על דרך כזאת, ולהיות יצירתי!
ואז מרוויחים הרבה יותר!
בקיצור בן אדם צריך ל@השתדל להיות פשוט....

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נראה לי שישנה טעות קטנה..
אםן אינני טועה האמא עצמה גם כתבה שהיא משתדלת לחנך ברגש ולא בכשכל,
היא עשתה את מה שעשתה רק מתוך שכל ולא מתוך רגש,
הרגש נכנס לתמונה בפרשנות של מישהי אחרת...
כך שלא נראה לי שהאמא היא זו שצריכה לדאוג להשבת החרבות לנדנם כי הם לא אמורים להיות מופנים אליה כלל...
הם לא מופנים חלילה אך היו כאלו שכתבו לא תבוש וכו'
ולדעתי אין כאן הלעגה כלל!
יש כאן דעה ברורה של כל הכותבים!
אם מישהו החליט להיפגע זאת לא כוונתינו!!!

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
למי שעדיין לא ראה-
קחו 10 דקות, צפו, ותחשבו על זה.
קחו בחשבון שהדובר עוסק בחינוך נוער 70 שנה...

קבצים מצורפים

• הלכות נושרים- דעת תורה ממרן ראש הישיבה רב גרשון אדלשטיין שליט'א (עברית).mp4
    116.8 MB · צפיות: 107

מרחבית

משתמש מקצוען
חבל להתרכז באקט של העישון המשותף. כן נכון/לא נכון. זה לא היה העיקר, רק משהו קטן מתוך ממכלול. המכלול הוא, פתיחות וכבוד בין האמא והילד. דבר שכל-כך נצרך, וכל-כך חסר בהרבה מקרים.

לפעמים אני קוראת או שומעת סיפורים, שלכל האורך יש נתק בין הילדים להורים. כל אחד עם המהלך שלו בלי להסתנקרן. כל אחד והסיפור שלו - והם שני סיפורים שונים לגמרי!
ההורים חושבים ככה. הילד חושב ככה. ההורים מתייעצים לפי 'הסיפור' שלהם, הם מקבלים ייעוץ בלי שהם או היועץ יודעים את ה'סיפור' של הילד. מדברים מעל ראש הילד במקום לדבר אתו. הילד מתוך המהלכים שלו - חושב ומפרשן כך- וכך.

וסליחה, אבל פשוט מקפיץ אותי הסיפורים מהסוג הזה יותר ויותר. רוצה לצעוק למשתתפים דבר אחד: ת-ד-ב-ר-ו.
ותדברו אין פירושו לתת נאומים. אלא לברר, לשאול, ל-ה-ק-ש-י-ב, להבין באמת מה קורה מתוך שיתוף וכבוד, ולא מתוך סיסמאות יפות, נכונות ככל שיהיו. לענות ולהציע ולהגיב בהתאם למצב האמיתי, ובסך הכל להיות באותו צד, באותו מהלך, ולא באיזה שני קווים מקבילים שלא יפגשו לעולם...

לקרוא על פתיחות וכבוד והידברות כמו באשכול הזה - זה בהחלט מרענן! יישר כוח לאמא!

נערך לאחרונה ב:

שוקי פרוגר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
לפעמים אני קוראת או שומעת סיפורים, שלכל האורך יש נתק בין הילדים להורים
הזכיר לי את החניך שלי שבגיל 15 החזיק בסתר אייפון פרוץ, והיה יושב שעות בשירותים "מכאבי בטן"..., והאבא היה מוטרד שהוא החליף לכיפה בלי סרט.
היום הוא בצבא בלי כיפה בכלל.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
למי שעדיין לא ראה-
קחו 10 דקות, צפו, ותחשבו על זה.
קחו בחשבון שהדובר עוסק בחינוך נוער 70 שנה...
אכן, בדיוק לזה התכוונתי.
כהשלמה, מי שפתוח לו הידברות יש שיחה מורחבת בנושא בראיון עם הרב אורי זוהר והרב דן טיומקין מרחיבים מאוד, נוגעים בנקודות משיקות והכל מגובה בדעת תורה.
אין ספק, קשה לעכל. אבל שוב- זו דעת תורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה