כללי עישון, ומלחמה בתאונות דרכים

ירושלמי

משתמש צעיר
נכתב ע"י ונתנו10;66991:
SR, ברוך הבא.
אנחנו מחכים לעבודה שלך גם!
(הגם שהשבוע התפלאתי ש3 אנשים עושים עבודה, וזה פחות יפה ממודעה שאתה לבד עושה...)

ונתנו, אני מנחש נכון???
אם כן אז באמת ברוך הבא, ותראה לנו מה אתה באמת מסוגל...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
ברור שבציבור החרדי יש פחות מודעות לסכנה עקב חוסר תקציב לנושא. בשנים האחרונות התחילו לשחרר תקציבים עבור לימוד הנושא לילדים וכו' וכו' בציבור החרדי. בבי"ס בית מלכה (בעלזא) בב"ב עשו תוכנית מקיפה מאוד בנושא (לאחר שתלמידה (רוטנר) נהרגה בתאונת דרכים רח"ל) והגיעו להשגים מרשימים מאוד בקנה מידה ארצי!

הצפיפות בערים החרדיות היא לפעמים גורם לפחות תוצאות טרגיות (לא פחות תאונות) עקב הנסיעה האיטית של המכוניות כתוצאה מהצפיפות...

בבני ברק כמעט לא שייך ליסוע יותר משלושים קמ"ש ברחובות הצדדיים. בקושי ברחובות הראשיים בשעות הפוגה.

הציבור החרדי שאמון על "ונשמרתם" ועל ערך קדושת החיים היה אמור להיות דוגמא ומופת בשמירת כללי הזהירות בדרכים. חומרה והידור במצוות 'ונשמרתם' היא הרבה יותר חשובה מחומרות בהל' שבת או חמץ בפסח! פיקוח נפש דוחה את כל התורה, אז איך פה פתאום לא מחמירים ולא מחפשים הידורים שונים???

ונתנו:
לגבי השאלה שלך בנושא העישון.

"מה האינטרס של המדינה ושל כולם נגד העישון?"

פשוט מאוד! לכל מדינה מתוקנת יש אינטרס עליון שהאזרחים יהיו בריאים ויחיו לאורך ימים מתוך אינטרס (בין השאר) כלכלי טהור! אנשים חולים או מתים, עולים הון רב לקופת המדינה ופוגעים בכלכלה. קודם כל כח העבודה במשק יורד, לדוגמא, פרופסור או מומחה לנושא מסויים שהגיע למעמד שלו אחרי השקעה של זמן וכסף (גם של המדינה) שנהיה חולה, כל ההשקעה ירדה לטמיון. בנוסף, הביטוח לאומי וביטוח בריאות משלם את כל הוצאות העתק של הריפוי וכו' וכו', ואם הוא מת, אז יש ביטוח חיים, וקצבת שאירים ועוד אין ספור קצבאות והוצאות בכל מקרה של מחלה. כל המשק מפסיד ממחלת הסרטן או מחלות אחרות וכו'.

זה כל כך פשוט שאין כאן מה להאריך.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
חברים, מי עוד מצטרף?

SAPIR0001

משתמש צעיר
מצטער שלא הבנתי בדיוק למה (לא היה לי כח לקרוא את כל האשכול)
אבל גם אני מצטרף

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
להצטרף למאבק נגד התאונות דרכים, ולעצב משהו אדיר שיתפרסם אי"ה ברחבי הארץ.

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
חבר אני לכל... בלי נדר.

לכאורה היו צריכים לשלב את המבצע הזה עם פורום פרסום ששם בעצם מקומו.

הייתי מציע לפתוח גם שם אשכול שבו יציעו את הרעיונות, קריאטיב וכו' ולאחמ"כ הביצועיסטים מ'עיצוב גרפי' יעשו את הצד הביצועי וכו'.

בד"כ קופירייטר טוב לא קשור לעיצוב גרפי בהכרח, ומעצב גרפי מוכשר לא תמיד קופירייטר ואכמ"ל.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
כמובן שחברים יכולים להצטרף ביחד. אחד יחשוב על הרעיון, השני יעצב, וכו'.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כדאי לקבוע פורמט לעבודות
אם זה הולך על לוח מודעות וכד' - שהגודל יהי'ה מתאים.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כדאי לקבוע פורמט לעבודות
אם זה הולך על לוח מודעות וכד' - שהגודל יהי'ה מתאים.

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה שאני חושבת זה - - -

מודעה, תיהיה משכנעת ככל שתיהיה,
עם רעיון מבריק, ביצוע מעולה, קופי בול וכל מה שהופך מודעה למושלמת.

ברגע שאתה או אני עולים על הרכב, ואנחנו כבר באיחור של 10 דקות לאנשהו
לא נזכור שום איום / רעיון קריאיטיבי / הברקה וכו'
שמים גז ותוך 2 דקות אנחנו שם - - -

לכן,
מה שאני חושבת זה שצריך לחשוב בכיוון קצת שונה,
לא מודעות לעיתונים, אלא משו שיזכיר לבנאדם שיושב ליד ההגה
אתה על הכוונת בכל רגע נתון - - -

חשבתי אולי סטיקרים שיודבקו ע"ג המכונית, וזה יהפוך לתזכורת
ברמזור, בנסיעה, בחניה, בבינעירוני או בפקק - - -

מה שלא טוב ברעיון, זה שהסטיקר יהיה כ"כ מגניב,
אנשים יקראו אותו תוך כדי נסיעה, ואז יצא שכרנו בהפסדנו - - -

ירושלמי

משתמש צעיר
מסביב_לעולם, רעיון יפה אבל 'זכרו לקללה' לא מתאים, לא זכור לי בחז"ל שהשתמשו במילה הזאת, גם לא על רוצחים.
ממש לא מתאים!
אתה בכיוון הנכון, רק תחשוב עוד קצת ותחליף את המילים האלו למשהו אחר.
לי בכל אופן זה מעורר צמרמורת לקרוא כאלו מילים, גם על כאלו רוצחים, זה פשוט מעורר קונוטציה שלילית על המודעה, ולא הרווחנו כלום.
תעלה את זה לפורום פירסום יש לי עוד כמה דברים להגיד על זה, ואני מאמין שגם לחברים האחרים.
סליחה על ההתקפה, אני פשוט זועק את מה שבלבינו.

תוסס

משתמש פעיל
מצטרף לדברי קודמי

וידוע שבא זכרו של מומר ומוסר ידוע לפני הרבי מפרשיסחא זצ'ל ומאן דהוא מן הנוכחים פלט ימח שמו, נזדעק הרבי ואמר והלא אם ימותצ ללא ילדים יצטרך אחיו לייבם את אלמנתו משום 'ולא ימחה שמו בישראל' ואתה אומר ימח שמו..
וכבר אמרו רבותינו דברי חכמים (אם) בנחת -נשמעים.

מ טיילור

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וווווווווווווואווווואאאאאאאאאאאאוווווווווווווווווווואוווווווווווווווווואאאאאאאאאאאאאאאאוווווווווווווווווווווווווו

תראו מה זה... אתמול פתחתי את השרשור הזה כשרשור תמים עם קמפיינים נגד עישון
והיום אני מתיישב מול המחשב לגלות מגה שרשור מפלצתי . אני חייב להגיב על חלק מהדברים אז תסלחו לי על האיחור (24 שעות בסה"כ)
קודם כל אין שום תירוץ או הצדקה בעולם לסטטיסטיקה גבוהה יותר של תאונות דרכים בקרב המגזר החרדי, יותר ילדים - נכון , פחות רכבים - נכון. אז מה ? אמא שמולידה 7 ילדים צריכה לעבוד פי 7 כדי לחנך את ילדיה איך חוצים כביש. היא צריכה להיות מודאגת פי 7 מאמא במגזר החילוני , וצריכה להתאמץ פי 7 כדי לגרום לכך הילדים שלה יהיו הכי זהירים שבעולם.
ההפרש בסטטיסטיקה הוא אדיר ! 9 לעומת שלושים ומשהו ... ! להפוך את זה למציאותי ולהגיד שזה הגיוני וככה זה זאת פשוט הפקרות ועצימת עיניים , התאונות קורות לא בגלל כמות הילדים אלא בגלל חוסר האחריות , חוסר האיכפתיות והזלזול של הורים רבים בנוגע לזהירות בדרכים שלא לדבר על התנהגות ההורים עצמם כשהם נוהגים ברכבם , אני מסתובב בבני ברק וגר באלעד ,כך שאי אפשר למכור לי את התירוצים של "משפחות גדולות" "רחובות צרים מידי" הסיבה היחידה היא התנהגות פושעת ולא איכפתית , חוסר ציות לתמרורים, התפרצות לתוך הכביש בלי להעיף אפילו מבט מה קורה מסביב, אי מתן זכות קדימה , גניבת זכות קדימה והרשימה עוד ארוכה.

עד שלא נפנים את זה כלום לא ישתנה, נישאר עם הרבה תירוצים ופחות ילדים.

מצטער על התגובה הכעוסה , אבל זה משהו שיושב לי על הלב המון זמן וכנראה ימשיך לשבת.
עצוב.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אדרבא, מה עם המודעה שלך? מחכים לזה גם!

גרפוטו

משתמש מקצוען
מרתק וחכם, ואני לא חושבת שפורום עיצוב גרפי צריך לדון באחוזים ובמצאיות על אף שזה מעניין (אולי שיפתחו פורום זהירות בדרכים) בכל אופן לצאת לדרך בקמפיין זה רעיון חזק, וחייבים רעיונות חזקים... ע"מ שיצליח באמת.
חשבתי על רעיון של דיסק עגול לתליה ברכב, ואפשר לעצב אותו משהו עם שעון ומספרים, ולהמשיך לעבד את הרעיון, כי בעצם כל תאונה זה היה ענין של שניה אחת---
ואז אולי נלך על פורמט של דיסק (12*12) מה דעתכם?

גרפוטו

משתמש מקצוען
והמשך ל'שכלול' הרעיון, דיסק תולה לנהג ברכב- וזה כמובן בסיס הרעיון, אבל השכלול הוא- כשהנג משתולל בכביש, גם הדיסק... ואז זה אולי יזכיר לו שוב..., רעיון לא?!
וכבר יש לי רעיון יפה לעיצוב, רק תגידו אם יש לי למה לעשות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה