כללי עישון, ומלחמה בתאונות דרכים

מיכל וובר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
די, הלב שלי חלש - - -
אבל מה לעשות ולדעתי,
אחרי כל הזעזוע מהמודעות,
זה לא ימנע ממני כשאני אעלה על הרכב, לנסות להגיע תוך 40 דקות מירושלים לב"ב - - -

(לא אני כמובן, סתם להמחשה, מה עובר במוחו של אדם מחוסר בזמן וסבלנות - - -)

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
דווקא דוחה מאוד, בא לי להקיא.
אבל לא מזעזע.
וכמו שבלה בלה כותב.

חייבים מסר רגוע, מסר של להנות מהחיים, מסר של שלום ושלוה, ולא דם דם דם.

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עבר בי צמרמורת!
וואו מאיפה הרעיונות האלו נופלים על האנשים?!

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
בהודעה של בלה בלה כנראה שזה קישור, אז אני לא רואה כלום, אפשר להביא את זה לפה... מישו?

תודה רבה.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
תפסיקו להגיד איכס, אתם לא ילדים.
תאונות דרכים לא מצטלמות יותר טוב.ותשאלו כל כונן זק"א מתחיל.
איברים מרוטשים, דם, ועצמות מרוסקות זה מה שתמצאו בזירה כזו, לא ורדים לבנים קשורים בסרט, ובאמת צר לי לאכזב אתכם.

אין מה לעשות, צריך לזעזע בשביל להזיז משהו.
כל יום בכביש, אני נתקלת בנהגים המופרעים שחותכים במהירות, שמבצעים עקיפות כאילו מהמרים על החיים. והכי נורא שאצלנו יכולים לקטוף מדליה על נהיגה מופרעת, וכל מי שנהג פעם ברחוב רבי עקיבא יכול להעיד.

וכמאמר הסלוגן: תאונות דרכים הן לא גורל, הן מחדל. כנראה שזה לא זעזע מספיק!

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
ממחקרים ונסיונות שנעשו ברחבי העולם, הנסיון לזעזע וע"י כך להשפיע גרם את ההיפך הגמור!

כפי ששמעתי בהרצאה של הרב יחיאל יעקובזון (הוא קישר את זה לנושא אחר לחלוטין), ברמה מסויימת אפשר להגביר את הפחד ואיתו את הסיכוי לזהירות בעקבות הפחד, אבל יש נקודת שבירה מסויימת שאף אחד לא יכול להגדיר אותה במדוייק כי היא שונה מאדם לאדם, ששם הכל מתהפך - ככל שהפחד יגבר הזהירות תקטן!

בכמה מדינות בארה"ב (קליפורניה) נעשו נסיונות למגר את מכת התאונות ע"י הצבת תמונות קשות ומזעזעות בשלטי חוצות בכבישים מועדים לפורענות. גרוטאות של מכוניות מעוכות עם שלטים "כאן נהרגו כך וכך אנשים עם תיאורים מסמרי שיער וכו'" במטרה למגר לחלוטין את מכת תאונות הדרכים. וכן עשו שטיפת מוח בכל כלי התקשורת בכל מיני דרכים גלויים ונסתרים ( הטמנת תמונות בפריימים בודדים של אסונות וכו' וכו').

התוצאה היתה מפתיעה ומזעזעת: עליה של % 30-36 בתאונות הדרכים!

וההסבר:
לכל אחד יש סף רגישות שהוא מסוגל להזדעזע.
כדי שלא נצא מדעתנו מרוב זעזועים, יש לנו כמין מנגנון הגנה פנימי הדוחה כל נסיון לזעזע אותנו מעבר ליכולת הסיבולת הנפשית. מה שקורה ע"י שטיפת מוח מהסוג הנ"ל, שכל פעם שהאדם ישמע את המילה "זהירות" "תאונת דרכים" וכו', זה יעורר אצלו אסוציאציות קשות של כל התיאורים והתמונות שראה - מעבר ליכולת הסיבולת שלו, והיות שהוא לא מסוגל להתמודד עם זה, הוא מיד דוחה את זה, ועושה את ההיפך הגמור כדי להשתחרר.

לכן, עד היום לא הצליחו למגר תאונות דרכים ע"י הפחדה וזעזוע ברמות קשות. גם כאן בארץ ניסו את זה וזה נכשל.

(מעבר לכך יש את אפקט האדישות הרגיל שאנו מכירים גם מהעלונים של ועדות הצדקה... בתחילה הזדעזענו מהסיפור עצמו, אח"כ שמו תמונה של המיטה עם הטלית בהלוויה, והיום גם זה כבר לא מזעזע אף אחד. אז מה יעשו? ישימו תמונות קשות לצפיה? גם לזה נתרגל (ח"ו) זה כמו שהבדואי מסוגל לדרוך על זכוכיות עם רגלים יחפות מכיון שסף הרגישות שלו גבוה מאוד. זה מה שקורה ללב שלנו!)

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י גרף;67571:
וההסבר:
לכל אחד יש סף רגישות שהוא מסוגל להזדעזע.
כדי שלא נצא מדעתנו מרוב זעזועים, יש לנו כמין מנגנון הגנה פנימי הדוחה כל נסיון לזעזע אותנו מעבר ליכולת הסיבולת הנפשית. מה שקורה ע"י שטיפת מוח מהסוג הנ"ל, שכל פעם שהאדם ישמע את המילה "זהירות" "תאונת דרכים" וכו', זה יעורר אצלו אסוציאציות קשות של כל התיאורים והתמונות שראה - מעבר ליכולת הסיבולת שלו, והיות שהוא לא מסוגל להתמודד עם זה, הוא מיד דוחה את זה, ועושה את ההיפך הגמור כדי להשתחרר.

ההסבר גם שלו?
ההסבר הפשוט לזה: אפקט השחיקה

הסתר_פנים

משתמש פעיל
אני חושבת שמי שנכח פעם בזירה של תאונת דרכים, או מי שיש לו מישהו קרוב שנפגע והוא חווה את התחושה מקרוב, יחשוב היטב לפני שישים גז או יבצע עקיפה פראית.
אותו בנאדם חווה רמה גבוהה של זעזוע. וזה בהחלט עובד לו על ההתנהגות.

ומה שאר העולם יודע על תאונות? בד"כ מתעצבנים שיש פקק בגלל תאונה, עוברים בזירה, כבר שטפו את הכביש ופינו הכל. רוב האנשים לא קולטים את העוצמה שיש לכלי הרכב שבידיהם, שבהתנגשות הכי פשוטה הוא הופך למטאוריט המרסק כל מה שבא עמו במגע.

ועדות הצדקה הן לא הקבלה נכונה, כיוון ששם יושבים לך על הכיס, ואנשים מפתחים במשך הזמן מנגנוני התנגדות. אבל פה, ברגע שהם יודעים שזה החיים שלהם, הבריאות שלהם ושל משפחתם זו רמה אחרת לגמרי, ופה לדעתי צריך לגרום לאנשים שיזוז משהו אצלם. אם לא פחד מהתרסקות, אולי פחד מהשוטר האורב בפינה.או מדו"ח של כמה מאות, אבל מסרים שלא יהיו מספיק חזקים לא יזיזו לאף אחד.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
תרומתי הצנועה...יש עוד כמה רעיונות-בינתיים אסתפק בזה.

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 86.4 · צפיות: 11

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
הסתר, זה חזק!

חסיד

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
למען הילדים

והנה עוד משהו מעניין.

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 660.6 · צפיות: 13

מ_ר_צ

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
היות שבעקבות השלג אני לא בעבודה ורק עכשיו יצא לי לראות את ההתפתחויות האחרונות שחלו בפורום. יש לומר שמגיע לכם כל הכבוד. לכל הלוקחים חלק באתגר החשוב הזה.
מה שבטוח שלפחות (אולי) כל החברים בפורום הנפלא הזה ישנו קצת את התנהגותם בכבישים ואם לא יצא מזה כלום מבחינת הקמפיין הארצי אז לפחות יצא שקבוצה איכותית נכנסה למודעות וכמובן תכניס למודעות גם את הסובבים לה.
מה שכן רובץ לי בלב זה שיתכן שהנהגים המבוגרים אשמים ויתכן שהצעירים הולכי הרגל אשמים מה שבטוח זה שלדעתי חסר החינוך מהבית!!!!!! אני רואה לא פעם אמא או אבא הולכים עם ילדיהם
וצריכים לעבור את הכביש לפתע ילדים קופצים לכביש ללא שום התראה וללא שום בדיקה אם הכביש פנוי או לא. ואין שום תגובה מההורים באותה סיתואציה. או שהורים חוצים עם ילדיהם באלכסון או כל מיני דברים אסורים. אז תגידו לי אתם למה כשהילד ילך לבד הוא יתנהג בצורה אחרת? ותאמינו לי לא יעזרו כל הקמפיינים של ההזהרות אל הילדים כי ילד מחקה את המבוגרים הקרובים אליו!
ואם תרצו, אז למה כשאני מחכה במעבר חציה מרומזר תמיד יהיה אבא של.../ אמא של.../ אח של... שחצה באדום (כי שום מכונית לא נראתה באופק) ואנחנו חכינו לירוק?
אז לדעתי הקמפיינים צריכים בכלל לפנות להורים. קודם שהמבוגרים ישנו את הרגלי ההתנהגות שלהם ואח"כ שיחדירו את זה לצעירים יותר.
גילוי נאות- אני אמא קצת חרדתית וכל יציאה שלי מהבית עם הילדים מלווה במתח מהכביש.
ובקשה אישית- אם אתם נוהגים ויש לפניכם מעבר חציה -תעצרו-!
ואם אתם עוברים ברחוב ורואים ילד מחכה לחצות את הכביש גשו אליו גם בלי שיבקש ותעזרו לו לחצות את הכביש בביטחה!

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
יפה, ובאמת מזעזע.

בנתיים כל העיצובים שראיתי כאן (וגם לא כאן) הם סביב הדם, ההריגה, הכאב והמוות שעלולים להגרם מאי זהירות.

מה דעתכם על כיוונים נוספים בקמפיין הזה של קרייאטיב שירתיעו את המבוגרים ויכנסו היטב למוחם.

3 כיוונים נוספים לדוגמא, אשמח אם תוסיפו:

1. להתמקד בקרייאטיב על הנהג, איך חייו היו שמחים לפני שפגע, ואיך החיים שלאחר התאונה.... מלאים אשמה, עצב, דעיכה ודכדוך.

2 להתמקד בקרייאטיב על החלק היהודי שבענין. המחייב אדם שומ"ת יותר. להחדיר לאנשים שכל לחיצת דוושה מוגזמת זה 'לא תרצח'! לא תעשה מהתורה! להשוות את זה אולי להקפדה והדקדוקים של אנשים בעבירות אחרים (תולעים אולי??)

3. להתמקד בקרייאטיב על ה'דוגמא האישית' מה קורה עם ילדים שרואים את אביהם לא מקפיד על רמזור למשל...

קארעל8

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אין לי רעיונות לע"ע... רק אספר את הסיפור שלי אולי תעשו מזה משהו:

פעם נסעתי לבעלגיע (לא לבקר את ונתנו... רק לחתונה בבית האדמו"ר מפשעווארסק זצ"ל)
הקאר שלי הי' מלא וגדוש עם כל המשפחה... ומהרתי לחטוף את הרכבת שיוצא בשעה מסוים... כדי להגיע בזמן להחתונה.
ככל שהשעה חלפה ועברה, כך הלחץ הלכה וגברה... אולי לא נחטוף את הרכבת.
נסעתי בערך 100MPH או קרוב לזה...

פתאום... שמעתי קול, וראיתי חלקים מהגלגלים שלי מרחפים באויר לכל הצדדים...!
אודה את ה' בכל לבב ובתוך רבים אהללנו... שברוב חסדי השי"ת הצלחתי להטות את הקאר מהקו הימני המהירה אל תוך הקו השמאלית, ולהאיט את המהירות עד שנעצר לגמרי בצד הרחוב. ובניסי ניסים נצלנו כולנו מסכנה גדולה מאוד!!!

איני צריך להסביר לכם את פעמי לבבי בשעה שיצאתי וראיתי שלא נשאר זכר מהגלגל האחורי, בשעה שהי' כל הקאר מלא וגדוש כנ"ל.

בקיצור... מלחטוף את הרכבת שרציתי כבר התייאשתי...
התחלתי להחליף את הגלגל, אך הכלי שלי לא תאמה את הגלגל ולא יכולתי לפתוח את היתדות... בינתיים נעצרו לידי הרבה יהודים אחרים שג"כ מיהרו להחתונה... אך אף אחד מהם לא הי' להם כלי שיתאים להגלגל שלי... ועד שקראתי וקבלתי עזרה חלפו לא פחות משתי שעות שלימות!!!

אך אני מקוה שהבנתם כבר שעל אף שכבר הייתי כעת כמה שעות מאוחר... לא עלה על דעתי עוד למהר... פתאום הי' לי זמן יותר מדי... ונסעתי כל הדרך בערך 60MPH... לא חטפתי את הרכבת שרציתי ולא את השתים שלאחריו...

ומאז כבר חלפו הרבה הרבה שנים... והמאקסימום שאני נוסע הוא 80MPH.
ותמיד אני זוכר את זה: "המהירות רק גורם לאיחור..."
(זה לבד מלהזכיר א"ע כ"פ את הסכנה שנצלתי הימנה!)

וזקני ז"ל שהי' מדור הישן הי' רגיל לומר בכל זמן: "אַז מען גייט שטאַט קומט מען אָן..."
אני כבר מבין את זה מנסיון...

אז לאלו שכתבו למעלה: "מה לעשות כשמנהגים את הקאר ורוצים להגיע מהר..."
תזכרו: "המהירות רק גורם לאיחור... כדאי ללכת לאט ולהגיע בזמן!"

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
במודעה של ספיר
המודעה יפה מאד! הרעיון מדהים!
לא אהבתי את המשפט "כמה פעמים צריך להגיד לכם?"
זה מדי נוזף, ילדים לא אוהבים להרגיש נזופים ועוד ע"י מישהו שלא מכיר אותם בכלל...
זה גורם לתחושה שלילית כלפי כל המודעה וחבל כי היא ממש מצוינת!
יישר כח!

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י הסתר_פנים;67602:
יש עוד כמה רעיונות-בינתיים אסתפק בזה.
אהבתי מאוד את הרעיון.

מעיינות21

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתם רצינים לגבי הקמפיין?
אני כרגע בודקת אפשרות להריץ את זה הלאה..למשרד התחבורה.
רק תגידו אם אתם מוכנים באמת לתת מעצמכם ללא כל תמורה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה