השקעות עיסקאות 20 80 וכדומה האם משתלם

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הרבה אנשים מתלהבים מהרעיון שהם לא חייבים לקחת משכנתא ברגע הראשון ויכולים לשלם ליזם מכספם 10-30% בסמוך למועד הרכישה, ורק בעוד שנתיים או אפילו יותר לקחת משכנתא על מנת לשלם את שאר הסכום. בינתיים מחירי הדירות באזור יעלו, אתם לא תשלמו משכנתא ועשיתם את עסקת חייכם, אז אולי אכן עשיתם את עסקת חייכם אבל הרבה דברים עוד יכולים להשתבש.
הסיכונים בהתחייבות לרכישה במועד אחד מבלי וודאות מלאה כי תוכלו באמת לשלם את מלוא סכום הרכישה הם גדולים מאוד, במידה ותגלו ברגע האחרון כי אין באפשרותכם לקחת משכנתא בגובה שאתם צריכים יכול להיות שתפסידו את המקדמה ששילמתם על הבית או שתאלצו לקחת מימון חוץ בנקאי יקר במיוחד, או למכור את הזכות לדירה לפני שהדירה מוכנה מה שהיזם לא תמיד בכלל מאפשר לעשות, תלוי על מה הסכמתם בחוזה שלכם עמו.

אם אני יכול לקבל משכנתא של מיליון שקל היום למה שבעוד שנתיים לא אוכל לקבל את אותה המשכנתא?

• ביטוח חיים: היום אתם בריאים ויפים, אך ייתכן כי מחר יקרה משהו, בשביל לקחת משכנתא הבנק מחייב אותנו לעשות ביטוח חיים על גובה המשכנתא למקרה ונמות ולא נוכל להמשיך לשלם את המשכנתא. חברות הביטוח לא תמיד מסכימות לתת ביטוח לאנשים הסובלים ממחלות, פציעות או שעשו ניתוחים. או שהם יסכימו לתת ביטוח אבל במחיר גבוה מאוד.
  • חופשות לידה: ילדים זה שמחה, ילדים זו ברכה, אבל לפעמים לוקח זמן לחזור לעבוד במשרה מלאה ובשביל לקבל משכנתא צריך הכנסה מספיק גבוהה של משק הבית.
  • אי יציבות תעסוקתית: במידה ותחליטו לעבור מקום עבודה לקראת מועד לקיחת המשכנתא, או שהמנהלת שלכם תחליט שאתם מפוטרים ועליכם למצוא מקום עבודה חדש לא בטוח שתספיקו ליצור רצף משכורות של 3 חודשים מינימום כדי לקבל את המשכנתא.
  • עליית ריבית: בשביל לקבל משכנתא צריך שההחזר החודשי לא יעלה על ההחזר החודשי המקסימלי, בתחילת 2022 כאשר ריבית בנק ישראל הייתה 0.1% יכולת לקבל משכנתא בסכום זה בתנאים טובים עם הכנסה של 15,000 שקל נטו למשק הבית, שנה לאחר מכן לאחר עליית הריבית תצטרך הכנסה של 19,000 נטו כדי לקבל משכנתא כזאת בפריסה ל25 שנה. נכון אפשר גם עם הכנסה קצת יותר נמוכה, אבל העניין הוא שעדיף ליצור וודאות כאשר אפשר במיוחד כאשר מדובר בסכומי כסף כאלו גדולים.

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כל המבצעים האלו - 20/80, 10/90
ואפי' יש גם 5/95 בפרויקט בבת ים!
זה רעיון נפלא שיש בתקופתנו שמאפשרת לקנות דירה בהתאם ליכולות שלנו!

אממה, חשוב מאוד לשים לב שהקבלנים הם בכלל לא פרייארים!!!
ולפעמים זה משתלם ללקוח ולפעמים לא.
בדר"כ הקבלן יתמחר את כל המבצעים במחיר של הדירה!
ולכן חשוב לבדוק לפני זה המון פרמטרים בעסקה כגון מיקום, ביקוש, מחיר, ועוד...

המסקנה = לא כל 20/80 וכדו' זה משתלם!

נערך לאחרונה ב:

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יודע על פרוייקט בנתניה שהעלה את מחיר הדירות במאתיים אלף ש"ח בשביל להבטיח לעצמו מראש את המדדים ואת הריביות שהוא יצטרך לשאת בעקבות ההטבות שהוא נותן.

נערך לאחרונה ב:

3103Leah

משתמש רשום
מה דעתכם על תנאי תשלום 20 80 לא צמוד מדד אך הקבלן דורש שהלוואת קבלן שצמודה למדד המחירים לצרכן אנחנו נישא בהצמדה מדובר על 30% מערך הדירה. סיכון? לפי מה מחשבים 5% בתקופת אינפלציה או תקופה רגילה של 1-3%? אציין שהאכלוס אמור להיות בעוד כשנתיים.

תודה מראש לעונים!

הדס99

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול- הלוואת קבלן, איך זה עובד? הקבלן מסדר והפרעון עלינו? אנחנו מסדרים והוא משלם את הרבית?

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
נקודות לבדיקה:

1. האם המחיר נמוך ממחיר השוק? (קריטי לעיסקה!)
2. האם ניתן למכור לפני סוף הבניה?
3. מצד מיסוי - האם נצטרך לשלם מיסים שונים?(מס רכישה - שבח)
4. איך נממן את העיסקה? (גם את ה-20% וגם את ה80%)
5 איזה הוצאות נוספות יש? (תיווך, עו"ד - של הקבלן וגם שלנו, יועץ משכנתאות, ריביות משכנתא וכו')
6. מה קורה אם משהו מסתבך? (הימור על כל הכסף? מקסימום נפסיד קצת?)
7. האם החברה אמינה? (כולל המתווך וכו')
8. מה השכירות שמקבלים שם היום על כזה דבר?
9 האם העיסקה הזאת בנפרד לגמרי מהעובר ושב החודשי? (האם צריך כל חודש להוציא יותר כסף מהיום בגלל זה?)
10. מומלץ מאד להתייעץ עם מישהו שמבין ולא נגוע בכלל.

ובהצלחה!

נערך לאחרונה ב:

תשב"ר

משתמש פעיל
אני גם חיפשתי עסקה כזו,
והנתונים שצוינו כאן לבדיקה נכונים מאד, מסדיקה שערכתי שי מקומות בהם זה לטחון מים.
כל הצעה שהיה לי בדקתי את מחיר השוק באותו אזור לדירות חדשות, והאם באמת המחיר הוא זול משמעותי שגם אם המחירים יעמדו ולא יעלו עדיין יהיה רווח יפה.
בסוף מצאתי פרויקט שמשווק במחיר מאד טוב בירושלים פחות בהרבה ממחיר שוק בוודאות.

הדס99

משתמש מקצוען
אני גם חיפשתי עסקה כזו,
והנתונים שצוינו כאן לבדיקה נכונים מאד, מסדיקה שערכתי שי מקומות בהם זה לטחון מים.
כל הצעה שהיה לי בדקתי את מחיר השוק באותו אזור לדירות חדשות, והאם באמת המחיר הוא זול משמעותי שגם אם המחירים יעמדו ולא יעלו עדיין יהיה רווח יפה.
בסוף מצאתי פרויקט שמשווק במחיר מאד טוב בירושלים פחות בהרבה ממחיר שוק בוודאות.
מותר לשאול איזה פרויקט?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
היום הייתי בחוזה כזה בבית שמש, טירוף מה שהולך שם: עשרות משפחות בתור לחתימה.
רבייסיי: רבים מהם יתחרטו מאוד תוך כמה חודשים כשיצאו ההגרלות הטובות שמבשלים לנו כעת בקונדטוריה של בבצ'יק, אבל איש לא יוכל לעזור להם (מי שתפס מציאה זה טוב אבל מי שסתם קונה כי כולם קונים כנראה יתרחט)

שרי ש.

משתמש פעיל

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
רבייסיי: רבים מהם יתחרטו מאוד תוך כמה חודשים כשיצאו ההגרלות הטובות שמבשלים לנו כעת בקונדטוריה של בבצ'יק, אבל איש לא יוכל לעזור להם (מי שתפס מציאה זה טוב אבל מי שסתם קונה כי כולם קונים כנראה יתרחט)
לא יאומן.
עשרות משפחות קונות דירות ב2 מיליון ש"ח וצפונה.
כנראה שהן סבורות שהמחירים עומדים לעלות עוד הרבה, והם לא רוצים להפסיד את הרכבת לפני שהיא תגיע ל2.5 מיליון ולמעלה מכך...
מאיפה הם ישלמו את משכנתאות הענק? לא ברור בכלל!

הדס99

משתמש מקצוען
יש ממש בקונדטוריה? באזורים "רגילים" או רק בפאתי כסיף?

ניק 109814

משתמש פעיל
ובחריש?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה