עזרה | חדר כביסה כדאי או לא

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
שלום לכולם
לא מזמן עברנו דירה ובין היתר שיפצנו את חדר האמבטיה
השארנו את כל הכלים הסינטריים במיקומים המקוריים ורק החלפנו קרמיקות ורצפה.
האמבטיה מאד גדולה ומה שקורה זה שנהיה שם המון בלגן, בגדים זרוקים, ספונג'ות, מגבים וכו'
האדריכלית תכננה לי ארון אמבטיה גדול (מהאמבטיה עד החלון, עומק 70) עם מגירות לכביסה אבל אני לא בטוחה שזה יעשה לי סדר.
מאד מתחשק לי לסגור קיר גבס ולעשות חדר כביסה נפרד מ2 סיבות:1. שליטה על הסדר 2. אפשרות להכניס מייבש ע''ב גז שאפשרי להכניס רק במרפסת שירות.
מבחינת עלויות, זה יוצא לי יותר זול מארון א
1615679719681.png
1615679719681.png
מבטיה, האדריכלית אומרת לי שמבחינה פונקציונלית אני לא ארוויח כלום.
מה דעתכן?
1615679719681.png

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אולי אפשר לעשות רק מחיצה דקורטיבית שתחצוץ קצת בין הבלגן.
אשמח לרעיונות!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
האמת לאנשים מבולגנים הרבה מקום לשים בלגן רק יוצר להם יותר בלגן.
ואילו ארון מסודר ומחולק שהם חייבים לסדר כדי שיהיה אפשרי לסגור, יותר סיכוי שישמור על סדר.

אבל אני כן ממליצה לך לעשות חדר...
כי יש מעלה לכך שזה מוסתר ממי שנכנס לאמבטיה.
ויש מעלה למייבש על גז..
רק תחשבי טוב טוב אם זה יעשה לך יותר סדר או יותר בלגן...

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
לי חדר נפרד נראה מומלץ גם מבחינת לחות.
האם אפשר יהיה לעשות עוד דלת לחדר כביסה, כך שתוכלי לטפל בכביסה גם אם משהו מקלח? זה גם יכול להיות שידרוג

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
בוודאי שאני יכולה לעשות דלת נוספת
הבעיה היא שהדלת יכולה להיות רק במיקום שסימנתי ואני לא יודעת אם זה יסתיר את הבלגן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שנכון להפריד.
גם אסטטית יותר יפה אמבטיה בלי מכונות וכביסה וכל מה שזה דורש.
וגם פונקציונלית אכן אזור שרות נוטה להתבלגן וטוב להקדיש לו מקום בשבילו.
מצד שני אני כן בעד לתכנן אותו היטב להפחתת בלגן בשביל הנוחות שלך. האזור קטן ואם לא יהיה מקום מדויק לכל דבר. יהיה יותר קשה ופחות נחמד להתעסק עם הכביסות.

styehoshua

משתמש מקצוען
אני חושבת (אני לא מקצועית) שאת יכולה להפריד את זה עם נגרות וכך תחסכי הרבה בלגן לאמבטיה שרק עכשיו שיפצת.
רעיון שעולה בדעתי שהדלת יכולה להיות אולי מחולקת לשתי דלתות שנפתחות ונסגרות לשני הכיוונים מה שיעזור לך גם בהפרדת הבלגן וגם בגלל מבנה החדר שרות יוצא שכשאת נכנסת אליו את חייבת לסגור את הדלת לקבל מרחב או שהמכונת כביסה תהייה מאחורי הדלת או שהכביסה המלוכלכת וזה לא מאד נח לכן דלת צרה X2 ומתנופפת יכולה נראה לי לעזור פה.

manof1

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
יש לי מסתור כביסה שסגרתי אותו לפני שנכנסתי עם קיר ודלת
הוא מאד מאד קטן אבל מבחינתי שווה כל שקל
מכיל עולם ומלואו עם תכנון נכון ( לא איזה מי יודע מה) יש שם מיבש מכונה מעליהם ארון שרות
ועוד מדפים מצד שני לכל האבקות מרככים , סמרטוטים דליים וכו'
ער"ש וכו' נועלת דלת ושלום על ישראל תמיד האמבטיה מאורגנת

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
אני חושבת (אני לא מקצועית) שאת יכולה להפריד את זה עם נגרות וכך תחסכי הרבה בלגן לאמבטיה שרק עכשיו שיפצת.
רעיון שעולה בדעתי שהדלת יכולה להיות אולי מחולקת לשתי דלתות שנפתחות ונסגרות לשני הכיוונים מה שיעזור לך גם בהפרדת הבלגן וגם בגלל מבנה החדר שרות יוצא שכשאת נכנסת אליו את חייבת לסגור את הדלת לקבל מרחב או שהמכונת כביסה תהייה מאחורי הדלת או שהכביסה המלוכלכת וזה לא מאד נח לכן דלת צרה X2 ומתנופפת יכולה נראה לי לעזור פה.
אפשר דלת הזזה

shendi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ראשית כל, האם דלת האמבטיה נפתחת כך כמו בשרטוט? כי זה אמור להיות לכיוון השני באופן שארון האמבטיה יהיה נגיש גם כשהדלת פתוחה.
ושנית, יש אפשרות למכונת כביסה ויבוש אחת ליד השניה ומעליהם משטח קיפול, ממול יש לך מספיק מקום לארון גדול לכביסה מלוכלכת, חומרי ניקוי, ארון מגבות ועוד.
לענין סגירת חדר הכביסה, קחי בחשבון שמצד אחד את חוסמת את האיוורור ומצד שני את אולי קצת חוסכת את הריח מהכביסה המלוכלכת כשסוגרים את הדלת. למרות שעם חלון כ"כ גדול לא ירגישו את הריח כשהחלון פתוח.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ראשית כל, האם דלת האמבטיה נפתחת כך כמו בשרטוט? כי זה אמור להיות לכיוון השני באופן שארון האמבטיה יהיה נגיש גם כשהדלת פתוחה.
ושנית, יש אפשרות למכונת כביסה ויבוש אחת ליד השניה ומעליהם משטח קיפול, ממול יש לך מספיק מקום לארון גדול לכביסה מלוכלכת, חומרי ניקוי, ארון מגבות ועוד.
לענין סגירת חדר הכביסה, קחי בחשבון שמצד אחד את חוסמת את האיוורור ומצד שני את אולי קצת חוסכת את הריח מהכביסה המלוכלכת כשסוגרים את הדלת. למרות שעם חלון כ"כ גדול לא ירגישו את הריח כשהחלון פתוח.

אין דלת אמבטיה ואין קיר בינתיים, הכל זה רק באופציה
כן, אפשר להניח את המכונה והמייבש אחד לצד השני למרות שזה פחות נח לי.
אבל ממול אני לא יכולה לעשות ארון כי מצד שמאל יש סורג נפתח לתלית כביסה.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
אפשר לעשות קיר עד גובה 2 מטר ומעל משרביה, מומלץ?

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
רק שדלת הזזה בד"כ תהייה פתוחה ויראו את הבלגן:)

את יכולה להשאיר אוורור לפינת כביסה או ע"י חלון בחלק העליון של הקיר או רק מעל הדלת אבל מאד כדאי שיהייה מאוורר.
להורים שלי יש דלתת הזזה לחדר כביסה, המכונות וסלי הכביסה צמודים לקיר, כך שבמבט ישר יש נוף נקי :)

בד"כ אופי השימוש בחדר הרחצה דורש סגירה של הדלת

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
את יכולה לעשות חצאי קירות מ 2 הצדדים, אפילו ללא דלת ממשית. העיקר שתהיה הפרדה בין האמבטיה לחדר כביסה.
מה ששווה לך להשקיע זה ארון בצד שמאל שיכול להכיל את כל מה שאת צריכה. ממש לשבת ולכתוב מה את רוצה שייכנס בארון הזה ולייחד מקום לכל דבר.
ההשקעה שתצטרכי לעשות בשביל זה זה להזיז את סורגי הפתיחה לאמצע החלון. לדעתי שווה, כי חדר שירות לא מאורגן מפספס את המטרה לשמה הוא נועד.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ציפופו, כדי לעשות ארון מצד שמאל אני אצטרך לעשות חלון חדש (כי החלון נפתח ל-2), וסורגים חדשים (יש שם סורגים של טרילדור נפתחים), הוצאה מידי יקרה עבורי

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ציפופו, כדי לעשות ארון מצד שמאל אני אצטרך לעשות חלון חדש (כי החלון נפתח ל-2), וסורגים חדשים (יש שם סורגים של טרילדור נפתחים), הוצאה מידי יקרה עבורי

את אומרת שהחלון נפתח ל 2, כלומר כל חצי שלו הוא מטר? וגם הסורגים הם מטר? אם כן תוכלי את החצי של הארון שקרוב יותר לחלון לעשות פחות עמוק ע"מ שתהיה אפשרות לעמוד שם לתלות כביסה.
ואם לא אז אולי תשימי את המכונות בצד שמאל אחת על השניה (האלה אם יש אפשרות מבחינת צנרת) ובצד ימין ארון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  51  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה