עזרה דחופה מהממוחים, מה לעשות עכשיו כשיש לי תחנה במשתנה צמודה?

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
כמה עלות יועץ לשנות רק את החלק של משתנה 92 א', למל"צ, בריבית הזו?
הכנסות טובות.
דירוג אשראי גבוה.
מבחינת יועץ אין נפק"מ אם זה 90 אלף או 900 אלף, הפוך כמה שיותר בד"כ זה יותר מבוקש בבנק וממילא יותר קל.
תנסה להוריד אותם לבד, תספר להם על מחזור חלקי בדרגה שניה בלאומי..... בעז"ה תעשה ותצליח.

Schlicks

משתמש חדש
ברוררר ומיד
קודם כל תעביר למלצ.. תנסה לבקש באזור ה4.8-4.9

לבקש להעביר למל"צ דחוף!
אם יביאו לך ריבית טובה לבד מעולה
קח בחשבון שאם לא תעשה זאת מייד תהיה צפוי לקנסות פירעון על המסלול הזה

עזרה דחופה!!!

בטלפון מורחים אותי, היום אומרים לי שישתנה העוגן ויתנו לי מל"צ 5.8 (כי הקל"צ נמוך) אמרתי להם שיש לי הצעות של 5 אחוז להעביר רק את המ"צ מפועלים ודיסקונט, הם דורשים הצעות "מודפסות".
דיברתי בסניף אמרו לי שיכולים להוריד לי למל"צ 5 אחוז. אבל צריך להעביר לסניף את הבקשה וזה יהיה רק אחרי פסח, זאת אומרת אחרי זמן התחנת יציאה, (שזה ה15 לחודש הזה).
השאלה המרכזית, - אמרה לי המנהלת בסניף שנראה לה שאין הבדל אם המחזור ממ"צ ומל"צ בתחנת יציאה או אחרי, אין קנסות (רק 100 ש"ח..).
זה נכון? אפשר לסמוך על זה ולחכות להעביר את המ"צ למל"צ אחרי פסח אחרי התחנת יציאה או להמשיך להילחם מהר בטלפון לזמן התחנת יציאה.

קבצים מצורפים

• הרכב המשכנתא.png
    הרכב המשכנתא.png
    KB 71.5 · צפיות: 7
נערך לאחרונה ב:

יועץ-משכנתא

משתמש רשום
שנראה לה שאין הבדל אם המחזור ממ"צ ומל"צ בתחנת יציאה או אחרי, אין קנסות (רק 100 ש"ח..).
זה נכון?
ה"קנס" (דמי היוון) הוא הפער בין הריבית של הלקוח לריבית הממוצעת כיום
כשהריבית שלך יקרה (כמו מקרה זה) אין קנסות.

- 1% על 92,000 מדובר על כ900 ש"ח לשנה

- בנק אחר לא ישוש לתת שעבוד שני על סכום כזה נמוך (ואז תצטרך גם שמאות וכו' מה שיאזן את הרוח).

Schlicks

משתמש חדש
מה אומרים המומחים?
עכשיו הם חזרו אלי.
הביאו לי 2 אופציות.

או מ"צ - כל שנתיים וחצי ל15 שנה, ריבית 3.21 % [החזר חודשי גבוה ב15 ש"ח בלבד ולפי השערת בנק ישראל חוסך 3000 ש"ח (אני מצטט)]

או מל"צ - ל20 שנה, ריבית 5.13% ל20 שנה

מה עדיף?

יועץ-משכנתא

משתמש רשום
בגדול המ"ץ שציינת קצת יותר זול וגם לפחות שנים.

אבל זה מחיר של הימור. וכל הפער הוא כסף קטן (בקיצור: לא כ"כ משנה)

Schlicks

משתמש חדש
האם עדיין כדאי לברוח ממ"צ ועדיף לשלם ריבית קצת יותר? כשבמ"צ הקרן קיימת לעולם..

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה