עזרה בשחזור כונן עקשן

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כה היה המעשה:
שלחתי את המחשב לתיקון, הטכנאי התקין ווינדוס חדש, אבל בטעות על הכונן הלא נכון - ככה ש2 טרה של חומר נמחקו.
מאז (4 חודשים) מנסה הטכנאי לשחזר את הכונן (לפחות את רובו) בתוכנות שונות, אך ללא הצלחה.
כנראה נמחק הרישום של הכונן, ואף תוכנה לא מצליחה לשחזר את הכונן לתיקיות המקור שלו (כמו בתצוגת עץ).
החומר דחוף לי ואין לו גיבוי ולכן מי שיש לו רעיון / תוכנה - כל עזרה תתקבל בברכה
תודה מראש

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
הטכנאי התקין ווינדוס חדש
לעשרות GB של חומר שנדרסו על ידי ההתקנה, אין מה לעשות כי הוא נדרס על ידי חומר חדש שנכתב
וגם לא יעזור שום דבר
השאלה הוא רק לחומר הנותר
אם הטכנאי למשל עשה אתחול ארוך המצב לא טוב בכלל
איזה דיסק מדובר ?

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
דיסק קשיח רגיל, לא SSD
והמחשב פשוט בחר את הכונן הזה במקום את הSSD

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
דיסק קשיח רגיל
אפשר דגם ?
יש היום דיסקים קשיחים שהם מתנהגים בדיוק כמו SSD (מקבילה של TRIM)
והמחשב פשוט בחר את הכונן הזה במקום את הSSD
עד כמה שידוע לי, המחשב הוא גולם והוא לא בוחר עצמאית כלום
כל פעולה שנעשית על המחשב, היה מישו שהורה לו לעשות את זה

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
כה היה המעשה.....

עד כמה שידוע לי, המחשב הוא גולם והוא לא בוחר עצמאית כלום
כל פעולה שנעשית על המחשב, היה מישו שהורה לו לעשות את זה
דהיינו, עד כמה שאנחנו לא שופטים ודנים לכף זכות, כדאי מאוד לעבור לאיש מקצוע בתחום (שחזור מידע) ולהניח לטכנאי המחשב (לדוגמה, אני מאוד מקווה שאת כל הניסויים הוא מבצע על העתק ולא על המקור וכו' - אם זה בכלל יעזור).

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
(לדוגמה, אני מאוד מקווה שאת כל הניסויים הוא מבצע על העתק ולא על המקור וכו' - אם זה בכלל יעזור).
בוודאי
דהיינו, עד כמה שאנחנו לא שופטים ודנים לכף זכות, כדאי מאוד לעבור לאיש מקצוע בתחום (שחזור מידע) ולהניח לטכנאי המחשב
דווקא אנחנו מאוד מרוצים מכל שאר התקלות שטופלו על ידו והוא אמין וירא שמים. רק ספציפית במקרה הזה קצרה ידו.

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
המחשב הוא מלפני 8 שנים
אם מדובר בדיסק מלפני 8 שנים אז כנראה המצב יותר טוב
השאלה רק האם הטכנאי ביצע איתחול מהיר או איטי
והשאלה מה מצב הדיסק
יכול להיות שדיסק מלפני 8 שנים מצב הדיסק כבר לא במיטבו
המשך התעללות בדיסק הזה יכול לעשות יותר נזק

יש לי כונן זהה במחשב,
כונן זהה של 2TB לא בהכרח אותו דגם

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אז בעצם הפתרון הוא להעביר את הכונן לשחזור מקצועי - זה הפתרון?
אין משהו פחות מסובך (ויקר)?

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
נערך לאחרונה ב:

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אנסה אכן לפנות לחברת שחזור כנראה.
תודה לכל המסייעים.

מוריופ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ושוב, חשוב לי להדגיש שהטכנאי היה אמין מקצועי ואחראי מאוד, ושיתף בכל התהליך של התיקון והטעות.
שלא יצא תקלה/זלזול מתחת ידינו...
(כחלק ממאמצי התיקון של הכונן נפתח האשכול... לצערי לא הופיע פתרון מהיר... ובכל אופן - תודה רבה על הסיוע!)

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני יכול להמליץ על @משחזר מידע (מנסיון אחד של שחזור שלא הצלחתי באמצעות התוכנות הנפוצות), המחיר לא היה זול (הכל יחסי כמובן...) אבל התוצאה מושלמת.

avi chazak

משתמש מקצוען
אנסה אכן לפנות לחברת שחזור כנראה.
תודה לכל המסייעים.
יש לכם כפי שכתבו כאן את @משחזר מידע הוא לא עוד סתם משחזר הוא מקצוען בתחומו עם ציוד של כמה אלפים יש לי היכרות אישית איתו וכן מהמלצות של חברים
לידיעה המחירים לשיחזור אינם זולים כלל וזאת מפאת העבודה המסובכת שבדבר וד"ל.
תוכלו לפנות אליו לחסוך לכם תסבוכות עם חובבנים שרק יחמירו את המצב.

efratd

משתמש חדש
מתוך הכרות עם המקרה ,
מדובר בטכנאי שכבר למעלה מ20 שנה בתחום במיחשוב , טכנאי בקהילה גדולה ,
מתחזק מוסדות חינוך רבים ומתנס עירוני , עוסק בתחומים רבים במחשבים ,
טכנאות רשתות מצלמות IP , למעלה מעשור מנהל בפורום (מוכר ) תוכנה חומרה ורשתות ,
אין כמעט יום שלא מגיע אליו מקרה של שיחזור מידע (ברמה תוכנתית , ובמקרים קשים מעביר לחברות )
מתוך עשרות לקוחות שהוא מטפל בכל יום אפשר לספור על יד אחת את המקרים בהם יצאה תקלה כזו תחת ידו .

את ההתקנות הוא מבצע ע"י פריסת אימג' של אקרוניס מ DOK שבו כל הכלים E2B/Sergei Strelec
במקרה הוא ניסה לפרוס אימג' חדש שחבר בנה בעזרת התוכנה acronis backup & recovery
שהיא שונה ולא ידידותית (בלשון המעטה ) ביחס ל TI שמשום מה אינה תומכת באימג' של הראשונה .
ולאחר שהוא בחר את האימג' התוכנה בחרה בעצמה דווקא בדיסק המישני הגדול 2TB במקום בדיסק הראשי הSSD הקטן
( כן מחשב הוא גולם אבל מישהו תיכנות אותו לבצע פעולות לפי שיקולים מסויימים)
ומי שמכיר את התוכנה יודע שלאחר בחירת האימג' ולא ניתן לדעת דבר על סדר הפעולת מבלי לפתוח אחד אחד , בשונה מ TI ששם את הכל המשתמש עושה בממשק גרפי נוח וברור .
לאחר הפריסה התגלתה הטעות שהתוכנה הקצתה מחיצה של 200GB ועליה פרסה DATA של מס' גיגות
וכל שאר הדיסק נשאר כלא מוקצה ובכלל ולא נדרס .
מהנסיון במקרה כזה רוב התוכנות שיחזור המקצועיות היו אמורות למצא את החומר או אפילו את מבנה המחיצה הקודם ,
אבל משום מה התוצאות אינם כך ,
והמקסימום שיצא זה אוסף של תיקיות בתוכם סה"כ 400GB של קבצים מפוזרים .
מצער שדווקא זה שעוזר לכולם בתחום , אצלו קרתה תקלה ברמה קשה יותר ,
הסיבה לעיכוב הרב היא מחמת העיסוקים הרבים שלו והזמן הרב שלוקח לסריקה של 2TB בכל פעם עם תוכנה נוספת ,
הוא פתוח לכל עצה או שם של תוכנה בדיוק כפי שאת כל התחומים הוא למד לבדו תוך כדי תמיכה ולמידה בפורומים .
במדה והפתרון התוכנתי לא יצליח , כנראה שיצטרך להעביר את המקרה למעבדה כל שהיא ,
אם למישהו מהפורם יש מעבדה עם ציוד במחיר אטרקטיבי , נשמח לשמוע ,
כי גם בפורום השכן יש בעלי מקצוע בתחום .
תודה .
וכפי שציינו צריך להזהר מלהתכבד בקלונם של אחרים , וכל טכנאי בעל נסיון ותומך בפורמים אמור לדעת שאין לדון מקרה כפשוטו עד שלא חוקרים אותו לפרטי פרטים .
כל טוב מהמצפים לעצה .

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה