עזרה בניקוד שתי מילים

מטאור

משתמש צעיר
מישהו ער עכשיו?
אני זקוקה לניקוד דחוף!!
אנא עשו חסד עמי ונקדו עבורי את שתי המילים הבאות:

סיפורי תורה

תודה רבה רבה!!

תם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סִיפּוּרֵי תּוֹרָה

מטאור

משתמש צעיר
נכתב ע"י תם;275770:
סִיפּוּרֵי תּוֹרָה

תודה רבה !!
ותודה גם בשם הלקוחה שהוסיפה לי את המילים האלו ברגע האחרון...

תרצה

משתמש מקצוען
סליחה שאני מתפרצת עכשיו, אבל יש טעות בניקוד הנ"ל, יש להשמיט את הי' שאחרי הס':
סִפּוּרֵי

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
ע"פ כללי הדקדוק הת' במילה תורה צריכה להיות רפויה ולא דגושה, כיון שהיא בנסמך לאות מאותיות אהו"י (כמו בפסוק עֹזְבֵי תוֹרָה יְהַלְלוּ רָשָׁע וְשֹׁמְרֵי תוֹרָה יִתְגָּרוּ בָם; משלי כח, ד)
אלא שמשום מה חלק מהאשכנזים מתעלמים מהכלל הזה.

feel-הרמוני

משתמש מקצוען
האם אתה ממליץ לנקד כך בספרי ילדים? לי נראה מוזר לכתוב כְּלֵי פֶסַח, למשל. איש אינו הוגה היום כך. אני נוהגת לנקד כך רק בטקסטים תורניים.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אני אישית בעד החזרת עטרה ליושנה גם בספרי ילדים.
אם המו"ל היה מעיר לי - הייתי משנה לכלי פּסח, אבל באותיות ג, ד ות' - הייתי משאיר רפוי.
(בת' יש הבדל משמעותי רק אצל הקוראים בהגייה האשכנזית)

מה גם שבהרבה ספרים תורניים המנוקדים כיום, גם כן נכנסה הטעות הזו, ולא רק בספרי ילדים.

געוואלדיג

משתמש צעיר
עימוד ספרים
אם להחזיר עטרה ליושנה ממש, אזי שומה היה עליך להשמיט את היו"ד המיותר במלת "סיפורי".
הרגע הבחנתי שתרצה כבר העירה זאת.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כבר העירו על כך

אופס...
כבר שמת לב...

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י maof;275841:
האם אתה ממליץ לנקד כך בספרי ילדים? לי נראה מוזר לכתוב כְּלֵי פֶסַח, למשל. איש אינו הוגה היום כך. אני נוהגת לנקד כך רק בטקסטים תורניים.

מה לגבי 'בְּפֶסַח', גם כאן את מנקדת פ' רפויה בגלל שיגרא דלישנא?
(ראיתי ספרים שמנוקדים ככה)

feel-הרמוני

משתמש מקצוען
אוי, באמת!
והתכוונת לכתוב: פ' דגושה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
א. נכון, התכוונתי פ' דגושה. סליחה.
ב. מה ההבדל?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חזקה על מי שאינו יודע דקדוק שיקרא את הדברים בשגיאה המקובלת... כלומר, אל דאגה - איש לא יתבלבל בפירוש הדברים בגלל ניקוד נכון. רובא דרובא של מלמדי דרדקי ושל המורות של כתה א' אינם מקפידים על דיוק בקריאת דגשים מהסוג הזה (שאינו משנה משמעות). אגב, לפני שנים אחדות הוציאה אחת מבנותי לאור קלטת לגיל הרך ובה המלה: "לכפרות". היא התייעצה אתי אם לבטא זאת בכ' רפה, כראוי, או בכ' דגושה, כמקובל (ושגוי); יעצתי לה לבטא כראוי ולא כמקובל, והתגובות שקבלה היו נלהבות - לא היה אחד שלא שם לב ולא החמיא לה על הלשון הנכונה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה