דרוש מידע עונש על העתקה במבחנים

מצב
הנושא נעול.

musicismylove

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה שמורים שוכחים לפעמים זה שיכול להיות שהילד מתנהג ככה בגלל שעובר עליו משהו..
לכו תדעו עם איזה בעיה הוא מתמודד או באיזה בית הוא גדל.
בבקשה תבדקו הכל לפני שאתם עושים מעשים!!
אתם משחקים עם נפשות!!
ילדים יכולים לגרור השפלות וענשים לא מוצדקים שמורים נותנים למשך כל החיים!!
תחשבו גם על החיים שלהם!!
זהירות ודאי, אבל לא כי אנחנו משחקים עם נפשות,
להיפך, רחוק כל כך ממשחק!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
הייתי שמחה לשמוע באילו כפפות של משי אתן, בתור אמהות, הייתן משתמשות לו בתכן היתה נוהגת בחוסר יושר בבית, מערערת על הסמכות ההורית שלכם ואף מנסה לגרור את אחיה לחגיגה... אה... ותוסיפו לזה שבדיוק באותו יום אתן עמוסות, לחוצות ועייפות ואף אחד לא מתחשב בכך.
וכמובן, התגובות בזמן אמת...
מצד שני, אם הענשתי בעונש לא הוגן את בילדים שלי בגלל שהייתי לחוצה ועייפה, אני אוותר לו אח"כ על העונש, או אמיר אותו במשהו פרופורציונלי יותר.
(זה קרה לי גם כמורה, וכשהבנתי שלא פעלתי ממניע חינוכי טהור אלא מכעס- שיניתי את העונש)

וספציפית למקרה שתואר- נשמע שהמורה חיפשה דרך שבה הילדה תרגיש את התוצאה של מה שהיא עשתה- או שלא תקבל ציון- כי אלו לא התשובות שלה, או לוודא שהיא לא תוכל להעתיק בפעם הבאה, ולא נשמע שהיא חיפשה דרך להשפיל.
לכן אני מציעה לדבר עם המורה ולהסביר לה איך הילדה מרגישה, בשיחה רגועה ומכבדת. גם מורה יכולה לטעות, וכמו שלא היינו רוצים שהמורה יגיד על הילד שלנו שטעה שהוא חצוף מחוצף ואין לו מחילה, גם על המורה לא נכון בעיני לדבר ככה, ודאי לא ליד הילד, שאמור לכבד אותו. אפשר להגיד לילד שאנחנו חושבים שהמורה טועה, או לא הבין נכון, ולכן נדבר אתו ונגיע יחד להבנות. אבל שיהיה לו ברור שאנחנו מכבדים אותו ולא מזלזלים בו.

נערך לאחרונה ב:

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
אני לא מורה
אני כן הורה
ואני יכול להעיד נאמנה
שלפחות פעם אחת הענשתי את הילד שלי
כי כעסתי
ואני מתחנן לכל ההורים שהם בשר ודם כמוני
והם לפעמים כועסים
ומתנהגים בהתאם
ולכל האנשים שלפעמים כועסים
אתם יודעים מה זה להשליט סדר בכיתה?
אתם יודעים שהמלאך שרץ הביתה עם דמעה על לחיו לפני כמה דקות הריץ הביתה מורה שנושך שפתיים כי לו אין הפריווילגיה לבכות?
ואז אתם מצפים ממורים לסטנדרט שאנחנו לא עומדים בו!
אז בואו ונבין שגם מורים הם בשר ודם
וגם הם לפעמים כועסים כמונו
ולפעמים צועקים רק כי הם כועסים בדיוק כמונו
ואכפת להם על כבודם בדיוק כמונו

וכשמתנצלים אליהם בצורה שנתת תחושה שלא אכפת לי מהמעשה אבל סליחה שהמורה הענישה אותי זה מרגיז אותם בדיוק כמונו

נערך לאחרונה ב:

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ואני מורה

לא מתפרצת על ילדים
אם אני מגיעה לסף קושי, יוצאת, מרגיעה את עצמי, זה לא קורה כמעט.
כל הכבוד!!!!
ועדיין
זה לא מטיל דופי על מורים שמגיעים למצבים קשים
אם אני אפתח אשכול
ויתאר מה שעשיתי בשבוע אחד לרעבעס בחיידר
ואני אשאל מה לעשות עם תלמיד כזה
קשה לי להאמין שרוח ההכלה תמשיך לזרום

ברוך2020

משתמש צעיר
אני רוצה לומר לך משהו חשוב!!
לפני מס' שבועות הייתי בהרצאה של רב מומחה ממש בחינוך ילדים, והוא סיפר סיפור דומה אך כמובן הרבה יותר רציני, שמורה של ילד ממש בייש אותו... והוא אמר בשם אחד הרבנים(נראה לי הרב קיינבסקי) שהטעות הכי גדולה במקרה כזה -זה להגיב עפ"י הרגש שלנו שצועק, ולומר לילד או ליד הילד- עד כמה זה לא בסדר שכך המורה מתנהג... ושהמורה הזה לא צריך להיות מורה,ושהוא טועה וכו'... כי אם כך מגיבים- הילד הזה כבר לעולם לא יכבד, ולא יקבל מוסר מאותו מורה! והוא מאבד אמון לא רק במורה הזה!!
תחשבי על זה שאם כך את מגיבה כך ליד הילדה שלך-זו טעות חמורה מאד בחינוך! ילדה לא אמורה להרגיש שיש לה עמדה מעל המורה!! זה יזיק רק לילדה! כמובן שלטפל בזה ולדבר עם המורה וכו'.. אפשר אך לא לאזני הילדה!!וכן להעצים אותה... אני כמובן לא יכולה לכתוב לך כאן את כל ההרצאה... ולמה זה כ"כ גרוע.. ניסיתי לתמצת כמה שאפשר...
שיהיה לך הרבה נחת!!(אני חושבת שזה ממש לא בסדר מצד המורה, אבל אם את תרגישי שזה השפלה הילדה גם תרגיש כך! יכול להיות שלפני כן הילדה לא הרגישה כך.. וזה בסדר שתתמודד)

מ. ק.

משתמש מקצוען
מצד שני, אם הענשתי בעונש לא הוגן את בילדים שלי בגלל שהייתי לחוצה ועייפה, אני אוותר לו אח"כ על העונש, או אמיר אותו במשהו פרופורציונלי יותר.
(זה קרה לי גם כמורה, וכשהבנתי שלא פעלתי ממניע חינוכי טהור אלא מכעס- שיניתי את העונש)

וספציפית למקרה שתואר- נשמע שהמורה חיפשה דרך שבה הילדה תרגיש את התוצאה של מה שהיא עשתה- או שלא תקבל ציון- כי אלו לא התשובות שלה, או לוודא שהיא לא תוכל להעתיק בפעם הבאה, ולא נשמע שהיא חיפשה דרך להשפיל.
לכן אני מציעה לדבר עם המורה ולהסביר לה איך הילדה מרגישה, בשיחה רגועה ומכבדת. גם מורה יכולה לטעות, וכמו שלא היינו רוצים שהמורה יגיד על הילד שלנו שטעה שהוא חצוף מחוצף ואין לו מחילה, גם על המורה לא נכון בעיני לדבר ככה, ודאי לא ליד הילד, שאמור לכבד אותו. אפשר להגיד לילד שאנחנו חושבים שהמורה טועה, או לא הבין נכון, ולכן נדבר אתו ונגיע יחד להבנות. אבל שיהיה לו ברור שאנחנו מכבדים אותו ולא מזלזלים בו.
הייתי חייבת לצטט.

סורי, אבל המורה נהגה פה בצורה הכי הגיונית שאפשר.
הבת בחרה בעונש הזה.
אמא יקרה, את חושבת שזה מדי קשה לבת?
תשאלי אותה אם היא מסכימה על המבחן ההוא לקבל 0, ולהבטיח שהיא לא מעתיקה יותר.
אם כן, תתקשרי למורה בעדינות.
תודי לה על חנינוך הבת היקרה שלך. כן. המורה הייתה הכי בסדר בעולם. היא נתנה לבחור איזו תוצאה למעשה שלה היא רוצה. תמצאי גם עוד 2 דברים שמעולים במורה הזו, את יכולה להעזר בבת שלך.
ובשעה שקטה בערב, תתקשרי למורה, תפרטי לה את שבחים, שיתנו לה כוח להמשיך להתמודד.
ורק אזתשאלי אותה: הבת שלי מבררת אם היא יכולה עדיין לבחור בעונש השני שהמורה הציעה לה. היא מרגישה בישיבה לבד השפלה. בשעתו זה לא היה נראה לה עד כדי כך, ואני בטוחה שם לך. אבל עכשיו היא מרגישה מזה ממש מושפלת, וזה קשה לה.
זה בסדר מבחינתך לתת לה עבודה אחרת או משהו אחר לבחור ממנו?

ולא משנה מה התשובה של המורה. תזכרי שהבת שלך בחרה את העונש הזה.

oritdi

משתמש פעיל
לא אשכח!

הייתי בכיתה ז', ולא הייתי מהבנות שמעיזות להרים את היד ולענות תשובה- מהסיבה שאולי התשובה לא נכונה ואיך שהוא תמיד ענו את התשובה שאני חשבתי עליה!

עד שיום אחד בשיעור חשבון ממש הייתי בטוחה בעצמי, והעזתי לענות תשובה - והיא לא היתה נכונה...

המורה נעמדה, ואמרה לי
"למה את סתם מחרבשת תשובות? תעמדי בפינה ותחשבי שוב על התשובה שלך!"

הייתי גדולה, והרגשתי מושפלת מאוד לעמוד בפינה, זה היה הדבר הכי מבייש שעברתי,
מיותר לציין שזאת הפעם האחרונה בחיי שעניתי תשובה בפורום,

חייבת לומר שההורים שלי לא ויתרו! התקשרו אליה ונתנו לה על הראש בדיוק מה שהגיע לה, וכן, זה נתן לי ביטחון והגעתי למחרת וקיבלתי התנצלות.

מורים/ מורות - יש לכם הרבה אחריות!

הודיה בן חיים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
(אני כותבת כאמא לבת, שמרבים להעתיק ממנה בשעת מבחן, ובכך פוגעים בריכוז שלה ומקצרים את הזמן שנותר לה לכתיבה במבחן. ואף מורה לא הענישה את המעתיקות או הצילה את ביתי מהפרעתן.)
למה היא מאפשרת להעתיק ממנה?

MIRIBZ00

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ב
הבת שלי בכיתה ח' יושבת כל מבחן, בחינה, בוחן פתע, בשולחן נפרד.
בכיתה שלה, כל יום ראשון יש בחינה קצרה על חלק מהחומר שלמדו בשבוע שלפני.

הסיבה שהיא יושבת בשולחן לבד היא 'למען יראו ויראו' על כך שהעתיקה ב-2 מבחנים ממש בתחילת השנה.

מסתבר, שהיתה לה האפשרות במבחן השני לקבל 0 ולהמשיך כרגיל, או לקבל את העונש הנוכחי,
כעת היא מתחרטת ומוכנה אפילו שיורידו לה ציון בתעודה ובלבד שלא תחווה את הביזיון הזה בכל מבחן.
אבל המורה לא מסכימה עד חנוכה.
אין לי מושג כמה מבחנים משמעותיים יהיו עד אז, יכול להיות שרק אחד, אבל מה שאני כן יודעת שהתחושה של הבת לא נעימה בכלל.

האם לא לשלוח למבחנים על כל המשתמע וההשלכות כצעד מחאה הוא פתרון הגיוני?
או שאולי לדבר עם אותה מחנכת,
או פשוט להוריד את הראש ולחכות עוד חודשיים?
אשמח לשמוע מה הייתם עושים.
בלתק
מזעזע.
אני כמורה מעלימה עין מהעתקה. (כמובן לא עם כל הכיתה חוגגת) ועוד בכיתה ח'
תלמידה מעתיקה כי: יש לה קושי לימודי-והיא לא רוצה עוד פעם נחשל. או מחוסר ביטחון עצמי שתשובותיה נכונות..
אז למה להתעלל בילדה כזו?.
(לי מורה הורידה ציון בנערותי כי נתתי תשובה לחברה, ולא הסכמתי להתנצל..פשוט לא הבנתי על מה.. )

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
קודם כל לדבר עם המורה, להסביר לה שנגרם כאן הלבנת פנים.
דבר שני לבקש מהמורה להתייעץ עם דמות שאת סומכת עליה בבית הספר,
כך שומעים דעה חינוכית נוספת ועולים פתרונות נוספים.
בד"כ כשמערבים מישהו נוסף הוא יכול לעזור אבל הכל מתוך דיבור בנעימות,
לפעמים אח"כ המורה מתקנת ומפרגנת בדרך כלשהי וגם מקבלת עזרה בהתנהלותה.
לי קרה שילד חזר בוכה שמורה העיר לו שלא בצדק ואמרתי לו שהוא צודק אבל לא נורא,
ואז המורה בעצמו קלט שהוא טעה והתנצל, ואחר כך שאלתי את עצמי אולי כן הייתי צריכה
להסביר, אז בסוף זה הסתדר אבל חשוב מאוד מצד אחד להיות בצד של הילד ומצד שני להסביר לילד
שיש סמכות שגם אם איננה נעימה לנו עלינו לכבד אותה.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ב

בלתק
מזעזע.
תלמידה מעתיקה כי: יש לה קושי לימודי-והיא לא רוצה עוד פעם נחשל. או מחוסר ביטחון עצמי שתשובותיה נכונות..
(לי מורה הורידה ציון בנערותי כי נתתי תשובה לחברה, ולא הסכמתי להתנצל..פשוט לא הבנתי על מה.. )
שמחה לראות שיש מורות שכן מבינות את הסיטואציה!!
יישר כח !!!

אבן קיסר

משתמש פעיל
אני הייתי מציעה לנקוט בדרך האמצע.
לא לרוץ להעניש, ודאי לא בצורה משפילה,
אבל אם זה חוזר על עצמו שוב ושוב והופך לדפוס קבוע
לטובת הילדה לא הייתי מעלימה עין כאילו לא היה,
כי אם יש מצוקה, צריך לטפל בה.
גם מבחינת הילדה, העתקה במבחנים היא פתרון גרוע מהרבה היבטים.
אולי מתאים לקרוא לבת לשיחה בארבע עיניים, לבדוק איתה בצורה מכבדת ועניינית מה גורם לה להעתיק
(מתוך נקודת הנחה שמדובר במעשה לא ישר ולא רצוי)
ואם יש צורך - להגיע יחד לפתרון טוב יותר (הקלות, עזרה לימודית או רגשית וכד').

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
הסיפור הזה גרם לי להרבה מחשבות
נתחיל עם
הסיבה שהיא יושבת בשולחן לבד היא 'למען יראו ויראו' על כך שהעתיקה ב-2 מבחנים ממש בתחילת השנה.
מי יודע אלו מבחנים זה היה
מה היית תגובת התלמידה שקיבלה הערה על כך שהעתיקה
וכמה פעמים במבחן העירו לה על כך שהעתיקה
מסתבר, שהיתה לה האפשרות במבחן השני לקבל 0 ולהמשיך כרגיל, או לקבל את העונש הנוכחי,
מה כוונת הכותבת במילה מסתבר
ועוד שאלות רבות
האם היא תלמידה שמסוגלת לקבל ציון טוב בלי להעתיק?
מי אמר שזה למען יראו וייראו?
ומה הכוונה שלא נעים לה ?
איזה מעמד חברתי יש לה?
והאם זו תחושה שלא נעים לה בכלל
או תחושה של בושה צורבת?
כעת היא מתחרטת ומוכנה אפילו שיורידו לה ציון בתעודה ובלבד שלא תחווה את הביזיון הזה בכל מבחן.
על מה היא מתחרטת?
וישנם עוד שאלות רבות
לכן מרגיש לי
שכל האשכול פה עם איזו בעיה בסיסית
כי כשחסר נתונים
זה מצחיק לבוא בביקורת

נקודה אחרונה למחשבה
כמעט אין עונש שאין בו בושה
לפסול מבחן
זו גם בושה
(יתכן שעכשיו שיה מוכנה שיפסל המבחן כי את הציון היא כבר אמרה לחברות)
והשאלה אם המטרה של המורה היא לבייש
שאז אנחנו בבעיה
או שהמטרה לחנך
ובושות יש בכל עונש

אפרת2

משתמש פעיל
לכל המורות היקרות שנמצאות כאן:
בנערותי [סמינר], היו העתקות חמורות במבחן מסויים. אבל בקטע שקוף. חצי כיתה העתיקה בכיף.
מספר ימים לאחר המבחן, נכנסה המורה ואמרה, שמאחר והיו העתקות רבות, היא נאלצת להתייעץ עם המנהלת והמחנכת, ויחשבו יחד באיזה עונש לנקוט.
ובכן, העונש הנבחר היה, מבחן חוזר לכל הכיתה.
מיד נזעקו כל הצדיקות שלא העתיקו, מדוע הן אשמות????????????????????
בגלל כמה שקרניות הן צריכות להיענש גם???
עשינו הפגנות ליד חדר המנהלת [חוצפניות!], היו סיסמאות, תחנונים, דמעות וכו' וכו'.
הסבירה לנו המחנכת, שיש לנו אחריות בתור קולקטיב. יעני, אחריות ציבורית.
אם יש בנות בכיתה שמאפשרות שתהיינה העתקות - הן צריכות ג"כ לשאת בעונש..........
העצבים של כולנו היו עד למעלה מהראש ועשינו מבחן חוזר.....
מה להגיד? שלא היו העתקות יותר??
היו והיו.
אבל לפחות לא היו השפלות נקודתיות.
לענ''ד אם יש העתקות חוזרות, יש לקרוא לתלמידה ולברר איתה מה נסגר, ולהזהיר קודם וכו'.
אני הייתי מעלימה עין. אולי [גם] בגלל זה אני לא מורה.

נאום אחת שהעתיקה פעם-פעמיים-שלוש במבחנים, ובוררת אורז מצוין.

Savyon

משתמש פעיל
תנסי רגע להיכנס לראש של מורה.
מה היא רוצה מהילדה?
להשפיל אותה?
אולי
לצער אותה? לזלזל בה? לפגוע לעיני כולן?
לא בטוח אא לדעת
לגרום לה לעזוב הכל בעוד X שנים?
כנראה שלא
האם המורה שונאת אותה אולי?
המורה חסרת רגשות? לא אכפתית?
יש מצב...
אז למה היא בחרה להיות מורה? בשביל להרע לילדים קטנים חסרי ישע?

סורי על הבוטות. מנסה להבין מה עובר לכם בראש.
שליטה!!!!
זה מעשה שנעשה מזה שהיא לא מרגישה מספיק בטוחה בעצמה מסכנה, ועוד יותר מסכנות התלמידות שלה

היא רוצה לשלוט ולהרגיש איך הילדה כנועה אליה (לא, לא מחינוך וטובת הילדה, אלא מזה שזה נותן לה תחושת ערך...
היא הרגישה שהאגו שלה נפגע!!)

לא חסרות מורות שמורידות את הרמה שלהן ורבות עם ילדות קטנות כאילו גם הן גם בנות 10-13

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה