עוגות/עוגיות עוגת פודינג נוסטלגית

ישראל44

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
זוכרות העוגה הזו? של ציפורה קרייזמן האגדית? רק שהיא עם יותר מחצי קילו מרגרינה?
אז שיפצתי אותה ושידרגתי אותה עם קצף גבוהה
והנה היא,
2.jpg

כל המתכון והטיפים להמרה נמצאים כאן:
4.jpg

ישראל44

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
עוגת פודינג שכבות | תבנית תנור

• בצק:
  • 3 כוסות קמח
  • 1 שקית א. אפיה
  • 250 גר' מרגרינה (אני החלפתי ב50 גר' מרגרינה ובכוס עם ביצה ושלושת רבעי שמן מעורבב היטב, במקום 200 גר' מרגרינה נוספים)
  • 3 כפות סוכר
  • 6 חלמונים
  • 2 כפות יין או מיץ
  • 2 סוכר וניל
אופן ההכנה:

• מעבדים במיקסר עם וו לישה עד לקבלת בצק, מרפדים תבנית תנור בנייר אפיה, ומשטחים את הבצק לשכבה דקה על הנייר
קרם שוקולד:

• 4 ביצים
  • 3 חלמונים
  • 1 1/4 כוסות סוכר
  • 7 כפות קקאו
  • 3 כפות תמצית וניל
  • 1 כף קפה מומס ברבע כוס מים חמים
  • קורט נדיב של מלח
  • 300 גרם מרגרינה (גם כאן המרתי 200 גר' מרגרינה לביצה ושמן ושמתי רק 100 גר' מרגרינה).

מעבדים במעבד מזון לקרם חלק. (אני הכנתי הכל בקערה של הבצק ללא שטיפה ), שופכים את השוקולד על הבצק ואופים על חום של 180 מעלות 15-20 דק', מוציאים מהתנור ומצננים.

למרנג/פודינג

• 9 חלבונים
  • 2 כוסות סוכר
  • 1.5 חב' פודינג וניל
מקציפים את החלבונים (השתמשתי שוב באותה קערה אבל הפעם שטופה היטב) ומוסיפים בהדרגה את הסוכר עד לקבלת קצף יציב, מוסיפים את הפודינג וממשיכים להקציף עד שהוא נטמע במרנג, מורחים את הפודינג על שכבת השוקולד האפויה, מיישרים היטב, אופים בתנור על 160 מעלות כ30 דקות

מצננים את העוגה וחותכים בעזרת סכין משוננת בתנועת ניסור את שכבת המרנג כדי שלא ישבר

ההמרה של מרגרינה: על כל 200 גר' מרגרינה בכוס ח"פ של שתיה חמה מקששקשים ביצה ומוסיפים שמן עד למעלה, מערבבים היטב ומשתמשים.

חוי ג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נראה מושלם.
איך את מכינה קרם בקערה של המיקסר? עם איזה חלק?

ישראל44

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים
WOW העוגה הנוסטלגית הזו בעברי זו הייתה העוגה של שבת שהייתי עושה בע''פ, עוגה בטעם של פעם....

אני הייתי עושה את זה בלהב של המגימי'ס, איך במיקסר?
גם אני, עד שהחלטתי שאין לי כח ללכלך עוד כלי, ועוד קשה לנקות אותו במיוחד את הכלי של המעבד מזון, אז אני טוחנת בבלנדר מקל

ישראל44

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה