הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם...

טאבו

משתמש סופר מקצוען
רס"ל אחמד אבו לטיף (26), שנפל באסון, כתב על השירות בצבא בפוסט שהפך ויראלי.
אבו לטיף הוא תושב רהט ואב למנסורה, תינוקת בת שנה. כבר שנתיים עוד במחלקת הביטחון של אוניברסיטת בן גוריון:
"ואני גאה להיות בדואי-ישראלי! מבחינתי, האנשים שאני חי איתם ועובד איתם הם אחיי ואחיותיי וכולנו חיים ביחד ומכבדים אחד את השני בארץ שלנו. אני גאה להיות בדואי ששירת בצה״ל כלוחם בגדס״ר הבדואי. זכיתי להגן ולשמור בשירות משמעותי שלא אשכח כל חיי. במהלך השירות גיליתי את העוצמות והיכולות שלי להתמודד עם אתגרים והכרתי את האנשים המדהימים שהפכו לחברים לכל החיים".
"היום עזה היא אחרת לגמרי", סיפר לפני כחודשיים. "יש שם ארגון טרור רצחני שלא מבדיל בין יהודי וערבי. בעדה שלי תרמו רבות למדינה, לחיילים, לקיבוץ בארי ונחל עוז ונוספים. אנחנו אוכלים אצלם והם אצלנו. הוכחנו למדינה מי אנחנו ומה אנחנו שווים. בדואים נהרגו. אנשי קבע וסדיר נתנו הכל למדינה. היום כואב לי על מה שקורה בישראל. אחר ה- 7 באוקטובר בדואים ויהודים ביחד. חשוב להראות שאנחנו חלק מהחברה הישראלית. אני אתן את כל כולי כחלק מהמערכת, למרות שכואב לי על חוק הלאום. יש הרבה בדואים שכואבת להם האפליה בין יהודים לערבים. אבל אנחנו מרגישים חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית".
עוד הוסיף כי "כולנו שותפים לאותו גורל ואנחנו חייבים להיות ביחד ומאוחדים. לצערי יש אנשים שלא מאמינים בשיתוף הפעולה בין המגזרים, מנסים להפחיד, להתגרות ולהרוס את היחסים, להרוס את האמון. אל תאמינו להם ואל תתנו לזה לקרות"

=]

משתמש מקצוען
דובר צה"ל:

כוחות אוגדה 98 השלימו הלילה את כיתור חאן יונס וחיסלו בשיתוף פעולה עם חיל האוויר עשרות רבות של מחבלים ביממה האחרונה

אוגדה 98 מבצעת ביממה האחרונה מתקפה נרחבת בחאן יונס.
צוותי הקרב של חטיבת הצנחנים, חטיבת גבעתי וחטיבה 7 השלימו את כיתור חאן יונס ולוחמי עוצבת הקומנדו העמיקו את ההתקפה ללב המרחב, אשר משמש כמרכז כובד של חטיבת חאן יונס בארגון הטרור חמאס.

ביממה האחרונה חיסלו הכוחות עשרות רבות של מחבלים בקרבות פנים אל פנים, בסיוע תקיפות חיל האוויר ובסגירת מעגלי אש תוך הכוונה מודיעינית.

בהתקלויות שונות חוסלו חוליות מחבלים חמושות בטילי RPG שהיו במרחק עשרות מטרים מהכוחות, מחבלים ששיגרו טילי נ"ט ומחבלים שחוסלו בעודם עוסקים במלכוד צירים ומבנים. עוד נחשפו בפעילות הכוחות, רקטות מוכנות לשיגור, מתחמי לחימה, פירים ואמצעי לחימה רבים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
האזעקות בצפון | חיזבאללה לוקח אחריות על 2 אירועים, האחרון לטענת ארגון הטרור: ״ירינו לעבר בסיס הפיקוח האווירי במירון״

אדיר לחקים, חדשות 14 בצפון

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
דיווחים בסוריה: שיירת משאיות הותקפה לפני זמן קצר במרחב אלבוקמאל, סמוך לגבול סוריה עיראק.

הלל ביטון רוזן, חדשות 14

מנסה להיות אני

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעה חללי צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם

מצורפים שמות החללים:

- רס״ם (מיל׳) איתמר טל (Itamar Tal), בן 32, מקיבוץ מסילות, לוחם בגדוד 6261, חטיבה 261, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

- רס״ם (מיל׳) אדם ביסמוט (Adam Bismut), בן 35, מקרני שומרון, מפקד כיתה בגדוד 6261, חטיבה 261, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

- רס״ם (מיל׳) שי ביטון חיון (Shay Biton Hayun), בן 40, מזכרון יעקב, לוחם בגדוד 8208, חטיבה 261, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

- רס״ם (מיל׳) דניאל קאסאו זגייה (Zegeye Daniel kasau), בן 38, מיקנעם עילית, לוחם בגדוד 8208, חטיבה 261, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

אחג

משתמש מקצוען
האזעקות בצפון | חיזבאללה לוקח אחריות על 2 אירועים, האחרון לטענת ארגון הטרור: ״ירינו לעבר בסיס הפיקוח האווירי במירון״

אדיר לחקים, חדשות 14 בצפון
גיא ורון: 12 שיגורים זוהו לאיזור מירון: 4 מתוכם יורטו, 6 נפלו בשטחים פתוחים. בצה״ל מבהירים: לא הייתה פגיעה ביכולות הבקרה האווירית במירון.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
גיא ורון: 12 שיגורים זוהו לאיזור מירון: 4 מתוכם יורטו, 6 נפלו בשטחים פתוחים. בצה״ל מבהירים: לא הייתה פגיעה ביכולות הבקרה האווירית במירון.
רשת "אל-מיאדין" הלבנונית, המזוהה עם חיזבאללה, דיווחה כי זוהו פגיעות ביחידת הבקרה האווירית (יב"א 506) במירון במטח הרקטות האחרון ששוגר לגליל העליון. לפי דיווחים נוספים בלבנון, התקיפה הייתה ב"ממדים גדולים יותר של טילים" מאשר התקיפה הקודמת בתחילת החודש - ופגעה בבסיס בצורה מדויקת (וויינט).

מנסה להיות אני

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
כל הקברים נתפסו: משרד הביטחון חופר בימים אלה 8 קברים נוספים בבית העלמין בכפר עציון. לפני עשור נפתחה שם החלקה הצבאית עם 15 קברים, כשלפני המלחמה היו קבורים שם שלושה נופלים. היום מובא שם למנוחות החלל העשירי מאז פרצה המלחמה - כך שישארו שני קברים פנויים בחלקה. (גלצ).

אייזנבך

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
. דיווח: צה''ל מונע נסיגת עקורים ממערב חאן יונס לעבר כביש החוף.

הערה שלי: לאחר השלמת הכיתור צה"ל הורה הבוקר לתושבים להתפנות ממערב חאן יונס, יתכן שכחלק משינוי דפוס הפועלה וע"מ למנוע בחירת ראשי חמאס והברחת חטופים, צה"ל יפתח מסדרון בידוק ליוצאים מחאן יונס, ולא יאפשר יציאה בדרך אחר,

אחג

משתמש מקצוען
הסיבה לכך שחיל האוויר לא תקף את אותם בתים מהאוויר, ובמקום זה חיילים נשלחו לפוצץ אותם פיזית: דחפורי ה-D9 ניזוקו במלחמה כתוצאה מהרס הבתים, בעיקר כשפעלו מול רבי-קומות, ולכן צה"ל החליט לעבור למוקשים שהם יותר יעילים אבל גם יותר מסוכנים. מנגד, השמדה מהאוויר היא יקרה מאוד ולוקחת משאבים ממקומות שצריך אותם ואם נפציץ את כל הבתים במרחב מהאוויר עד להשמדה, לא יישארו חימושים לתקוף מחבלים בזמן שהכוחות מתמרנים - ובוודאי שלא לזירה צפונית (יוסי יהושע).

אולי מעניין אותך גם...