הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול אינו מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
חדש!!! הפרק היומי של אשכול העדכונים, באשכול נפרד, הצטרפו אלינו, כל יום פרק, להצלחת כלל ישראל!
  • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי - בנספח בלבד.​
  • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
  • אשכול תפילות - כאן.​
  • הפרק היומי - כאן.​
  • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
  • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
  • הודעות צבע אדום - כאן.​
  • שמות הנרצחים - כאן.​
  • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
  • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
  • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)

הפיתרון
הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים...

ayalyshazuri

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
דיווחים: "תקיפה ישראלית בדרום סוריה"

מקורות מקומיים בסוריה מדווחים כי מטוסים, ככל הנראה ישראלים, תקפו מוצבים בדרום סוריה - באזור המערבי של מחוז דרעא. לא נמסרו פרטים נוספים. (ליאור בן ארי)

ayalyshazuri

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מתאם הפעולות בשטחים בביקורת על האו"ם: תודו בכישלונכם בהעברת סיוע בעזה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף רסאן עליאן פרסם בחשבונו ברשת X בשפה האנגלית תיעוד מהצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום ובו תכולת 400 משאיות סיוע אחרי בידוק ישראלי הממתינות לאיסוף וחלוקה של גורמי הסיוע של האו"ם. "גם הפעם, תכולתן של 400 משאיות ממתינה לאיסוף והפצה מהצד הפלסטיני של מעבר כרם שלום לאחר בידוק ישראלי. לסוכנויות הסיוע הבינלאומיות, אונר"א והאו"ם, אין את היכולות הלוגיסטיות לשם ביצוע עבודתם. על כן, על האו"ם לשאת באחריות - להודות בכישלונותיו, ולבצע את המוטל עליו כנדרש ולהגדיל את יכולותיו הלוגיסטיות", כתב. (עינב חלבי)

אבי2021

משתמש מקצוען
31.3.2024 00:52
דורון קדוש: בהמשך לדיווחים בסוריה על תקיפה ישראלית באזור דרעא - לא הייתה תקיפה כזו. הדי הפיצוצים שנשמעו באזור היו כתוצאה מיירוט הכטב״ם.

31.3.2024 00:52
דובר צה"ל: לפני זמן קצר מטוס קרב יירט מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לשטח ישראל ממרחב סוריה. לא זוהתה חצייה לשטח מדינת ישראל והאירוע הסתיים.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
ההתנגדות האסלאמית בעיראק מודיעה כי מוקדם יותר היום שיגרה כטב"מ מתאבד לעבר מטרה בגולן.
כאמור, על פי דובר צה"ל יורטה מטרה אווירית חשודה שעשתה דרכה לכיוון מדינת ישראל מסוריה.

צ'יק צ'אק

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ההתנגדות האסלאמית בעיראק מודיעה כי מוקדם יותר היום שיגרה כטב"מ מתאבד לעבר מטרה בגולן.
כאמור, על פי דובר צה"ל יורטה מטרה אווירית חשודה שעשתה דרכה לכיוון מדינת ישראל מסוריה.
לפי דיווחים ערבים, הצבא הירדני יירט 2 כטב"מים ששוגרו אל עבר ישראל מעיראק.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
דיווח עזתי כוחות מיוחדים פרצו למבנה באיזור אל בארכה בדיר אל בלח, ע"פ הדיווח הכוחות כורזים ברמקולים לסובבים, ודורשים שלא לצאת מהבתים.נ. חמאל301 העולם הערבי

אבי2021

משתמש מקצוען

קצין הרשות הפלסטינית, המחבל מהפיגוע בבקעה – הסגיר עצמו.​

שלושה ימים אחרי הפיגוע בבקעת הירדן, הסגיר עצמו לידי כוחות צה”ל המחבל אבו רידא אל-סעדי, קצין במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. הוא פנה הבוקר ללוחמים המוצבים באזור, אמר שביצע את הפיגוע והועבר לתחקור בשב”כ.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
אבא של אליקים ליבמן החטוף בעזה, אליהו ליבמן: "כולנו רוצים את השבת החטופים. אלו שמחמירים את המצב, רובם המכריע מכוח קפלן, מתנגדי הרפורמה, מתנגדי הממשלה ומתנגדי הרוח הלאומית, ציונית והיהודית של המדינה. הם מנצלים את משבר החטופים להפלת הממשלה". (מקור ראשון)

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
בפיקוד העורף מעריכים שכ־70% מתושבי עוטף עזה כבר שבו לבתיהם, בעיקר ביישובים שאינם צמודי גדר. מהנתונים עולה כי מתוך כ־76 אלף תושבי העוטף ערב המתקפה, כ־56 אלף חזרו לבתיהם.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
‏חגי לובר, אביו של יונתן לובר הי"ד שנפל בעזה:
אף אחד לא ישרוף את המדינה שלי.
נמאס לנו מהאיומים של קיצוניים. כן, גם אם לקיצוניים האלה יש קרובי משפחה בעזה. אתם לא תשרפו את המדינה.
זה לא בא בחשבון. ואם צריך להאבק בכם , אני אאבק. מליוני אנשים מסתכלים בכם בחוסר אמון, בחוסר הסכמה, בזעזוע, ורק מפני כבודכם, הם שותקים.

אני לא אשתוק. הבן שלי נהרג בעזה. הלך להגן ולשחרר את הילדים שלכם, ונהרג. עזב הכל, השאיר אחריו אישה בהריון וילד בן תשעה חודשים, ונהרג.
הוא לא יחזור יותר. בשום הסכם. ולכן מותר לי להגיד לכם:
אסור לכם לפרק את המדינה.
אסור לכם להשתולל.
אסור לכם לחסום כבישים.
אסור לכם להתעמת עם שוטרים.
אסור לכם לקרוא לסרבנות.
אסור לכם לטלטל ניידות.
אסור לכם לנסות לפרוץ לבית ראש הממשלה.
זה שהילדים שלכם שבויים בעזה,זה כואב, זה מצער, זה חותך את כולנו מבפנים, זה יגרום לי לשלוח שוב את שלושת הבנים שנותרו לי, להלחם, ולהסתכן בשבילם. אבל זה לא נותן לכם שום זכות יתר:
אין לכם זכות ל'הסיר כפפות'.
אין לכם זכות לקלל את נבחרי הציבור אין לכם זכות לצרוח בושה.
אין לכם זכות להפר את הסדר הציבורי.
אין לכם זכות לחסום את נתב"ג.
אין לכם זכות להכריז על שביתה במשק.
אין לכם שום זכות כזו.
תתאפקו. שומעים?ת ת א פ ק ו.
הביעו את דעתכם - אבל אל תצעקו.
אימרו שחייבים הסכם עכשיו- ואל תחסמו.
אימרו שכולם תמורת כולם - ואל תקראו למרד.
אימרו שאסור לכנסת לצאת לפגרה- ואל תאיימו,
אימרו שחייבים להחליף את ביבי- ואל תדליקו מדורות,

הגידו שחייבים בחירות עכשיו - ואל תעזו לעלות על הכנסת.
הגידו שכולם כשלו- ואל תהרהרו אפילו, באפשרות של הפיכה.

הפסיקו לאיים על העם הזה. זוהי דעתכם . שמענו. אל תכפו אותה.

רוצים לשמוע גם את דעתי?
לפי דעתי, יהונתן נהרג בגלל הסכמי אוסלו, שחלק מכם תמכו בהם.
לפי דעתי, יהונתן נהרג בגלל ההתנתקות, שחלק מכם עודדו אותה בשילטי תמיכה בפתחי קיבוצים.
ובכל זאת, אני לא צורח עליכם ברחובות,
אני לא חוסם לכם את הדרך,
אני לא מסרב פקודה,
אני לא מבריח כסף לחו"ל,
אני לא מקלל את נבחרי הציבור שלכם שעדיין תומכים בכל האסונות האלה.

אני שולח ואשלח את בָּנַי להלחם.
אני אתמוך ואציית לכל ממשלה נבחרת, גם אם דעתה שונה מדעתי. אני לא חושב שיש לי זכות להרוס את המדינה האהובה הזו.
כי עכשיו נלחמים, כי עכשיו מחלימים.
כי עכשיו מתחברים.עכשיו זה זמן לפנות יחד כלפי חוץ.
זה הזמן להראות אהבה זה לזה.

ולקפלניסטים, לאחים לנשק, לברקים, לאולמרטים שתמיד רצו להפיל את ביבי, אני אומר, אל תתפסו טרמפ על הכאב של המשפחות.אלאלאל חיזרו בכם.

ודעו משפחות חטופים יקרות,לא שכחנו את קרוביכם, האחים שלנו,לא שכחנו ולא נשכח.
אבל די. הפסיקו למען השם, למען העם, למען הניצחון. ואם לא,אני ואחרים נהיה שם. משפחות שכולות, פצועי צה"ל, ומשפחות חטופים שחושבות אחרת, נעמוד יחד מול האנרכיה, ולא ניתן לכם. פשוט לא.

קורא לאנשים מימין ומשמאל שרוצים להצטרף אלי למלחמה במאבק האלים, קמפיינרים קריאייטיבים, מגייסי תרומות. פנו אלי בפרטי כאן,יחד נקים כוח שיעמוד מול הטירוף הזה.

SHILATI

משתמש מקצוען

המשטרה: בזירה יש 2 פצועים באורח קל - המחבל חוסל

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה נוטרל ע״י כוחות הביטחון בירי ובהמשך נקבע מותו. בנוסף דווח על שני נפגעים שפונו באורח קל למרכז הרפואי סורוקה. כוחות משטרה גדולים בפיקוד מפקד מחוז דרום, ניצב אמיר כהן נמצאים במקום.

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
דיווח עזתי כוחות מיוחדים פרצו למבנה באיזור אל בארכה בדיר אל בלח, ע"פ הדיווח הכוחות כורזים ברמקולים לסובבים, ודורשים שלא לצאת מהבתים.נ. חמאל301 העולם הערבי
הפלסטינים: כוח מיוחד של צה"ל ביצע מעצר בתוך דיר אלבלח ונסוג בחזרה

אירוע מעניין הלילה בדיר אלבלח במרכז הרצועה (אזור בו כוחות צה"ל עדיין לא תימרנו-א"ע).

ערוצים פלסטינים מדווחים כי כוחות מיוחדים ישראלים שנעו צפונה מאזור ח'אן יונס וצומת טחנות הקמח, נכנסו למתחם משפחת אלעצאר באזור אלברכה בדרום דיר אלבלח - ציוו על תושבי המתחם להשאר בבתיהם ו"חטפו" את אסמאא' אלעצאר, אשתו של ערפאת שתאת.

מקורות יודעי דבר ברצועה מעדכנים כי ערפאת שתאת נעצר בידי ישראל עוד בחודש אוקטובר האחרון (מה שאומר שהוא ככל הנראה נעצר בשטח העוטף כי באוקטובר עדיין לא נכנסו קרקעית לרצועה).
מקורות אלה מעריכים כי ייתכן ואשתו נלקחה כדי להפעיל עליו לחץ בחקירה.

גולשים עזתיים הופתעו מהמידע המדויק שהיה בידי הכוחות שאיפשר להם פעולה כזו כירורגית וציינו כי כפי הנראה "יש משת"פים רבים באזור".

(אבו עלי)

יעלזו חסידים

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הפלסטינים: כוח מיוחד של צה"ל ביצע מעצר בתוך דיר אלבלח ונסוג בחזרה

אירוע מעניין הלילה בדיר אלבלח במרכז הרצועה (אזור בו כוחות צה"ל עדיין לא תימרנו-א"ע).

ערוצים פלסטינים מדווחים כי כוחות מיוחדים ישראלים שנעו צפונה מאזור ח'אן יונס וצומת טחנות הקמח, נכנסו למתחם משפחת אלעצאר באזור אלברכה בדרום דיר אלבלח - ציוו על תושבי המתחם להשאר בבתיהם ו"חטפו" את אסמאא' אלעצאר, אשתו של ערפאת שתאת.

מקורות יודעי דבר ברצועה מעדכנים כי ערפאת שתאת נעצר בידי ישראל עוד בחודש אוקטובר האחרון (מה שאומר שהוא ככל הנראה נעצר בשטח העוטף כי באוקטובר עדיין לא נכנסו קרקעית לרצועה).
מקורות אלה מעריכים כי ייתכן ואשתו נלקחה כדי להפעיל עליו לחץ בחקירה.

גולשים עזתיים הופתעו מהמידע המדויק שהיה בידי הכוחות שאיפשר להם פעולה כזו כירורגית וציינו כי כפי הנראה "יש משת"פים רבים באזור".

(אבו עלי)
פעולת צה"ל לפנות בוקר בדיר אלבלח מעוררת הדים בקרב העזתיים ברשתות החברתיות. במיוחד העובדה שהכוחות נכנסו ויצאו בקלות רבה ללא התנגדות של ממש, אפילו שמדובר באזור שלא בוצע בו עד כה תמרון:

"הפכנו להיות הגדה. היהודים נכנסים ויוצאים ע"פ רצונם"

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
וול סטריט ג'ורנל: ישראל וארה"ב הסכימו לאחר 7 באוקטובר על מזכר שמרחיב בצורה משמעותית את שיתוף הפעולה המודיעיני בין שתי המדינות

אולי מעניין אותך גם...