עדכון PR - התרחש לפני כשעה קלה

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
אם זה מעניין מישהו - היה לפני פחות משעה עדכון PR של גוגל.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
אחי, אנחנו בעידן עדכוני הפנדה. עדכון PR? נו שוין.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
סליחה על הבורות, אבל מה זה עדכון PR?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Shlomi;593793:
אם זה מעניין מישהו - היה לפני פחות משעה עדכון PR של גוגל.

מגניב, הבלוג שלי עלה לPR3, וגם פרוג.

נכתב ע"י גינגית;594291:
סליחה על הבורות, אבל מה זה עדכון PR?

בהזדמנות הקודמת שהיה עדכון PR (ופרוג קיבלו PR2), הרחבתי קצת על הנושא.
תוכלי לקרוא את ההסברים הדלים שלי כאן:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=47280
או לחפש קצת יותר בגוגל.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;593822:
אחי, אנחנו בעידן עדכוני הפנדה. עדכון PR? נו שוין.

פנדה זה אלגוריתם שאמור לעזור לגוגל לזהות אתרים בעלי תוכן חסר ערך ולדחוק אותם במורד תוצאות החיפוש.

PR הוא מדד שאמור לשקף את כמות הקישורים הנכנסים שהאתר מקבל ואת איכותם.

למה זה אמור לבוא אחד על חשבון השני?

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;594343:
פנדה זה אלגוריתם שאמור לעזור לגוגל לזהות אתרים בעלי תוכן חסר ערך ולדחוק אותם במורד תוצאות החיפוש.

PR הוא מדד שאמור לשקף את כמות הקישורים הנכנסים שהאתר מקבל ואת איכותם.

למה זה אמור לבוא אחד על חשבון השני?

1+

נכתב ע"י גאולונת;594193:
סתם לידע.. כל כמה זמן בערך הם עושים עדכון PR?
PR נעשה לפי "הקריזות" של גוגל, ולא לפי לוח זמנים..
לפני כמה שנים למשל היה כל 4 / 3 חודשים עדכון, היום העדכון נעשה אחרי כמעט 9 חודשים ללא עדכון.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
מאיפה הבנת שזה בא אחד על חשבון השני?
הנושא הבוער היום בעולם ה SEO הוא בכלל עדכון הפנדה, עדכון PR כמעט ואינו רלוונטי בציון האיכות הכולל של האתר...

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י דינקיס;594886:
מאיפה הבנת שזה בא אחד על חשבון השני?
הנושא הבוער היום בעולם ה SEO הוא בכלל עדכון הפנדה, עדכון PR כמעט ואינו רלוונטי בציון האיכות הכולל של האתר...

אולי תסביר קצת מה זה אומר בשטח עבור מקדמי אתרים?
מה אנחנו צריכים לזכור ולקחת בחשבון בעידן הפנדה?

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;595157:
אולי תסביר קצת מה זה אומר בשטח עבור מקדמי אתרים?
מה אנחנו צריכים לזכור ולקחת בחשבון בעידן הפנדה?
תוכן איכותי, ובעיקר מקורי.

רשמתי בפורום אצלי למה גוגל לא מוריד את הPR - כאן

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Shlomi;595418:
תוכן איכותי, ובעיקר מקורי.

רשמתי בפורום אצלי למה גוגל לא מוריד את הPR - כאן

האמת היא שגם עכשיו אני לא מבין.
אני לא מבין למה PR זה כבר לא משהו שצריך להתייחס אליו.
אני לא מבין איך פנדה משפיע על מי שיש לו אתרים לגיטימיים בעלי תוכן נורמלי ואמיתי.
אני לא מבין מה שכתבת ש"נורא קל לזייף PR"
ואני לא מבין איך לכל הרוחות אתר כמו seofree מקבל PR4

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
נכתב ע"י Shia;595490:
ואני לא מבין איך לכל הרוחות אתר כמו seofree מקבל PR4
עבודה קשה היא כמו ריבית דריבית שמצטברת בבנק. התגמול גדל מהר יותר.

ובכ"מ, לראות אותך מידי פעם מפרגן לא יזיק, ובטח שלך זה רק יועיל.

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י Shlomi;595500:
עבודה קשה היא כמו ריבית דריבית שמצטברת בבנק. התגמול גדל מהר יותר.

ובכ"מ, לראות אותך מידי פעם מפרגן לא יזיק, ובטח שלך זה רק יועיל.

קודם כל, אני מאד מעריך את זה שהקדשת מזמנך על מנת לערוך את ההודעה כדי לתת לי טיפ שימושי כזה. תודה.
דבר שני, אני בהחלט מפרגן לך על ההתקדמות הזו. זה הישג מכובד ללא ספק ואני מודע לכמות העבודה הכרוכה בזה.
בדקתי את הקישורים הנכנסים לאתר שלך ואני מבין שהשקעת מאמץ לא מבוטל בבניית קישורים והגעת לכמות מכובדת של קישורים נכנסים. זה מסביר את הקפיצה הזו.
אני מאחל לך שתמשיך להתקדם ותגיע בעזרת השם רחוק.

ואם בטיפים עסקינן, בתגובה לשאלה שלי יכלת להגיב באופן יותר ענייני. לדוגמה:
"אני משקיע זמן רב בבניית קישורים. אני עושה את זה ע"י פעילות אינטנסיבית הכוללת: כתיבת הודעות ותגובות בפורומים רבים ובבלוגים שונים באינטרנט, רישום באינדקסים ובאתרי החלפת קישורים ובכל מקום אחר שבו אפשר להכניס קישור"

תגובה ברוח זו היתה משאירה את הדיון במסגרת עניינית ומקצועית ותורמת להעשרתו.

בתוך כך, העיסוק בנושא עזר לי לקבל תשובה על שתי שאלות אחרות ששאלתי בהודעה הקודמת: למה PR כבר לא רלבנטי ואיך אפשר לזייף אותו בקלות.
ובכן, אני מבין עכשיו שגם דפים בעלי תוכן דל וחסר ערך יכולים בעיקרון לקבל PR גבוה, אם מישהו מתאמץ מספיק לבנות כמות גדולה של קישורים נכנסים.

אם פנדה אכן מצליח ליצור שינוי מהותי באופן הדירוג של דפים באינטרנט, כך שאלו בעלי התוכן האיכותי מדורגים גבוה יותר, אכן יש כאן שינוי משמעותי של כללי המשחק.
מצד אחד המשמעות של זה היא שהגולשים יתחילו לקבל תוצאות טובות יותר בחיפושים שלהם ומצד שני, מקדמי האתרים יצטרכו לעבוד קשה יותר, מתוך מחשבה על המבקרים באתר ועל מה שמעניין אותם באמת.

בהצלחה לכולנו בהתמודדות מול האתגרים החדשים שגוגל מציבים בפנינו בדרך להצלחה באינטרנט.

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
PR הוא אחד מהפרמטרים אותם גוגל משכלל בתוצאות החיפוש.
בעבר לפרמטר הזה הייתה חשיבות מסויימת בדירוג, וכיום, הפרמטר הזה מקבל חשיבות פחותה, אולי אפילו מזערית בשיכלול הכללי. כך לפחות טוענים מומחי SEO שערכו על זה טסטים.

ואם אתה שואל אותי, אני גם אביא אנקדוטה קטנה, אולי לא מושלמת, אך עדיין מציגה תמונת מצב:
ברשותי שני אתרים בהיקף גולשים כמעט זהה, שניהם בעלי תכנים מקוריים, שניהם מתעדכנים על בסיס יומי / דו יומי, שניהם עם אלפי עמודי תוכן (מקורי!), אחד מהם בעל וותק דומיין של 7 שנים, על כל המשתמע מכך, ודירוג ה PR שלו 2 :( לעומת זאת האתר השני, בעל וותק דומיין של 3 שנים, ובעל PR 4.
עדיין: הראשון, הוותיק, בעל PR 2 מקבל הרבה יותר ריספקט בגוגל וכמובן הרבה יותר כניסות מגוגל, ולעומת זאת השני אינו מקודם כמו שהייתי מצפה מ PR4.

לא עשיתי מחקר ויכול להיות שהנתונים שהבאתי פה אינם מדוייקים כל צרכם, כי עדיין מדובר בשווקים שונים, אך לעניות דעתי זה מראה שוותק הדומיין משפיע הרבה יותר מאשר PR. ואולי לא..

אולי מעניין אותך גם...