תרופה עדכון לנשים בהריון - הדיקלקטין הופך ל-בּוֹנְגֶ'סְטָה BONJESTA. (מידע מחסדי אילה)

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה הכוונה?
רק לעצמאים זה מוגבל?
לכולן,
מתוך האתר של ביטוח לאומי:
אם אושרה לך קצבה לשמירת היריון, תהיי זכאית לתשלום בהתאם לשכר שלך (שלפיו שילמת דמי ביטוח) ועד למקסימום ליום של 304.3 ש"ח (החל ב- 01.01.2022), עבור כל יום של שמירת היריון.

KOSMOS

משתמש פעיל
שאלה על מישור אחר-
מה עושים עם הכלכלי?
מישהו מכיר בתופעה הזאת כנכות זמנית נניח או משהו?
כעצמאית זה קטסטרופה. (הפסד של עשרות אלפים כל הריון:(
פעם קיבלתי מחסדי אילה רשימה של רופאים בכל הארץ שיודעים מה זה היפראמזיס ועוזרים במה שצריך
זה חשוב באמת גם לרפואי וגם לכלכלי

KOSMOS

משתמש פעיל
@אלפי תודות - רק לומר שהדיקלקטין לא מעביר לך את התחושות הבחילות הגועל ההקאות אלא רק נותן את האפשרות לשרוד , להצליח קצת לחייך לילד אולי גם לקלח :)
נראה לי מאוד לא נכון לכתוב כללים
לפעמים הדיקלקטין ממש עושה חיים חדשים
לפעמים לא עוזר בכלל
תעברי על האשכול כל אחת והחוויות שלה תראי שאין כללים

כוס נייר

משתמש מקצוען
לפעמים הדיקלקטין ממש עושה חיים חדשים
לפעמים לא עוזר בכלל
תעברי על האשכול כל אחת והחוויות שלה תראי שאין כללים

הלוואי , מאחלת לכולן לקחת כדור קטן ולהרגיש מעולה
זה תלוי בנקודת פתיחה ואני כתבתי עבור @אלפי תודות - שלא תפתח צפיות מוגזמות ....

אולי באמת היא תוכל לעדכן אותנו מה מצבה , @אלפי תודות איך את ?

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הלוואי , מאחלת לכולן לקחת כדור קטן ולהרגיש מעולה
זה תלוי בנקודת פתיחה ואני כתבתי עבור @אלפי תודות - שלא תפתח צפיות מוגזמות ....

אולי באמת היא תוכל לעדכן אותנו מה מצבה , @אלפי תודות איך את ?
איזה מקסימות שאתן!
ממש מחמם את הלב האכפתיות
(אין לי כוח לצטט את כל מי שהתעניינה, אבל שמתי לב שהיו כמה וכמה - תודה לכן!)

אני כרגע על המינון המקסימלי לפי ההוראות - 4 ביום,
בהתחלה לא ראיתי שיפור, אבל אני מתחילה להרגיש טוב יותר ברוך ה'!!!
זו הקלה עצומה ממש, אני מרגישה עולם אחר
כבר לא להיות זרוקה במיטה כל היום ולהרגיש זקנה אומללה בת מאתיים
יכולה ללכת זקוף, כמו נורמלית (לפני כן הלכתי כפופה :oops:, כי הליכה זקופה גרמה לסחרחורות ולבחילות להתגבר), יכולה קצת לאכול ולשתות, ולא להקיא הכל מיידית
והעיקר - ההרגשה הזוועתית, כבר לא כזו זוועתית!!!
אמנם זה לא שאני ב-100% שלי, אבל אני מרגישה סביר - זו הקלה עצומה.

דיברתי עם אמא שלי בטלפון, ואמרתי לה שאני ממש מרחמת עליה שלא היה דיקלקטין בזמנה, ולא מבינה איך היא הביאה ככה 6 ילדים לעולם (כמו שכתבתי, היא סבלה מהיפראמזיס חמור מאוד)

זהו, נותר לי רק לברר מי הגאון שרקח את תרופת הפלא הזו, ולבדוק האם הוא כבר קיבל נובל,
כי אם לא - אני אכעס...

חחח

משתמש סופר מקצוען
זהו, נותר לי רק לברר מי הגאון שרקח את תרופת הפלא הזו, ולבדוק האם הוא כבר קיבל נובל,
אל תכעסי. הוא גרף וגורף על זה הון תוך עשיקת הנשים האומללות.
בדיוק הסביר לי הרופא נשים שמדובר בכדור לא גאון בכלל שלייצר אותו עולה גרושים ואין שום הצדקה למחירו הגבוה. גם הקופות חולים עושות עלינו קופה במחיר שלוקחים עליו בבית המרקחת.
הוא אמר שתקופה לא יבאו את הדקלקטין לארץ אז סופר פארם יצרו את הכדור בעצמם ואז מחירו היה זול מאד. אבל כל זמן שיש יבוא מקנדה בגלל שזה פטנט רשום אסור לייצר לו תחליף גנרי ומי שמשלם את המחיר היקר הן הנשים שאין להם ברירה אחרת.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

הנובל לדעתי שמור לממציא ערוי הפרינג'קט. ההוא מהדקלקטין יחכה לשנה הבאה.

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנובל לדעתי שמור לממציא ערוי הפרינג'קט. ההוא מהדקלקטין יחכה לשנה הבאה.
מעניין אותי למה את חושבת כך,
קיבלתי כבר כמה וכמה פעמים עירוי ברזל, ולדעתי אין מה להשוות בכלל את ההקלה בהרגשות כשיש חוסר ברזל, לבין בחילות קשות בהריון.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מעניין אותי למה את חושבת כך,
קיבלתי כבר כמה וכמה פעמים עירוי ברזל, ולדעתי אין מה להשוות בכלל את ההקלה בהרגשות כשיש חוסר ברזל, לבין בחילות קשות בהריון.

כי הפרינג'קט הוא לא עוד עירוי ברזל. הוא מעמיד על הרגליים ברגע, בפעם אחת, ברמה שונה לגמרי מהוונופר. וההטבה מחזיקה מעמד לאורך זמן. הוא פותר מהשורש את הבעיה של חוסר ברזל. (חוסר אנחנו מדברים על המוגלובין 7-8, ופריטין קרוב לאפס או אפס, כן?)

לגבי הדקלקטין - הוא אכן ראוי לפרס, כי מקל משמעותית על הבחילות, מאפשר לשרוד ומציל איכות חיים, אבל מבחינתי מדובר רק בפלסטר על הבעיה ולא בריפוי שלה.
בנוסף, אפשר להחליף אותו במרכיביו - B6 וטונייט.

שיקולים אלו מביאים אותי, בשבתי כוועדת פרס נובל לפיזיולוגיה ורפואה, להחלטה להקדים את הפרינג'קט. אבל כמובן שנתחשב גם בדעתן של חברות וועדה נוספות.

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
איזה מקסימות שאתן!
ממש מחמם את הלב האכפתיות
(אין לי כוח לצטט את כל מי שהתעניינה, אבל שמתי לב שהיו כמה וכמה - תודה לכן!)

אני כרגע על המינון המקסימלי לפי ההוראות - 4 ביום,
בהתחלה לא ראיתי שיפור, אבל אני מתחילה להרגיש טוב יותר ברוך ה'!!!
זו הקלה עצומה ממש, אני מרגישה עולם אחר
כבר לא להיות זרוקה במיטה כל היום ולהרגיש זקנה אומללה בת מאתיים
יכולה ללכת זקוף, כמו נורמלית (לפני כן הלכתי כפופה :oops:, כי הליכה זקופה גרמה לסחרחורות ולבחילות להתגבר), יכולה קצת לאכול ולשתות, ולא להקיא הכל מיידית
והעיקר - ההרגשה הזוועתית, כבר לא כזו זוועתית!!!
אמנם זה לא שאני ב-100% שלי, אבל אני מרגישה סביר - זו הקלה עצומה.

דיברתי עם אמא שלי בטלפון, ואמרתי לה שאני ממש מרחמת עליה שלא היה דיקלקטין בזמנה, ולא מבינה איך היא הביאה ככה 6 ילדים לעולם (כמו שכתבתי, היא סבלה מהיפראמזיס חמור מאוד)

כי אם לא - אני אכעס...
איזה יופי לשמוע
מקווה שזה ימשיך להשתפר...
מאז שקראתי מה שכתבת את לא יוצאת לי מהראש...
תרגישי טוב!!

אדריכלות מזווית אחרת

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כי הפרינג'קט הוא לא עוד עירוי ברזל. הוא מעמיד על הרגליים ברגע, בפעם אחת, ברמה שונה לגמרי מהוונופר. וההטבה מחזיקה מעמד לאורך זמן. הוא פותר מהשורש את הבעיה של חוסר ברזל. (חוסר אנחנו מדברים על המוגלובין 7-8, ופריטין קרוב לאפס או אפס, כן?)
ידוע לכן באיזו רמת אנמיה מקבלים את הפרינג'קט?
מה המדיניות בעניין בדגש על קופ"ח מאוחדת, נותנים לכל מי שמבקשת?
אשמח לכל מידע בעניין!!

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

לגבי הדקלקטין - הוא אכן ראוי לפרס, כי מקל משמעותית על הבחילות, מאפשר לשרוד ומציל איכות חיים, אבל מבחינתי מדובר רק בפלסטר על הבעיה ולא בריפוי שלה.
בנוסף, אפשר להחליף אותו במרכיביו - B6 וטונייט.

שיקולים אלו מביאים אותי, בשבתי כוועדת פרס נובל לפיזיולוגיה ורפואה, להחלטה להקדים את הפרינג'קט. אבל כמובן שנתחשב גם בדעתן של חברות וועדה נוספות.
מעניין לקרוא, החכמת אותי.
מכירה לצערי חסרים חריפים בברזל, עוד כבחורה קיבלתי עירויי ברזל כי הכל היה ברצפה - המוגלובין ופריטין, וכאישה נשואה בכלל,
אבל את מחדשת לי שהפרינג'קט פותר את הבעיה מהשורש ובבת אחת.
תמיד קיבלתי וונופר, בפעם הבאה (שכנראה היא כבר עכשיו) את ממליצה להתעקש על פרינג'קט?
ובבת אחת הכוונה שמספיק עירוי אחד וזהו? אין צורך בסדרה?

2gezer

משתמש רשום
כתבת שזו דעתך וטוב שכך.
בשביל האיזון, אני אכתוב שאין שום סיבה לסבול או לחשוב פעמיים כשאפשר להקל על עצמינו את הסבל, לכאורה לא נקבל על כך שכר... וכל דבר שיכול לעזור מבורך!
אבל כמו שכבר כתבו מעלי מי שמסתדרת בלי, סימן שבאמת לא צריכה את זה.... וד"ל .
למה לא נקבל שכר??????
זה לא נקרא יסורים??
(עברתי על האשכול וזה תפס אותי)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תמיד קיבלתי וונופר, בפעם הבאה (שכנראה היא כבר עכשיו) את ממליצה להתעקש על פרינג'קט?
ובבת אחת הכוונה שמספיק עירוי אחד וזהו? אין צורך בסדרה?

כן, עירוי אחד של פרינג'קט שווה לסדרה של וונופר.

ידוע לכן באיזו רמת אנמיה מקבלים את הפרינג'קט?

זה משתנה מקופה לקופה ומרופא לרופא.
יכול להיות שאפשר לקבל החזר מביטוחים פרטיים.

החכמה צודקת

משתמש מקצוען
למה לא נקבל שכר??????
זה לא נקרא יסורים??
(עברתי על האשכול וזה תפס אותי)
על מה נקבל שכר? על זה שיכולנו לחיות יותר טוב, ובחרנו לסבול?
אולי באמת נקבל לא בררתי....
אבל ככה נראה לי בהגיון, שאישה שמעדיפה לסבול (ומה שקורה בד"כ, שהסבל משפיע על דברים אחרים כגון : עצבים על הילדים/ הבעל ,הבית וכו' ואז בטוח שאין שכר ואפילו עונש...)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כנה זה סדרה של ונופר?
אם זה ככה זה פשוט גדול, סתם סבלתי לי מזריקות דו שבועיות מכאיבות...

אמפולה של ונופר מכילה 100 מ"ג ברזל. של פרינג'קט - 500 מ"ג.

עירוי כפול אחד של פרינג'קט (1000 מ"ג), ניתן בפעם אחת ושווה לסדרה של חמישה עירויי ונופר כפולים.

יודעות לכמה זמן עוזר הפרינג'קט?

מההיכרות שלי עם נשים שמקבלות אותו בהריון, מספיקה פעם אחת עד אחרי הלידה.
ואח"כ ממילא לא היה עוד צורך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה