עברית או אנגלית?

פרוסמדיה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כידוע, לגרסת פוטושופ יש גרסא (גנובה או לא)
בעברית.
תלמידות רבות מגיעות אלי, ולא מבינות מדוע אני לא עובדת
ומלמדת על העברית.
מה שידוע לי זה ש:
*חשוב לעבוד על אנגלית כדי להתרגל
להשתמש גם בכל התוכנות המקבילות באנגלית.
* סגירה לדפוס היא באגית בעברית.

זהו, ובד"כ אני מצליחה לשכנע, ולפעמים מפסידה תלמידות.

יש טיעונים נוספים או שזה בכלל מופרך ואין הבדל?

רשות הדיבור...

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני טוענת שזו לא עברית מדוברת, זו "עברית של חרשים" לא מבינים מה זה כל כלי.
כי זה לא תוכנה פשוטה כמו וורד שאת יודעת שעיצוב פסקה אמור לעצב לך את הפסקה. התרגום לעברית נעשה לא לעברית מדוברת.
חוץ מזה שכאשר מורידים תוספת, כגון אשקנים וכדו' הם מותאמים לתוכנה בגרסה האנגלית.
(אפשר גם לספר את הסיפור של תרגום התורה ליונית... שלכל מילה יש מספר פירושים, והפירוש הכי לא ברור ולא מובן כתוב בתוכנת פוטו שופ....)

LF4

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שטויות, אין שום באגים בתוכנה המקורית בעברית, וזה עברית מובנת מאוד (למעט כמה דברים בודדים)
אני אישית אוהבת לעבוד על העברית, אך מלמדת לפי מה שהתלמידות רוצות
כל האקשנים למינהם עובדים כרגיל

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני אומרת להן שאם במקום עבודתן יעבדו על עברית, הן תסתדרנה עם זה שלמדו באנגלית. אך להפק, אם האנגלית תהיה חדשה להן שם, הן תאבדנה ידים ורגלים.

בק.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
טיפקס, נכון מאוד! תלמידות רבות מגיעות לשלב העבודה נבוכות גם ככה, למה לגרום להן לאבד ידים ורגליים? (נתקלתי כבר ב4 תלמידות שבאו לרענן חומר שלמדו שנתיים בעברית!)

שרי

משתמש רשום
מצטרפת לטיפקס. אני גם אומרת להן שכשלמדים בעברית מסתמכים על הבנת המושג או על זכירתו מבחינת המשמעות. ואז במקרה שנתקלים בתוכנה באנגלית מאבדים ידיים ורגליים, כך הן משננות את הפעולה של כל כלי, ותמיד בכל גרסה תוכלנה להסתדר - עד שיותיאו את הגרסה העברית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה