דרוש מידע עבודה עם בחורים נושרים

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
שלום וברכה!
אברך כולל 5 שנים,
בעבר ובהווה עובד מעט עם נוער נושר (בחורים שמתקשים במסגרות ישיבה וכדו' לפני פליטה לרחוב) מרגיש הרבה מאוד סיפוק וגישה ממש חלקה לבחורים, וב"ה רואה תוצאות יפות מאוד.
כעת רוצה לקחת את זה יותר ברצינות, ולעבוד בזה חצי יום, יש למישהו מידע על דרך להתחיל בזה? עד עכשיו זה היה קצת עצמאי וקצת בתקופת הישיבה, הבעיה שלא מבין האם צריך תואר לזה, ואם כן איזה סוג של תואר (אקדמאי וכאלה?) ואיפה?
האם אתם מכירים מישהו שיוכל לנווט לכיוון מסוים שבסופו אפשר לראות תוצאות של עבודה עם משמעות וסיפוק?
תודה רבה לכולם, הנושא מאוד חשוב לי כרגע.
עמותת תלם בירושלים-הוציאו תוכנית להכשרה.
היה לפני כשנה-מחזור ראשון. אינלי מושג מה התקדם עם זה.
(נראה לי עם אופציה להשמה. לא בטוח...)
התוכנית-מקיפה כשנה+, אמור להיות מקביל לתואר.
רק שלא רצו לעשות עם תואר-שלא תהיה התנגדות חרדית..
לפרטים נוספים

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
לפרטים נוספים
אם אני זוכר טוב זה עולה כמו תואר...

פרוסטיץ

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
שלום וברכה!
אברך כולל 5 שנים,
בעבר ובהווה עובד מעט עם נוער נושר (בחורים שמתקשים במסגרות ישיבה וכדו' לפני פליטה לרחוב) מרגיש הרבה מאוד סיפוק וגישה ממש חלקה לבחורים, וב"ה רואה תוצאות יפות מאוד.
כעת רוצה לקחת את זה יותר ברצינות, ולעבוד בזה חצי יום, יש למישהו מידע על דרך להתחיל בזה? עד עכשיו זה היה קצת עצמאי וקצת בתקופת הישיבה, הבעיה שלא מבין האם צריך תואר לזה, ואם כן איזה סוג של תואר (אקדמאי וכאלה?) ואיפה?
האם אתם מכירים מישהו שיוכל לנווט לכיוון מסוים שבסופו אפשר לראות תוצאות של עבודה עם משמעות וסיפוק?
תודה רבה לכולם, הנושא מאוד חשוב לי כרגע.
אני גם ממליץ מאוד ללמוד אצל הרב יחיאל פליסקין
אני מכיר אותו אישית הוא אלוף בתחום ויש לו נסיון עצום עם קבלות בשטח.

גינצלה

משתמש פעיל
רצוי היה להגדיר מטרה במה לעבוד. אפשר לנגן עם נוער נושר אפשר לשוחח שיחות פרטיות. ואפשר להיות לאב.
אם הכיוון הוא לעבוד במקצוע כמטפל ריגשי וכדומה לך על כיוון זה.
ואם זה ללמוד להעצים קבוצות אולי קאונצי'נג יכול ללכת.
חשוב יהיה למקד במה העבודה. ויש גם קורסים קצרצרים לחונכות. ואולי עו"ס יכול להיות רעיון.

israel0548455

משתמש רשום
רצוי היה להגדיר מטרה במה לעבוד. אפשר לנגן עם נוער נושר אפשר לשוחח שיחות פרטיות. ואפשר להיות לאב.
אם הכיוון הוא לעבוד במקצוע כמטפל ריגשי וכדומה לך על כיוון זה.
ואם זה ללמוד להעצים קבוצות אולי קאונצי'נג יכול ללכת.
חשוב יהיה למקד במה העבודה. ויש גם קורסים קצרצרים לחונכות. ואולי עו"ס יכול להיות רעיון.
יותר בכיוון של שיחות פרטיות עם חבר טוב שמנסה ויש לו יכולת לעזור, הכרתי הרבה מאוד חבר'ה כאלה בעבר רק שרובם לא פעילים היום וחלקם אומרים לי שהדור השתנה והם לא כ"כ מתמצאים בתחום

גינצלה

משתמש פעיל
המלצתי, פשוט להתמקצע באחת השיטות הטיפוליות הנפוצות וזה מקנה ידע רב ומקצועיות בעטלם הנפש.
ובכניסה לשוק מגדירים קהל יעד אליהם פונים.

israel0548455

משתמש רשום
לפרטים נוספים
נשמע מעניין, אבל משום מה נשמע שרוב הנוער הנושר נמצא בירושלים כל המכונים שם ;) (או רוב העונים פה...) אני מחפש יותר במרכז וכמו שכבר הבהירו לי פה - לכאו' אין עניין בתואר וכדו'. נטו ללמוד את החומר שלא ע"מ לקבל תעודה, אז נשמע לי קצת כבד העמותה הזו אבל תודה.

מאחורי הקלעים

משתמש צעיר
זהו, שאני מעוניין באמת לחפש קורס בנושא הזה אבל אולי זה רק בראש שלי - המושג "אחיה" מגדיר לי כאב ראש וכמו שציינתם וראיתי באתר שלהם 3 שנים לימוד וכאבי ראש ואולי גם זה יוציא אותי מהכולל לגמרי - זו לא היתה הכוונה שלי בחיפוש עבודה הזה, בסה"כ לעזור למשפחות ובחורים שעוברים סבל ומחכים לעזרה, ומסלול כזה - ממש הוריד לי את הכוחות, בנתיים שמחתי לשמוע מכולכם פה שזה לא נצרך אלא אפשר לקחת קורס בנושא ובד בבד להיכנס לישיבה, בעז"ה מקווה מאוד שאתם צודקים ואתחיל לחפש אחרי משהו מתאים ולראות שזה לא כ"כ נצרך השנים של התואר וכו'
שוב תודה לכולם, אני דיי חדש פה ושמחתי לראות איך אנשים נרתמים לעזרה בנושא שלא קשור אליהם.
מי שיש לו מידע נוסף או סותר וכו' אשמח לשמוע עוד.
המושג "אחיה" זה לא כזה כאב ראש ולא אמור להוציא אותך מהכולל
(במיוחד שבדכ כולם שם אברכי כולל) מדובר על פעם/פעמיים בשבוע בשעות הערב המון קורסים גם עם מטפלים ואנשי חינוך גדולים (-כל שלוחה לפי עניינה) שנותנים הרבה!
בהצלחה.

דני 918

משתמש רשום
אבל משום מה נשמע שרוב הנוער הנושר נמצא בירושלים כל המכונים שם ;)
חחחחח
לא חסר עבודה במרכז לצערינו,
אם אתה רוצה שיחות פרטיות זה רק בתוך מוסד מסודר (בין ישיבה לנושרים ובין מוסדות רשמיים),
אין לך מה לחפש בעמותות כמו לב לאחים וכו'

israel0548455

משתמש רשום
נטפרי אומרים שייקח להם קצת זמן לפתוח את זה, בשתי מילים אתה יכול להסביר לי מה זה או מה השם שלהם?

תמר פולק.

משתמש צעיר
לך ללמוד עבודה סוציאלית בדחיפות!!
כמה חוסר ידע יש בתחום של נוער נושר...
כמה שהתקדמנו.. עדיין הציבור רחוק שנות אור ממצב אידיאלי!!!

דני 918

משתמש רשום
בעו''ס זה לעבוד לפי הקטע של מה טוב לילד בכל מצב, השאלה אם פותח האשכול רוצה לעזור לילד מבחינת סוציולוגיה גם עם זה נוגד ערכים תורניים? או שרק רוצה לקרב נוער נושר לאביו שבשמים ואז זה לא בהכרח קשור ללימוד עו''ס.

גינצלה

משתמש פעיל
תמיד אפשרי לסנן דברים הנוגדים לרוח תורתנו הקדושה.
ומה שלא נוגד הכרח ללמוד. בתורה יש גם בריאות הגוף וגם בריאות הנפש.
לא תיתכן סתירה בדבר המנגד רוח התורה.

israel0548455

משתמש רשום
לך ללמוד עבודה סוציאלית בדחיפות!!
כמה חוסר ידע יש בתחום של נוער נושר...
כמה שהתקדמנו.. עדיין הציבור רחוק שנות אור ממצב אידיאלי!!!
ממש לא היתה הכוונה שלי, ואני ממש לא מתחבר לנושא הזה, זה נטו לעזור לבחורים שאני ממש מכיר את הרגשות וההתלבטויות שלהם ואת מה שמחפשים לשמוע, לא לרפאות נפשות לזה אני ממש חושב שחובה תואר וכל זה, אלא נטו לקרב חבר'ה בצורה חברית ונחמדה ע"פ כל כללי ההלכה ובלי להפוך את זה לרשמי מידי (לענ"ד אם זה נהיה רשמי עם "חבר" שמסתכל בשעון ואומר היה נחמד אבל צריך לסיים או יושב במשרד על כסא מפואר ומילוי דוחות הבחור מרגיש הרבה יותר קושי מאשר עזרה)

תמר פולק.

משתמש צעיר
ממש לא היתה הכוונה שלי, ואני ממש לא מתחבר לנושא הזה, זה נטו לעזור לבחורים שאני ממש מכיר את הרגשות וההתלבטויות שלהם ואת מה שמחפשים לשמוע, לא לרפאות נפשות לזה אני ממש חושב שחובה תואר וכל זה, אלא נטו לקרב חבר'ה בצורה חברית ונחמדה ע"פ כל כללי ההלכה ובלי להפוך את זה לרשמי מידי (לענ"ד אם זה נהיה רשמי עם "חבר" שמסתכל בשעון ואומר היה נחמד אבל צריך לסיים או יושב במשרד על כסא מפואר ומילוי דוחות הבחור מרגיש הרבה יותר קושי מאשר

תמר פולק.

משתמש צעיר
קודם כל הרצון הטוב מבורך!
שנית מומלץ כן ללכת וללמוד כי בהמון מקרים ישנה מורכבות אצל הנוער הנושר ויש לכך אלף ואחת סיבות...
רק לסבר את האוזן למשל מתמודדי נפש אתה יודע כמה באחוזים יש בישיבות מתמודדי נפש עם בעיות כאלה ואחרות...
ומה יגידו ההורים או המשגיח אההה יש לו בעיה ביידישקייט...לכן אני אומרת התחום רחב ומדובר בדיני נפשות לכן מומלץ מאד ללמוד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה