סרטים להמחשת רעיונות מהתורה

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רותי12;975676:
מדברים על ילד בן 3-5 , מה לו ולגמרא??
אני סה"כ רוצה להמחיש לו מזה דם בכל מצרים? מזה צפרדעים בכל מקום ? ס - טו
לא מעבר. נא לא להגזים!
זה לא קשור לגמרא. ילדים גדולים שלומדים גמרא- הסרט לא מעניין אותם. אני מדברת על קטנטנים!

"ילדים גדולים שלומדים גמרא- הסרט לא מעניין אותם".
את רצינית?
את באמת חושבת שלימוד גמרא מפחית את ההתעניינות בסרטים?
אני לא נכנסת לשאלה אם להראות לשם המחשה זה טוב או לא, כל אחד שיפעל לפי ראות עיניו אבל אין טעם 'לטמון את הראש בחול': סרטים זה דבר הרבה יותר קליל ו"מרשים" מלימוד גמרא מייגע ומאמץ.
זו הסיבה שהילד שלי, בן השש, לא רואה סרטים אני רוצה שהוא יבין שסרט זה תמיד מוקצה בתקווה שזה יעזור לו כשיגדל.
(אגב, לדעתי יש הבדל עצום בין בנים ובנות בקטע הזה. הבת שלי כן רואה סרטים חרדיים אצל סבתא...)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל ברג;975685:
אבל אין טעם 'לטמון את הראש בחול': סרטים זה דבר הרבה יותר קליל ו"מרשים" מלימוד גמרא מייגע ומאמץ.
ממש לא קשור, אפילו לא עובר ליד, כמו שכתבתי לעיל.
בדורות הקודמים אף אחד לא ראה סרטים, היו שחשקו בתורה, והיו כאלה שלא.

יעל ברג

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;975693:
ממש לא קשור, אפילו לא עובר ליד, כמו שכתבתי לעיל.
בדורות הקודמים אף אחד לא ראה סרטים, היו שחשקו בתורה, והיו כאלה שלא.

מה הקשר דורות עברו?
מי דיבר על דורות קודמים? אני מדברת רק על דורנו אנו.
כתבת ע"כ שילד שרואה הרבה טלוויזיה יכול להצליח בפיזיקה אבל:
א-פיזיקה וגמרא זה ממש לא דומה מבחינת סוג הראש שצריך לאחוז.
ב- מבחן בפיזיקה נגמר מתי-שהוא ואילו הגמרא אי"ה מלווה את היהודי כל חייו.
ג- לא חייבים לאהוב פיזיקה בשביל להצליח בה אבל לא כך בגמרא. והסרטים מטמטמים את הלב ומרחיקים אותו מהגמרא.
ד- אם עשרות חוקרי מוח (לא דתיים ובכלל לא יהודים) אומרים שחסרונות הטלוויזיה מרובים מיתרונותיה- חזקה עליהם שהם צודקים.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סליחה על ההתערבות לדיון (לא בענין חינוך ילדים) אפילו אנו עצמינו המבוגרים יותר, סרט כזה הרי מלא בעיוות ועקימות ולא מומלץ בכלל לענין "המחשה" הן לילדים והן למבוגרים..... הרי כך תרצי להראות לבנך את משה רבינו? או עמ"י בצורתו שמה????
אין פה שום ענין להמחשה לילד יהודי.

ראש בריא

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רמה פלוס;975651:
ברמת העיקרון,
אם כי לא הייתי הולך כזה רחוק.

רחוק???
זה הכי קרוב שיכול להיות!
הוא רואה שחקנים, אקשן, צעקות,מסוקים ושאר מרעין בישין, ואתה חושב שיעניין אותו אח"כ ללמוד מסכת סוכה?!
תמהני!

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יעל ברג;975706:
מה הקשר דורות עברו?
מי דיבר על דורות קודמים? אני מדברת רק על דורנו אנו.
כתבת ע"כ שילד שרואה הרבה טלוויזיה יכול להצליח בפיזיקה אבל:
א-פיזיקה וגמרא זה ממש לא דומה מבחינת סוג הראש שצריך לאחוז.
ב- מבחן בפיזיקה נגמר מתי-שהוא ואילו הגמרא אי"ה מלווה את היהודי כל חייו.
ג- לא חייבים לאהוב פיזיקה בשביל להצליח בה אבל לא כך בגמרא. והסרטים מטמטמים את הלב ומרחיקים אותו מהגמרא.
ד- אם עשרות חוקרי מוח (לא דתיים ובכלל לא יהודים) אומרים שחסרונות הטלוויזיה מרובים מיתרונותיה- חזקה עליהם שהם צודקים.
"אין חדש תחת השמש" תזכירי לי מי אמר?
א - מתי פעם אחרונה למדת גמרא שאת יודעת איזה ראש צריך לזה, מניסיוני דווקא יש דמיון מאוד גדול.
ב- נתתי את המבחן בתור דוגמא, ברור שהתכוונתי לפיזיקאי שכל היום עובד בזה ומפתח רעיונות בתחומים שונים.
ג- חייבים לאהוב פיזיקה בשביל להצליח, לא פחות מאשר גמרא.
ד- ברור שנזקי הטלוויזיה גדולים, אך הקשר בין זה לגמרא מקרי בהחלט, אני מכיר בחורי ישיבה רבים שבעוונותיהם צופים בסרטים, ובבית המדרש מפגינים כישורים מדהימים ויכולות גבוהות, כנ"ל לגבי בעלי תשובה שבילו את ילדותם מול הטלויזיה וזה לא מנע מהם את יכולת העיון בגמרא.
נכתב ע"י ראש בריא;975731:
רחוק???
זה הכי קרוב שיכול להיות!
הוא רואה שחקנים, אקשן, צעקות,מסוקים ושאר מרעין בישין, ואתה חושב שיעניין אותו אח"כ ללמוד מסכת סוכה?!
תמהני!
"שחקנים", "אקשן", "צעקות", "מסוקים", "שאר מרעין בישין"
אולי זה נכון תיאורטית, אבל המציאות שאני מכיר, שונה בתכלית.
לימוד גמרא תלוי ביכולות ובמנת משכל ובריכוז, ילד שלא יכול להתעניין בלימוד גמרא בגלל שחקנים ואקשן, שלא יראה סרטים.

אני לא בא להכשיר או להלל את הסרטים, וגם לילדים שלי אני לא מראה ולא אראה להם בעתיד בעז"ה, אך הסיבות שונות לגמרי, והם קשורות יותר לעצם חווית הצפיה, ופחות להשלכותיה.

אז מה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קקטוס;975771:
אני לא בא להכשיר או להלל את הסרטים, וגם לילדים שלי אני לא מראה ולא אראה להם בעתיד בעז"ה, אך הסיבות שונות לגמרי, והם קשורות יותר לעצם חווית הצפיה, ופחות להשלכותיה.
מחקרים מוכיחים בלי סוף, שהצפייה הממושכת גורמת להפרעה קשה בקשב ובריכוז, לטווח ארוך. זו עובדה.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אז מה;975774:
מחקרים מוכיחים בלי סוף, שהצפייה הממושכת גורמת להפרעה קשה בקשב ובריכוז, לטווח ארוך. זו עובדה.
[FONT=Arial, sans-serif]קשה לי לומר שבלי סוף[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]...
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]המקור היחיד שמצאתי לכך נמצא בציטוט מהמאמר הבא[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]
"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]מספר מומחים מתחום בריאות הנפש בארה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ב העלו לאחרונה במאמר את חששותיהם כי העליה בהתמכרות לטכנולוגיה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]שנובעת אולי מהפופולריות של פלאפונים מתוחכמים ורשתות חברתיות באינטרנט[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]עלולה להוביל לא רק לפגיעה ביחסים בין[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]-[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]אישיים[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]אל גם לעליה במקרים של הפרעות קשב וריכוז[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]."
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]בדרך כלל הפרעת קשב וריכוז היא בעלת מאפיין גנטי[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]והיא הפרעה מולדת שגם אני סובל ממנה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]יתר על כך בציטוט מהמאמר הבא של ד[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ר דותן קידר[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]רופא במרכז לקשב והפרעות קשב וריכוז[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]במרכז לבריאות הנפש גהה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ושלומית רוזן[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]עובדת סוציאלית ומתאמת המחקר במרכז לקשב והפרעות קשב וריכוז במרכז לבריאות הנפש[/FONT][FONT=Arial, sans-serif] ניתן לראות שהקשר המחקרי האין סופי הנ[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ל[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]מוטל בספק גדול[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]:[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]בניגוד לעבר[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]הביולוגיה המולקולרית מאפשרת כיום להצביע על מספר גנים שנמצאים קשורים בהפרעה בקשב ובריכוז[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]החוקרים כבר מצאו קשר מובהק[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]מבחינה סטטיסטית[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]בין הימצאות של מספר גנים ובין קיומה של הפרעה בקשב[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]האם הכל מצוי בגנים[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]?[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]על־אף שההסבר הגנטי להיווצרות הפרעה בקשב ובריכוז הופך יותר ויותר משמעותי ומוּכח[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]גם מרכיבים סביבה משפיעים על התפתחותה של הפרעה בקשב ובריכוז[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]בין המרכיבים הללו[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]שהוכחו מחקרית[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ניתן למצוא[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]:[/FONT]
• [FONT=Arial, sans-serif]חשיפה של העובר לאלכוהול[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
• [FONT=Arial, sans-serif]עישון של האם במהלך ההיריון[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
• [FONT=Arial, sans-serif]סיבוכים בהיריון ובלידה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]על אף האמונות העממיות[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]אף מחקר לא מצא שתזונה וצפייה בטלוויזיה גורמות להפרעת קשב[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
[FONT=Times New Roman, serif]
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]כמו בכל ההפרעות הפסיכיאטריות[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]לא סביר שיום אחד נמצא את [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]"[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]הגורם היחיד[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]" [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]להיווצרותה של ההפרעה בקשב ובריכוז – בין אם הוא גנטי או סביבתי[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]העדויות המחקריות המצטברות מראות שהסיבה להתעוררותה של ההפרעה בקשב היא [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]([/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ברמה גבוהה של ודאות[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]) [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]שילוב בין נטייה־מוּלדת [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]([/FONT][FONT=Arial, sans-serif]גנים שאיתם נולדנו[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]) [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]לבין גורמים סביבתיים [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]([/FONT][FONT=Arial, sans-serif]הסביבה שבה גדלנו[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]). [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]שילוב מסוים של גורמים משני התחומים האלה מעלה את הסיכוי של ילד או ילדה לפתח הפרעת קשב[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ההבדל המשמעותי כיום[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]לעומת שנים עברו[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]הוא שאם החיים שלך נראים ככה [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]- [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]יש מה לעשות[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]!”[/FONT]
-----------------------------------------

[FONT=Arial, sans-serif]מה כן נכון[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]?
[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]שהמחקרים פשוט משקפים דפוסי שימוש של אנשים בעלי [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]ADHD [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]שנוטים לצפות יותר בטלוויזיה בשל הפרעת הקשב[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]וההפרעה לא נגרמת בשל כך אלא מאופיינת בכך[/FONT][FONT=Times New Roman, serif].[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]במחקר בטיוואן גילו שבקרב סטודנטים שמכורים לאינטרנט ולאייפון[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], 32% [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]סובלים מהפרעת קשב[/FONT][FONT=Times New Roman, serif], [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]בקרב סטודנטים שממעטים להשתמש באינטרנט רק [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]8% [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]סובלים ממנה[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]. "
[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]חשבתם על זה שאולי למי שיש לו [/FONT][FONT=Times New Roman, serif]ADHD - [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]מלכתחילה הרבה יותר קל לו ונוח להיות מחובר לאינטרנט ואייפון מאשר למשהו אחר[/FONT][FONT=Times New Roman, serif]?
[/FONT]כלומר שלא האינטרנט גורם ל ADHD, אלא שבעלי ADHD נמשכים לאינטרנט ולאייפון ולסרטים כאל אמצעי שנוח עבורם לשימוש[FONT=Times New Roman, serif]...
זה כמו לומר שדיאט קולה גורם להשמנה - כל השמנים שותים אותו.

[/FONT]

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סתם נקודה למחשבה:
בקהילתנו אין מחשב!!! ומי שיש זה רק עם אישור מרב וכדו'.....
היה שלג בירושלים זוכרים???
שלחו דרכי מייל לשכנה שלי עם תמונות של הנכדים שלה בשלג....
רציתי שהילדים שלי יראו מה זה שלג.... בחיים לא ראו מה זה אז אמרתי נראה להם את התמונות....
בשבת חבר של בעלי שאל את הבן שלי נו היית בשלג? הבן שלי אומר לו: לא, אבל ראיתי במחשב.....
אתם מבינים איך זה נראה..... בטח הוא חושב שמי יודע היכן הוא ראה את זה..... וזו הסיבה שגם לא הראתי לו מפרוג, אלא רק מהמייל ואמרתי לו אלו התמונות של הנכדים של... הם שלחו כדי שהיא תראה......

המסקנות:
צריך להזהר אפילו שבטוחים(!) שאין אופציה אחרת עם הילד אמר שהוא ראה במחשב בטח באינטרנט... איזה עוד אופציה יש???
ודבר שני כשמראי משהו לילד צריך לקחת בחשבון שמי יודע איך הוא יספר את זה.....

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י sara100;975795:
סתם נקודה למחשבה:
בקהילתנו אין מחשב!!! ומי שיש זה רק עם אישור מרב וכדו'.....
היה שלג בירושלים זוכרים???
שלחו דרכי מייל לשכנה שלי עם תמונות של הנכדים שלה בשלג....
רציתי שהילדים שלי יראו מה זה שלג.... בחיים לא ראו מה זה אז אמרתי נראה להם את התמונות....
בשבת חבר של בעלי שאל את הבן שלי נו היית בשלג? הבן שלי אומר לו: לא, אבל ראיתי במחשב.....
אתם מבינים איך זה נראה..... בטח הוא חושב שמי יודע היכן הוא ראה את זה..... וזו הסיבה שגם לא הראתי לו מפרוג, אלא רק מהמייל ואמרתי לו אלו התמונות של הנכדים של... הם שלחו כדי שהיא תראה......

המסקנות:
צריך להזהר אפילו שבטוחים(!) שאין אופציה אחרת עם הילד אמר שהוא ראה במחשב בטח באינטרנט... איזה עוד אופציה יש???
ודבר שני כשמראי משהו לילד צריך לקחת בחשבון שמי יודע איך הוא יספר את זה.....
הבה נפתח אשכול בנושא "מה יאמרו"

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הילדים שלי ראו אצל סבתא במחשב את הסרטים של הידברות לילדים.
רק פעם ב... כשהגיעו לסבתא. (הם בכלל לא יודעים שאפשר לגשת לזה גם מהמחשב הביתי)
בסך הכל הם ראו אולי 5 או 6 סרטים בתוך 3 חודשים, והבן שלי בן 6 פשוט התחיל לדבר על זה ורק על זה כל היום!
עד שהחלטנו שדי. אין סרטים, גם לא אצל סבתא.

רותי12, תחשבי שוב. זה נראה תמים, אבל זה לא.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עונה:

1) תודה רבה על כל התגובות, למרות שלא לשם כך פתחתי את האשכול ואף אחד חוץ מאחד ענה למה שביקשתי, אבל לא משנה , אני אוהבת דיונים מסוג זה . זה מחדד גם אצלי דברים וזה טוב.
2) רוב הנשים הביעו פה דעות קיצוניות. נכון שמחשב כשלעצמו אינו חיובי . אני לא צריכה שתאמרו לי את זה. ברוך ה' אני לא מכירה הרבה בתים שבבית יש 2 מחשבים לצורך עבודה , שנשארים פתוחים (אמנם חסומים. פתוחים=התכוונתי דלוקים) כל היום, ויש בנים בבית (גם גדולים) ואף אחד לא מתקרב לחדר של המחשב כי יודעים שאבא ואמא לא מרשים (!)
אני שמחה וגאה בחינוך הזה שנתתי לילדי . ושמחה שה' עזר וזה הצליח. מה שאין כן בהרבה בתים!
(ומי שתרצה טיפים איך מגיעים לזה אוכל לתרום מיניסיוני ....)
3) כאן מגיע אבל :
לפעמים צריך לצורך מסוים לשנות משהו ביחס לילד מסוים. הרי נאמר "חנוך לנער ע"פ דרכו" ואני מדברת על ילד קטן שלא יודע להדליק מחשב (אמנם גם הגדולים אצלי לא יודעים לעשות זאת ב"ה)
ילד בן 5 שאני נמצאת לידו ורוצה רק עכשיו אחרי שלמד בחיידר על מכת דם להראות לו מזה דם בכל מצרים. תגידו מותר לי?
(ואל תגידו - שיקול שלך...לא זה מה שאני שואלת) אני שואלת האם באמת אתם חושבים שלהראות לילד איך מצרים מתמלאה דם זה מזיק??!
סליחה אבל פה הקיצוניות לא במקום.
אני גם קיצונית ביחס למחשב ואפילו נגן איני קונה לילדי וגם לא גמבוי , וגם אני מסכימה שכל זה מזיק.
אבל אני רוצה להמחיש לילד הקטן שלי איך הים נפתח, אתם יודעים איך הוא התלהב לראות את הים נפתח, ואיך זה נתן לו ?
סה"כ המחשה . ופה זה מצוין.
ואל תגלשו לגמרא וכו. הוא בן 5 ואני מראה לו משהו נקודתי שמאד יכול להיות שבשנה הבאה לא אצטרך להראות לו את זה.
אז מה ? לא נסחפתם?
עניתם נכון. אבל לא לשאלה שלי הספציפית.
(לא דיברתי על ילדים בני 9-14 שגם להם להראות איך הים נפתח חד פעמי- נו נו..)
4)לגבי קקטוס - אני מבינה שאתה גבר . לפעמים אנחנו כנשים מאד קיצוניות ומחמירות בנושאים רוחניים פשוט מחוסר ידע שלנו, הרבה פעמים כשאני מדברת עם בעלי או אחים שלי אני שומעת שהם למדו אחרת בישיבה , ואני מהסמינר חשבתי שהעניין יותר קיצוני.
ולעצם העניין גם אני חושבת (מניסיוני) שילדים חזקים בגמרא אלו מראש ילדים עם יכולות ריכוז גבוה ושכל חריף. תכלס גמרא זה כן קשור לפיסיקה ולמתמטיקה. ומי שחזק בגמרא חזק גם במקצועות אלו.
אבל ברור ,קקטוס, שראית סרטים פוגמת בחשק וברצון אפילו של המוכשרים שלומדים ומצליחים בגמרא.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מי;975856:
הילדים שלי ראו אצל סבתא במחשב את הסרטים של הידברות לילדים.
רק פעם ב... כשהגיעו לסבתא. (הם בכלל לא יודעים שאפשר לגשת לזה גם מהמחשב הביתי)
בסך הכל הם ראו אולי 5 או 6 סרטים בתוך 3 חודשים, והבן שלי בן 6 פשוט התחיל לדבר על זה ורק על זה כל היום!
עד שהחלטנו שדי. אין סרטים, גם לא אצל סבתא.

רותי12, תחשבי שוב. זה נראה תמים, אבל זה לא.

5-6 סרטים בתוך 3 חודשים זה באמת המון! לדעתי. אני מדברת על סרט קטן אחד או שניים על שנה שלמה ,משהו חד פעמי !!!

רמה פלוס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אין שום עניין לעורר את הוויכוח הזה עוד פעם,
אבל שוב ושוב-אנשי החינוך המקצועיים טוענים:
א-י-ן---ח-ד---פ-ע-מ-י---ב-מ-ח-ש-ב!!!!!!!

אבל חבל על הוויכוח, כבר מיצינו אותו מכל צדדיו..

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רותי, בסרט שדיברת עליו (לא ראיתי) ממחישים את מכת דם בכל ארץ מצרים, אבל מטבע הדברים יש שם המחשה של עוד הרבה מאוד נתונים. האם הם תואמים לאמת? (צורת התנהגות, דיבור, לבוש ועוד ועוד) האם הם יוצרים רגשות נכונים? חוויה בונה?

לצערי, הייתי ב"מעלית הזמן". זהו חיזיון אור קולי על ירושלים. חוץ מהעובדה שיש שם הרבה כפירה ונצרות יש שם המחשה של ההסטוריה, כפי תפיסת היוצרים. ברוך ה', אני ראיתי את זה אחרי שעמדתי על דעתי והדבר לא השפיע על התפיסה הראשונית שלי (למשל, מראה הנביא ואופן דיבורו), אבל דיברתי עם מישהי שראתה את זה בתור ילדה - והדברים השפיעו עליה בצורה גרועה. היא לא הייתה מודעת להשפעה עד שהסבתי את תשומת ליבה לכך.

לילדים - הסרטים האלו בעייתיים הרבה יותר מאשר למבוגרים. ילד קטן למה הוא דומה וכו'.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י GRN;976095:
רותי, בסרט שדיברת עליו (לא ראיתי) ממחישים את מכת דם בכל ארץ מצרים, אבל מטבע הדברים יש שם המחשה של עוד הרבה מאוד נתונים. האם הם תואמים לאמת? (צורת התנהגות, דיבור, לבוש ועוד ועוד) האם הם יוצרים רגשות נכונים? חוויה בונה?

לצערי, הייתי ב"מעלית הזמן". זהו חיזיון אור קולי על ירושלים. חוץ מהעובדה שיש שם הרבה כפירה ונצרות יש שם המחשה של ההסטוריה, כפי תפיסת היוצרים. ברוך ה', אני ראיתי את זה אחרי שעמדתי על דעתי והדבר לא השפיע על התפיסה הראשונית שלי (למשל, מראה הנביא ואופן דיבורו), אבל דיברתי עם מישהי שראתה את זה בתור ילדה - והדברים השפיעו עליה בצורה גרועה. היא לא הייתה מודעת להשפעה עד שהסבתי את תשומת ליבה לכך.

לילדים - הסרטים האלו בעייתיים הרבה יותר מאשר למבוגרים. ילד קטן למה הוא דומה וכו'.
אני לא מבינה על מה אתם מדברים. סרט שעלה כאן לא ראיתי דברים בעייתים. אולי לא התעמקתי יתר על מידה, אבל אם אני לא שמתי לב ק"ו שלא הוא ישים לב.
לא מספיקים לראות שם יותר מידי דברים. רואים היטב כמה מכות וקריעת ים סוף.. וכל השאר אני לא מבינה על מה אתם מדברים
ואני גם לא צריכה שיאמרו לי שהסרטים הללו בעייתיים.כי אני כבר יודעת את זה בעצמי. אבל ספציפית על הקטע הקטן הזה של הסרט חשבתי שדוקא זה הוסיף לילד שלי.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מה שלא יהיה, רק בטעם טוב. בצורה הכי ברורה שיש ולא מתבלבטת.
ורק בכדי שלא יחשבו עמוק בלב: מתי כבר יגיע היום שלי יהיה אחד כזה?
הנראה לענ"ד כתבתי.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ראש בריא;976315:
שהילדים שלי יחשבו שכך היה נראה משה רבנו??? :eek:

לא ראיתי את משה רבינו בסרט סורי

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
רותי 12,
המטרה שלך טובה, ואין בה פגם. סה"כ המחשה.
הבעיה היא האמצעי למטרה זו. כלי המחשב.
עיקר ההתנגדות היא לצפיה למחשב, ולא דווקא להמחשה הויזואלית.

יתכן שאם תנטרלי את הכלי הטמא, ותעבירי את ההמחשה באופן אחר (מקרן, שיקופיות וכו'), זה יהיה צעד נכון וחיובי.

זו הצעה, לא הכרעה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה