עזרה סקר חדש בנושא מקצועות בסמינרים!!!!

מצב
הנושא נעול.

הדס99

משתמש מקצוען
בא לי להניח כאן :
עזבו את נושא המתאים /לא מתאים לגיל לימודים טיפוליים
מה יעשו עשרות בוגרות במקצועות הטיפול בכל שנתון ?
איפה הן יעבדו?

כנ"ל לגבי עוד המון מקצועות הומניים

לדעתי הפתרון החלקי הוא בלפתוח מכללות / בתי ספר מפוקחים במגוון תחומי לימוד
( ליצור שת"פ עם מקומות קיימים) שבנות תוכלנה לשלב עם לימודקודש של י"ג י"ד

לא כל אחת תרוץ לשם , אבל מי שתצטרף לא תעשה את זה בהיחבא
גם כיום יש שיתופי פעולה בתחומים שונים מידיעה,
אבל לימודי תואר אין שת"פ בכוונה תחילה - בהוראת הרבנים היות ושללו אפשרות של הכשרה אקדמאית

ככר השוק

משתמש מקצוען
בא לי להניח כאן :
עזבו את נושא המתאים /לא מתאים לגיל לימודים טיפוליים
מה יעשו עשרות בוגרות במקצועות הטיפול בכל שנתון ?
איפה הן יעבדו?

כנ"ל לגבי עוד המון מקצועות הומניים

לדעתי הפתרון החלקי הוא בלפתוח מכללות / בתי ספר מפוקחים במגוון תחומי לימוד
( ליצור שת"פ עם מקומות קיימים) שבנות תוכלנה לשלב עם לימודקודש של י"ג י"ד

לא כל אחת תרוץ לשם , אבל מי שתצטרף לא תעשה את זה בהיחבא
היו נסיונות כאלה עם מקומות לימוד לא אקדמיים
אבל הנסיונות נגדעו עוד לפני שקמו כי הסמינרים לא אהבו את זה שמקימים להם תחרות, ופעלו בדרכי נועם שהמסגרות האלה לא יקומו.
מה שהם כן רוצים זה שהשכר לימוד יעבור דרכם, יהיו חייבים ללמוד ולשלם כמו על מסלול, ואז אפשר שאת החלק המקצועי יעבירו נציגי ההכשרה. זה מבטל את הגמישות בבחירת מקצוע ומנפח את העלויות כך שכבר אין הבדל בין ללמוד בסמינר או במקום אחר.

קודם כל-בן אדם.

משתמש פעיל
אני עוד לא מצאתי את הסמינר הזה שנותן את כל המסלולים הנ"ל פלוס קודש ברמה גבוהה וחברה איכותית
וכמובן שירצה לקבל בנות מכל הארץ
אם יש לך אדקבה תציעי?
(מקווה שיהיה לו מקום לכל הבנות ההומניות מכל הארץ)
ידוע לי שבסניף בירושלים היה מסלול קונדיטוריה ברמה גבוהה. (נכון ללפני שנתיים, צריך לברר מה עם זה כיום...)
הוא מוכן לקבל בנות מכל הארץ. (כמובן-רק מי שברוח הסמינר, וכו'), בתנאי שלומדים בפנימייה של הסמינר.
הבנות שם שמורות מאוד! וברמה גבוהה.

אלה האפשרויות כיום ללימודי מקצוע במקביל למסגרת חינוכית.
מי שחשוב לה תדמית של סמינר מוביל, עדיף לה להשאר שנתיים בסמינר, ללמוד מקצוע עליו היא מתפשרת ולעשות שינויים אח"כ כי אין אפשרות אחרת.
(ואם כבר תדמית, אז פחות משמעותי באיזה סמינר ויותר חשוב שתהיה הנדסאית ולא שום דבר אחר גם אם זה לא מתאים לה, מבחינת השווי של הבחורה בשוק.)
זה הבעיה.
מברור עמוק שעשית לא מצאתי שום מסגרת של קודש טובה לבנות ישראליות.
מה שצריך לעשות זה לפתוח שנה קודש ברמה רוחנית כמו 'חדוות' אבל ישראלי כמו 'שיוותי'
זה מה שהבנות מחפשות מקום שיתן להם מענה של קודש כדי שיוכלו ללכת ללמוד קורסים
בסיעור מוחות, בית המורה, התשלמויות בחדש. במעלות. בסניף. נוות וכו'

חילזון קטן

משתמש פעיל
אני גם מכירה סמינר כזה.
הבנות ה''נחשבות'' לא הולכות למסלולים האלו.
לצערי, זה נחשב בושות....
כנראה הרמה מאוד נמוכה
שרק בנות מסוימות שהן ספק חינוך מיחד בעצמן נרשמות למסלול הזה...
אצלנו בסמינר מסלול חינוך מיוחד עשו תרגלים על הבנות עצמן.
פשוט בושות, הן ישבו שיעורים שלמים עם משימות של גואש ופלסטלינה ברמה של גיל 3
ויום אחד אפילו הביאו להן מן הגה כזה מפלסטיק ועשו אן אן אן פיפ פיפ....
בטח במקצועות ה,טיפוליים היסוד במקרה הטוב יהיה תרגולים של ממ ממ צצצ צצצצ

גל מגולגל

משתמש רשום
אני עוד לא מצאתי את הסמינר הזה שנותן את כל המסלולים הנ"ל פלוס קודש ברמה גבוהה וחברה איכותית
וכמובן שירצה לקבל בנות מכל הארץ
אם יש לך אדקבה תציעי?
(מקווה שיהיה לו מקום לכל הבנות ההומניות מכל הארץ)
ברגע שהסמינר הזה יקבל את כולם, לכאורה - החברה כבר לא תהיה איכותית. לא?

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כנראה הרמה מאוד נמוכה
לסמינרים אין עניין לשפר את המקצועות האלה כי הם לא מכניסים מספיק תקציב וד"ל.
וללמוד להכין טוסט אפשר גם בבית:)

גל מגולגל

משתמש רשום
כנראה הרמה מאוד נמוכה
באמת עצוב שחינוך מיוחד שצריך בשבילו המון כישורים, לאבחן, לטפל בדרך הנכונה ועוד ועוד, הפך להיות מקצוע סוג ב', ויש סמינרים שסגרו את המסלול הזה. מי יהיו המורות המקדמות של הדור הבא?

חילזון קטן

משתמש פעיל
באמת עצוב שחינוך מיוחד שצריך בשבילו המון כישורים, לאבחן, לטפל בדרך הנכונה ועוד ועוד, הפך להיות מקצוע סוג ב', ויש סמינרים שסגרו את המסלול הזה. מי יהיו המורות המקדמות של הדור הבא?
בוגרות חינוך מיוחד בעצמן... מניסיון.;):rolleyes::cry:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אבל לימודי תואר אין שת"פ בכוונה תחילה - בהוראת הרבנים היות ושללו אפשרות של הכשרה אקדמאית
ולמה קורסים של מכון לב כן מותר ללמד? הם עברו הגעלת כלים? הם אותם קורסים אחד לאחד.
פשוט מאד, כי כשמלמדים רק קורסים ולא סמסטר שלם אפשר לגבות מהקהל השבוי עמלת תיווך בזמן שבשלוחות של מכון לב שכר הלימוד מפוקח ומסובסד

#שירי

משתמש פעיל
כנראה הרמה מאוד נמוכה
בוגרות חינוך מיוחד בעצמן... מניסיון.;):rolleyes::cry:
התגובות הכי מקוממות שראיתי בפורום הזה עד היום.
אני לא באה מהתחום של חינוך מיוחד, ממש רחוק ממנו, אבל אני מכירה היטב את הבנות בשנה שלי שלמדו את זה ומכירה מצוין את המורות.
המסלול אמנם הולך וקטן בגלל המעבר להייטק אבל רמת הבנות - להיפך! אני מוחה על הזלזול בבנות מוכשרות, חלקן למדו 5 יחידות מתמטיקה לדוגמא, שהלכו למסלול הזה כי הן רואות בזה שליחות! יכול להיות שזו נשמעת מילה קצת צורמת ברוח התגובות כאן, אבל כן, עדיין קיימים אנשים כאלה.

והמורות? - רק עכשיו עולים לי 3 שמות של מורות, לכולן יש תארים ואגב לי אישית, ואני מודעת לכך שזו דעה לא פופולארית, צורמת ההסכמה הגורפת למכללות ותארים, רואה חברות שהלכו לשם, שומעת את כל הרבנים יוצאים נגד... המכללות צהן מקום גרוע מאד בעיני, וחבל... (אבל יש לנו אישור מרב!!...)

אמנם זה מסלול לא נחשב אבל לקרוא בגלל זה לבנות שלו חינוך מיוחד? - היסחפות שדורשת התנצלות.

באמת יש חוסר במסלולים מתאימים, וברור שמעורבים שם המון שיקולים למיניהם.
רק יכולה להביא עדות אישית, על קרוב משפחה שעוסק בתחום פחות מוכר, שלא נלמד בהרבה מקומות בארץ.
הרבנים * מנהלי הסמינר בו למדתי ישבו איתו 5 פגישות כל אחת למשך יותר משעה כדי לבדוק התכנות להכניס את המקצוע הזה, הם דיברו על זה בשעות הזויות, עם בירוקרטיה מטורפת. זה לא יצא לפועל בסוף אבל התרשמתי לרגע מרמת ההשקעה שהמנהלים נתנים בשביל המסלולים האלה.

muski

משתמש חדש
בתור מורה לחינוך מיוחד אני אמורה לעשות לעצמי אינטייק ואבחון?

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני לא באה מהתחום של חינוך מיוחד, ממש רחוק ממנו, אבל אני מכירה היטב את הבנות בשנה שלי שלמדו את זה ומכירה מצוין את המורות.
המסלול אמנם הולך וקטן בגלל המעבר להייטק אבל רמת הבנות - להיפך! אני מוחה על הזלזול בבנות מוכשרות, חלקן למדו 5 יחידות מתמטיקה לדוגמא, שהלכו למסלול הזה כי הן רואות בזה שליחות! יכול להיות שזו נשמעת מילה קצת צורמת ברוח התגובות כאן, אבל כן, עדיין קיימים אנשים כאלה.

והמורות? - רק עכשיו עולים לי 3 שמות של מורות, לכולן יש תארים ואגב לי אישית, ואני מודעת לכך שזו דעה לא פופולארית, צורמת ההסכמה הגורפת למכללות ותארים, רואה חברות שהלכו לשם, שומעת את כל הרבנים יוצאים נגד... המכללות צהן מקום גרוע מאד בעיני, וחבל... (אבל יש לנו אישור מרב!!...)

אמנם זה מסלול לא נחשב אבל לקרוא בגלל זה לבנות שלו חינוך מיוחד? - היסחפות שדורשת התנצלות.

רק יכולה להביא עדות אישית, על קרוב משפחה שעוסק בתחום פחות מוכר, שלא נלמד בהרבה מקומות בארץ.
הרבנים * מנהלי הסמינר בו למדתי ישבו איתו 5 פגישות כל אחת למשך יותר משעה כדי לבדוק התכנות להכניס את המקצוע הזה, הם דיברו על זה בשעות הזויות, עם בירוקרטיה מטורפת. זה לא יצא לפועל בסוף אבל התרשמתי לרגע מרמת ההשקעה שהמנהלים נתנים בשביל המסלולים האלה.
כל מילה!!
הבת שלי הייתה מאה בכל המקצועות
תעודה חלקה הקבצות גבוהות ראש טוב ויכולת ריכוז גבוהה
יכלה ללכת למסלולים הרבה יותר נחשקים
אבל היא אוהבת ילדים בנשמתה
ויש לה רגישות גבוהה ואהבה לכל אחד ואחד
עם סבלנות של ברזל דווקא לילדים
ואחרי הרב התלבטויות וכמה וכמה אבחונים
(ששלחו אותה פה אחד להיות קלינאית או מרב"ע שאין בסמינר רק במכללה...)
היא לקחה את מה שליבה חפץ - מסלול חינוך מיוחד
רוב הבנות שלמדו איתה חנ"מ היו בנות מצוינות שהרצון להיטיב היה בנשמתן
וכמה שזה לא פופולרי
היא נהנת כיום בעבודתה מאד מאד ורואה ברכה בעמלה
נכון, לצערנו זה מקצוע פחות מתגמל ופחות ופחות פופולרי
אבל מי אמר שאשה צריכה גם לקחת ע"ע את הקללה וגם להרגיש רע ובלתי ממוצה?
אנחנו הרי עושים רק השתדלות
והקב"ה מביא לנו את השפע הנצרך
וב"ה שמכירים בזה ורואים את חסדיו הרבים

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
כנראה הרמה מאוד נמוכה
שטויות!!
סתם לקשקש בלי שום ידע אמיתי!!

בדיוק!
גם אני לא בתחום של חינוך מיוחד, אבל ראיתי בדיוק מי הלכו לשם!!!!

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איך תשלחנה ילדים שלכם לטיפול אצל בחורה שלמדה טיפול בסמינר?
הרי את רוב המקרים הקשים (שהם אלו הזקוקים לטיפול) יצנזרו ובצדק מתוכנית הלימודים.
בחורה בת 18 לא בנויה עדיין ללמוד טיפול.

המסלול כיום הוא מצוין.
לומדים חינוך מיוחד שנתיים... ואחרי חתונה או בגיל 23 ומעלה..
ע להדרך יש תעסוקה בשפע.
נכון יקר וכו'... אבל לא על חשבון הנפש.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

תהילתית

משתמש מקצוען
הוראה להתעמלות אין בכל סמינר(יש בחלקם).
הוראה לשחייה ממש היה מעניין אותי ללמוד...אבל בטוח לא יוכל לצאת לפועל בסמינרים כיום.
לגבי יעוץ- אולי יעוץ תזונתי(סוג של דיאטנית)?
מה עם ריפוי בעיסוק?
מזכירות רפואית?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה