דרוש מידע סמינר שמוציא תואר בתכנות

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ואת יודעת אם יש משמעות לממוצע ציונים? או שמבחינת מקומות העבודה הם לא מסתכלים על זה בכלל?
בעבודה ראשונה בבוודאי.
יש מקומות שלא יסתכלו על הקוח מתחת לרף ציונים מסוים. אבל בהמשך כשיש נסיון מעשי לא יהיה לזה משקל.
לא ראיתי אף פעם שמישהו צירף גיליון ציונים..
דווקא בהרבה מקומות ראיתי שכן מבקשים (לג'וניורים).

פירקוד!!

משתמש פעיל
זה לא נכון להגיד שבהמשך לא צריך את התואר.. בחברה שלי (חברת הייטק מאד גדולה..) היה עכשיו גל פיטורים, וממה שאני שומעת מכל המפוטרים. הראיונות מאד מתבססים על ידע מהתואר למרות שחלקם אנשים שמתראייינים לתפקידי ראש צוות.. לדעת שפות זה נחמד אבל זה לגמרי לא מה שמצפים ממך בראיונות.. אלא הרבה ידע באלגוריתם וכו.. בזמני בסמינר (לפני 5 שנים...) לא למדו כלום!! הבנתי שהיום עם כל התוכניות של קמא טק המצב יותר טוב ועדיין אין תחליף לתואר.. אני רואה את זה בתור אחת שאין לה וזה חסר...

סיפורים

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הפקות ואירועים
זה לא נכון להגיד שבהמשך לא צריך את התואר.. בחברה שלי (חברת הייטק מאד גדולה..) היה עכשיו גל פיטורים, וממה שאני שומעת מכל המפוטרים. הראיונות מאד מתבססים על ידע מהתואר למרות שחלקם אנשים שמתראייינים לתפקידי ראש צוות.. לדעת שפות זה נחמד אבל זה לגמרי לא מה שמצפים ממך בראיונות.. אלא הרבה ידע באלגוריתם וכו.. בזמני בסמינר (לפני 5 שנים...) לא למדו כלום!! הבנתי שהיום עם כל התוכניות של קמא טק המצב יותר טוב ועדיין אין תחליף לתואר.. אני רואה את זה בתור אחת שאין לה וזה חסר...
כל מידע ממה שדורשים ממך בראיונות, בטח ראיונות של אחרי כמה וכמה שנות עבודה הוא או ידע שעבדת בו, או ידע שיצא לך לקורא אותו או התעניינת בו לאחרונה.
גם בלי תואר אפשר להיות מחוברת לבלוגים רלוונטים ולניוזלטורים ולפורמים.
לא רק בתואר יודעים ללמד מבני נתונים אלגוריתם וסיבוכיות.
אני היחידה במחלקה אצלנו בלי תואר - אבל עם המון סקרנות לידע וחיפוש. לא רואה הבדל. בוגרי תואר אבודים לא פחות מבוגרי תעודה... וכולם - הם הם כל הזמן במצב למידה - יודעים. ואם לא - לא.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא מוכיח שצריך תואר,
אני למשל עשיתי רק את קורס אלגוריתמיקה של האונבירסיטה הפתוחה.
יש גם קורס מצוין בקמפוס IL

Tzzpora

משתמש פעיל
בבית ברכה זה בדיוק הפוך,
ההשמה שלהם היא הצלחה מסחררת.
בבית ברכה אין השמה בכלל.
רק כמה סדנאות לינקדין בזום....
זה אכן מקום מעולה מבחינה רוחנית להוציא תואר במדמ"ח, אבל ההשמה זה לא הקטע החזק שלהם.
אני שמעתי אישית מבת ששייכת לבית ברכה מהתיכון (שייכת לקהילה שלהם)נועברה לסמינר אחר בגלל מרצות לא חרדיות, ואולי חילוניות. היא דיברה על ראיית חשבון, לא יודעת לגבי תכנות.
ברור שהמרצות חילוניות, מה היא חשבה מראש?
המרצות בבית ברכה הן מרצות של האו"פ.
מה שכן, אין מרצים גברים.

תסתכלי על בית ברכה,
במסלול של שנה שעברה חוץ מאחת כולן עובדות כשהשכר הכי נמוך הוא 18, והממוצע 22.
בבית ברכה כל מי שעובדת, מצאה עבודה בכוחות עצמה, בזכות הרמה הגבוהה שנרכשה במהלך התואר, ובלי פרוטקציות, הסכמים וקומבינות.
מדובר בתואר של האו"פ. בית ברכה זה מרכז הלימוד, לא משהו שמציינים בקו"ח.
אני עכשיו גומרת שם תואר, וחברות שלי שמצאו עבודה, עשו זאת ללא שום סיוע מבית ברכה.
בזמן הזה, חברות שלי שנשארו בסמינר כבר עם שנה וחצי ניסיון....
אז לא בטוח מה עדיף על מה, תואר או שנה וחצי נסיון.

לגבי HTML לא הבנתי מה הפליאה.
אין שום אוניברסיטה שמלמדת את זה. הגיוני שמי שגומרת תואר לא יודעת HTML.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בבית ברכה אין השמה בכלל.
רק כמה סדנאות לינקדין בזום....
זה אכן מקום מעולה מבחינה רוחנית להוציא תואר במדמ"ח, אבל ההשמה זה לא הקטע החזק שלהם.

ברור שהמרצות חילוניות, מה היא חשבה מראש?
המרצות בבית ברכה הן מרצות של האו"פ.
מה שכן, אין מרצים גברים.

בבית ברכה כל מי שעובדת, מצאה עבודה בכוחות עצמה, בזכות הרמה הגבוהה שנרכשה במהלך התואר, ובלי פרוטקציות, הסכמים וקומבינות.
מדובר בתואר של האו"פ. בית ברכה זה מרכז הלימוד, לא משהו שמציינים בקו"ח.
אני עכשיו גומרת שם תואר, וחברות שלי שמצאו עבודה, עשו זאת ללא שום סיוע מבית ברכה.
בזמן הזה, חברות שלי שנשארו בסמינר כבר עם שנה וחצי ניסיון....
אז לא בטוח מה עדיף על מה, תואר או שנה וחצי נסיון.
יש בבית ברכה עובדת שאחראית על ההשמה ועובדת על זה ממש קשה,
אני יודעת על שיתופי פעולה שהיא עשתה לדוגמא עם מטא, שהביא להרבה השמות שם,
השמות באפל ובאמזון שנעשו דרכה באופן ישיר,
תוכנית מנטורינג בשיתוף מייקרוסופט,
ועוד...
תוצאות טובות לא באות ברגל...
זה דבר מאוד בסיסי, ואגב גם רוב בוגרי התארים ידעו....
אם את צריכה עובדת לפרויקט בריאקט למשל,
לפי מה שאת אומרת למה שתקחי מישהי שסימה תואר?
למה לא מישהי שסימה מה"ט ויודעת להרים פרויקט מאפס?

Tzzpora

משתמש פעיל
יש בבית ברכה עובדת שאחראית על ההשמה ועובדת על זה ממש קשה,
אני יודעת על שיתופי פעולה שהיא עשתה לדוגמא עם מטא, שהביא להרבה השמות שם,
השמות באפל ובאמזון שנעשו דרכה באופן ישיר,
תוכנית מנטורינג בשיתוף מייקרוסופט,
ועוד...
תוצאות טובות לא באות ברגל...
מעניין מאד.
אני לומדת בבית ברכה, אז אני קצת יודעת מה הולך שם.
סיורים בחברות הייטק שאין להם תקנים פתוחים לג'וניורים, לא נחשבים השמה, אני מניחה.
בתואר בעיקר מפתחים חשיבה אלגוריתמית ואנליטית.
את מעט השפות שכן לומדים, לומדים לעומק עם הבנה מה קורה מאחורי הקלעים ומבינים היטב את עקרונות השפה.
אבל בפרוש לא לומדים הרבה שפות או טכנולוגיות.
בעיניי זה חסרון.

באופן עקרוני, תואר ראשון במדמ"ח אמור להכשיר את הסטודנטים למחקרים ולהכין אותם לתואר שני.
באופן מעשי, רוב הבוגרים יוצאים מיד אחרי התואר הראשון לעבוד בתעשייה.

בהערכה גסה, אפשר לומר שבאוניברסיטאות התואר מורכב מ-40% קורסים מתמטיים (זהים לחלוטין לאלו שנלמדים בתואר ראשון במתמטיקה), 30% קורסים תיאורטיים במדעי המחשב, ו30% קורסים פרקטיים במדעי המחשב.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כי תואר זה אינדקציה די טובה ליכולת למידה טובה,
ואת היכולת של ההיא עם פרויקטון הסיום שלה, היא תשיג מהר מאוד.

בלאו הכי שניהן בחודשים הראשונים של העבודה יותר ילמדו מיביאו תוצרים...

נב. HTML זה דוגמא לחוסר ידע ? חצי שעה למידה ויודעים את זה.

Tzzpora

משתמש פעיל

מסכימה בהחלט עם כל מילה.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
בדיוק. אפילו לא יבזבזו על זה זמן בתואר.
אבל בהחלט זה אומר הרבה אם סטודנט סיים תואר ולא טרח ללמוד את זה לבד...
זה יכול להיות חיסרון לאלו שאוהבים שמביאים להם את הכפית עד הפה ומכרה זהב לאלו שפשוט אוהבים ויודעים ללמוד לבד.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מעניין מאד.
אני לומדת בבית ברכה, אז אני קצת יודעת מה הולך שם.
סיורים בחברות הייטק שאין להם תקנים פתוחים לג'וניורים, לא נחשבים השמה, אני מניחה.
כנראה שהמצב משפיע גם עליהם....
בתואר בעיקר מפתחים חשיבה אלגוריתמית ואנליטית.
את מעט השפות שכן לומדים, לומדים לעומק עם הבנה מה קורה מאחורי הקלעים ומבינים היטב את עקרונות השפה.
אבל בפרוש לא לומדים הרבה שפות או טכנולוגיות.
בעיניי זה חסרון.

באופן עקרוני, תואר ראשון במדמ"ח אמור להכשיר את הסטודנטים למחקרים ולהכין אותם לתואר שני.
באופן מעשי, רוב הבוגרים יוצאים מיד אחרי התואר הראשון לעבוד בתעשייה.

בהערכה גסה, אפשר לומר שבאוניברסיטאות התואר מורכב מ-40% קורסים מתמטיים (זהים לחלוטין לאלו שנלמדים בתואר ראשון במתמטיקה), 30% קורסים תיאורטיים במדעי המחשב, ו30% קורסים פרקטיים במדעי המחשב.

ברור,

ממה שאני מכירה כיום סטודנטים אחרי תואר עושים בוטקמפ קצר,
ככה שרובם ידעו לענות על כזאת תשובה.
אבל לא הייתי מגייסת מישהו שלא יודע מה זה HTML...
גם אם יש לו ממוצע של 95 ....

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל לא הייתי מגייסת מישהו שלא יודע מה זה HTML...
גם אם יש לו ממוצע של 95 ....
יש לא לדעת מה זה HTML ויש ללמוד HTML
בכל מקרה
זה תלוי לאיזו עבודה
בוגרות תארים שמתמיינות לבקאנד לא נתקלות בקושי הזה

פירקוד!!

משתמש פעיל
אתן טוענות שאפשר להשלים את הידע הנצרך מהתואר לבד, אבל בתור אחת שהתקבלה מיד אחרי הסמינר לעבודה של 9 שעות ביום + ילדים קטנים ואין לי את הזמן ללמוד מעבר.. ואני מרגישה שחסר לי הרבה ידע בסיסי למרות התפקיד הבכיר שיש לי בעבודה ואולי זה קשור גם לזה שאני מפתחת beckend, אני מאמינה שבפול סטאק זה פחות קריטי.. אני חושבת שהיה עדיף לי ללמוד הכל בצורה מסודרת ולצאת לשוק ברמה גבוהה ולא כל הזמןלדאוג להשלים את הידע החסר.. וחוץ מזה פגשתי הרבה ג'וניורים בעבודה ואין מה להשוות בוגרי תואר לאחרים מבחינת הרמה, ההשתלבות המהירה וכו..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתן טוענות שאפשר להשלים את הידע הנצרך מהתואר לבד, אבל בתור אחת שהתקבלה מיד אחרי הסמינר לעבודה של 9 שעות ביום + ילדים קטנים ואין לי את הזמן ללמוד מעבר.. ואני מרגישה שחסר לי הרבה ידע בסיסי למרות התפקיד הבכיר שיש לי בעבודה ואולי זה קשור גם לזה שאני מפתחת beckend, אני מאמינה שבפול סטאק זה פחות קריטי.. אני חושבת שהיה עדיף לי ללמוד הכל בצורה מסודרת ולצאת לשוק ברמה גבוהה ולא כל הזמןלדאוג להשלים את הידע החסר.. וחוץ מזה פגשתי הרבה ג'וניורים בעבודה ואין מה להשוות בוגרי תואר לאחרים מבחינת הרמה, ההשתלבות המהירה וכו..
אם אין לך את הזמן ללמוד מעבר, אז זמן לעשות תואר יהיה לך?
מניסיון שלי, צריך לפנות זמן של כמה שעות בשבוע וללכת על זה בכל הכוח.
אצלי זה למשל שישי או מוצש.
אני פגשתי גם הרבה סוגי מפתחים, ויש הכל מכל הסוגים,
יש בוגרי תואר שהתקשו, ויש בוגרי מה"ט ולהפך..

רביעיה

משתמש מקצוען
לא קראיתי את כל האשכול,
אבל דבר אחד חשוב לי לומר לגבי ההשמה,
בבקשההה אל תיהיו מפונקות!!!!!!!!!!!
סיימת לימודים? הכל טרי בראש? קיבלו אותך?? תעופי על זה!
משם כבר תתקדמי הלאה.. (אחרי שאת כבר בפנים עם שנה לפחות ניסיון - את תתקדמי מהר מאוד! מנסיון..)
כל החברות שלי שהתפנקו ולא רצו מטריקס כי מתחילים משכר מינימום,
וחיפשו רק מקום שיתן להם על ההתחלה 15K..
לא נעים להגיד - מוכרות היום בבזאר שטראוס..
לא שאני מזלזלת חלילה, אבל זאת לא היתה המטרה שלהם כשהם כל כך נלחמו על המקצוע הזה, ועבדו קשה מאוד על הציונים.,
ככל שאת מחכה יותר - את פחות רלוונטית..
תתחילי בשכר מינימום - ותוך 4 שנים המשכורת תוכפל כבר פי 4,5,6..
בהצלחה לכולכן!!!
לא באופן גורף,
אם זאת עבודה שלא נותנת נסיון רלוונטי , זה יכול להשפיע אח"כ על ההמשך.
פיתוח בכלים פנימיים, בדיקות ידניות . טכנולוגיות מאוד ישנות.
קשה אח"כ לעבור מזה לשפות מתקדמות.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
את יודעת כמה טכנולוגיות נולדו בשוק אחרי שסיימתי ללמוד?? (למדתי מהט+ השלמה התואר..)
אני לא יודעת כמה שנים את בשוק,
מי שמכוון לא להשקיע בלימודים , והולך להייטק מתפתח (אני לא מדברת על כאלו שהלכו לעבוד במוסדיים בקובול..)
חייב להבין שהוא חייב מידי פעם לעשות השלמה לימודית - השלמה עצמאית...
גם אם היית אחרי תואר, צריך כל הזמן ללמוד..(כמובן בדברים שקשורים לכיוון שהלכת אליהם..)
מניסיון, של משר המלאה,+ שירה קטנטנים בעה"ר
ראיתי - אצלי אישית !
שקצת קשה לי לשבת כמה שעות , כל שבוע ..
ולכן נרשמתי ללימודים (בזמנו היו רק לימודים פרונטאליים)
של פעם בשבוע, ורק ככה הצלחתי ללמוד (יש כאלו עם מוסר עבודה יותר גבוה משלי שעם שיירה של קטנטנים הצליחו ללמוד עצמאית..)
אבל התואר לא עוזר..
כיום אני לומדת רק בצורה עצמאית מהבית...

אולי מעניין אותך גם...