דרוש מידע סמינר אופקים

רגע לא הבנתי
סמינר אופקים- זה מכללה?
אני מדברת על "סמינר אופקים" המדובר!!
מה אוכל לקבל שם?
ואם הוא לבנות מתחזקות אז איך זה שיש לו שם כל כך נחשב?

נכון אבל הכותבת ביקשה מידע לא על סמינר באופקים אלא על סמינר אופקים
בגדול הסניף של החדש מיועד בגדול לבנות המקום והאיזור כך שאם היא גרה באיזור יש לה מקורות טובים יותר לידע
אם היא שאלה כאן רב הסיכויים שכוונתה למכללה
אני ממש לא רוצה מכללה אני רוצה סמינר!
שואלת על הסמינר לא ידעתי שיש משהו בסגנון שהוא מכללה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אני ממש לא רוצה מכללה אני רוצה סמינר!
שואלת על הסמינר לא ידעתי שיש משהו בסגנון שהוא מכללה
קוראים לזה המכללה.
ממה שידוע לי יש שם גם בנות בית יעקב וגם בנות מתחזקות סוג של מקבילה לישיבת קרית מלאכי [בחלק של המתחזקות]. מכירה כמה שידוכים של מתחזקים מישיבת קרית מלאכי עם בנות מתחזקות מהמכללה וזה די הגיוני כי ראש הישיבה של קרית מלאכי והמנהלת במכללה באופקים הם זוג- הרב והרבנית עמית. נראה לי שהרבנית ציפי עמית היא המנהלת או לפות יש לה משהו ניהולי שם.
בזמנו, כשהייתי בגיל שמתאים לסמינר היתה לי שכנה מהבנין וחברה טובה שהלכה למכללה באופקים. היא חיפשה מקום להתעלות ברוחניות ולהתחזק, גם אחותה כנ"ל [אחותה היתה ברמה רוחנית ירודה יותר, נשואה למתחזק מישיבת קרית מלאכי] והיום שתיהן גרות באופקים ונראות כמו רבניות באמת. יותר צדיקות וצנועות מהרבה בוגרות בית יעקב.
בזמני קראו למכללה באופקים "המשרפה של הנגב" כי בנות שהלכות לשם נשרפו [במובן הטוב של המילה]
אז תלוי מה מתאים למי

אני456

משתמש מקצוען
הסמינר נועד לבנות מתחזקות
ולכן נפגשים שם בהרבה סגנונות של בנות
חלקן כמובן אינן מבתים חרדיים
וזה לא מתאים לכל אחת

בת מתחזקת שמגיעה לשם, בחרה בצורה מודעת בשינוי דרך חיים,
לכן זה בד"כ זן מאד מסוים של בנות, שלא נראה לי שמהם ישמעו מושגים מהעולם הגדול.
אם לכך התכוונת.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
בת מתחזקת שמגיעה לשם, בחרה בצורה מודעת בשינוי דרך חיים,
לכן זה בד"כ זן מאד מסוים של בנות, שלא נראה לי שמהם ישמעו מושגים מהעולם הגדול.
אם לכך התכוונת.
נכון אבל בכל אופן התחזקות זה עליה במדרגות
בהתחלה נמצאים למטה...
והרבה פעמים הם משתפות בחיזוקים שהן עשו שיש בנות מבית יעקב שכלל לא משהו את המושגים הללו
לא אמרתי שהמקום הוא לא טוב המקום הוא מצוין לבנות ספציפיות (כמו כל מקום)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
סמינר אופקים השתנה מאוד במהלך השנים.
דמויות שהיו מאוד משמעותיות בעבר, התחלפו (כמו הרב כהן), ונכנסו דמויות חדשות, מיינסטרימיות יותר.
בנוסף, הסמינר התאים את עצמו ואת הגישה שלו לאוכלוסיה שהשתנתה. אם בעבר רוב הבנות היו מאולפנות או מתיכונים ממ"ד, היום רוב הבנות מגיעות מסמינרים חרדיים ומיעוטן "מתחזקות".
לכן, אם את רוצה באמת לשמוע מה קורה בסמינר אופקים, את צריכה לדבר עם בוגרות של השנים האחרונות. כאלו שסיימו הכי הרבה לפני 4 שנים. הפערים גדולים מאוד.
בהצלחה!

אני456

משתמש מקצוען
נכון אבל בכל אופן התחזקות זה עליה במדרגות
בהתחלה נמצאים למטה

את מכירה את המקום מקרוב?
אני לא שואלת את זה בהתרסה, פשוט בתאוריה זה יכול להיות נכון,
בשטח, הסיכוי לשמוע מושגים מבת בית יעקב שעשתה 'ויברח' (וכמובן כמובן גם מבית יעקב מגיעות בנות מכל הסגנונות ומכל הסיבות) הוא לא פחות מבת אולפנה שנכון לרגע זה ראשה משוטט בספרי מוסר.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
את מכירה את המקום מקרוב?
לא בוגרת מכירה מחברות ומבנות משפחה
בשטח, הסיכוי לשמוע מושגים מבת בית יעקב שעשתה 'ויברח' (וכמובן כמובן גם מבית יעקב מגיעות בנות מכל הסגנונות ומכל הסיבות) הוא לא פחות מבת אולפנה שנכון לרגע זה ראשה משוטט בספרי מוסר.
לא הבנתי מה כוונתך

לכן, אם את רוצה באמת לשמוע מה קורה בסמינר אופקים, את צריכה לדבר עם בוגרות של השנים האחרונות. כאלו שסיימו הכי הרבה לפני 4 שנים. הפערים גדולים מאוד.
אולי זה ההבדל

לא רוצה מידי לחשוף פרטים במיוחד שיהיו כאלו שייקחו את זה כאילו פסלתי משהו במקום המיוחד הזה
לכן
@~אני באתי לחלום~ אם את רוצה לשמוע על הזווית שלי את יכולה ליצור קשר בפרטי

אני456

משתמש מקצוען
לא בוגרת מכירה מחברות ומבנות משפחה

לא הבנתי מה כוונתך

אני כן בוגרת,
נכון לזמני, המתחזקות רובן ראשן ופיהן היה בשמיים, אבל הן היו מיעוט מספרי - אולי 20%
בנות בית יעקב היו רוב גדול, ולכן לא מפתיע שהיו גם בנות שהגיעו כי רצו להחליף אווירה / סמינר וכו' וכו'.

כל מה שבאתי לומר שהמשוואה:
בת בית עקב == שמורה כמו אתרוג בצמר גפן
בת מתחזקת == מחזיקה עולם מושגים נרחב ולפעמים בעייתי, ממש לא תמיד הוכיחה את עצמה.

אבל אני ממש לא מהשנים האחרונות ככה שייתכן והסגנון של הבנות מכל הסוגים כבר השתנה עשרים פעמיים.
אכן ממליצה לקבל חוות דעת מבנות שסיימו בשנים האחרונות ממש.

ישראלה ישראלי

משתמש סופר מקצוען
בת בית עקב == שמורה כמו אתרוג בצמר גפן
בת מתחזקת == מחזיקה עולם מושגים נרחב ולפעמים בעייתי, ממש לא תמיד הוכיחה את עצמה.
צודקת

דיברתי על נקודה שיכולה לקרות
ובקיצור אכתוב שמכירה 2 בנות (לפני 10+ שנים) שהגיעו מבתים סופר שמורים בגלל סיבות מסוימות שלא יכלו להמשיך במסגרת הביתית והיום הן לא בדת (לעומת הרבה אחרות שבנו את עצמן באופן מדהים)
לא אומרת שזה בטוח בגלל זה ( יותר נכון אני לא יוגעת מה הסיבה - רק ה') רק העלתי את הנקודה לתשומת לב

וכדי שלא יגידו כאילו בבית יעקב זה לא קורה אז אומר עכשיו - מכירה כאלו שהמשיכו בסמינרים הרגילים וגם הן כיום לא בדת

(מנסיון שלי בשנים האחרונות - יש לפעמים כיתות שנהיה בהם סטייל לעבור לפנימיות בשנים האלו וההורים ובגלל הלחץ שלהן ההורים אומרים לעצמם למה לא אז שיהיה להם עוד נקודה למחשבה)

מימי 7

משתמש פעיל
לתועלת הבאות -לבנות יותר מתחזקות (אבל לא רק, מכיל גם בנות מהבתים הטובים ביותר) קהילות יעקב מאוד מתאים
זה סניף של אופקים ויש לו מהדומה - בעיקר סגנון ההתחזקות והרמה.
מאוד ממליצה. מקום בונה מכל הבחינות. חם מאוד וכייפי.

מגדת עתידות

משתמש פעיל
לתועלת הבאות -לבנות יותר מתחזקות (אבל לא רק, מכיל גם בנות מהבתים הטובים ביותר) קהילות יעקב מאוד מתאים
זה סניף של אופקים ויש לו מהדומה - בעיקר סגנון ההתחזקות והרמה.
מאוד ממליצה. מקום בונה מכל הבחינות. חם מאוד וכייפי.
אף אחת לא הזכירה את הקשיים של הריחוק מהבית,
את הפנימיות המוזנחות, את האוכל שאין בצהרים ועוד.
בזמנו (לפני 4 שנים) בררתי עליו עמוקות:
לכולן קשה בחצי שנה- שנה הראשונה, ומאוד.
יש לי 2 חברות שברחו משם אחרי חצי שנה ולאו דווקא מגעגועים לבית. זה לא מתאים לכל אחת בכלל!
אם את רוצה לברוח מהבית- זה לא המקום.
אם את רוצה לבנות את עצמך ולהתחזק גם אם את בבית יעקב- המתחזקות מהאולפנות וכו זה צד חיובי מאוד.
צריך להיות עם אופי חזק באמת, או לפחות לרצות לבנות לעצמך אחד כזה.
בהצלחה.
וקודם תבדקי אם הם מקבלי אותך כי התנאי קבלה שם השתנו לחלוטין.
משתדלים שלא לקבל מגזרים מסוימים, ועוד תנאי קבלה בלתי ברורים.
מכירה בת ממש איכותית ולדעתי מתאימה לשם מאוד- שאמא שלה ואחותה (שהייתה מדריכה שם) למדו שם-
ולא קבלו אותה.
בקיצור בהצלחה.

מימי 7

משתמש פעיל
את האוכל שאין בצהרים ועוד.
מה? ממש לא נכון. אי אפשר להסיק מפעמים בודדות שיכולות לקרות בכל מקום.
הפנימיה באמת לא בתנאים אבל לחלק גדול כן יחשב סביל והגיוני -בהחלט. בניין מאוד ישן.
בררתי עליו עמוקות:
ברורים הם ברורים, אני מכירה די מקרוב. גרה לייד וכמה אחיותי למדו שם.

לכולן קשה בחצי שנה- שנה הראשונה, ומאוד.
לחלק גדול. לא כולם בכלל. להפיך יש בנות שלא רוצות לעזוב את הסמינר מהרגע הראשון..

וקודם תבדקי אם הם מקבלי אותך כי התנאי קבלה שם השתנו לחלוטין.
משתדלים שלא לקבל מגזרים מסוימים, ועוד תנאי קבלה בלתי ברורים.
מקבלים הרבה גם מגזרים הכי הכי שונים. איך אני יודעת? כי אני רואה אותן.
שוב לא ניתן להסיק מפעם כזו או אחרת על הכלל. יתכן ויש תנאי קבלה מסוימים אבל לא בכיוון של מגזריות. משקולים אחרים.

מגדת עתידות

משתמש פעיל
מה? ממש לא נכון. אי אפשר להסיק מפעמים בודדות שיכולות לקרות בכל מקום.

ברורים הם ברורים, אני מכירה די מקרוב. גרה לייד ושני אחיותי למדו שם.

לחלק גדול. לא כולם בכלל. להפיך יש בנות שלא רוצות לעזוב את הסמינר מהרגע הראשון..

מקבלים הרבה גם מגזרים הכי הכי שונים. איך אני יודעת? כי אני רואה אותן.
שוב לא ניתן להסיק מפעם כזו או אחרת על הכלל. יתכן ויש תנאי קבלה מסוימים אבל לא בכיוון של מגזריות. משקולים אחרים.
שימי לב, את גרה שם קרוב. אחיותיך היו אקסטרניות? זה משנה את המפה לגמרי
ואולי לא הבנת מה זה מגזרים אבל אני לא רוצה להפוך את האשכול להתכתשות של נכון לא נכון אז נדלג
ואני הבנתי אז שאין ארוחות צהרים באופן רשמי. כל בת צריכה לדאוג לעצמה.
אולי אני טועה? זה מה שהיה אז

מימי 7

משתמש פעיל
שימי לב, את גרה שם קרוב. אחיותיך היו אקסטרניות? זה משנה את המפה לגמרי
ואולי לא הבנת מה זה מגזרים אבל אני לא רוצה להפוך את האשכול להתכתשות של נכון לא נכון אז נדלג
ואני הבנתי אז שאין ארוחות צהרים באופן רשמי. כל בת צריכה לדאוג לעצמה.
אולי אני טועה? זה מה שהיה אז
אין אין דבר כזה להיות אקסטרנית שם. אפילו שבתות מחייבים להיות שם.
לגבי הארוחת צהריים אני ממש מופתעת
מה שבטוח שכרגע יש. (ותמיד היה , אולי היה הפסקה של כמה שנים)

שאפומדיה

משתמש מקצוען
אגב אם את לא מתקבל לאופקים אופקים
יש להם סניף מצוין אופקים רכסים
יותר קטן ואינטימי
בנות שמיגעות לשם יוצאות בצורה אחרת לגמרי -ואני מתכוונת לטובה
הבדל שמים וארץ
יוצאות בנות בנויות ואיכותיות ממש

יהודיתו

משתמש מקצוען
אין אין דבר כזה להיות אקסטרנית שם. אפילו שבתות מחייבים להיות שם.
לגבי הארוחת צהריים אני ממש מופתעת
מה שבטוח שכרגע יש. (ותמיד היה , אולי היה הפסקה של כמה שנים)
יש כזה דבר אקסטרניות!
הייתי שם לפני 4 שנים ובשכבה שלי היו 7-8 בנות שגרו באופקים והסביבה
אבל זה כן חויה שונה לגמרי
בואו נגיד אני מאוד ממליצה על הסמינר אבל זה מאוד תלוי למי -
אם הבחורה באה מבית חרדי טוב סטנדרטי ומסמינר טוב ולא רוצה להמשיך לה'-ו' שם כי נמאס לה מהכללים הקשוחים ורוצה קצת לברוח - מממ לא אידאלי..(כי הרי אין נגיד באופקים לא תלבושת ולא תקנון צניעות קשוח - הבנות באות מתחזקות מעצמם ..)
אבל אם משהי רוצה פשוט חוויה רוחנית אולי יותר עוצמתית ומגיעה לשם כדי לבנות את עצמה - זה המקום הנכון !

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
חייבת להוסיף משהו שלא מספיק התייחסו אליו.
מכירה באופן אישי שתי בנות שלומדות שם כעת (ועוד אחת בדרך). בנות מבתים חרדיים רגילים, שבהכרות אישית - אין תוכן כברן, וד"ל...
מה שאני רוצה להגיד, שזה סיכון להגיע למקום שמכיל כמות גדולה של בנות שחיות באופן עצמאי ואין לך דרך לדעת מה באמת קורה בפנים.
יש הרבה בנות דווקא מבתים מעולים שמעוניינות ללכת לאופקים כדי להתרחק מסמינר המוכר וכו' ולחיות בצורה עצמאית.
לא אומרת שכולן ככה, ולא סתם יש שם טוב לסמינר, אבל כן לקחת בחשבון...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

השירים שאהבנו • אתגר 20

לוח מודעות

למעלה