עזרה סיעור מוחות: הרכבת ספר מתמונות

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
חשבתי על כמה דרכים, אבל אין כמו תשועה שבאה ברוב יועץ.
לקוח העביר לי 226 תמונות, JPG. המטרה: להכניס כל שתי תמונות לעמוד A4 אחד.
יש אפשרות להמיר לPDF והדפיס במדפסת PDF שני עמודים לגליון.
אבל אז אין לי שליטה על המרחק בין העמודים, ואם נצטרך למחוק רקע לא נוכל.
אז התשובה צריכה להיות באינדי' או אילוס', והשאלה מהם הדרכים לשילוב אוטומטי של תמונות ברצף.
ואולי יש תוספים לאקרובט שיעשו את העבודה [הכרתי כאלו בגירסה 9, אבל אני לא מעודכן במה הולך היום....]
אשמח לכל רעיון!
היו ברוכים.

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
באינדיזיין - הסקריפט ImageCatalog (מובנה) יכול להועיל לכם.
צריך להמיר תחילה את כל התמונות לPDF.

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
באינדיזיין - הסקריפט ImageCatalog (מובנה) יכול להועיל לכם.
צריך להמיר תחילה את כל התמונות לPDF.
א. מדהים!! תודה, לא הכרתי.
ב. למה צריך להמיר? הוא הכניס הכל מJPG.
ג. הסקריפט כנראה מותאם לאנגלית כי לא מצאתי דרך לבקש שהתמונה הראשונה תמוקם בימין ואחריה בשמאל,
וממילא הספר לא קריא... כמה חבל.

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
א. הכרתי אותו ממש לאחרונה, ב"ה.
ב. באינדיזיין 2019 הוא לא איפשר לי JPG.
ג. אולי תנסו לקרוא לקבצים בשמות במקום 1 2 3 4 - 2 1 4 3 וכו'?

Shlomo131375

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
חשבתי על כמה דרכים, אבל אין כמו תשועה שבאה ברוב יועץ.
לקוח העביר לי 226 תמונות, JPG. המטרה: להכניס כל שתי תמונות לעמוד A4 אחד.
יש אפשרות להמיר לPDF והדפיס במדפסת PDF שני עמודים לגליון.
אבל אז אין לי שליטה על המרחק בין העמודים, ואם נצטרך למחוק רקע לא נוכל.
אז התשובה צריכה להיות באינדי' או אילוס', והשאלה מהם הדרכים לשילוב אוטומטי של תמונות ברצף.
ואולי יש תוספים לאקרובט שיעשו את העבודה [הכרתי כאלו בגירסה 9, אבל אני לא מעודכן במה הולך היום....]
אשמח לכל רעיון!
היו ברוכים.
נראה לי שדרך data merge זה הדרך שראיתי שמשתמשים בה על עבודות בסגנון הזה

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ג. הסקריפט כנראה מותאם לאנגלית כי לא מצאתי דרך לבקש שהתמונה הראשונה תמוקם בימין ואחריה בשמאל,
וממילא הספר לא קריא... כמה חבל.
למה לא תסגור ל-PDF, ואח"כ תכניס שוב באמצעות מולטי פייג', בשביל המספור והעיצובים וכו'?

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בדרך הזו הוא מכניס כל תמונה בעמוד נפרד, לא?
לא הבנתי...

דבר ראשון שיכניס את כל התמונות כמו שהוא רוצה, ויסגור את הקובץ ל-PDF בלי עיצובים שהם תלויי סדר הדפים (כגון מספור עמודים וכו'). לאחר מכן, שיכניס את ה-PDF שוב לאינדיזיין באמצעות הסקריפט מולטי-פייג', ויקבל את המסמך בסדר שהוא רוצה. לא כך?

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
סיכום ביניים:
הסקריפט ImageCatalog (מובנה) יכול להועיל לכם
זה בינתיים הכי עבד, חוץ מהבעיה של משמאל לימין, שבזה צריך להתגבר ע"י מספור הקבצים מחדש בתיקייה. קצת מיאש...
נראה לי שדרך data merge
באופן הזה, שזה בעצם "מיזוג דואר" הידוע מוורד, אם עשיתי אותו הכי נכון שאפשר, כל תמונה נכנסת בעמוד אחד, כך שלא מצאתי בינתיים אופציה להכניס שתי תמונות בשני טורים. דרך אגב, גם בוורד זה כך, הוא מחליף רשומה כל עמוד ולא כל שדה, כך שאם יש שני שדות בעמוד אחד הוא יכניס את אותה הרשומה פעמיים כמספר השדות ורק בעמוד הבא יחליף לרשומה הבאה, או שתחכימו אותי איך מלמדים אותו לעשות לא כך... [כי כשיש שני טורים יש שני שדות מיזוג, הייתי מובן, נכון?]
תכניס שוב באמצעות מולטי פייג',
האופציה הזו היתה הכי גרועה, כי הוא לא מתאים את התמונה לגודל העמוד אלא משאיר אותה בגודל המקורי. ולעשות הקטנה לA4 וסידור של שתיים בעמוד בPDF לא אפשרי חוץ מהדפסה.
בקיצור, כנראה שזה לעבוד ידני, להכניס תמונה תמונה או לשנות שם בתיקיה, מה שמייקר את הפרויקט בכמה עשרות אחוזים....
תודה רבה לכולם!! [וזה לא אומר שהתיאשתי... אני עדיין מחפש. מזל שללקוח הזה יש זמן לשם שינוי...]

Shlomo131375

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
באופן הזה, שזה בעצם "מיזוג דואר" הידוע מוורד, אם עשיתי אותו הכי נכון שאפשר, כל תמונה נכנסת בעמוד אחד, כך שלא מצאתי בינתיים אופציה להכניס שתי תמונות בשני טורים. דרך אגב, גם בוורד זה כך, הוא מחליף רשומה כל עמוד ולא כל שדה, כך שאם יש שני שדות בעמוד אחד הוא יכניס את אותה הרשומה פעמיים כמספר השדות ורק בעמוד הבא יחליף לרשומה הבאה, או שתחכימו אותי איך מלמדים אותו לעשות לא כך... [כי כשיש שני טורים יש שני שדות מיזוג, הייתי מובן, נכון?]
דרך זה אפשר בשני טורים
1678379480114.png

ודרך זה אתה מגדיר את הריווח ביניהם
1678379523326.png

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
נראה לי שאפשר ליצור אקשן בפוטושופ לדברים כאלה, היה לי פעם משהו דומה
וואוו... מחוץ לקופסה. על זה לא חשבתי! אני כבר כמה שעות מנסה להסתדר עם כמה הצעות שהועלו כאן, בינתיים בלי הצלחה מרובה... ננסה לבדוק גם את זה.
תודה רבה!!

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
וואוו... מחוץ לקופסה. על זה לא חשבתי! אני כבר כמה שעות מנסה להסתדר עם כמה הצעות שהועלו כאן, בינתיים בלי הצלחה מרובה... ננסה לבדוק גם את זה.
תודה רבה!!
גם בתוכנת בריג' ניתן לעשות את זה, אני בודק לך עכשיו

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים

שלום וישראל

מהכח אל הפועל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
טוב, כיון שהספר כבר בדפוס אז אשתף איך נגמר הענין.
ליצור סקריפט בפוטושופ לקח לי מעט זמן לרענן את הזיכרון, והלקוח היה לחוץ. אז ויתרתי על זה לעת עתה, אם כי רשמתי לעצמי לבדוק את הנושא לעצמי. בסופו של דבר המרתי את כל התמונות לPDF אחד, בהוראה פשוטה ובלחיצה אחת. לאחמ"כ 'הדפסתי' את כל התמונות לקובץ בהגדרה של 2 עמודים לגליון. כיון שהייתי צריך להכניס כותרות משתנו ומספרי עמודים, הגדרתי למדפסת גודל דף קטן יותר ב2 ס"מ בערך שישאר מקום לכותרות.
מיקמתי את הפלט של הPDF באינדי', לאחר כמה נסיונות שבהם בדקתי מהו המיקום הטוב ביותר [וזה באמת היה שלב מתיש קצת, כי בהתחלה עשיתי נסיון על כמה עמודים בודדים, וכשהגיעתי לתוצאה טובה ורציתי למקם את כל המסמך [130 עמ'] הסקריפט העלה שגיאה. החלפתי אותו בסקריפט באנגלית, אך שם הופתעתי לגלות שאפילו שההגדרות זהות המיקום לא זהה... נשגב מהבנתי. ].
הלקוח אמר שאין לו בעיה עם הכהות של העמודים, כך שלא הייתי צריך להשתמש בשיטות שילוב ומחיקת הרקע, שאז באמת זה היה מורכב יותר, הוספתי משתני טקסט מאחורי שכבת התמונות לכל פרשה או חומש וכך יצרתי כותרות עליונות, תוכן ענינים ואפילו סימניות לPDF...
תודה רבה לכולם על העזרה ברוחב לב! ובתקווה שהנושא כאן יעזור גם לבאים אחרי...

קבצים מצורפים

• לפורום פרוג_Page_1.png
    לפורום פרוג_Page_1.png
    KB 38.6 · צפיות: 15
  • לפורום פרוג_Page_2.png
    לפורום פרוג_Page_2.png
    9.7 MB · צפיות: 16

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה