סים כשר במכשיר לא כשר

shuki05

משתמש צעיר
מישהו יודע אם שייך להכניס סים כשר במכשיר לא כשר?
אני לא מתכוון שיהיה לו sms או אינטרנט, אלא כמות שהוא יעבוד לשיחות יוצאות ונכנסות בלבד.
פעם מישהו אמר לי שכשהסים חדש, אז אפשר להכניס אותו לכל מכשיר, כי הוא עובד בטכנולוגיה שהוא ננעל על המכשיר הראשון שהוא פוגש, אבל לאחרונה הבנתי שזה לא בדיוק כך.
יש למישהו נסיון בתחום?

יעקב מתן

משתמש צעיר
זה לא שהסים ננעל על המכשיר אלא כשאתה קונה הם מגדירים את הסים על המכשיר שבא יחד איתו ואם תקנה מכשיר אחר הם יגדירו לך סים על האחר.
יש טכנאים שעושים את זה בתשלום ע"י שלוקחים סים לא כשר וצורבים עליו את המספר הכשר ואז הסים החדש יכול להכנס לכל המכשירים הלא כשרים רק עם מגבלות הקו הכשר.
אם תרצה פרטים של טכנאי כזה פנה באישי ואשמח להפנות אותך.

bris

משתמש סופר מקצוען
מאוד תלוי בחברות.
בפלאפון למשל (ברשת ה GSM - ב PCS זה לא רלוונטי כי אין SIM) - יש אותנטיקציה בשעת החיבור , המכשיר שולח כאילו הודעה לשרת עם מס ה IMEI של המכשיר ומס ה SIM = ורק אז מקבל אישור להתחבר. קשה לעקוף את זה אבל אפשרי.
בסלקום פשוט נועלים את ה SIM למס מכשיר מסוים , כאמור לעיל , ואת זה כמובן הכי קשה לעקוף, אבל החיסרון כאמור שאתה לא יכול להשתמש אפילו במכשיר כשר אחר עם הסים הזה (וכל פעם שהמכשיר נכנס לתיקון למשל ואתה מקבל מכשיר זמני- הם צריכים להוציא לך סים זמני ואחכ שוב להוציא סים חדש על המכשיר שלך , דבר שעולה להם המון כסף (בגלל עלות הכח אדם ועלות הסים הגבוהה).
גם את זה אפשר לסדר, אבל מעט מאוד אנשים יודעים איך והם גם לא יספרו כי זה יחסם.
באורנג , כמעט שאין שום חסימה. כנל במירס בזמן האחרון.

bris

משתמש סופר מקצוען
המחיר המדויק משתנה , אבל הם מיוצרים עי מפעל מיוחד באירופה ויש עלות רשיון (LICENCE FEE ) על כל כרטיס (מהחברה שפיתחה ומתחזקת את ההצפנה והקידוד וכו) - למיטב ידיעתי כל כרטיס כ 4-5 דולר. זה הרבה.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;658108:
המחיר המדויק משתנה , אבל הם מיוצרים עי מפעל מיוחד באירופה ויש עלות רשיון (LICENCE FEE ) על כל כרטיס (מהחברה שפיתחה ומתחזקת את ההצפנה והקידוד וכו) - למיטב ידיעתי כל כרטיס כ 4-5 דולר. זה הרבה.
צודק. אבל אני מניח שהבחנת שכל לקוח שקונה קו מחוייב ב90 ש"ח על הכרטיס, מה שמכסה להם 5 כרטיסים מראש... כח האדם זה אכן משהו אחר.

bris

משתמש סופר מקצוען
לא כל לקוח מחויב. בדכ זה חלק מהתוכנית.
אני יודע שבאורנג ובפלאפון לא נעלו כמו בסלקום כי העלות (כוח אדם וסימים) היתה שיקול גדול , היו גם עוד שיקולים כמובן לכל בר בי רב...

shuki05

משתמש צעיר
נכתב ע"י bris;658091:
מאוד תלוי בחברות.
בפלאפון למשל (ברשת ה GSM - ב PCS זה לא רלוונטי כי אין SIM) - יש אותנטיקציה בשעת החיבור , המכשיר שולח כאילו הודעה לשרת עם מס ה IMEI של המכשיר ומס ה SIM = ורק אז מקבל אישור להתחבר. קשה לעקוף את זה אבל אפשרי.
בסלקום פשוט נועלים את ה SIM למס מכשיר מסוים , כאמור לעיל , ואת זה כמובן הכי קשה לעקוף, אבל החיסרון כאמור שאתה לא יכול להשתמש אפילו במכשיר כשר אחר עם הסים הזה (וכל פעם שהמכשיר נכנס לתיקון למשל ואתה מקבל מכשיר זמני- הם צריכים להוציא לך סים זמני ואחכ שוב להוציא סים חדש על המכשיר שלך , דבר שעולה להם המון כסף (בגלל עלות הכח אדם ועלות הסים הגבוהה).
גם את זה אפשר לסדר, אבל מעט מאוד אנשים יודעים איך והם גם לא יספרו כי זה יחסם.
באורנג , כמעט שאין שום חסימה. כנל במירס בזמן האחרון.

יש לך מושג למי אני פונה על מנת לרכוש סים כשר ושיחבר לי אותו במכשיר הלא כשר? או בסלקום או באורנג'?
תודה!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י shuki05;658429:
יש לך מושג למי אני פונה על מנת לרכוש סים כשר ושיחבר לי אותו במכשיר הלא כשר? או בסלקום או באורנג'?
תודה!

שאלות כאלו מקובל לשאול בפורומים אחרים.... (בחדרי :) )

eli lev

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י shuki05;658429:
תודה!

עד כמה שידוע לי זה לא קשור לסים אלא למכשיר כלומר שצריכים לפרוץ לך משהו במכשיר ואז הכל עולה עליו (וגם עם הסים בתחילה ננעל לא צריך להתרגש כי אפשר להתקשר למספר של החברה ולא למספר שאומרים בהודעה המוקלטת ואז אוטומטית הסים נפתח לתמיד -נ.ב.כך זה באורנג')

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
לפי מה שאתם אומרים אז במכשירים שניתן לשנות ם את קוד הimei (כגון בלאקברי) יהיה אפשרות לפרוץ ע״י שינוי הקוד למכשיר הכשר המאוקטב

shuki05

משתמש צעיר
מישהו אולי מכיר טכנאי שיוכל לשים לי סים של סלקום במכשיר לא כשר?

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
אני אמנם לא טכנאי אבל על חלק מהמכשירים אול לעשות לך את זה

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש חנות פלאפונים ברחוב רבי עקיבא פינת חזון איש (הכניסה מהצד, ברחוב רבי עקיבא 136) שקניתי שם שבוע שעבר מכשיר לא כשר (נראה לי שזה דגם שהיה פעם כשר, אבל המכשיר הספציפי הזה לא היה 'מוכשר') והוא סידר לי את הסים הכשר בפנים. מדובר על סים של אורנג'. התרשמתי שהבן-אדם יודע לעבוד כמו שצריך. (זה אחרי שהייתי בחנות אחרת, ומכרו לי מכשיר לא כשר, והסים נחסם פעמיים).

bris

משתמש סופר מקצוען
בחברה אחת אפשרי בקלות יחסית. באחת קשה מאוד אבל אפשרי ובאחת בלתי אפשרי בכלל (חוץ ממקרים של טעות אנוש מצד החברה). וד"ל.

shuki05

משתמש צעיר
באחת קשה מאוד אבל אפשרי, אתה בטח מתכוון לסלקום. איך אפשרי..?

bris

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י shuki05;718273:
באחת קשה מאוד אבל אפשרי, אתה בטח מתכוון לסלקום. איך אפשרי..?

מטעמים ברורים אני לא יכול להרחיב , אבל זה לא היתה הכוונה.

שאפו

משתמש רשום
המדוברת היא חברת פלאפון. צריך מכשיר מושבת קודם כדי לשים את הסים עליו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה