דרוש מידע סגריה אחת מזיק?

מצב
הנושא נעול.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הנה כתבה בנושא מהידברות:
https://www.hidabroot.org/article/215007

בכל מקרה, תחשבו גם על כל הדברים שלא בריאותיים- מפריע לה ריח של עישון? ריח של בגדים של מעשן? עצבנות וחוסר רוגע כתוצאה מחוסר עישון? כאבי ראש בפסח? הכסף שיוצא על הסיגריות?

לא רוצה לעצבן/להפחיד, אבל כדאי לקחת הכל בחשבון.

cherry c

משתמש סופר מקצוען
להוריד שידוך בגלל עישון???
בהחלט כן.
זה מסריח זה מגעיל, זה דוחה. (רחמי על נשים שצריכות לחיות עם הסרחון הזה באופן תמידי)
זה עולה הון, זה גוזל הזמן הזוגי והמשפחתי הכי הכי שיש.
זה מעלה את הסיכונים למומים בילדים, זה מעלה את הסיכונים לאסטמה ולעוד מחלות ריאה אוזניים וכולי אצל ילדים.
זה מעלה את הסיכון לסרטן בבני המשפחה.
זה מעלה את הסיכון למוות בעריסה.
זה מקצר חיים של המעשן באופן חד משמעי (כן אני יודעת שהבבא סאלי..), והורס את איכותם (מי אמור לטפל בבן זוג חולה?)
זה עולה כסף בביטוחי חיים משכנתא ובריאות.
זה מפחיד.. בגיל 20 זה נראה חביב. אבל בגיל 40-50 כל התקף של שיעול יוצר פניקה אצל המעשן ובני ביתו, כל גוש גורם לסרטים..

והענין הוא שבהתחלה זה נראה תמים וזה רק עולה ועולה...

תראו לי מעשן אחד שלא התחיל מסיגריה אחת או שתיים ליום...

http://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=5658

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
כמעשן בעבר הכלי הכי חזק שיגרום לבחור להפסיק לעשן - דרישה נחרצת מצד הכלה להפסיק
כל מעשן רוצה להפסיק הוא רק צריך את הדחיפה.
מניסיון שיש לי עם כמה תלמידים.
אם לאשה זה מאוד חשוב,
ודברו על זה לפני החתונה,
הבעל עם הזמן יפסיק לעשן.
יתכן ויהיה צריך להזכיר לו...
אבל הוא יפסיק.
חבל לאבד שידוך טוב.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הנה כתבה בנושא מהידברות:
https://www.hidabroot.org/article/215007

בכל מקרה, תחשבו גם על כל הדברים שלא בריאותיים- מפריע לה ריח של עישון? ריח של בגדים של מעשן? עצבנות וחוסר רוגע כתוצאה מחוסר עישון? כאבי ראש בפסח? הכסף שיוצא על הסיגריות?

לא רוצה לעצבן/להפחיד, אבל כדאי לקחת הכל בחשבון.
אם זה מה שמפריע לה אפשר להציב תנאים -
לא בבית ולא ליד הילדים, שיהיה לו בכיס תמיד סוכריות מנטה לרענן את הפה כדי שלא יהיה ריח, שאם יש מצב של חוסר בכסף אז הוא לא יקנה בלי אישורה כמו שהיא לא תקנה בגדים בלעדיו וכו'.
מכירה כאלה שחיים כך והכל טוב, וזה גם הופך את העישון שלא יהיה משהו שתופס את כל החיים אלא ענין פרטי שלו עם עצמו.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מניסיון שיש לי עם כמה תלמידים.
אם לאשה זה מאוד חשוב,
ודברו על זה לפני החתונה,
הבעל עם הזמן יפסיק לעשן.
יתכן ויהיה צריך להזכיר לו...
אבל הוא יפסיק.
חבל לאבד שידוך טוב.

שידוך עם מעשן הוא לא שידוך טוב
אם הייתי בחורה בשידוכים, הייתי מוכן להתפשר על כל מיני דברים
אבל על זה בחיים לא הייתי מתפשר - לא הייתי מתחתנת עם אדם מעשן

*חיים*

משתמש צעיר
אם זה מה שמפריע לה אפשר להציב תנאים -
לא בבית ולא ליד הילדים, שיהיה לו בכיס תמיד סוכריות מנטה לרענן את הפה כדי שלא יהיה ריח, שאם יש מצב של חוסר בכסף אז הוא לא יקנה בלי אישורה כמו שהיא לא תקנה בגדים בלעדיו וכו'.
מכירה כאלה שחיים כך והכל טוב, וזה גם הופך את העישון שלא יהיה משהו שתופס את כל החיים אלא ענין פרטי שלו עם עצמו.
תנאים אפשר להציב רק אם השידוך כבר נהיה ואז זה התגלה, לא הולכים מלכתחילה על שידוך שצריך להציב תנאים. (חוץ מהתנאים של האירוסין)....

פילפלית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
דרוש לנו מידע מקצועי בדחיפות:

האם סגריה עד שניים ליום מזיקה לבריאות? באיזה רמות?
מדובר על שידוך שהולך להתפוצץ עקב כך, רק מהפן הבריאותי
איפה אפשר לשאול ולשאוב מידע מדויק על כך?

תודה רבה.
כדאי לבדוק עם חברים אמינים
האם באמת סיגריה אחת /שתיים,
גם לנו אמרו אחת /שנתיים(רק אולי התכוונו לקופסא אחת או שתיים;))

*חיים*

משתמש צעיר
שידוך עם מעשן הוא לא שידוך טוב
עישון או לא עישון זה משהו שלא מרגישים אותו כשיש אהבה ואחווה ושלום ורעות, כי מכבדים את הרצון של השני. לומר ששידוך עם מעשן זה לא שידוך טוב זה ממש לא נכון כי שידוך טוב נמדד באהבה, במידות טובות, בהכלה של השני.....

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
תנאים אפשר להציב רק אם השידוך כבר נהיה ואז זה התגלה, לא הולכים מלכתחילה על שידוך שצריך להציב תנאים. (חוץ מהתנאים של האירוסין)....
לא מסכימה.
אפשר בהחלט לדבר ולהגיד שיש כמה דברים שמפריעים ואולי אם יעשו כך וכך זה יעזור.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
אני היחידה שאוהבת את הריח?
לא!!!
כאשר רציתי להפסיק, אשתי ביקשה שלפחות בבוקר.... אמשיך :)
מוחה בתוקף על השורה השניה
אם המדד לאיכות חיים זה סיגריה, אני בחוץ...
המדד לחיים מורכבים מאין ספור תכונות ואישיויות... ולא רק בסיגריה [אני לא אובייקטיבי, סורי]

cherry c

משתמש סופר מקצוען
וגם אם זה האחד שנקבע משמים??
סוג של, תודה הקב"ה על הרעיון, אבל הוא מעשן, לא מתאים לי....
וואי את מזכירה לי את האלה שבגלל זה בחיים לא עונים תשובה שלילית...
גם עם הבחור לא מתאים, משום כיוון ובחינה.
כי אולי זה ה-שידוך.
כנראה באמת למי שה' רוצה לשדך בחור מעשן הוא מכניס בראש שהריח נחמד, וזה לא נורא כ"כ...
לא על פי הפחד הזה מורידים או לא מורידים שידוך.

לא!!!
כאשר רציתי להפסיק, אשתי ביקשה שלפחות בבוקר.... אמשיך :)
כשכתבתי למעלה שהאישה צריכה להיות תקיפה בדעה שהוא חייב להפסיק. לזה התכוונתי.
יש הרבה בחורות שבהתחלה אוהבות את הריח, או שזה גברי בעיניהן.. לרוב כשהן מצטערות על זה זה כבר אל-חזור, ורק נקודה למוקש זוגי.

מוחה בתוקף על השורה השניה
רק לשעשוע שואלת, חיית פעם עם 2 סוגי הבעלים?

חושב מחדש

משתמש מקצוען
יש הרבה בחורות שבהתחלה אוהבות את הריח, או שזה גברי בעיניהן.. לרוב כשהן מצטערות על זה זה כבר אל-חזור, ורק נקודה למוקש זוגי.
רציתי להפסיק אחרי 15 שנות נישואין....
ואשתי לא מסכימה....
גם עכשיו היא אומרת לי - אולי לי אסור לעשן, אבל מותר להנות מהריח. :)

יושב אהלים

משתמש רשום
מדברים על עישון כאילו זה 'חומרים ממכרים'....
כל האנשים שמגיבים כך זה ממש משעשע הרי יש המון ישיבות שאחוז הקטרים/מעשנים/מעשנים חלקית גבוה מ40 אחוז.
ואם במציאות זה לא נראה כך זה סימן שהרבה מפסיקים אחרי החתונה.
זה גם ממש לא נכון להגיד שזה רק מתחיל באחת שתיים ישנם כאלו שלא צורכים יותר מזה ואפילו נגעלים מזה. [אני למשל כמה שנים ככה].
אדם שכנה עם עצמו יכול לענות על כך.
צריך פרופורציות בשידוכים כמו בכל דבר.
התכוונתי בדברי לתועלת בלבד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה