מידע שימושי סגולת רבי מתיה בן חרש-מקור

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שמעתי ונשמע הגיוני: בעלי המגזינים, שנותרו עם משבצות ריקות, מאז שוך ענין 'אמרתי פרק שירה' וכו', והמציאו משהו חדש אטרקטיבי, וזה עובד בערך כך: בשבוע הראשון אתה מפרסם אחד, אחרי זה שלש אחרי זה שש, ואחרי זה מגיעים כבר ים של תמימים לפרסם בכסף מלא, כאילו יש איזה הגיון שהסגולה [המפוקפקת] תעבוד יותר טוב אם תבטיח לה [מעניין מי זו הסגולה שמבטיחים לה, נשמע עבודה זרה קלאסית] שתפרסם אותה.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הבאים אחריהם תמימים.
התכוונתי לומר - למה אנשים תמימים יפרסמו , יש להם אינטרס? יתכן שהם ניסו וקיבלו תועלת. לא?

בכל אופן, זה לא משנה כל-כך. מה שבטוח הוא שלפנות אל השי"ת ישירות זה ודאי הכי מועיל...

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
התכוונתי לומר - למה אנשים תמימים יפרסמו , יש להם אינטרס? יתכן שהם ניסו וקיבלו תועלת. לא?

בכל אופן, זה לא משנה כל-כך. מה שבטוח הוא שלפנות אל השי"ת ישירות זה ודאי הכי מועיל...
לא תמיד הכי מועיל
לצדיקים יש פרוטקציות אצל ה'

מצלמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
יש לכם מקור לסגולת רבי מתיה בן חרש?

חיפשתי הרבה -
בינתיים לא מצאתי לזה מקור.
פרט לפרסומים של אנשים שהצליח להם. ואין לי מושג מי הם...

שמעתי מישו שאמר שחברה ליצור נרות אחראית על המקור של זה

זכות הרבים

משתמש פעיל
שמחתי לראות את הנושא
למה כבר שאלתי את אותה השאלה כמה פעמים
ולא קבלתי שום תשובה ענינית
אם באמת יש מקור אנא פרסמוהו לתועת הרבים
אם לא אז זה סימן שמישו חמד לצון וחבל
מנצלים מצוקות של אנשים כדי לצחוק עליהם.

מצלמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שמחתי לראות את הנושא
למה כבר שאלתי את אותה השאלה כמה פעמים
ולא קבלתי שום תשובה ענינית
אם באמת יש מקור אנא פרסמוהו לתועת הרבים
אם לא אז זה סימן שמישו חמד לצון וחבל
מנצלים מצוקות של אנשים כדי לצחוק עליהם.

לכאורה אם היה לזה מקור - כבר היו כותבים אותו.

את המסקנות את כתבת....

שארפער

משתמש מקצוען
עצוב שיש אנשים כ"כ שחור לבן.....
או יש מקור, או שטויות!!! כאילו אין דברים חשובים וטובים שלא כותבים אותם..... או שלא בהכרח יודעים היכן הם כתובים...
או יש מקור, או חמד לצון!!! זאת אומרת בגלל שלפני 400 שנה הערבים שרפו את כל כתבי הרב ... זיע"א שחידש את סגולה XXX ולכן היא לא כתובה, זה מישהו שחמד לצון!!! עושה צחוק מסבל של אנשים! לא פחות!
קיצוניים כאן החבר'ה....
או יש מקור, או ע"ז!!!
אולי רציחה? נשמע יותר טוב!

לדעתי אם אין לזה מקור, זה כלאי הכרם! הולך?

malmala

משתמש מקצוען
ראה ערך "קו הישועות"
קו הישועות הוא דבר עצום, שנים לא היה התחזקות כה גדולה בנושא החשוב הזה, צניעות.
גם אני לא האמנתי בקו, אבל כשהתחלתי להקשיב, נפעמתי, נשים לוקחות על עצמן קבלות לא פשוטות כלל!!! אפילו דברים שלאחרות זה נראה קל, לכל אחת יש יצר הרע במקום אחר בקשר לצניעות, ולנשים זה יצר רע חזק מאד, כל הדימוי העצמי , כל האופנות החברתיות, הכל עומד על המקום הזה של צניעות האישה.
אני לא מתפלאת שאכן יש ישועות, כל קבלה עושה נחת רוח ורעש עצום בשמים.

דותוש'

משתמש מקצוען
נשים לוקחות על עצמן קבלות בשביל לראות ישועות
ואם כפי שאת כותבת בעצמך את מאמינה בכוחו של הקו הזה לחולל ישועות לא חושבת שצריך להסביר את הבעיה שבדבר
בשבת ניהלתי שיחה עם בנות סמינר הספיק לי התיאורים שלהן על איך שמשתמשים בקו הזה לחולל ישועות שהשם ישמור ויציל לא רק שהבחורות לא מקבלות על עצמן כלום הן משוכנעות שעצם ההאזנה לסיפורי הפלאות זה בלבד יצמיח ישועות
לא יודעת איפה תהיה האמונה התפילה וההשתדלות של הבנות האלה אם זה ימשך..

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קשה לי להבין את טענת הע"ז שהועלתה כאן. מה קשור לע"ז - האם הזכרת זכות ר' מתיא בן חרש? האם הדלקת נרות לזכותו? האם המספר 18 שייך לע"ז? האם אמירת פרק פ"ו בתהלים? האמונה שדברים כאלו יכולים לעזור היא ע"ז? ממש לא מובן לי. ידועה הסגולה של הדלקת נר לזכות ר' מנדל מרימנוב יום לאחר ל"ג בעומר - למה על זה לא יצא הקצף? (בין אם יש מקור או אין - שְאֵלָתִי היא מה יכול להיות רע בזה.) קראתי בעיון את דברי המוסר על כך שצריך להתחזק באמונה בה' ולהתפלל רק אליו. הכל נכון, אבל מי שכתב זאת לא התפלל מעולם על קברי צדיקים? כמובן, לא באופן של 'דורש אל המתים' ח"ו, אבל הרי מי שעושה את הסגולה הנדונה אינו מתפלל אל ר' מתיא בן חרש אלא אל ה' ונשען על זכות התנא הקדוש. אבל נראה לי שחבל לשאול, כי כל אחד כאן חוזר על עמדתו - או באותן מלים או במלים נרדפות...

whitestar

משתמש מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
לא יודעת איפה תהיה האמונה התפילה וההשתדלות של הבנות האלה אם זה ימשך..
מענין אותי אם אותן אלה שמאמינות כ"כ בקו הישועות ישבו למשל בציון הרשב"י ויקשיבו לסיפורים במקום לומר תהילים

secret

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שלא יפה להוציא את דיבת הקו רעה.

גם לי היה קשה מאוד להתחבר, ועשיתי זאת בשביל רפואה של מישהי ומאז אני מקשיבה באופן קבוע.
מבינה שיש סוג של אלילות סביב הקו, אז בואו נפריד.

אני מאמינה שעצם ההאזנה יעילה ותורמת, גם ללא קבלה. יתכן והקבלה תבוא בהמשך,
ויתכן קבלה בצניעות שאינה קשורה ללבוש.

כל דבר שמחזק מישהי הוא טוב ומומלץ, וכל אחת תבחר את הדרך שעושה לה טוב ומחממת לה את הלב.

שארפער

משתמש מקצוען
קשה לי להבין את טענת הע"ז שהועלתה כאן. מה קשור לע"ז - האם הזכרת זכות ר' מתיא בן חרש? האם הדלקת נרות לזכותו? האם המספר 18 שייך לע"ז? האם אמירת פרק פ"ו בתהלים? האמונה שדברים כאלו יכולים לעזור היא ע"ז? ממש לא מובן לי. ידועה הסגולה של הדלקת נר לזכות ר' מנדל מרימנוב יום לאחר ל"ג בעומר - למה על זה לא יצא הקצף? (בין אם יש מקור או אין - שְאֵלָתִי היא מה יכול להיות רע בזה.) קראתי בעיון את דברי המוסר על כך שצריך להתחזק באמונה בה' ולהתפלל רק אליו. הכל נכון, אבל מי שכתב זאת לא התפלל מעולם על קברי צדיקים? כמובן, לא באופן של 'דורש אל המתים' ח"ו, אבל הרי מי שעושה את הסגולה הנדונה אינו מתפלל אל ר' מתיא בן חרש אלא אל ה' ונשען על זכות התנא הקדוש. אבל נראה לי שחבל לשאול, כי כל אחד כאן חוזר על עמדתו - או באותן מלים או במלים נרדפות...
כל מילה.
יש כאלו שהם נגד, בלי להבין. פשוט כי זה נתפס כיותר אינטלקטואלי.....
אין לי מילים...

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
ידועה הסגולה של הדלקת נר לזכות ר' מנדל מרימנוב יום לאחר ל"ג בעומר - למה על זה לא יצא הקצף? (בין אם יש מקור או אין - שְאֵלָתִי היא מה יכול להיות רע בזה.)
הקצף יצא כשהגזמתם. זה כבר נהיה בלתי נסלח. יש הבדל בין סגולות שחסידויות עושות עם האדמו"ר שלהם וכו' ומעתיקים גם זה מזה ויבושם להם, לבין סגולה שיש מישהו [לכאורה] בעל אינטרס שמשווק אותה בצורה אגרסיבית. שאגב תחשבו על זה שיתכן שהאינטרס שלו זה לעשות צחוק מכל הסגולות גם יחד.
וכמו המעשה המפונטז בקוקה קולה ו3 מליון הדולר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה