דרוש מידע סגולה ללידה קלה - לנשוך פיטם של אתרוג, מישהו יודע מה המקור?

חכמיהרזים

משתמש מקצוען
1665907544109.png

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה

גימפעל

משתמש מקצוען
מאמר ב'אור ישראל' (מאנסי) לפני כמה וכמה שנים.

קבצים מצורפים

• רקח, 'נשיכת הפיטם של אתרוג של מצוה בהור עי מעוברת כסגולה ללידה קלה', אור ישראל (מאנסי), מא (ת...pdf
    KB 766.6 · צפיות: 78

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני לא יודעת את המקור, אולי יהיו פה גברים שידעו, אבל מכירה כמה שזה עבד להם ב"ה.
הרב עובדיה יוסף זצ"ל מביא סגולה זו (חזון עובדיה סוכות תמ"ט)
וכותב ע"ז שהוא מכיר נשים חשוכי בנים שאחרי 8 ו 12 שנה נפקדו לאחר שאכלו מהאתרוג שלו.

טכנאית רפואית

משתמש מקצוען
הרב עובדיה יוסף זצ"ל מביא סגולה זו (חזון עובדיה סוכות תמ"ט)
וכותב ע"ז שהוא מכיר נשים חשוכי בנים שאחרי 8 ו 12 שנה נפקדו לאחר שאכלו מהאתרוג שלו.
הוא מדבר על אכילת אתרוג.
מה לגבי נשיכת הפיטם?

כחול רויאל

משתמש מקצוען
מקור הסגולה הוא במטה אפרים הל' ד' מינים,
ושם מתפללת האשה להינצל מקללת חוה כיון שלא היתה נוכחת בחטא אדם הראשון ולו היתה נוכחת לא היתה אוכלת מעץ הדעת כמו שלא אכלה מהאתרוג כל זמן שנצרך למצוותו.

עדי20

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
מתוך לקט הלכות לחג הסוכות של הרב פוקס שליט"א:

נגיסה מן האתרוג, כסגולה ללידה קלה
אחר התפילה, כששבים מבית הכנסת, יש מעוברות שנהגו, לתת לצדקה, ולנגוס מהפיטם של האתרוג ]שיש האומרים, שעץ הדעת, אתרוג היה[, ואומרות התפילה הבאה: "ריבונו של עולם, בשביל חוה שאכלה מעץ הדעת גרם אותו החטא מיתה בעולם, ואם הייתי באותו זמן לא הייתי אוכלת ולא הייתי נהנית ממנו, כמו שלא רציתי לפסול אתרוג זה בז' ימי החג שעברו, והיום שפסלתי אין בו מצווה, ותקבל ברצון את תפילתי ותחינתי שלא אמות מלידה זו ותושיעני לילד בנחת ובלי צער, ולא יהיה לי ולוולדי שום נזק, כי אתה הא-ל המושיע" )מטה אפרים באלף המגן שבסוף הספר סי' תר"ס סעיף ו מספר נזיר שמשון בשם כתב יד(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה