חלבי סביבון של רעיון----

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חודש כסליו.
הגשם בא.
ואיכשהו עולה בראשי תמונה של שלהבות חנוכיה מרצדות מול טיפות גשם עליזות שגולשות על החלון.
הבל. חמימות ביתית בפנים ורוח שורקת בחוץ.

השנה הרוח שורקת חזק. רוח אחרת
רוח של מלחמה.
רוח של כאב, צער, עצב
רוח של לחימה. רוח קרבית של חיילים בשדה הקרב ושל חיילי התורה במקומותיהם הם.
רוח של עמ"י. רוח שאי אפשר לגבור עליה.

חושבת על חנוכה שהוא חג של אור ונסים.
חג של בלתי אפשר בעיני בשר ודם.
נצחון של מעטים על רבים
וצדיקים על רשעים
נצחון של טהורים על טמאים
הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד ויביא עמו נצחון של הרוח. רוחו של עמ"י. עם הנצח. הרוח ששום דבר לא יכול לה. הרוח שבכל דוד ודור עמדו עליו אומות העולם להשקיטו, ולא צלח בידם
הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד ויביא עמו נצחון של טהורים על טמאים. צדיקים על רשעים. מעטים על רבים, שונאי העם היהודי.
הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד ויתגלה כבודו של הקב"ה בכל העולם ויאיר באור גדול וידעו כל עמי הארץ כי ה' הוא האלוקים.
הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד והנרות המרצדים בחנוכיות יאירו את פניהם של השבויים והחטופים באור יקר עודם ישובם עם בני משפחותיהם. הלוואי וישבו מול הנרות ויספרו את מעשה גבורתו של הקב"ה, היד שמובילה את עמ"י מאז היו לעם, שהובילם לשחרור ופדיון.
הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד ובמשחקי הסביבון מול שולחן ערוך מטעמי חנוכה יקבלו האותיות נ.ג.ה.פ. משמעות מוחשית ממש. הלוואי ונס גדול יהיה פה ויצטרף לשרשרת הניסים והנפלאות שעשה עמנו בורא עולם בכל דור ודור.

הלוואי ויבוא חנוכה זה של תשפ"ד ויביא עמו ניסים ונפלאות כמו שעשה ה' לאבותינו בימים ההם. בזמן הזה!
אמן!

----------------------

אז אין כאן מתכון חדש, אבל משהו נחמד שחשבתי עליו כשהתנדבתי להכין מנת קינוח לצורך כלשהו בחודש כסליו.
התכנית היתה להכין כוסות מוס גבינה וניל וריבת חלב. מתכון שכבר העליתי בעבר.
כשהלכתי לחנות החד פעמי לא מצאתי כוסיות שנראו לי מתאימים. את מבוקשי מצאתי דווקא בחנות מסוג החנויות של הכל בשקל.
הסתובבתי בחנות במטרה אחרת בכלל אבל עיניי נתקלו במארז של עשרה סביבונים שקופים למילוי. 10 סביבונים לא קטנים ב 10 ש"ח. קרי 1 ש"ח ליחידה.
הסתכלתי עליהם, ומשהו נדלק לי בראש. אלו יהיו הכוסות שלי למוס.

וכך נהיה-

IMG_6717_1024x682.jpg

אן כאן מתכון.
יש כאן רעיון.
כך תוכלו להפתיע את המשפחה בחנוכה.
שונה.
לא שגרתי.
מפתיע.....

IMG_6718_1024x682.jpg

שיהיה לנו בעז"ה חד מלא באור, ניסים ושמחה.

הערה:
היות והסביבון נוטה על צידו, יש צורך לייצב אותו בשעת המילוי ועד שהוא קפוא ומוכן להגשה.
לכן,
מניחים כל סביבון בתוך כוס חד פעמית [אני השתמשתי בכוס לשתיה חמה בגודל הקטן כיון שהוא התאים לגודל הסביבונים שקניתי], דחפתי קלות פנימה לייצוב. מלאתי, הקפאתי ושחררתי מהכוסות. בכוסות אפשר כמובן להשתמש אחר כך לשימושם הרגיל.

ועל הדרך, הקפצה לאשכול מתוק נוסף לכבוד חנוכה

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר אולי לנסות בתבנית ביצים (לכסות אותה בניילון בגלל הסלמונלה)
תלוי בגודל הסביבון.....הם לא עומדים יציב מספיק בתבנית ביצים כי השקעים נמוכים מדי. סביבון קטן אולי כן.
זה מהמם!

רק תגלי לנו איזה מוס שמת בפנים?
זה נראה קפה משהו...
לא קפה.
וניל עם שוקולד לבן וריבת חלב

tuehh

משתמש רשום
יואו---
בדיוק חשבתי על זה גם השנה!!
איזה שיתוף משמח:)
מקווה בקרוב להעלות את הסביבון שלי!

אפרת דר

משתמש פעיל
רעיון ממש מגניב
איפה יש כאלה סביבונים בירושלים ? ראיתי רק בציבעוני וזה הרבה פחות יפה

yudit:)

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
אני קניתי בזול סטוק (לא בירושלים)
מחכה להכין בעז"ה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר לקבל את המתכון של המוס?
500 מ"ל שמנת מתוקה
1 כוס סוכר [או יותר לפי הטעם]
1 קילו גבינה לבנה
300 גרם שוקולד לבן חלבי מומס ב 2 כפות שמן
1 פודינג וניל

מקציפים שמנת עם סוכר. מוסיפים את יתר הרכיבים.

זה טעם וניל בסיס.

למוס שוקולד- ממירים שוקולד לבן בלבי רגיל ופודינג ויל בפודינג שוקולד
אפשר להמיר את הפודינג לטעמי פודינג אחרים כמו אוכמניות ואז להוסיף קצת מלית אוכמניות

אני חילקתי ל 1/2 את המוס והוספתי לאחד החצאים 1 כוס ריבת חלב

pessi&chani

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אמיתי שהבאת את המונה הזאת, בלי המתכון של הפחזניות?
או שפספסתי?

רעיון מהמם!!!!!!!!

צריכה מתכונים ברורים.

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
קינוח מושלם לחנוכה!!

הערה לגבי אופן הקפאת הסביבון בין השכבות-
צריך לנסות אבל נשמע לי דוקא מענין ופחות שגרתי
להקפיא דוקא בצורת הנטיה שלו ויצא 2 שכבות באלכסון.

tamar_ya

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מישהי יודעת איפה אפשר להשיג סביבונים כאלו בבני ברק?
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה