התייעצות נשק בערים החרדיות

מצב
הנושא נעול.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בבתי כנסת ליטאים כבדים אני מסופק אם יש אחוז מהמתפללים שמכירים מישהו שמחזיק נשק...
אני לא מדבר על בני ברק אלא על המקומות שבאמת יותר צריך את זה כמו ביתר עילית, תל ציון, מיצד ומעלה עמוס (יותר בכיוון ה50%), ובהחלט גם אצל ליטאים, אני מכיר לפחות 2 ראשי כוללים ליטאים קלאסיים מהאזורים הנ"ל שמסתובבים עם נשק.
הם כמובן לא מספרים את זה לכל אחד...
אני מכיר אברך ליטאי מביתר שאפילו לאשתו לא סיפר בהתחלה (סתם כי היא פחדה שזה יהיה בבית).
למרות שכיום אחיסמך ומודיעין עילית בסיכון לא פחות.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
זה לא סוד שיש בעיה של חוסר באנשים שמחזיקים נשק בערים החרדיות.
מדברים הרבה על חשש ל"שומר חומות 2".
יש תרחיש הגיוני, שכולנו מתפללים שבעז"ה לא יקרה: ערבים ישראלים מחבלים, יכנסו ח"ו לערים חרדיות, כי הם יודעים שאין שם הרבה נשק.
אינני רוצה לדמיין מה חלילה יכול לקרות. יש כוללים ובתי כנסיות עם מאות אנשים, בלי כלי נשק אחד!!
אז בוטחים בקב"ה, ותורה מגנא ומצלא, אבל כידוע צריך לעשות השתדלות, במיוחד במקום סכנה.
וכאן בא הרעיון שלי:
תהיה יוזמה שתבוא בהנחיית ובהסכמת גדולי הדור והרבנים, ובשיתוף העסקנים (ח"כים וכו') שידאגו לעניינים החוקיים.
והיוזמה היא שבכל כולל - נניח 5 אחוז מכמות האנשים, יוציאו רישיון נשק.
בחירת האברכים תהיה ע"י הראש כולל, והוא יבחר בדווקא מהאברכים המעולים שבכולל (כדי למנוע מצב חברתי שבו זה יחשב לפתיחות ול"מודרניות" וכו'). בכפוף כמובן להסכמת האברכים עצמם שנבחרו.
יהיו קורסים שהאברכים הנ"ל יעברו, לגברים בלבד ורק לאברכים ובשעות שנוח להם - בין הסדרים (לזה ידאגו הח"כים).
כך יווצר מצב שבכל כולל יהיו נושאי נשק בזמנים המתוחים.
כעין זה בישיבות - חלק מהצוות (משיבים וכדו'), יוציאו רישיון נשק כנ"ל.
וכמו כן בכל בית כנסת, יהיו לפחות כמה בודדים שייבחרו ע"י הרב וכדו' ויוציאו רישיון נשק.
אינני רואה כאן בעיה רוחנית או בעיה אחרת, ולכאורה זה ממש נצרך.
מה דעתכם???
לא מצליח להבין את הדיון
בערים החרדיות בתוך הקו הירוק אין זכאות לרשיון נשק למי שלא היה בצבא וכו' וגם לא יהיה זכאות בזמן הקרוב כי צריך למצוא חילוק חוקי למה הראש כולל מבני ברק זכאי והשייח מרמלה לא זכאי.
ומעבר לקו הירוק יש הרבה חרדים עם נשק ועוד הרבה שעושים עכשיו, אז אולי לא הצולי"ם של הכולל אבל זה בעיקר בגלל העלות של הנשק והאימונים (אקדח עולה כ4000 ש"ח + כספת + כדורים לאימונים במטווח שבלי זה הנשק פחות יעיל)

שלום שרעבי

משתמש צעיר
ראיתי את הדיון והתהיה של פותח האשכול, והלכתי לראות מה חז"ל אומרים לנו.

אז ככה, בעל הטורים בפרשת דברים (א,ג) מביא תנא דבי אליהו בזה"ל "מגן יראה ורמח בארבעים אלף בישראל (שופטים ה, ח), לומר אם יהיה ת"ח אחד בין ארבעים אלף אין צריכים לא מגן ולא רומח, כי ת"ח מגין עליהם מאויביהם".

על פרק לה בתהילים, בו מבקש דוד מהקב"ה שיבא לעזרתו ויריב את יריביו, כתוב במדרש שוחר טוב שהקב"ה ענה לדוד עסוק בתורה ואני לוחם את מלחמתך.
לצערנו המצב הוא שכן צריך יהושפט נענש על זה שחשב שחרב לא תעבור בארצך נאמר על דורו...

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם פרנסה כתוב שתלמידי חכמים הם מאוכלי המן ובכל זאת מקובל שהאשה והגמ"חים קצת עוזרים מהצד, וההוכחה שאותם אלו שכתבו את זה נמצאים בפרוג לצרכי פרנסה כמובן.
אותם אברכים שבאמת מאמינים בזה והם ברמת ביטחון שאין להם צורך בכלל בצבא וכו' אני די בטוח שהם לא פה בפרוג, כך שמי שנשאר זה אלו שבכל זאת עובדים קצת וכנראה הם צריכים צבא וכיתות כוננות בשביל להגן על עצמם.

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
סיכום הדיון עד כה:
ישנם הסבורים שאין כאן שום בעיה, משתי סיבות:
1 - תורה מגנא ומצלא, ות"ח אין צריכים שמירה.
2 - יש כבר חרדים עם נשק.
לעניות דעתי יש מקום לדון ב-2 הטענות.
על הטענה הראשונה - יכול להיות שבפרט בזמני סכנה, גם בעיר של ת"ח צריך לעשות השתדלות מסויימת. וראינו כבר שגם בב"ב היו פיגועים (וגם אברכים שנרצחו), וגם בביהכ"נ קהילת בני תורה בהר נוף. ובכל מקרה, זו שאלה שפשוט צריך לשאול רב.
ועל הטענה השניה - העובדה היא שיש הרבה כוללים וישיבות ובתי כנסיות, שאין בהם ולו נושא נשק אחד.
ובקיצור הרעיון הוא, שעל הצד שההשתדלות הזאת נצרכת, צריך לדבר על זה, וליצור מצב שבכל הכוללים והבתי כנסיות, יהיו לפחות כמה נושאי נשק.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
אמר כבר דוד המלך בתהילים "יהי חסדך ה' עלינו - כאשר יחלנו לך"
ולפי רמת האמונה, כך כמת ההשגחה
כלומר, כמה שאדם מאמין יותר, כך הוא צריך פחות השתדלות
אך אם הוא אינו מאמין מחויב הוא ברמת השתדלות כרמת אי האמונה שלו
ואדם יראה לעיניים, וה' יראה ללבב
לא מספיק לכתוב בפרוג, "אני מאמין וע"כ לא צריך נשק"
וכן הכותב "אני צריך נשק, אי"ז אומר שאין הוא מאמין"
כל אחד לפי דרגתו הוא
שבוע טוב
זה קשור קר ישיר לפרת השבוע, אבל בל נטריח

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה