דרוש מידע נרקיסיזם

מצב
הנושא נעול.

קופיריטרית

משתמש מקצוען
ברוך ה' ית' על משפחתי המקסימה
אבל ב"ה יש לי הורים וב"ה גם לבעלי
ויש לי אחים ואחיות וגיסים וגיסות ואחיינים ואחיניות ודודים ודודות וכו' וכו' ב"ה בלי עין הרע...
אז איך 50 אחוז?
רק על זה שאלתי!
בעיניי הגזמה מטורפת...
לפחות 50 אחוז ממי שהזכרת כאן, אין לך יכולת לדעת ולהכיר איך הם בתוך ביתם ועם מה הקרובים קרובים אליהם מתמודדים.
ואם את לא מכירה מצוין. תודי לה'
אבל לפחות תאמיני. אל תשללי את מי שאומר לך דברים מתוך הכרות...

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
תאמיני לי שזה לא שישבתי על הספה עם פופקורן והיא עמדה מולי וערכה לי הופעה...
זה דיבורים אגביים במהלך הזמן, בתקופה האחרונה גם היא יותר נפתחה וזה נהיה סיפורים מכל מיני תקופות בחיים.
אני לא הולכת לפרט פה מה היא ספרה ואיך. ואני מקווה שאם היה יוצא לה לקרוא את האשכול הזה (למרות שאני מניחה שהיא לא חשופה לפה) כולי תקווה שהיא לא תזהה את עצמה. השתדלתי לטשטש פרטים יחד עם להשאיר את התסמינים בדיוק כמו המציאות.

ושוב, השאלה הראשונה שלי היתה אם על בסיס התסמינים שהבאתי ניתן לחשוב על הכיוון. לא חשבתי מעולם לאבחן אותה לבד
המקרה שאת מתארת מאוד מזכיר לי מישהי מאוד קרובה אלי. לפי דעתי זה לא נרקיסיזם (במקרה שאני מכירה) אלא בעיה קשה עם ניהול כעסים. האישה שאני מכירה נחשבת בעלת חסד רצינית עם בית פתוח לכולם וכל המסכנים בשכונה יודעים שאפשר למצוא אצלה אוזן קשבת ומיטה חמה. ואני חושבת שהיא באמת אישה טובה. גם לילדים שלה, גם אם כל אחד מגיע הביתה בשעה אחרת, תהיה ארוחה חמה מוכנה לכל אחד ואחד ברגע שהוא נכנס. אבל כשמדובר בילדים שלה, כל דבר קטן פשוט מוציא אותה מדעתה. שמעתי אותה צועקת כמטורפת כשילדה אחת לא מצאה את הנעל בבוקר וכשילד בן שנתיים שפך את הכוס מיץ ועוד כל מיני דברים שהיא פשוט לא יודעת איך להתמודד איתם. וכשהיא צועקת, הקירות רועדים וכל השכנים שומעים. והיא אומרת דברים נוראים כמו "למה היית צריך להוולד?" או "תזרקי את עצמך לפח הקרוב ביותר כי את לא שווה כלום" ודברים מזעזעים כאלה. הילדים שלה חיים בפחד כי א"א לדעת מתי תהיה ההתפרצות הבאה. הם גם לא מבינים כמה שזה לא מצב תקין. הם יודעים שאמא שלהם אישה מאוד לחוצה ושהיא צועקת הרבה, אבל גם הם כשהם רואים אישה נורמלית שמגדלת את הילדים שלה בצורה בריאה, הם חושבים שזה משהו יוצא דופן.

יש לה כבר כמה ילדים נשואים ואני רואה אותם מגדלים את הילדים שלהם ברוגע ובהמון סבלנות דווקא בגלל מה שהם עברו. כולם רוצים לחסוך מהילדים שלהם את הטראומה שהם עברו בילדותם.

כמובן שאין לי איך לדעת אם המקרה שאת מכירה הוא אותו מצב, אבל יש אמהות שמתעללות בילדים שלהם נפשית וזה לא תמיד נרקיסיזם.

multizoom graphics

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
את הטוב והנתינה בלי גבולות....
בלי לדעת לעצור ולהגיד זה פוגע בי ולא מתאים לי

ולכן בריא בנפשו לא ייכנס למערכת הזו

שחלילה לא יבינו אותי לא נכון, מי שנכנס למערכת הזו כי הוא בעצמו סבל מהורה נרקסיסט, או כי חינכו אותו לא לדאוג לעצמו - לא אשם שהוא נכנס לקשר הזה!!! זה תוצאה של הסבל שהוא חווה, והוא צריך לעבור תהליך של בנייה עצמית כדי לא להכנס שוב לקשר כזה
זה כ"כ לא נכון!!
מכירה מישהו שנכנס לכזאת מערכת זוגית בגלל אנשים "יפי נפש" שריחמו על אותה אחת ולא אמרו בבירורים לבחור שזה המצב שלה.. (למרות שידעו טוב מאוד מה יש לה)
היום הוא אוכל אותה ובגדול..
והיא עדיין בטוחה במושלמות שלה...
מי שלא מכיר אשריו!!
אבל רק מי שמכיר כזה דבר יכול להבין כמה זה כואב וכמה זה מסייט
שלא נדע מצרות!!

דוּבי

משתמש מקצוען
בקיצור נשמע מהאשכול כאן
שאין מה לנסות במקרה של נרקיסיסט אמיתי
הסיכוי שזה יעבור ושזוגיות תשרוד הוא סיכוי קלוש שלא שווה ההימור (כשיש נפגעים.)
אני צודק?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
בקיצור נשמע מהאשכול כאן
שאין מה לנסות במקרה של נרקיסיסט אמיתי
הסיכוי שזה יעבור ושזוגיות תשרוד הוא סיכוי קלוש שלא שווה ההימור (כשיש נפגעים.)
אני צודק?
ברוב הבעיות הרציניות זה לא עובר אלא מקבלים כלים איך לחיות עם.
ונכון ההמלצה לרוב כשמגלים שאחד מבני הזוג נרקסיסט זה לעזוב.

מיסי

משתמש פעיל
בלת"ק
יש את הפסיכולוג יצחק בכר
ויש את ד"ר עדה מיכל ויינשטיין שהיא מומחית לנרקיסיזם -לא יודעת אם מאבחנת. אם לא, היא תוכל להפנות.
הם דתיים-לא חרדיים.

נערך לאחרונה ב:

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אין אנשים בריאים בנפשם שיישארו במערכת יחסים שפוגעת בהם לאורך זמן
אין לי מושג מי את\ה ומה המקצוע וההתמחות.
אבל אני לא חושבת שעם משפט כזה הגיוני שאת\ה מכיר באופן נרחב את התחום.

מיסי

משתמש פעיל
נו?
אז אם זה ברמה שהבן זוג לא יכול להישאר לחיות עם אדם כזה וברור לו ולכולם שהוא חייב להתגרש-
הוא צריך לקרוא פוסטים בפרוג בשביל שתעלה לו המודעות?
מה המודעעות תתן לו? הרי הוא מרגיש שהוא סובל מאד מאד מאד מאד- כפי שאמרת, לא חסרה לו מודעות ולא משנה לו בכלל איך קוראים לתפועה ממנה בן הזוג סובל,
מאידך- כיון שרב הזוגות נשואים באושר (כן, רב הזוגות ב"ה) אז אין שום סיבה להעלות למודעות ולכתוב בנחרצות ש-50 אחוז סובלים מזה...
זה לא נותן כלום!
במצב כזה של תעתוע
המודעות עוזרת לאדם הנפגע-

קודם כל להבין שהוא נפגע
ולא שהוא הטעון תיקון.

היא יכולה לעודד את הנפגע
לקבל תמיכה מקצועית וכלים מתאימים איך להתנהל מול אדם כזה
וגם, מאוד חשוב שתהיה הבנה למצבו.

דבר נוסף, להכיר את המציאות,
לדעת שהיא לא הולכת להשתנות.
זה האדם וכך הוא יישאר.
אלו המאפיינים שלו, ואין מה לעשות.
ואז לחשוב במבט מפוקח מה עושים עם זה.

אגב, גם פרידה מאדם כזה במסגרת גרושין
מחייבת תכנון מוקדם וזהיר מראש
עם הרבה מאוד תמיכה סביבתית ומקצועית מאנשי מקצוע המתמחים בתחום .

Oops

משתמש פעיל
זה האנשים שמתגרשים תוך חודשיים, או עוזבים את מקום העבודה תוך כמה חודשים אם זה בוס נרקסיסט

על זה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אין לי מושג מי את\ה ומה המקצוע וההתמחות.
אבל אני לא חושבת שעם משפט כזה הגיוני שאת\ה מכיר באופן נרחב את התחום.
למה?
בריאות נפש היא מושג נזיל, לא משהו חקוק בסלע איתן ויציב. שמי שיש לו - יש לו אותה לתמיד.
וחיים בצל של אדם מתעלל בהחלט עשויים לערער את הבריאות הנפשית. כך שעד שמזהים את התעתוע, אם בכלל, משהו בבריאות הזו יכול להיסדק, מה שמאפשר לפוגע להמשיך בפגיעה.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא ירדנו כבר מהקטע של האחוזים??

אבל אם את רוצה באמת להבין, אז בגדול, ומאד בכלליות, ובלי להכנס להסברים למה זה קורה ככה- הורה נרקיסיסט יגדל ילד נרקיסיסט שיגדל ילד נרקיסיסט וכך הלאה חלילה עד שיבוא ילד אחד מספיק חזק לשקם את עצמו ולשבור את ההעברה הבין דורית
בנוסף, הורה נרקיסיסט מגדל גם סוג ילד שנצמד לנרקסיסטים, שיתחתן עם נרקסיסט, ויגדלו ילדים שחלקם נרקיסיסטים וחלקם נצמדים לנרקסיסטים עד שיבוא הילד או בן הזוג שיעצור את ההעברה הבין דורית ויטפל בעצמו וישקם את עצמו

ככה תמצאי משפחות שלימות פגועות, נרקסיסטיות, ומתחתנות עם נרקסיסטים,
ומשפחות שלימות בריאות בנפשן וחיות באושר ולא יכולות לדמיין את סוג המצוקה של הנרקסיסיטים

ילד שגדל בסביבה בריאה, לא יתחתן עם נרקיסיסט ברוב המקרים, כי הוא לא יתחבר לאופי ולסגנון. בשידוך תוך כמה פגישות זה ירד

ממש ממש בגדול
לא נכון כלל וכלל
לא כל ילד שגדל להורה נרקסיסט יגדל גם נרקסיסט
וכל בחור ובחורה לא משנה מאיזה בית הם הגיעו יכולים ליפול למלתעות הנרקסיזם
ולכתוב הודעה כזאת עושה עוול ופשע לילדים ולמבוגרים שסובלים מבן משפחה כזה ומנסים להשתקם ולהבין מה עובר עליהם , זה פשע בל יכופר!!
סליחה על החריפות

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה האנשים שמתגרשים תוך חודשיים, או עוזבים את מקום העבודה תוך כמה חודשים אם זה בוס נרקסיסט

מצטערת אבל שוב זה לא נכון
הפגיעה נעשית בצורה כזאת שהאדם שנפגע לא תמיד מבין עד כמה הוא נפגע

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא.
נרקסיסט מחפש את הטוב והנתינה,
הכל נובע מהנרקסיסטיות.

כך שהפגיעות בציבור הבריאים בנפשם עצוב מאוד.
הוא לא מחפש נתינה
הכל נובע מהצורך בשליטה שזה הבסיס לנרקסיזם

תשיעית

משתמש מקצוען
נכון מאוד. אני מכירה מישהי עם הפרעת אישיות נרקיסיסטית שלא הורישה את ההפרעה לילדים.
די לילדים של הורה כזה בצלקות שהם נושאים, למה להדביק לכל אלה הפרעה כזו?
יש להפרעה קשר לתורשה, כך שהנטייה עלולה לעבור בגנים, אבל ממש לא בהכרח מתפתחת להפרעה. אפשר לראות זאת גם במציאות וגם בספרות המקצועית.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
לא נכון כלל וכלל
וכל בחור ובחורה לא משנה מאיזה בית הם הגיעו יכולים ליפול למלתעות הנרקסיזם
ולכתוב הודעה כזאת עושה עוול ופשע לילדים ולמבוגרים שסובלים מבן משפחה כזה ומנסים להשתקם ולהבין מה עובר עליהם , זה פשע בל יכופר!!
סליחה על החריפות
הדיוק הוא שיש לו את כל הנתונים בכדי להיות כזה אם לא יטפל בעצמו. פגיעה סביבתית.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדיוק הוא שיש לו את כל הנתונים בכדי להיות כזה אם לא יטפל בעצמו. פגיעה סביבתית.
גם אם הוא לא יטפל הוא לא חייב לההפך לכזה
כמובן שצריך לטפל , זה לא סותר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה